Поточні події

Правила безпечного поводження в інтернеті

листівка-буклет.pdf

Інспекцією Миргородського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області, для учнів 5-го класу Шишацького ліцею Полтавської обласної ради, було нагадано правила безпеки у весняний період. Фахівець ДСНС, розповів алгоритми дій на випадок виявлення пожежі, підозрілих чи вибухонебезпечних предметів, використовуючи матеріали від ЮНІСЕФ та наголошено на забороні спалювання сухостою в екосистемах.

Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об'єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета – протидія кремлівській пропаганді та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

Додаток ЕКОСИСТЕМА Мрія.docx


Спогад про шкільні роки.pptx

Спогад про мій 11 - Б клас. Класний керівник Соловей Валентина Анатоліївна. 



Спогад про шкільні роки.pptx

Спогад про мій 11 - Б клас. Класний керівник Соловей Валентина Анатоліївна. 

21 січня 2022 року відбувся ІІІ етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в Полтавській області.

Савченко Олександр, учень 11-Б класу Шишацького ліцею, посів || місце!

Підготувала переможця учитель української мови та літератури Дядюра В.О.

Вітаємо з перемогою!

Бажаємо подальших успіхів учням та їх наставникам!


26 січня 2022 року відбулася зустріч ліцеїстів зі старшим інспектором ювенальної превенції Миргородського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області Орманжі Інною Миколаївною, яка презентувала розроблений чат-бот для месенджера Telegram «СтопНаркотик».

- Кожен, хто користується месенджером, зможе приєднатися до чату в телеграмі й анонімно надсилати інформацію про підозрілі написи, “закладчиків”, яких бачитимуть на вулицях, про канали збуту наркотиків в інтернеті тобто, стати активістом і допомагати поліції кожного дня виявляти наркозлочини, — зазначила Інна Миколаївна.

Правоохоронці закликають всіх небайдужих або тих, хто став свідком незаконного розповсюдження наркотичних засобів,  приєднуватися до чат-бота «StopDrugs», або повідомляти на телефон спеціальної лінії 102.


З Днем Соборності України! 

У 2021 році МАНівці Шишацького ліцею Савченко Олександр (учитель Наказненко А. Г.), Шарлай Дар'я (учитель Соловей В. А.), Берест Єгор (учитель Тутка Б. І.), Барабаш Нікіта (учитель Макайда А. В.), Кірічук Інна (учитель Клочко Р. Ю.) посіли І місце у Миргородському районі, за рейтингом Полтавського територіального відділення МАН. Здобули додаткове фінансування на розвиток матеріально-технічної бази за Регіональною програмою "Підтримка наукової та інноваційної діяльності у Полтавській обласні на 2021 - 2024 роки", затвердженої рішенням 4 сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання  від 09 квітня 2021 року № 137. На виділені кошти заклад придбав 2 моноблоки для STEM-лабораторії, що забезпечуватимуть роботу 3-D принтера та 3-D сканера.

Бажаємо успіхів учням та їх наставникам!


У 2021 році МАНівці Шишацького ліцею Савченко Олександр (учитель Наказненко А. Г.), Шарлай Дар'я (учитель Соловей В. А.), Берест Єгор (учитель Тутка Б. І.), Барабаш Нікіта (учитель Макайда А. В.), Кірічук Інна (учитель Клочко Р. Ю.) посіли І місце у Миргородському районі, за рейтингом Полтавського територіального відділення МАН. Здобули додаткове фінансування на розвиток матеріально-технічної бази за Регіональною програмою "Підтримка наукової та інноваційної діяльності у Полтавській обласні на 2021 - 2024 роки", затвердженої рішенням 4 сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання  від 09 квітня 2021 року № 137. На виділені кошти заклад придбав 2 моноблоки для STEM-лабораторії, що забезпечуватимуть роботу 3-D принтера та 3-D сканера.

Бажаємо успіхів учням та їх наставникам!


Учні Шишацького ліцею стали учасниками II Всеукраїнського відкритого марафону з української мови. Це наймасштабніший в Україні конкурс з рідної мови, метою якого є розвиток в учнівської та студентської молоді мотивації і прагнення до її вивчення. Із 37 346 учасників у десятку кращих увійшли наші ліцеїсти: Сиволап Анна, Ткаченко Софія, Тутка Анастасія, Никифорова Софія, Троневська Софія, Вовчок Маргарита, Усенко Олена, Шарлай Дар’я, Берест Єгор. 

12 січня 2022 р. до Шишацького обласного наукового ліцею завітали ректор та декани Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка. Вони провели цікаву та пізнавальну профорієнтаційну бесіду з учнями 10 та 11 класів. Ліцеїсти вдячні короленківцям за цю зустріч та надану інформацію. 

Новий рік – це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекають цього дня, коли до них завітає чарівна новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки. 28 та 29 грудня відбулися новорічні свята. Ліцеїсти отримали масу задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили спритність та ерудованість у конкурсах.

Сподіваємось, що святковий настрій залишиться у всіх надовго!

Нам випало жити у динамічні часи: все змінюється дуже швидко, а виклики часу потребують миттєвих рішень і великої відповідальності. Педагоги Шишацького наукового ліцею-інтернату активно і багато навчаються. Цього разу вчителі під керівництвом тренера Олени Кузьменко успішно завершили навчання за програмою підвищення кваліфікації учителів, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової освіти «Нова українська школа: перехід на наступний рівень». Курси тривали з 11 по 22 листопада включно. Після навчання кожен педагог отримав сертифікат. Ми готові працювати, навчатися і навчати ваших дітей.

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. У Шишацькому ліцеї вже прикрасили новорічну ялинку – неодміний атрибут цього свята. Однак, поряд із позитивними емоціями, при недотриманні елементарних вимог правил пожежної безпеки, лісова красуня може зіпсувати святковий настрій. До учнів та педагогів закладу завітали рятувальники Шишаччини, а саме провідний інспектор ВЗНС Миргородського районного управління Каленіченко Юрій. Рятувальники провели бесіду-заняття «Правила безпеки під час новорічних свят». Діти слухали про феєрверки, петарди, бенгальські вогні та інші вибухові «іграшки», які небезпечні в користуванні без дозволу дорослих. Тому бажаємо всім позитивних емоцій та святкового настрою під час проведення новорічних свят. 

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю.

19 грудня святий Миколай завітав до Шишацького ліцею, щоб нагородити діток за їх добрі вчинки. Порадував він їх солодкими подаруночками за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були на обличчі у кожного в цей день!

10 грудня, у Міжнародний день права,  відбулися вибори голови Ради ліцеїстів. Вітаємо з перемогою Кракотця Сергія, учня 11 - А класу!

Здорове харчування - шлях до успіху!.mp4
Харчування в школі.mp4

25 листопада в Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулося засідання журі обласного конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Розмай дитячих мрій» серед вихованців закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування. У конкурсі взяли участь 37 учасників з 13 закладів, які продемонстрували своє вміння у номінаціях:

►паперова пластика – 7 учасників;

►ліплення – 11 учасників;

►природні матеріали – 9 учасників;

►рукоділля – 10 учасників.

Наші ліцеїсти також взяли участь та за результатами проведеного конкурсу були нагороджені дипломами I ступеня (Кіріченко Марія, учениця 5 - А класу та Коблик Анна, учениця 9 - Б класу), дипломом II ступеня (Тонченко Ярослава, учениця 6 - Б класу) та дипломом III ступеня (Данило Жанна, учениця 8 - Б класу). Підготували учнів вчителі трудового навчання Давиденко Віра Григорівна та Семидідько Зоя Володимирівна.

У рамках Тижня академічної доброчесності у 6-х класах відбувалася інформаційна хвилинка " Що таке академічна доброчесність?" Діти пригадали види академічної недоброчесності, дізналися яка основна мета формування етики навчання та можлива відповідальність за недотримання академічної доброчесності. 

Щороку, в рамках акції «16 днів проти насилля», 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У закладі відбулися заходи, присвячені цьому дню: тематичні інформаційні хвилинки та круглі столи, флешмоб «Я за майбутнє без СНІДу», гра «Володар кілець». Усі ці заходи покликані стимулювати роздуми про норми поведінки, особисту відповідальність, права та підтримки власного здоров’я. 

У Шишацькому обласному науковому ліцеї - інтернаті розпочалася Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насилля" на період з 25.11 по 10.12. 2021 р. 

15 листопада в Українському державному центрі позашкільної освіти підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» на який було подана 1021 робота з усіх регіонів України (676 малюнків та 345 авторських віршів). Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, Громадська спілка «Вища координаційна рада з питань ветеранів та учасників антитерористичної операції». Конкурс вже став традиційним та проводиться з метою надання моральної підтримки воїнам ООС, розвитку почуття патріотизму та відповідальності за майбутнє своєї держави, виховання любові до рідного краю, родинного вогнища та національної культури, розвитку і підтримки здібних, обдарованих і талановитих дітей.

За підсумками 19 юних митців Полтавщини нагороджено. Наші ліцеїсти також узяли участь та за результатами проведеного конкурсу були нагороджені дипломами лаурета III ступеня (Темносагата Вікторія, учениця 10 - А класу) та Темносагата Оксана (учениця 5 - Б класу).

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

telegram-video.mp4
Відео правила дорожнього руху.wmv
8-А Правила дорожнього руху .mp4

З 15 по 21 листопада 2021 року в Україні проходить 2-й етап тижня безпеки дорожнього руху. Щоб привернути увагу ліцеїстів до проблем травматизму та смертності на дорогах і пошуку шляхів їх подолання, у Шишацькому обласному науковому ліцеї було проведено низку заходів. Упродовж тижня учні мали змогу покращити свої знання з цієї теми. Переглянули відеоролики та мультфільми з теми «Безпека дорожнього руху» . Для засвоєння матеріалу медична сестра, Терьошкіна Світлана Олексіївна, провела майстер-клас із надання домедичної  допомоги постраждалим внаслідок ДТП. Також учні 5-7 класів взяли участь у конкурсі дитячих малюнків «Мій кращий друг-безпечний рух», а учні 8-11 класів продемонстрували креатив і підготували тематичні соціальні реклами. І завершальним етапом цього тижня став конкурс на кращого знавця правил дорожнього руху. Учні переконалися: безпека руху- це основа нашого життя. 

Згідно наказу Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА №175 від 10.11.2021 р. "Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу народної творчості "В своїй хаті  своя й правда,  і сила, і воля", присвяченого 30-й річниці Незалежності України ДИПЛОМОМ ІI СТУПЕНЯ НАГОРОДИТИ:

Зразковий аматорський хореографічний колектив "Зірки надії" Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ст. Полтавської обласної ради (керівник Саражин Ірина Павлівна).

Ми пишаємося досягненнями наших учнів! Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

16 листопада - Міжнародний день толерантності!

Толерантність починається з кожного з нас. Толерантність - це "відстань" між людьми в переносному значенні. Це та межа, яка стримує від втручання у думки, почуття, переживання, смаки іншої людини. Дуже важливо сприймати людей такими, якими вони є, навіть коли уподобання відмінні від твоїх. Тому ж терпимість, толерантність потрібно проявляти до всіх. Щоб досягти успіху в житті, не витрачаючи сил на конфлікти, "побутові війни", доцільно сформувати в собі толерантність як рису характеру.


Увага!

Оголошується старт виборчої компанії на пост президента учнівського самоврядування.

Кандидати у президенти ознайомлюють учнів та вчителів ліцею із передвиборною програмою.

Голосування відбудеться після завершення передвиборної агітації за допомогою

анонімного анкетування (Google Форми).


9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Цьогоріч у закладі відбулися заходи, присвячені цьому дню. Учні та вчителі ліцею написали Всеукраїнський  радіодиктант національної єдності, а разом із бібліотекарями, Лень Аллою Володимирівною (Шишацька публічна бібліотека) та Саражин Іриною Павлівною (бібліотекар ліцею) підготували виставку словників та довідників.

Протягом дня учні переглядали пізнавальні відео та презентації. Усі ці заходи були спрямовані на те ,щоб діти краще вивчали рідну мову.


стенд.docx

Наш заклад тісно співпрацює зі старшим інспектором ювенальної превенції Миргородського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області Орманжі Інною Миколаївною, тому при потребі, ви завжди можете звернутися за допомогою.

Фізика (3).pptx
фізичні явища.pptx
Фізика і дитяча іграшка.pptx
фізика (2).pptx
физика 2.pptx
Презентація фізика.pptx
ФІЗИКА В ПРОФЕСІЯХ.pptx
фізика.pptx
Фізичний кросворд.pptx
Цікаві досліди та експерименти українських вчених-фізиків.pptx

УВАГА! 25.10 - 29.10 - онлайн - тиждень фізики та інформатики. Ознайомтеся із планом проведення даного тижня та приймайте активну участь!

Передддень 14 жовтня – Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у Шишацькому обласному науковому ліцеї було проведено низку заходів: конкурс малюнків на асфальті, виставка квіткових композицій «З Україною в серці», музикальні перерви (виконання українських пісень), тематичні книжкові виставки.  Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці. 

6 жовтня до нашого навчального закладу в рамках правовиховної роботи до учнів  8- А та 10- А класів завітав начальник Шишацького районного сектору філії ДУ "Центр пробації" в Полтавській області, капітан внутрішньої служби - Романко Ярослав Петрович. Під час зустрічі учні обговорили важливість знання своїх прав та  обов'язків, профілактику та відповідальність за скоєння правопорушень серед неповнолітніх. Подібні заняття допомагають дітям усвідомити, яку відповідальність вони та їхні батьки можуть нести у разі скоєння правопорушень. 


Плакат «Син України – геній математики»

220 років з дня народження видатного математика

Михайла Васильовича Остроградського 


Автор: Темносагата Вікторія, учениця 10 класу Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату


Син України – геній математики

Дев’ятнадцяте століття -

Вік прогресу й відкриттів,

Освітян різноманіття

Всьому світу він відкрив.

Боротьба, часті повстання,

Тиск і визвольний двобій.

Рік народження Михайла

Теж внесу до цих подій.

Він зростав на Полтавщині,

В мальовничому селі.

Ті роки майбутній вчений

Ще згадає у житті.

Хлопець змалку вже був здібним,

У навчанні успіх мав.

Математику і мову

Із сумлінністю вивчав.

Мріяв стати офіцером.

Доля ж склалася не так,

Бо в математичній сфері

Був обізнаним юнак.

Викладав у Петербурзі,

Праць чимало написав,

Формулу зв’язку учений

Вивів і сформулював.

Генієм Михайла звали,

Бо це дійсно так було.

Про заслуги, як казали, 

Все оточення гуло.

Не любив він вихвалятись,

Світ науки пізнавав.

Попри заборону, вчитель

Українською навчав.

Відкриття його безцінні

У механіці й не тільки.

В науковий труд сумлінний:

Вкладено знання безмірні!

Його згадує і нині

Славний весь козацький рід, 

Бо служив він Україні

Й став відомим на весь світ.

Вікторія Темносагата


Темносагата Вікторія.mp4

Вірш " Син України - геній математики"

(Автор Вікторія Темносагата, учениця 10 класу Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату)

І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!

30 вересня в Полтавському ОЦЕВУМі відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу». На конкурс було подано 57 робіт у розділі «Поезія» та 252 роботи у розділі «Образотворче мистецтво». Членами журі було відзначено високу майстерність виконання, оригінальність та художній рівень конкурсних робіт. Переможцями визначені та будуть нагороджені і наші ліцеїсти у розділі «Образотворче мистецтво» : Дипломом I ступеня - Темносагата Вікторія (10-А), Темносагата Оксана (5-Б), та дипломом II ступеня - Сахарова Марія (5-Б).


Вивчаймо Правила дорожнього руху весело!» - під таким девізом 4 жовтня 2021 року відбувся брейн – ринг між учнями 6 - х класів.

Команди виконували різноманітні завдання: впізнавали та називали дорожні знаки, згадували найважливіші правила переходу вулиць та доріг, змагалися в знаннях Правил дорожнього руху, розгадували кросворд.

Ліцеїсти показали змістовні знання, кмітливість, вміння працювати разом.

Головне – всі разом весело, в захоплюючій, але серйозній  грі, актуалізували знання з Правил дорожнього руху.

 

28 вересня відбувся загальнонаціональний урок пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру спільно із працівниками Шишацької публічної бібліотеки. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту. 

У Шишацькому обласному ліцеї з 16 по 21 вересня проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Для учнів 5 – их класів були проведені години спілкування «Що таке булінг», ліцеїсти 5 – 7 класів створювали соціальні реклами класів «Ліцей проти цькування», переглядали соціальні відеоролики та мультфільми в рамках тижня протидії булінгу. 20 вересня відбулася зустріч 6 – 10 класів з представником Шишацького бюро безоплатної правової допомоги Малаш Катериною Степанівною. Під час зустрічі діти  актуалізували інформацію про булінг, взяли участь в інтерактивних вправах. Найактивніші отримали подарунки. Серед учасників заходу були поширені буклети «Твої права – твій надійний захист», у яких розміщені правові орієнтири для кожної дитини. 

Полтавський обласний центр естетичного виховання учнівської молоді щорічно проводить обласний етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» з метою виховання патріотів, громадян правової, демократичної держави. Ліцеїсти також взяли участь та представили свої роботи в розділі «Образотворче мистецтво»: Темносагата Вікторія (учениця 10 – А класу), Сахарова Марія (учениця 5 – Б класу) та Темносагата Оксана (учениця 5 – Б класу). Ми пишаємося нашими талановитими учнями та бажаємо перемоги! 

Акція «Монетки дітям!»

Міністерство освіти і науки України інформує, що Національний Банк України та благодійний фонд «Таблеточки» з 1 по 30 вересня 2021 року проводить акцію «Монетки дітям». Наші ліцеїсти також взяли участь. Метою цієї акції є збір монет номіналом 25 копійок, які вийшли з обігу, та перетворення їх на допомогу для онкохворих дітей. Дякуємо всім, хто долучився!


З 16 по 20 вересня у Шишацькому ліцеї розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Мета проведення - актуалізація інформації щодо недопустимості явища цькування в освітньому середовищі ліцею; просвітницько - профілактична робота щодо створення безпечного простору для всіх учасників освітнього процесу. 

14- 16 вересня 2021 року в рамках проведення тижня «Безпека руху дітей» відбулася зустріч ліцеїстів зі старшим інспектором ювенальної превенції Миргородського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області Орманжі Інною Миколаївною. Мета зустрічі - профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил дорожнього руху. Інна Миколаївна розповіла юним пішоходам про безпеку на дорозі, основні дорожні знаки, які учні повинні знати, перевірила знання ліцеїстів про Правила дорожнього руху для пішохода та велосипедиста. Приємно, що зустріч пройшла у формі діалогу. Учні отримали багато корисної інформації та усвідомили,що необхідно подбати про збереження власного життя (а також-  і життя своїх близьких). 

Перше вересня завжди урочистий і надзвичайно зворушливий день. Він незабутній своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, - першим дзвоником. Присутніх із початком нового навчального року привітали директор ліцею Діденко Надія Іванівна, а від батьків усіх п’ятикласників   - Кіріченко Марина Юріївна.  Перший дзвоник для всіх ліцеїстів задзвонив у руках випускника Матяша Володимира та п’ятикласниці Бабенко Лілії. Свято дня знань пройшло радісно, яскраво, незабутньо. Вітаємо усіх із новим навчальним роком! 

Наша рідна Україно, миру тобі та процвітання.

З Днем Незалежності! 


Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.

Складна економічна ситуація в країні та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА), в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх.

Останнім часом у нашій країні багато робиться для запобігання торгівлею людьми. Слід відзначити, що Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

 Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

Вас втягнули у злочинну діяльність щляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.


Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.



23 серпня — День Державного Прапора України 

Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

Пишаймося українським стягом – символом Незалежності, 30-ту річницю якої відзначатимемо! 


Як швидко промайнув час, і сьогодні ми - випускники. Безмежно вдячні кожному вчителеві, який навчав нас протягом усіх років. Ви у нашому серці назавжди. А це відео на пам'ять про ті чудові та безтурботні дні, які ще довго спогадами грітимуть наші душі. 

video_2021-06-09_23-07-34.mp4

Кубок воїна-інтернаціоналіста Олександра Дзюби вкотре згуртував спортивну молодь. На початку тижня на стадіоні опорного закладу «Яреськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Ф.П. Борідька» відбулася Спартакіада допризовної молоді на кубок воїна - інтернаціоналіста Олександра Дзюби. Змагання були приурочені 33-й річниці початку виведення військ з Афганістану.

Участь у спартакіаді взяли представники шести навчальних закладів Шишаччини : учні опорного закладу «Яреськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Ф.П. Борідька», опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів ім. В.І. Вернадського», Великобузівського НВК, Сагайдацького НВК, Гоголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М.В. Гоголя, Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради.

Головний суддя змагань Ігор Попадич ознайомив учасників із регламентом. Спортсмени спартакіади змагалися із шести видів спорту : бігові на 60 та 1000 метрів, підтягуванні на перекладині, метанні гранати, перетягуванні каната, гирьового спорту та кульовій стрільбі.

Видовищні змагання промайнули в дусі справжнього спортивного азарту. Молоді спортсмени докладали максимум зусиль, щоб гідно представити свої команди. Вболівальники ж підтримували спортивний дух юнаків та юнок.

… І ось урочиста мить. Після напружених, азартних змагань спортсмени вишикувалися у лінійку біля центрального входу  школи. Організатори оголошують результати. Учні Шишацького обласного наукового ліцею - інтернату також посіли призові місця. 

Третє місце з бігу на 1000 метрів посів Данило Додух (учень 11 - Б класу). 

У підтягуванні на перекладині найкращі результати продемонстрували також наші учні: Данило Додух (учень 11 - Б класу), за ним відповідно – Артур Куць (учень 10 - Б класу)  і Сергій Чорний (учень 10 - Б класу).

Бронзовим призером у метанні гранати став Михайло Сорокотяга (учень 10 - А класу).

У змаганні з кульової стрільби з пневматичної гвинтівки наша учениця Бородавка Анна (учениця 9 - Б класу) посіла III місце. Призерами у перетягуванні каната виявилися також учні нашого ліцею. 

У загальнокомандному заліку команда Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату посіла II місце. Призери і переможці змагань нагороджені грамотами, кубками та цінними призами, наданими відділом освіти Шишацької селищної ради.

Святкові заходи відбулися 1-го червня на центральному стадіоні смт. Шишаки Миргородської громади. Наші ліцеїсти також долучилися до свята. Поліцейські підготували для дітей локації з майстер-класами, змаганнями, конкурсами та вікторинами. Учні охоче спілкувалися з поліцією, цікавилися її роботою, ставили питання і отримували на них відповіді. Найбільше задоволення діти отримали від спілкування із поліцейськими кінологами та їх чотирилапими вихованцями. Наша учениця, Темносагата Вікторія, посіла I місце у конкурсі малюнків"Поліція очима дітей" та отримала приз - принтер.

Дякуємо організаторам за чудове свято для дітей!

Двадцять шостого травня до нашого навчального закладу на урок правознавства 9-А та 10-Б класів   завітали начальник Шишацького районного сектору філії ДУ "Центр пробації" в Полтавській області, капітан внутрішньої служби - Романко Ярослав Петрович,  Старший інспектор ювенальної превенції Миргородського РВП, старший лейтенант поліції - Орманжі Інна Миколаївна . Під час зустрічі учні обговорили важливість знання своїх прав та  обов'язків,  переглянули  анімаційний ролик "Як Жека не потрапив за грати" . Подібні заняття допомагають дітям зрозуміти всю важливість та складність роботи у правоохоронних органах . Учні дізналися про всі тонкощі праці поліцейським, отримали відповіді на свої питання . Також працівники розповіли дітям про шлях до становлення поліцейським , вступ до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ. 

26 травня у Шишацькому обласному науковому ліцеї-інтернаті ІІ-ІІІ ступенів відбулося свято останнього дзвоника. Урочисте свято відвідали і керівники району - голова Миргородської РДА Віктор Іваненко і голова Миргородської райради Наталія Гирка. Очільники району привітали зі святом випускників, їх батьків та педагогів.

Вручили почесну грамоту Миргородської райради та райдержадміністрації за сумлінну працю на педагогічній ниві, багаторічне зразкове навчання та виховання ліцеїстів Ользі Іванівні Дороховій. На урочистій лінійці нагородили учнів та педагогів ліцею за високі досягнення в науковій діяльності у цьому навчальному році. Ліцеїсти виконали авторські вірші, пісні й хореографічні композиції. Кульмінацією дійства став вальс, у якому танцювали випускники навчального 2021 року та їхні батьки. 

20 травня до нашого ліцею завітали лектори (Маслахова Алла та Ржавська Юлія) спільного проєкту ГО «Дівчата» за підтримки UNICEF, які провели профілактичні бесіди із підвищення обізнаності з основ здоров’я та гігієни для учнів 5 – 11-х класів. Метою заходу було надання підліткам інформації щодо попередження поширення COVID-19, а також менструальної гігієни.

В заході взяло участь 305 учнів, які з цікавістю слухали розповідь лекторів та активно брали участь в обговоренні проблем, що стосуються усіх підлітків.  Учні мали змогу переглянути соціальні ролики, героями яких були відомі особистості.  Наприкінці заходу учасникам було надано індивідуальні гігієнічні пакети.

15-16 травня проходив ІІІ Всеукраїнський етап конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН. Савченко Олександр, учень 10-го класу, посів ІІ-ге місце у секції "Кліматологія та метеорологія" із темою "Зміни термічного режиму території Полтавської області: тенденції, ризики та заходи з адаптації" (науковий керівник Наказненко А. Г.). Вже третій рік поспіль учні ліцею гідно представляють заклад на Всеукраїнському рівні. У 2020 році ІІ-ге місце у секції "Технології програмування" посів Салимоненко Вадим (науковий керівник Щербань Г. І.), а у 2019 році - ІІІ-тє місце у секції "Теологія, релігієзнавство та історія релігії" виборов Александров Володимир (науковий керівник Тутка Б. І.). 

27 квітня дистанційно проведено обласний фестиваль-конкурс «Першоцвіт» серед вихованців закладів інституційного догляду та виховання дітей (інтернатного типу) обласного підпорядкування. Для участі у конкурсі подали заявки 56 конкурсантів з 12 закладів. Всі учасники були допущені до конкурсу і продемонстрували своє вміння в чотирьох номінаціях: вокал, інструментальний жанр, декламаторське мистецтво, хореографічний жанр.Члени журі відзначили творчий підхід до виконання художніх номерів, оригінальність композиційних сюжетів, достатній рівень підготовки конкурсантів та визначили переможців. 

Наші ліцеїсти також взяли участь та за результатами проведеного конкурсу були нагороджені дипломами лауреата I ступеня  у номінації «Вокал» (Пономарьова Світлана, учениця 8 – А класу), у номінації «Декламаторське мистецтво» (Фесенко Любов, учениця 11 – А класу), у номінації «Хореографічний жанр» (вихованці зразкового танцювального колективу «Зірки Надії»). Дипломами лаурета II ступеня у номінації «Вокал» (вихованці вокального ансамблю «Юність» та учениця 11 – Б класу, Луценко Дар’я).

Вітаємо перможців та бажаємо подальших успіхів!

Співпраця із провідними вузами України і Полтавщини – це необхідна умова діяльності наукового ліцею. Ліцеїсти опановують практики наукових досліджень, мають можливість оприлюднити та опублікувати свої роботи.

Шарлай Дар'я, учениця 10-Б класу (науковий керівник – Соловей В. А.), взяла участь у 73-й науковій онлайн конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». У секції образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації вона презентувала широкій аудиторії дослідження «Історико-художні особливості українського радянського плакату 20-30-х років XX століття».

Висловлюємо подяку кандидату мистецтвознавства Зіненко Тетяні Миколаївні за підтримку перспективної та творчої молоді.

Розпочався основний етап XV (ювілейний) Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА", приурочений до Міжнародного дня захисту дітей та з нагоди 30-річчя Незалежності України. Основна мета Конкурсу – розвинути морально-етичні якості дітей, сформувати у дітей і підлітків позитивний образ права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини; соціальна підтримка талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності.

Кривоніс Анастасія, учениця 9-А класу Шишацького ліцею, також взяла участь.

Бажаємо перемоги та чекаємо результатів!


26.04.1986 - Запали свічку пам'яті!

Цьогоріч, 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.


Завершився І Міжнародний (VII Всеукраїнський, XVII Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений 150 - річчю з Дня народження Лесі Українки - видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з найяскравіших зірок національної та світової культури. Цьогоріч конкурс набрав неабияких масштабів!

У семи номінаціях  змагалися більше,ніж сімнадцять тисяч учасників, а загальна кількість причетних до цієї події складає  більше ніж п’ятдесят тисяч поціновувачів творчості Лесі Українки та дитячої творчості.

Наші талановиті ліцеїсти також долучилися до участі і посіли призові місці: Пономарьова Світлана, учениця 8 – А, зайняла I місце у номінації "Вокал", Левцун Анастасія, учениця 10 – А класу -  II місце у номінації "Малюнок". Ми пишаємося досягненнями наших учнів. Вітаємо їх і бажаємо подальших успіхів!



ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ - КОНКУРС "ПЕРШОЦВІТ" 

СЕРЕД ВИХОВАНЦІВ ЗАКЛАДІВ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді був проведений щорічний обласний фестиваль - конкурс, який проводиться з метою висвітлення багатогранності творчої особистості, піднесення національних традицій, формування у дітей поваги до національної культурної спадщини серед вихованців інтернатних закладів.  Наші ліцеїсти також взяли участь. Луценко Дар'я , учениця 11 – Б класу, номінація «Вокал», Пономарьова Світлана, учениця 8 – А класу, номінація «Вокал», Фесенко Любов, учениця 11- А класу, номінація «Декламаторське мистецтво» , вокальний ансамбль "Юність" (Мирошниченко Злата, учениця 6 - А класу, Корецька Вікторія, учениця 8 - Б класу, Вовк Жанна, учениця 8 - Б класу, Данило Жанна, учениця 7 - Б класу), номінація "Вокал" та   зразковий танцювальний колектив "Зірки Надії", номінація "Хореографічний жанр"

Учнів підготували учителі закладу та керівники гуртків : Саражин Ірина Павлівна, Лазаренко Євгеній Володимирович, Варченко Тетяна Борисівна та Коверда Наталія Анатоліївна. 




Вокал. "А на весні цвітуть сади".mp4
Вокал. "Ой у полі грушечка".
Декламаторське мистецтво. Фесенко Любов "Твої листи пахнуть зів'ялими трояндами..."
Луценко Д. - Усміхнися мені.mp4
Хореографічний жанр. "Магічна шкатулка". Зірки Надії.

Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров'я – один із Міжнародних днів ООН. Мета дня – привернути увагу громадськості до питань охорони здоров'я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя.

І хоча наш заклад зараз знаходиться на дистанційному навчанні, ми б хотіли проінформувати Вас про здоровий спосіб життя, його складові, піраміду здорового харчування та як уберегти себе та своїх рідних від захворювань.

Сьогодні як ніколи це свято дуже актуальне, адже здоров'я – це найцінніше для кожної людини.

Тож сьогодні, у Всесвітній день здоров'я, ми також пропонуємо ряд народних прислів'їв і приказок про здоров'я, які були, є і завжди будуть актуальними для кожного з нас.

Про добро пишуть навіть тоді, як здоров'я твоє у біді, а про зло завжди встигнеш написати.

Якби людина себе полюбила, більше б ніколи вона не хворіла.

Вартість здоров'я знає лиш той, хто його втратив.

Гроші втратив – нічого не втратив, час утратив – багато втратив, здоров'я втратив – усе втратив.

Лікар для хворого – батько, а для здорового – друг.

Ліпше здоров'я, як готові гроші.

Спочатку краще берегтись, ніж потім лікуватись.

Аби була голова здорова, то все гаразд буде

Т️ож вітаємо усіх і бажаємо міцнющого здоров'я усім і кожному на планеті Земля.



26-29 березня проходив II етап обласного конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів- членів Полтавського територіального відділення Малої академії  наук. На цьому етапі учні Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату посіли призові місця:

Барабаш Нікіта, учень 9 класу, секція «Прикладна математика»- 3-тє місце ( науковий керівник Макайда А.В.).

Шарлай Дар’я ,учениця 10 класу, секція «Мистецтвознавство» - 2-ге місце (науковий керівник Соловей В.А.).

Берест Єгор, учень 10 класу, напрям «Історія України» - 2-ге місце ( науковий керівник Тутка Б.І.).

Савченко Олександр, учень 10 класу, напрям «Метереології  та кліматології»- 1-ше місце (науковий керівник Наказненко А.Г).

Вітаємо учнів і керівників! Бажаємо подальших успіхів!


До 60 - річчя першого польоту у космос викладач фізики та математики Яреськівського ПТУ №56 Малишев Едуард Миколайович представив власні розробки та презентації. 

През 1 Математики Полтавщини.ppt
През 2 вчені та конструктори.pptx
През 3 перші космонавти.pptx
През 4 УКР КОСМОНАВТИ.pptx
През 5 ТРАГЕДІЇ ТА ДРАМИ В КОСМОСІ.pptx

Другий етап конкурсу «Найкращий читач ліцею», організований та проведений бібліотекарем та вчителями-філологами Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату для учнів 6-8-х класів, виявив кращих із кращих: переможці  ІI-го етапу змагалися за звання абсолютного чемпіона з читання. Ним стала учениця 7-Б класу Жанна Данило. Друге місце посіла учениця 6-А Маргарита Слізко, третє - учень 6-А Андрій Москаленко. Вітаємо найкращих читачів ліцею! 


Знай наших!

7.03-21.03 у Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби. Наша учениця Бородавка Анна у складі команди посіла І місце.

16 березня відбувся обласний чемпіонат  з футзалу серед дівчат (сезону 2020 - 2021 року). Наш заклад посів II місце.

Ми пишаємося досягненнями ліцеїстів. Вітаємо їх і бажаємо подальших успіхів!


Щорічно, 22 березня, відзначається Всесвітній день води, проведення якого започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором у світі. До цього дня в ліцеї були проведені різноманітні пізнавальні та навчальні заходи, щодо ознайомлення дітей з проблемою стічних вод та їх вплив на життєдіяльність людей.  Учні ознайомилися із основними правилами економії води, скільки води витрачає людство, які тварини і рослини можуть подовгу обходитися без води, переглянули відеоролики про річки України,  з яких дізналися багато цікавого. Відзначення Дня води дає можливістю наголосити ліцеїстам про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, це привід нагадати всім про необхідність дбайливого ставлення до води.


Міжнародний день щастя покликаний показати, що щастя – одна з найголовніших цілей людства, і прагнення до нього людей однакове на всій Землі. Учні та викладачі ліцею відзначали день щастя – символічно.У холі навчального закладу були розклеєні ватмани, на якій всі могли  написати, що в їхньому розумінні ЩАСТЯ. Виявилося, що кожен розуміє це поняття по-своєму, і кожен по-своєму правий. Головне, щоб щастя і надалі залишалося невичерпним джерелом для гармонії, натхнення, творчості і сприятливого розвитку людей.


160256080_466317967897310_8033460255801587468_n.mp4

Сьогодні,безперечно, національне свято - День народження Ліни Костенко! Учні та педагоги ліцею долучилися до Всеукраїнського флешмобу #костенкофлешмоб2021

#_Вітаю_Ліну_Костенко


19 березня у Шишацькому обласному науковому ліцеї - інтернаті були проведені заходи, присвячені Дню народження геніальної поетеси - Ліни Костенко. 

З нагоди Дня добровольця у 10-Б класі було проведено «Урок звитяги». Тема: Героїзм захисників Донецького аеропорту. Концепція уроку- «Незламність духу патріотів - є основою незалежності держави».

Під час уроку діти ознайомилися якою в історію України увійде битва за Донецький аеропорт, переглянули епізоди із фільму «Кіборги», декламували вірші «Ця війна змінила багатьох...» (автор Н. Мазур), «Кіборг» (автор В. Вовк), «Монолог кіборга», ознайомилися із цікавим фактами про цю війну, обмінювалися власними думками та переживаннями.

Шануймо, вивчаймо та пам’ятаймо історію рідної країни!

Масляна, Масляна, яка ти маленька, як би тебе сім неділь, а посту одненька!

Цього тижня у ліцеї відбулося святкування Масляної. Творчий колектив учнів та вчителів відтворили цікаві українські традиції цього свята. Дійство видалося колоритним та різнобарвним. Діти водили хороводи, співали пісні, танцювали флешмоби, декламували вірші, виготовляли лепбуки. Ліцеїсти  дізналися про походження, звичаї та традиції свята. А ще стали учасниками розваг та конкурсів.

А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями.

Яскраві емоції залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.


10000000_755904792019529_1398621021145216891_n.mp4

Рада ліцеїстів Шишацького обласного наукового ліцею - інтернату вітає Вас з Масляною!

Таємничі сторінки життя Тараса Шевченка завжди викликають різні емоції: хтось захоплюється ним, як поетом, художником чи драматургом. Ніхто не може бути байдужим до складної долі Тараса Григоровича, особливо після прочитання кількох рядків його віршів. Постать поета посідає чільне місце в українській і світовій культурі. До дня народження Т.Г. Шевченка учні 6-х класів створили лепбук «Тарас Шевченко».

В останній тиждень лютого вся громадськість відзначає 150-річчя з моменту народження однієї з найвидатніших письменниць України, яка своїм словом піднесла вітчизняну літературу до рівня кращих зразків світового письменства.

У Шишацькому ліцеї учні 6-х класів виготовляли лепбук "Життя та творчість Лесі Українки" , більше дізналися про життя і творчість письменниці.

Ії життя –героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію.

Справжня донька Прометея ! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!!!


9 березня у нашому ліцеї відбулися заходи з нагоди відзначення Дня народження Тараса Григоровича Шевченка- величної особистості в історії України, знаменитого митця, художника, поета.

Ліцеїсти  переглядали відео про життя поета, виготовляли лепбуки. На уроках української літератури учні цитували Тараса Шевченка, згадували його твори.

Тараса Шевченко все своє життя, присвятив українському народу: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.

Вже стало доброю традицією щорічно проводити конкурс «Найкращий читач». Цього року змагалися найактивніші і найзавзятіші читачі – учні 6-8 класів.

Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращої української та світової літератури.

Учасникам потрібно було представити книгу так, щоб кожен присутній забажав піти в бібліотеку і прочитати її. Під час виступів діти проявили фантазію, креативність, свої захоплення та артистичні здібності. Юні читачі представляли різножанрову літературу: класичні і сучасні твори української літератури, пригоди і фантастику. Крім того, учасники демонстрували малюнки,газети та презентації до обраних творів.

Журі оцінювало  читацьку активність учасників(кількість прочитаних книг), їхню розповідь про  улюблену  книгу, оригінальність оформлення та висловлювання власних думок.

У підсумку переможцями конкурсу «Найкращий читач ліцею- 2021 року» Всеукраїнського конкурсу були визнані:

1 місце: Москаленко Андрій (6-А), Слізко Маргарита (6-Б), Данило Жанна( 7-Б).

2 місце : Спиця Максим (7-А), Троневська Софія(7-А), Куряча Анна (8-А), Вовчок Маргарита (8-Б).

3 місце: Видря Олена(7-Б), Городничий Артем (7-Б), Тищенко Максим (7-Б), Безручко Ангеліна (6-А), Барабаш Поліна (6-Б), Наказненко Софія (6-А).

Вітаємо переможців!



42780452_181399536864001_4968575494567794603_n.mp4
119861130_2799778770286609_4812998808443192497_n.mp4

В інтернаті завжди цікаво. Крім підготовки до уроків діти встигають і відпочивати. Сьогодні у нас був вечірній кіносеанс. Ліцеїсти із задоволенням дивилися фільм-казку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке».

Вивчення Антарктиди на інтерактивному уроці географії у 7-их класах. Робота в групах. Броунівський рух. Рефлексія.

29 січня – День пам’яті героїв Крут

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, 29 січня в Шишацькому обласному ліцеї – інтернаті були проведені інформаційні перерви: «Крути – бій за незалежність», «Трагедія, подвиг, пам’ять…»; години спілкування «Пам’яті тридцяти» , «Коли стають до зброї діти…», на яких учні обговорювали ту страшну подію, та героїчний подвиг молодих хлопців. Переглянули відео презентацію книги «Герої Крут і Полтавщина», (за підтримки публічної бібліотеки Шишацької об’єднаної територіальної громади).

29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, жертовності та героїзму справжніх патріотів.


9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

У нашому ліцеї цього дня було проведено ряд просвітницьких заходів із метою інформування учнів про використання інтернету у нашому житті: проведення годин спілкування на тему «Безпека в Інтернеті», випуск  інформаційних стіннівок, постерів, показ інформаційних відеороликів «Ми за безпечний інтернет».


                                    Ліцеїсти катаються на лижах! Така у нас цікава фізична культура! 

Талановиті учениці ліцею- учасниці Всеукраїнського конкурсу,, Змагаймось за нове життя ", присвяченого 150-річчю із дня народження Лесі Українки. 

Роботи учасниць Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя» Темносагатої Вікторії (ілюстрація до драми -феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки )та Левцун Анастасії («Весни такої не було й не буде, Як та була, що за вікном цвіла»). Номінація: малюнок. 

Спортивний захід для учнів 5 класів «Веселі старти»