Фінансова звітність

Звіт директора

Початкової школи – ЗДО № 71

департаменту освіти маріупольської міської ради

О.І. Д’ячкової

про здійснені заходи на кінець 2020 – 2021 н.р.


Дошкільний заклад-школа розташовано за адресою вул. Гонди 105А

Рік відкриття – 1965 р.

Проектна потужність – 280 місць.

Кількість дітей – 133.

Кількість груп – 3 (1 раннього віку, 2 дошкільних).

Кількість класів – 8 (2-перших, 2-других, 2-третіх, 2-четвертих).

Кількість груп подовженого дня – 8.

Кадрами заклад укомплектований повністю:

адміністративного персоналу – 2,

педагогічних працівників - 27 (6 вихователів, 10 вчителів, 4 вихователя ГПД, 1 практичний психолог, 1 вчитель-дефектолог, 2 вчителя-логопеда, 1 – музичний керівник), інших робітників – 20.

Аналіз кваліфікаційних категорій педагогічних працівників

за 2020-2021 навчальний рік.

Всього у 2020-2021 навчальному році у закладі працювало 26 педагогів:

з них: 17 (63 %) мають вищу освіту,

10 (37 %) середньо-спеціальну.

Педагогічний стаж:

До 3 років – 1 педагог,

з 10 до 20 років – 3 педагога,

20 та більше – 23 педагогів.

Кількісно-якісний склад педагогічного колективу

Початкової школи-ЗДО № 71

І категорія – 14 педагогів,

ІІ категорія - 2 педагога,

категорія «Спеціаліст» - 1 педагог,

відповідають займаній посаді – 10 педагогів.

Робота закладу організована і спрямована на виконання головних задач дошкільної освіти та шкільної початкової освіти: забезпечення різнобічного розвитку дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, наступності між дошкільною та початковою загальною освітою, формування у вихованців моральних норм та набуття ними життєвого соціального досвіду; рівного доступу до якісної освіти дітей, які потребують корекції фізичного розвитку, надання кваліфікованої допомоги в корекції недоліків розвитку дитини.

При плануванні роботи на 2020-2021 навчальний рік, насамперед враховано спеціалізація закладу й індивідуальні особливості його альтернативного розвитку. Працюючи за таким планом, колектив Початкової школи-ЗДО №71 досяг системності і має основу для підвищення ефективності роботи в цілому, на всіх ланках і рівнях функціонування, має можливість досягти інтегрального результату, який був передбачений метою.

Для вирішення проблеми і основних завдань закладу мною обрана доцільна структура управління. Діяльність будується на діагностичній і прогностично-проектувальній основі. Ураховуються такі фактори як мотиваційно-стимулюючий, емоційно-вольовий, порівняльно-оцінювальний. Використання різноманітних форм і методів роботи дає можливість не тільки досягти певних результатів, але й отримати зворотний зв’язок з метою подальшої корекції.

Належну увагу я приділяю створенню позитивного мікроклімату в колективі: постійно опікуюсь питанням фахового зростання, поліпшенню ділової атмосфери та психологічного мікроклімату, міжособистісного й ділового спілкування. Результати діагностичного обстеження показали, що в колективі бадьорий, життєрадісний настрій; успіхи чи невдачі окремих членів колективу викликають співпереживання, розуміння; відзначається доброзичливість у ставленні до нових членів, прагнення допомогти; переважають схвалення і підтримка, критика висловлюється доброзичливо. Міжособистісні і професійні конфлікти у колективі відсутні. Проблемні питання, що виникають в процесі роботи, вирішуються за допомогою практичного психолога.

Педагоги колективу мають значний творчий потенціал, який дозволяє ставити і вирішувати значні питання. Більшість членів колективу задоволені своїми досягненнями, відчувають підтримку адміністрації. Незважаючи на труднощі, робота приносить багато радості, інтерес до неї зберігається.

В закладі створені умови для забезпечення прав і свобод учасників навчально-виховного процесу. В навчальному закладі встановлено доцільний розподіл обов’язків між директором та його заступником. Зміст функціональних обов’язків щодо реалізації мети та завдань визначається правовими актами і закріплюється в посадових обов’язках, які узгоджені з профспілковим комітетом. Забезпечення прав учасників навчально-виховного процесу передбачено комплексом конкретних заходів в річному плані роботи закладу. У закладі створені задовільні умови для праці, навчання та відпочинку педагогів та учнів.

Адміністрацією закладу ведеться постійна робота по доцільному використанню робочого часу. Впроваджуються новітні інтерактивні методи проведення методичних нарад, педрад, консультацій та семінарів, в роботі яких приймають активну участь всі члени колективу, що сприяє підвищенню продуктивності їх діяльності, розвитку творчості, ініціативності.

З метою умотивованості членів колективу на якісну працю використовую такі форми матеріального та морального заохочення: подяка, грамота, преміювання. Це сприяє розвитку творчого підходу до організації праці, підвищенню результативності педагогічного процесу, показників здоров’я, навченості й вихованості дітей, допомагає здобути певних досягнень.

У закладі створені належні умови для організації безпечної життєдіяльності дітей та забезпечення навчально-виховного процесу. Обладнані методичний, медичний, ортоптичний кабінети, кабінети психолога, дефектолога, логопеда, заступника директора, пральня, харчоблок, музичний і фізкультурний зали.

Для успішного втілення освітніх завдань та апробації нових технологій у дитячому садку та школі змінюється, збагачується та цілеспрямовано створюється предметно-розвивальне середовище та укріплюється матеріально-технічна база закладу. Ігрове і просторово-розвиваюче середовище груп і класів створено з урахуванням традиційної діяльності дітей. В кожному приміщенні існують центри – ігровий, пізнавальний, спортивний, театральний, художній, психологічного розвантаження.

Все санітарно-технічне устаткування в справному стані. Внутрішні і зовнішні інженерні мережі знаходяться в робочому стані. Заклад достатньо забезпечено меблями, посудом, м'яким та твердим інвентарем.

Вихователями та спеціалістами робиться аналіз досягнень кожної дитини, відстежуються показники моніторингу та відповідно виконання вимог освітніх ліній.

Так ми бачимо найкращі досягнення наших вихованців та визначаємо проблеми подальшої роботи: що робити з кожною конкретною дитиною, яка потребує корекції, допомоги. Тут проводиться індивідуальна робота з дитиною, диференціація завдань під час занять. Для цього є досить багато демонстраційного та роздаткового матеріалу, який розподілений відповідно рівнів розвитку дітей.

Разом з тим для того, щоб покращилась якість дошкільної освіти та підвищились показники виконання Державного стандарту постійно відбувається підвищення професійної діяльності педагогів, що й сприяє покращенню результативності дітей через різноманітні форми роботи з педагогами на виконання завдань роботи річного плану. Всі ці форми є дієвими, так як стимулюють вихователів працювати.

За звітній період проведені наступні роботи з укріплення матеріально-технічної бази закладу:

За спонсорські кошти батьків:

  • частково виконано косметичний ремонт всіх груп і класів,

  • щорічно проводиться фарбування ігрового обладнання, проводиться покіс трави, обслуговується оргтехніка, виконується дрібний поточний ремонт електричних , опалювальних та водопостачальних мереж.

За спонсорські кошти батьків було придбано:

  • посуд;

  • змішувачі для туалетних кімнат;

  • міжкімнатні двері;

  • інвентар для прибирання ділянок;

  • інформаційні стенди для батьків;

  • література і посібники для занять і ігрової діяльності;

  • фарба;

  • канцелярські товари;

  • проводилася оплата за інтернет.

В 2021 р. батьками було висунуто ініціативу на участь у проекті «Батьківський фонд 50/50» на ремонт козирків на входах у приміщення.

За кошти міського бюджету було придбано:

  • продукція для чищення;

  • протипожежне, рятувальне та захисне обладнання;

  • підписка на періодичні видання;

  • фармацевтична продукція;

  • офісне устаткування та приладдя різне;

  • картриджі для оргтехніки;

  • світильники енергозберігаючі;

  • пісок для дитячих пісочниць;

  • за рахунок місцевого бюджету заклад обладнаний новою бездротовою системою охорони.

За кошти міського бюджету для НУШ було придбано:

· шкільні меблі;

· меблі для роздягальні;

· дошки шкільні;

· 2 фліпчарти та папір до них;

· 2 ноутбуки;

· 2 проектори та екрани для них;

· 3 багатофункціональних пристрої;

· іграшки;

· роздатковий матеріал для навчання та наглядні посібники.

Заклад забезпечений засобами індивідуального захисту та продукцією для обробки приміщень та дезінфекції рук.

В 2020 році наш заклад брав участь у проекті Громадської участі-2020 на ремонт сенсорної кімнати та здобув перемогу. На даний час ведуться ремонтні роботи, які будуть завершені у серпні 2021 року.

Також в 2021 році подана заявка на участь у проекті Громадської участі-2021 на заміну огорожі закладу.

Зусилля педагогічного колективу в 2020-2021 навчальному році було спрямовано на реалізацію навчально-виховного процесу за проблемою: Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору для навчання і виховання дітей із порушеннями зору дошкільного та шкільного віку.

Завдання на 2020-2021 навчальний рік:

  • Здобуття учнями та вихованцями з візуальними порушеннями стійких знань.

  • Забезпечення умов для становлення особистості дитини, цілісний розвиток її потенційних можливостей.

  • Корекція вад розвитку дітей з інвалідністю.

  • Лікування, гігієна й охорона зору.

  • Соціальна адаптація, реабілітація, підготовка до самостійного життя.

  • Формування комунікативно-мовленнєвої культури вихованців і педагогів в світі завдань Нової української школи.

  • Втілення новітніх методів соціалізації дітей в педагогічній і психологічній реабілітації дошкільників та учнів з порушенням зору.

  • Розвиток індивідуальності дітей в процесі навчання і виховання дітей з порушенням зору.

  • Подальше сприяння формуванню здоров’язберігаючої компетенції для покращення здоров’я дітей закладу.

Освітня діяльність педагогів навчального закладу здійснювалась на виконання Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, Державної національної програми “Освіта” (Україна 21 ст.)”, Національної програми “Діти України”, Законів України “Про середню загальну освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про інноваційну діяльність” і реалізацію завдань законодавчо-нормативних документів.

Освітній процес дитячого садка будувався за:

Ø Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція), 2012;

Ø Базовою програмою «Навчально-виховні програми та методичні рекомендації для спеціальних дошкільних закладів для дітей з вадами зору» рекомендованою науково-методичною комісією із спецпедагогіки Науково-методичної ради МО України;

Ø Програма ранньої допомоги дітям сліпим та зі зниженим зором від народження до шести років (рекомендовано МОН України);

Ø Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки»;

Ø Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»;

Ø Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», 2017р.

Ø «Казкова фізкультура» (авт. М.М. Єфименко, 2019р.);

Ø «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.).

Ø «Скарбниця моралі», програма з морального виховання дітей дошкільного віку (авт. – Лохвицька Л.В.);

Ø «Смайлик», програма з формування основ комп`ютерної грамотності у дітей старшого дошкільного віку (авт. – Резніченко І.Ю.);

Початкова школа-ЗДО № 71 є закладом компенсуючого типу для дітей з порушеннями зору. Постійною турботою колективу є оздоровча робота з дітьми. У дошкільному закладі, враховуючи стан здоров'я дітей, рекомендації лікаря, використовуються різноманітні профілактичні заходи. У результаті спільної цілеспрямованої діяльності, педагогів, медичного персоналу, батьків дошкільного навчального закладу напрацьовано перспективний досвід оздоровлення дітей.

Постійно здійснюється лікування зору дітей.

Лікувальний комплекс заходів дає свої результати: на протязі декількох років не було погіршення стану зору дітей.

Аналіз результативності роботи кадрів засвідчує, що педагогічний колектив спроможний виконувати інноваційну діяльність на рівні впровадження сучасних технологій, які дозволяють здійснити перехід від традиційного підходу до особистісно-орієнтованого та компетентнісного підходів до навчання і виховання.

В практиці моєї роботи контрольна і аналітична діяльність тісно пов’язані, що дозволяє з’ясовувати відповідність реального стану справ запланованому. Внутрішній контроль надає інформацію про стан, а аналіз забезпечує глибину пізнання цієї інформації. Я використовую систему спостережень та перевірок, які дозволяють встановити відповідність рівня навчально-виховного процесу до вимог програм навчання і виховання дітей. Контроль дає можливість отримати дані про роботу окремих суб’єктів та об’єктів з метою надання їм подальших рекомендацій, які допомагають творчому зростанню педагогів, дисциплінують їхню роботу, сприяють виявленню і поширенню перспективного педагогічного досвіду. Контроль з боку адміністрації дає можливість виявити недоліки у навчально-виховному процесі і своєчасно усувати їх. Використовуються наступні види контролю: попереджальний, поточний, підсумковий, тематичний, вибірковий. Виконання педагогами наданих рекомендацій контролюється.

Аналіз роботи свідчить, що за минулий рік значно підвищився науково - теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів. У процесі роботи виправдали себе такі форми, як індивідуальна та групова робота зі слабо встигаючими та обдарованими учнями; розвиток здібностей і природних обдарувань учнів, підвищення в учнів мотивації до навчання, корекція знань учнів, ознайомлення вчителів із досягненнями психолого-педагогічної науки, прогресивним педагогічним досвідом.

Головним напрямком методичної роботи школи було вдосконалення уроку і заняття шляхом особистісно зорієнтованої системи навчання і виховання. Діяльність методичної роботи була спрямована на підвищення рівня професійної майстерності вчителів і вихователів, на переорієнтацію навчання, на розвиток особистості вихованця.

Значна увага приділяється питанням наступності і сумісної діяльності педагогів дитячого садка і початкової школи:

В практиці нашого закладу склалися продуктивні форми співпраці між дошкільною та шкільною ланками. Ефективні такі форми взаємодії між вихователями дитячого садка і вчителями початкових класів, як спільне ознайомлення з програмами, відвідування відкритих уроків і занять, ознайомлення з формами і методами роботи, тематичні бесіди про вікові особливості розвитку дитини.

Названі види роботи зорієнтовані на забезпечення безболісного переходу дошкільника із дитячого садка в школу, педагогічної підтримки нової соціальної ситуації, що виникає при вступі дитини до школи.

В процесі аналізу отриманих результатів спільної діяльності досягаються взаємні узгодження найбільш плодотворних форм співпраці, які дозволяють педагогам інформувати один одного про успішність дітей, труднощі в їх вихованні і навчанні, обстановку в їх сім’ях та інше.

В початковій школі на протязі навчального року відбуваються події, в яких вихователі старших груп обов’язково приймають участь. Наприклад, святковий початок навчального року, позакласні виховні заходи, спортивні свята. В свою чергу вчителі відвідують важливі заходи, які проводяться в дитячому садку. Це батьківські збори, де батьків інформують про специфіку спільної роботи в період переходу дітей в школу, день прощання з дитячим садком, виставки дитячих робіт та інше.

В 2020-2021 навчальному році було проведено:

1. Педради:

«Підсумки роботи за 2019-2020 навчальний рік. Перспективне планування на 2020-2021 навчальний рік».

«Розвиток початкової школи в контексті завдань Нової української школи».

«Оцінка діяльності педагогів що атестуються».

«Підсумки навчально-виховної роботи педколективу за 2020-2021 н.р.».

2. Консультації:

· Планування освітньо-виховної роботи .

· Складання тематичних та поурочних планів за програмою для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором.

· Методика і технологія аналізу уроку.

· Особливості логопедичної роботи з дітьми з порушеннями зору.

· Гра - важливий етап у житті дитини.

· Особливості впровадження нового Державного стандарту у початкових класах.

· Гендерне виховання дошкільників.

· Імітаційні вправи на розслаблення та відновлення зору.

· Нетрадиційні форми роботи з дітьми, що мають порушення мовлення.

· «Теоретичні і практичні орієнтири з питань атестації педагогічних працівників в ДНЗ».

· Розвивальне предметне середовище для дітей.

· Про жорстоке поводження з дітьми.

· «Психологічна готовність дитини до школи».

· Педагогічне спілкування з батьками.

· Організація роботи з дітьми в літній період.

Практичним психологом для педагогів і батьків розроблені рекомендації щодо формування соціальної компетентності дошкільників, подолання невпевненості і адаптації їх до навчального закладу, розроблені рекомендації і проведені групові консультації з питань надання допомоги дітям і дорослим, які пережили травму і опинились у важкій життєвій ситуації, зроблена добірка ігор для корекції проблем емоційної і комунікативної сфери за різними віковими періодами.

Відстежуються і утримуються на контролі питання готовності дошкільників до навчання в школі.

Протягом 2020-2021 навчального року в закладі функціонував вокальний гурток «Домісолька» - керівник: Власенко О.Г. Мета: прилучення до світу мистецтва, пробудити її творчість, сприяти гармонійному всебічному розвитку дитини дошкільного віку засобами естетично-художнього розвитку, навчити правильно виконувати вокальні твори. Пробуджувати інтерес до вокального мистецтва, розвивати музичну культуру,вокальні завдатки дитини. Учити чітко виконувати мелодію,співати природнім голосом під фонограму та живий супровід.

В 2021 році нашому закладу було присвоєно звання «Лідер освіти України» за підсумками національного проєкту «Педагогічний Олімп України» за вагомий внесок у розвиток національної системи освіти. Заклад було внесено до книги «Педагогічний Олімп України», яка дає змогу оцінити сучасний стан освіти на теренах нашої Батьківщини. Я, як керівник закладу, була нагороджена Почесною грамотою та нагрудним знаком Почесний педагог України. Це є результатом багаторічної кропіткої праці педагогічного колективу.

Вважаю можливим оцінити стан дошкільного виховання та початкового навчання у закладі на достатньому рівні.

Директор

Початкової школи-ЗДО № 71 О.І. Д’ячкова