Fag og tidsfrister
Ved forskerlinjen kreves det at du tar emner som tilsvarer til sammen 30 studiepoeng, hvor minst 20 av studiepoengene skal være ph.d. emner. De resterende 10 poengene kan være relevante emner på masternivå, kurs, formidling på internasjonale konferanser, utenlandsopphold o.l.
SMED8004 og SMED8007 er obligatoriske ph.d.-fag i opplæringsdelen. Disse innebærer 5 studiepoeng hver, og vil være en del av de 30 studiepoengene som må fylles. Klikk her for å se en oversikt over mulige emner som man kan ta ved NTNU.
Under er det en oversikt over ulike emner mange av forskerlinjestudentene har tatt. Det anbefales å høre med veileder eller andre i forskningsgruppen om andre fag som også kan være relevante. Husk å sjekke NTNUs sider om emnene listet under fortsatt går. Det kan hende at fag har endret emnekode, vurderingsform, poeng etc.
Klikk på fagets navn for å komme til emnesiden med mer informasjon.
Husk de diverse tidsfristene for søknader og rapporter! Her finner du oversikten over tidsfristene.