Шкільне життя

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування - Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Відтепер 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Україна поновила своє членство у 1996 році та входить в число 169 країн-Договірних Сторін Конвенції.


З метою формування екологічної свідомості підростаючої молоді, усвідомлення важливості та необхідності охорони природних ресурсів рідного краю педагоги Початкової школи-ЗДО№71 також долучилися до святкування цього дня та провели ряд тематичних заходів.

У закладі було проведено бесіди, екологічні хвилинки, виставка колажів учнів початкової школи ,заняття за темою: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього».


День Соборності Україн

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року No 42/99. Державне свято День Соборності України учні школи відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 1-4 класів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Навіки єдина», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?». Під час уроків діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.


Традиційно в Україні відзначають міжнародний день миру 21 вересня. Діти Маріуполя знають, що бажання миру не є абстрактним, це усвідомлена боротьба за право жити у власній державі. Наші діти прагнуть миру в Україні та бажають його всім людям Землі.

Щороку в нашій школі проводиться «Тиждень безпеки дорожнього руху». Метою цього заходу є не тільки навчання правилам дорожнього руху, а й закладанням надійного фундаменту майбутнього безпечного життя. Бо кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи інший екстремальній ситуації.

Настала дивна пора – золота осінь. Коли поряд така краса тількі лінивий не творить. Проявили свою креативність і наші учні з батьками. Кожен виготовив свій незвичайний шедевр для виставки « Ой, чи живі , чи здорові всі родичі гарбузові?» Всі композиції викликали інтерес у дітей та дорослих. Були представлені вироби із овочем, фруктів, природного матеріалу.


День цивільного захисту

29.04.2021 року в школі відбувся День цивільного захисту (онлайн), завдання якого - вироблення в учнів умінь, навичок, правильно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя.

Рекомендуємо учням школи переглянути відповідні матеріали за посиланням:

1 - 4 класи. Мультфільм «Правила поведінки учнів в надзвичайних ситуаціях»



28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і влади до проблем безпеки людини на робочому місці, відзначають Всесвітній День охорони праці.

Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Святкування дня охорони праці вперше відбувалося в 2003 році, з часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя. Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

Головною метою охорони праці є:

  • створення на кожному робочому місці безпечних умов праці;

  • безпечної експлуатації обладнання;

  • зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів на організм людини;

  • зниження виробничого травматизму і професійних захворювань.

У школі проводяться різноманітні організаційні, навчальні, виховні, профілактичні, технічні та санітарно-гігієнічні заходи.

Інформація для проведення уроків за посиланнями:

1-ші класи:https://www.youtube.com/watch?v=6Wr4ZjFkEz4&ab_channel=NataPetrova

2 - 4 класи: https://krschool55.wixsite.com/life-safety/uroki-oberezhnosti

Свято Масляної

В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.

У стінах нашої Початкової школи-ЗДО № 71 з 9 по 12 березня 2021 року відбулося святкування Масляної. Для учнів та вихованців закладу вчителі та вихователі відтворили цікаві українські традиції цього свята. Дійство видалося колоритним та різнобарвним. Дітки декламували вірші, співали пісні, веснянки, заклички. Школярі дізналися про походження, звичаї та традиції свята. А ще стали учасниками розваг та конкурсів.

А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями.

Яскраві емоції, піднесення і грайливий настрій залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.


Сьогодні, 9 березня, минає 207-ма річниця від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а 10 березня – 160-та роковини смерті.

Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього.

Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!

« Твоє здоров’я в твоїх руках».

Учні 3-а класу провели виховну годину «Свято здоров’я». Виступили з віршами і сценкою перед учнями 3 – Б і 1 – А класу. Діти розгадували загадки і відповідали на питання вікторини.

Бережи здоров’я змалку,

Бо хозяїн тіла ти.

Щоб життя прожити довге

Себе треба берегти.


25 лютого в нашому закладі були проведені святкові заходи, приурочені до 150- річчя видатної поетеси Лесі Українки:

Бесіда – мандрівка «Лесіни казки », конкурс читців віршів Лесі Українки, інсценування казки «Біда навчить», виставка малюнків за творами поетеси.

З ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина початкової школи - ЗДО № 71.

У нашій школі пройшли заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..». Вчителі та вихователі ГПД провели цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, а саме: «Українська рідна мова – барвінкова, калинова, солов’їна», подорож Країною мови, «Кожному миле його слово рідне», «Юний мовознавець» тощо.

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

19 лютого відзначається річниця затвердження тризуба як державного символу України.

Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його! Учні нашої школи із великим задоволення взяли участь у рызних виховних заходах

Інформаційні хвилини цікавих повідомлень «Походження державної символіки».Виставка дитячих малюнків «Державні символи України».Години спілкування по класах «Про що розповідає наш герб», «Державні символи України», «Гімн, прапор і герб: історія і сучасність»


« Одвічний біль … інтернаціональний обов’язок»

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав: воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан.

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль чужої нам війни,

В душі чомусь не замовкає.

У рамках цього дня під гаслом « Нам потрібне мирне небо!» в 2 – Б класі

було проведено усний журнал з переглядом відео .

Вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання, запалили свічки.



9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.



На долю нашого народу випало багато героїчного і водночас трагічного. Здавна земля наша була ласим куснем для сусідів. Історія України - це історія народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність та єдність. Ідея єдності нашої держави була однією з найзаповітніших мрій українців. 22 січня 1919 року в Київі було урочисто проголошено Універсал соборності, в якому говорилось про те. що однині воєдино об’єднаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західна та Східна. Тепер є єдина, незалежна Українська республіка. Слово соборність включає у себе єдність і згуртованість. І от 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Це надзвичайно важлива дата в історії нашої держави. Тепер Україна – одна з найбільших Європейських держав, її площа – 604 тисячі квадратних кілометрів, на ній проживає понад 110 національностей, і всі є громадянами України, які творять сьогодення своєї країни. Отже складаючи павутинку ми сказали, що Україна соціальна, незалежна, демократична, правова, суверенна, а тепер додамо – СОБОРНА.

З днем Святого Миколая! Вірте у це свято, вірте у чудо.

Щастя дитинства - вірити у казки і дива. А найприємніше, коли вони справджуються. Відкриває Новорічну країну див широким поступом Святий Миколай. Цього непростого року Святий Миколай знову завітав до дітлахів Початкової школи - ЗДО №71.

Як ми чекали це свято! Вірші та пісні вивчали, наполегливо вчилися, робили добрі справи та ще й слухняними були … Цьогорічне свято запам’ятається усім приємними несподіванками, гарним настроєм, солодкими подарунками та неповторними враженнями. Тож нехай молитва Святого Миколая завжди оберігає наші родини і у кожній оселі панують добробут та злагода, а наші учні зростають здоровими, добрими і щасливими – батькам на радість, а Україні – на славу!

У період з 17.11.20 по 20.11.20 у Початковій школі-ЗДО№71 було проведено виховні години «Свіча милосердя» з метою вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років., які були спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

Вчитель початкових класів Харабет Н.М., розповіла про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.

Тиждень безпеки дорожнього руху

Життя – це найдорожчий скарб. В дитинстві майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому традиційно в Початковій школі-ЗДО № 71 проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками були проведені Єдиний урок «Безпека на дорозі-безпека життя», виховні години на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів,ігри та вікторини.

В цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, переглянули мультфільм і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

Будь завжди уважним друже!

Знай всі правила, мій друже!

Де іти, де постояти,

Де потрібно зачекати.

Це не жарти і не сміх,

Бо життя – одне у всіх.

14 жовтня - День захисника України!

День захисника , свято сильних і мужніх, відзначається з 2014 року. По всій Україні в цей день вітають і сивочубих чоловіків, і тих, хто нещодавно зняв військову форму, і тих, хто її носить зараз, і майбутніх захисників та згадують усіх, хто поклав свої голови, виборюючи незалежність нашої держави. З нагоди цього свята у нашій школі пройшов урочистий мітинг біля меморіальної дошки, встановленої на честь випускника школи, який загинув під Іловайськом у 2014 році. Ми пам’ятаємо своїх героїв та бажаємо всім нам, щоб скоріше над Україною засяяло мирне небо!


«Барви рідної мови»

9 листопада - День української мови та писемності. Це чудова нагода поринути у світ співучої калинової мови, долучитися до української народної культури, згадати традиції та звичаї нашої країни. У Початковій школі – ЗДО №71 у цей день традиційно відбулася низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. Учнi 1 класів ознайомилися з історією цього свята, учні 2 класів робили лепбук «Люби та шануй рідну мову», гралися в журналiстiв, беручи інтерв’ю. Серед 3-4 класів відбувся шкільний конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика. А до Дня української писемності та мови вчителі приєдналися до акції написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.