Дистанційне навчання

1. Дидактичні ігри “Який малюнок наступний”

https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/

2. Математика для дошкільнят.

https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

3.Скоромовки для дітей

https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/

4. Незвичні способи малювання

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

5. Вчимося читати по складах

https://youtu.be/znorI0PNMCA

6. Пори року та назви місяців розвиваючі мультфільми

https://youtu.be/fbE5kmaCWOE

7. Розвиваючі мультфільми для дітей

https://youtu.be/0DmKf3plNyc,

https://m.youtube.com/watch?v=RmErh04ndGs&fbclid=IwAR1VCPN173nRGF51ikyQ74Ym6Fw0flFTJqd_9QOdAyiFkHg5WLl9aJWtuS8

8. Ігри для дітейвід 3 до 5 років

http://www.happy-land.org/post/games-for-kids

9. 3.50 обов’язкових завдань для дошкільника на карантині

http://www.happy-land.org/post/games-for-kids

Що робити з дітьми під час карантину: ресурси і поради

Дуже часто питають про те, як це - сидіти під час карантину вдома з дітьми. Адже карантин під час короновірусу - це не просто сидіння вдома.

Дуже важливо розуміти, як саме організувати простір і час дітей вдома. Саме тому ми пропонуємо вам ресурси, які допоможуть дітям з цікавістю провести час, а , вам, батькам, допоможуть знайти відповіді на всі запитання, зробивши життя цікавим і пізнавальним!

1. "Весела абетка".

Сайт призначений для дошкільнят, їх батьків, а також вихователів дошкільних навчальних закладів. Тут можна знайти багато корисної інформації по вихованню та навчанню дітей від народження і до 7 років, літературу та ігри для дітей, і просто цікаву та корисну інформацію.

abetka.ukrlife.org/

2. "ПДР для детей".

Цей розділ для дітей допоможе батькам в легкій віршованій формі навчити малюків правилам дорожнього руху, пояснити дітям, що таке світлофор, пішохідний перехід, зебра і як потрібно поводитися на дорозі.

https://little.com.ua/pdd/

3. Проект "З любов'ю до дітей".

Розвиваючі уроки для дітей. За допомогою анімації сучасні діти відкривають для себе чарівний світ.…

https://www.youtube.com/user/SonechkoProject

4. Сайт "Петрик".

Українські казки для дітей - автори Іван Франко,Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.

https://mala.storinka.org/українські-казки-для-дітей.html

5. Ukraine WOW

Інтерактивна виставка-подорож по Україні та з Україною у компанії.

https://ukrainewow.com

Як організувати дозвілля дитини під час карантину

(консультація для батьків)

Зараз у нас триває карантин. Зачинені всі освітні заклади і, як наслідок, батьки вимушені теж залишатися вдома. Як же батькам організувати день, щоб діти мали можливість і розважатися , і розвиватися? Дитині дошкільного віку, на відміну від школяра, потрібно допомогти організувати власну діяльність.

Насамперед дорослі мають організувати свій день так, щоб якнайменше змінити розпорядок дня дитини від розпорядку дня в дитячому закладі. Адже карантин закінчиться, і діти повернуться до звичного розміреного життя садочка. І краще, щоб малюку не прийшлося занову до нього привчатися. Батькам потрібно розуміти, що змінилося тільки місце перебування більшої частини дня дитини, а її діяльність повинна і надалі бути такою, як і була( по можливості) , або трішки змінена. Психологи радять написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

День повинен починатися з гігієнічних процедур, ранкової гімнастики, сніданку. Протягом дня батьки( або інші дорослі, які будуть знаходитися з дитиною вдома) повинні організувати навчальну, ігрову, самостійну діяльність дитини. Якщо це дитина старшого дошкільного віку, то вона більш самостійна і тому контролювати самостійну діяльність не обов’язково, а з малюкам молодшого дошкільного віку потрібна допомога. Навчальну діяльність можна організувати як до обіду, так і після денного сну (денний сон теж бажано не відміняти). Програму, за якою працюють в дитячому садочку можна знайти на сайті МОН або проконсультуватися з вихователями, в програмі чітко вказані вікові особливості відповідного віку та знання з кожної освітньої лінії, які повинна отримати дитина, відповідно до вікової категорії. Цим самим батьки можуть зорієнтуватися на те, що вже знає їхня дитина і чому її ще потрібно навчити. Так, це може бути складно, бо існують різні форми та методи роботи з дошкільнятами. Але не обов’язково в домашніх умовах дотримуватися всього цього. Головне - в доступній для дитини формі пояснити матеріал, дати змогу закріпити в практичних вправах (якщо це необхідно), бажано використовувати наочний матеріал, щоб дитина краще змогла зрозуміти те, що їй пояснюють. На практиці в садочках використовують дидактичний матеріал, роздатковий, відео та аудіо записи. В наш час інформаційних технологій зробити це нескладно. З підручного матеріалу можна виготовити наочність ( матеріал для лічби, геометричні фігури, цифри, літери тощо).

Яку діяльність запропонувати дошкільнику протягом дня.

Ігрова

Гра завжди зацікавлює дитину. Ігрова діяльність сприяє розвитку в дитини навичок, умінь, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. У сюжетно-рольових іграх дитина відтворює та моделює прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання на прикладі ляльки чи іншої іграшки.

Трудова

У малят є бажання самостійно виконувати деякі трудові доручення — мити посуд, накривати на стіл, підмітати. Тому дитині слід давати посильні трудові доручення.

Художньо-продуктивна

Малювання, ліплення, аплікація, конструювання - це те, що , напевно, подобається робити дитини найбільше. У цих видах художньо-продуктивної діяльності малюк має змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності, незалежно від дорослого.

Важливо ще й те, що батьки повинні контролювати перебування дитини перед комп’ютером чи планшетом. Потрібно організувати перебування на свіжому повітрі.

Дитині корисно буде послухати казку, оповідання, вивчити вірш, переказати прочитаний твір. Це можна зробити за допомогою запитань, малюнків. Цікава форма роботи – складання казки, можливо її героями будуть нереальні фантастичні створіння і нехай дитина дає волю своїм фантазіям, а дорослий занотовує казку і складає в скарбничку ( можливо це не останній карантин вашої дитини і таких творів буде ще багато).

Зараз є багато цікавих настільних ігор, які розвивають логічне мислення, пам’ять,увагу – і це теж буде цікавим заняттям для дітей.

Ще одним цікавим заняттям для дитини буде дослідницька діяльність. Можна з дитиною провести досліди, ознайомитися з властивостями деяких матеріалів.

Можна організувати тематичні домашні вечірки або недільники (запросити двоє – троє друзів), підготувати сценарій, костюми, декорації, конкурси, призи.

Деякий час можна приділити перегляду мультфільмів та розвиваючих і пізнавальних відео на YouTube каналі.

Не ізолюйте дитину від суспільства. Підтримуйте контакт з друзями та близькими. Дитина може спілкуватися з друзями та близькими , яких ви не можете відвідати особисто, використовуйте відеочати.

Перелік дитячих сайтів на допомогу батькам:

https://sashkaua.ucoz.ua/ «Вірші», «Казки» та «Оповідання» ви маєте можливість

почитати вірші, казки та оповідання для дітей різних авторів.

http://posnayko.com.ua/ Журнал "Пізнайко": вірші, казки, творчість.

https://www.solnet.ee/ Розвиваючі, навчальні ігри для самих маленьких та ще багато

цікавого і для батьків.

http://edugames.rozumniki.ua/ навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого

шкільного віку з інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами,

яскравими сюжетами та звуковим супроводом

https://childdevelop.com.ua/ завдання на логічне мислення, підготовка руки до письма

тощо

http://detsky-mir.com/ завдання для дітей різного віку, аудио книги, підготовка до

школи, творчість

http://www.raskraska.com/ Раскраски для детей - бесплатно распечатать, скачать,

раскрасить онлайн

Що можна зліпити з пластиліну?

Прочитавши цю статтю, Ви будете знати, як зробити з пластиліну будь-яку річ і які для цього використовуються способи і прийоми ліплення. Перейдіть за посиланням: https://baby-center.com.ua/ua/igry/chto-mozhno-slepit-iz-plastilina

1. Аплікація в молодшій групі дитячого саду.

Ваш малюк ходить до дитячого садка у молодшу групу. Звичайно, Ви розумієте, як складно вихователю донести до кожного вихованця всі тонкощі навчання аплікації. Хоча робота і проводиться за підгрупами, і вихователь обов’язково заздалегідь готує для кожного індивідуально всі необхідні деталі, але врахувати індивідуальні особливості розвитку не завжди виходить з-за необхідності дотримуватися режимні моменти в організації дня. Тому додаткові заняття вдома, тільки допоможуть Вашому малюкові швидше зрозуміти всі тонкощі навчання і закріпити отримані в дитячому садку навички.

Вам необхідно просто зрозуміти послідовність навчання аплікації і тільки закріплювати отримані навички.

Отже, в цьому віці вчать:

- визначати зовнішні прикмети елементів виробу, які вже приготував вихователь;

- виділять особливості їх розміщення в просторі і складати цілу композицію.

Тобто уся робота побудована за принципом мозаїки. Головна увага звертається на виразні можливості цього виду образотворчого мистецтва і виховання інтересу до нього. Діти тільки прикладають готові деталі.

Їм пропонується виконати яскраві елементи орнаменту на різних площинах: в квадраті, крузі, на прямокутнику. Дітям пояснюють симетрію, ритм повторів і чергувань.

У другій молодшій групі дітей знайомлять з технікою наклеювання, учать користуватися серветкою, клеєм, пензликом. Для цього поступово збільшується кількість елементів в декоративній композиції до п’яти, міняються місця розташування – в центрі, ліворуч, справа, вгорі, внизу. Тепер в роботі з’являється декілька предметів: фрукти, овочі, квіти, будинок, кукла-неваляшка, сніговик.

2. Аплікація у середній групі дитячого садка.

У цьому віці діти освоюють техніку вирізування.

Найперші вправи учать виконувати рух ножицями по прямій пунктирній лінії або до точки у кінці. Далі робота ускладнюється: вчаться вирізувати криві лінії.

Одночасно показують прийом складання аркуша паперу навпіл і вирізування цілого предмета з симетричними формами.Так вирізуються дерева, листя, квіти.

Для того, щоб кожна дитина не втратила інтерес до аплікації, вихователь ще заздалегідь готує складніші для них елементи композиції.

Наприклад, серединку ромашки готує вихователь, а пелюстки виконують діти; силует будівлі – вихователь, вікна – діти.

3. Аплікації в старшій групі дитячого саду.

З 5 років діти в дитячому саду вже самостійно виконують різні види аплікації. Це може бути площинна: декоративна, предметна або сюжетна. Для їх виконання кожен сам визначає який спосіб зображення йому більше подобається: набірною або силуетний..

З об’ємною аплікацією дітей знайомлять на прикінці навчання в дитячому саду. При цьому уся робота проводиться ще за допомогою дорослого.Із-за складності роботи, заздалегідь готується фон.

Можливо, навіть виконання роботи ділиться на два зайняття: на першому виконується основна частина роботи, а на другому – усе декоративне оформлення.

Випускник дитячого саду повинен уміти виконувати повний цикл операцій, пов’язаних з аплікацією : розуміти зміст завдання, уміти вибрати необхідний матеріал, визначити, якими прийомами необхідно виконати окремі елементи, зробити первинний ескіз роботи.

Безперечно, найважливіше для вихователя при виконанні аплікації – це постійно стимулювати і підтримувати кожну дитину, створювати усі умови, щоб він отримав задоволення і естетичну насолоду від результату. Для цього в дитячому саду организовуются виставки дитячих робіт, створюються вітальні листівки, різні сувеніри.

Вам необхідно тільки допомогти вихователям і підтримати бажання своєї дитини створювати оригінальні і естетичні роботи, використовуючи різні види аплікації! Послідовно формуйте його здібності, уміння і навички! Пам’ятайте: краса – врятує світ!


РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ

ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ-ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №71 м. Маріуполя в умовах карантину

Затверджую:

ДИРЕКТОР

_______________ О.І. Д'ячкова

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ

ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ-ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №71

м. Маріуполя в умовах карантину

У Початковій школі-ЗДО №71 організація протиепідемічних заходів здійснюється відповідно до вимог наказу МОЗ від 24 березня 2016 року №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу МОЗ та МОН «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину.

Режим роботи груп:

Група №1(різновікова) 7.00-17.30: вихователі Растєгаєва Ю.М., Петрова А.В., помічник вихователя Гордієнко О.Г.

Група №2(різновікова) 6.00-18.00: вихователі Колеснікова А.О., Радченко О.Р., помічник вихователя Назім О.В.

Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37.2С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків. У разі захворювання працівники звертаються до сімейного лікаря.

І. Загальні ПОЛОЖЕННЯ:

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти (надалі ЗДО) здійснюється відповідно до вимог наказу МОЗ України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», Постанови головного Державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби (COVID – 19), Лиса МОН України від 22.05.2020 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти».

Після прийняття рішень щодо відновлення роботи ЗДО в умовах карантину, на підставі оцінки спроможності закладу забезпечити належне виконання протиепідемічних заходів, необхідно забезпечити виконання цього Регламенту.

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі довідки від лікаря сімейної медицини або педіатра про епідеміологічне оточення. Довідка про стан здоров’я дитини за формою 026/о, надається до ЗДО протягом місяця, але не пізніше 30.06.2020.

В разі відсутності дитини в закладі протягом трьох робочих днів – обов’язково надається довідка про стан здоров’я дитини.

В ЗДО створюється комісія щодо прийняття рішення про функціонування закладу на період карантину: зміна графіку роботи груп, кількість груп та дітей в них тощо.

ІІ. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ:

1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2о С або ознаки респіраторних захворювань підлягають обов’язковому відстороненню від роботи.

2. Щоденно при ранковому прийманні дітей та кожні 4 години (поточно) проводиться температурний скринінг дітей.

3. Відповідальність за проведення температурного скринінгу працівників та дітей при ранковому прийманні покладається на відповідальну особу, призначену наказом керівника закладу. Показники температурного скринінгу заносяться у відповідний журнал довільної форми. Поточний температурний скринінг дітей проводять вихователі груп з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2о С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допускати тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.


4. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих умов – на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так щоб були покриті ніс та рот; їх перебування на території закладу повинно бути обмежено.

5. Перед входом до ЗДО та на його території здійснюється відповідне маркування (кольорові наліпки чи намальовані фарбою позначки), що передбачає дистанціювання у 1,5 м.

6. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

7. Використання антисептиків повинно здійснюватися виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

8. Заклади, які не можуть забезпечити окремі входи до кожної групи, мають встановити гнучкий графік прийому дітей кожної групи (зранку), прогулянок та занять з метою дотримання групової ізоляції.

9. При вході до закладу на підлозі має знаходитись дезкилимок, заправлений дезрозчином протягом всього дня.

10. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

11. На період карантину забороняється:

· сухе прибирання приміщень;

· використання багаторазових (тканинних) рушників;

· використання м’яких (м'яконабивних) іграшок;

· принесення іграшок з дому;

· використання килимів з довгим ворсом;

· перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

· проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

· проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

12. На період карантину рекомендується:

обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням (кількість дітей у групах не повинна перевищувати встановлені нормативи наповненості груп у ЗДО);

проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання;

надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;

переформувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом;

забезпечити дезінфекцію столового посуду після кожного прийому їжі.

13. Створення умов в ЗДО:

13.1. Працівники забезпечуються:

п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту (маски або респіратори, рукавички) та дезінфікуючих засобів (антисептики, деззасоби) і організувати контроль за їх використанням;

навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

рідким милом та паперовими рушниками в санвузлах.

13.2. Керівнику необхідно:

- інформувати батьків щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

- повідомити засновника напередодні відкриття ЗДО про готовність працювати в умовах карантину з складанням довідки (в довільній формі з урахуванням всіх перелічених в Регламенті вимог щодо організації роботи ЗДО в умовах карантину) за підписом членів комісії ЗДО;

- визначити потребу у засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобах, інвентарю для прибирання для подальшого придбання вищезазначеного переліку товарів (періодично впродовж дії терміну карантину);

- за відсутності в ЗДО медпрацівника забезпечити співпрацю з питань організації та проведення медичного контролю зі структурним підрозділом ЦПМСД;

- організувати проведення інструктажів працівників щодо особливостей роботи закладу впродовж карантину, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у вихованців чи працівників;

- з’ясувати у батьків (телефоном, електронною поштою чи за допомогою дистанційних технологій) про стан здоров’я дітей, наявність інфекційних захворювань та контактів з інфікованими особами, також варто дізнатись про вихованців, які будуть відвідувати заклад в цей період;

- поінформувати батьків щодо особливостей роботи закладу в період карантину;

- організувати генеральне прибирання приміщень з дезінфекцією поверхонь; прибирання прилеглої території та дитячих майданчиків;

- передбачити місця для обробки рук та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту тощо;

- закріпити за кожною групою постійних вихователів та помічників вихователів;

- відпрацювати порядок прийому дітей вихователями/медичними працівниками перед входом до закладу;

- передбачити перебування вихованців на відкритому повітрі максимально можливу кількість часу;

- організувати регулярне миття рук та дотримання правил особистої гігієни вихованцями та працівниками;

- мінімізувати контакт між вихователями та дітьми з різних груп;

- організувати харчування дітей та питний режим; посилити контроль за організацією харчування.

- організувати:

дезінфекцію поверхонь (крім підлоги та меблів) не рідше ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів, дозволених до використання;

санітарну обробку санвузлів: миття підлоги, умивальних раковин, ван, душових піддонів, унітазів тощо – 2 рази на день з застосуванням дозволених дезінфекційних засобів; підлога у туалетних кімнатах дітей раннього віку повинне митися після кожного висаджування дітей на горщики;

провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед ранковим прийомом дітей та почергове провітрювання кімнат кожні 1,5 – 2 години протягом дня; у спальнях наскрізне провітрювання здійснюється до та після сну дітей;

централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;

- забезпечити тимчасове відсторонення від роботи:

осіб, які мали контакт з особами з підтвердженим випадком COVID-19;

осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

осіб, які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них;

осіб, які досягли 60-річного віку;

осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 №722.

14. Працівники повинні:

регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

15. Організація освітнього процесу

Освітній процес в період карантинних обмежень здійснюється відповідно до освітньої програми та плану роботи закладу, який складається на навчальний рік та літній оздоровчий період.

Рекомендуємо використовувати інформаційні матеріали, які розміщені на сайтах mon-covid19.info, МОН, ЮНІСЕФ Україна, зокрема:

- Як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:

Брошура: uni.сf/2ТЕЗ.JWТ

Відео: Ьіt.1у/36dHGv9

Вебінар для вихователів: Ьіt.1у/36nAiNS.

- Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни від ЮНІСЕФ Україна, в т.ч. миття рук, умивання, миття посуду тощо Ьіt.1у/36gJjbi.

- Поради для батьків та вихователів «Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку» uni.с/2ynpXF4.

У приміщенні закладу рекомендується розмістити інформаційні матеріали про необхідність дотримання правил особистої гігієни. Зразки постерів можна завантажити за посиланням: Ьіt.1у/3gfV72j.

Зосередити увагу на формуванні та удосконаленні гігієнічних навичок вихованців відповідно до Базового компонента дошкільної освіти.

Перебування на вулиці необхідно обмежити територією закладу. При несприятливих погодних умовах варто використовувати спортивну та музичну зали за графіком, здійснюючи провітрювання та дезінфекцію приміщення після кожної групи дітей.

Користуватися басейнами на період дії карантинних заходів заборонено.

16. Робота та дії персоналу в період карантину

Персонал закладу дошкільної освіти зобов’язаний дотримуватись санітарно-протиепідемічних заходів щодо попередження розповсюдження гострих респіраторних захворювань.

Працівники ЗДО повинні носити маску або респіратор. Рукавички можна використовувати під час допомоги в особистій гігієні дітей, приготування їжі, утилізації відходів, роботи з деззасобами тощо.

У випадку виявлення у дитини протягом дня підвищення температури понад 37,2 С та будь-які інші симптоми гострих респіраторних захворювань, її потрібно ізолювати, повідомивши про це медпрацівника та батьків. До закладу охорони здоров'я, за яким закріплений ЗДО та департаменту освіти Маріупольської міської ради негайно направляється екстрене повідомлення.

У випадку проявів симптомів гострих респіраторних захворювань у працівників ЗДО під час роботи, вони якнайшвидше залишають заклад та звертаються до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров’я – до департаменту освіти Маріупольської міської ради негайно направляється екстрене повідомлення.

I. Ранковий прийом дітей:

1. Перед прийомом дітей на груповому майданчику вихователі проводять дезінфекцію поверхонь на ігрових майданчиках, та до прибуття дітей провести наскрізне провітрювання у всіх приміщеннях групи.

2. Температурний скринінг дітей на вулиці проводить старша медична сестра на вході у дитячий садок (хвіртка); за несприятливих умов – на вході до приміщення, з занесенням показників у відповідний журнал, з підписом батьків. Не допускати скупчення батьків та дітей, дотримуватися дистанції.

Діти, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37.2С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до відвідування садка. Кожні 4 години медична сестра проводить поточний температурний скринінг. Якщо при поточному скрінінгу виявляються хворі, вони ізолюються з відповідним інформуванням директора та батьків. При ізоляції важливо не допускати тривожних відчуттів дитини та враховувати її психологічний стан.

Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки повинні одягати респіратор або захисну маску так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.

Під час прийому дітей проводити опитування батьків про стан здоров'я дитини, про епідситуацію по місцю проживання, про наявність хворих в сім’ї.

Дотримуватись розробленого адаптивного графіка прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання груп.

На вході до закладу організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками.

Після заходу дітей в групи проводитися дезінфекція сходових прольотів, та підлог коридорів.

ІІ. Сніданок.

1. Мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

2. Дезінфекція поверхонь після сніданку.

ІІІ. Перебування дітей у групових приміщеннях:

1. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі під контролем та за особистим прикладом працівників закладу.

2. Проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання.

3. Надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі.

4. Переформувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.

5. Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

6. Обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря.

7. Миття рук і обробка антисептиком (для персоналу) кожні 2 години.

IV. Денна прогулянка:

1. Дезінфекція підлоги тіньових навісів та іншого обладнання ігрових майданчиків перед виходом дітей на групові майданчики.

2. Вихід груп дітей на ігрові майданчики з поетапною дезінфекцією сходових прольотів.

3. Організація діяльності дітей на вулиці:

проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

4. Дезінфекція поверхонь в групових приміщеннях, вологе прибирання з використанням миючих засобів.

5. Провітрювання приміщень груп за затвердженим графіком.

6. Вхід груп дітей до групових приміщень з обробкою рук спиртовмісними антисептиками (виключно під контролем працівників закладу).

7. Дезінфекція іграшок після прогулянки.

8. Температурний скринінг дітей після повернення дітей з прогулянки з занесенням показників у відповідний журнал.

V. Друга половина дня:

1. Обід (мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом; дезінфекція поверхонь після обіду).

2. Денний сон.

3. Проведення у ігрових приміщеннях вологого прибирання з використанням миючих засобів, провітрювання (підчас денного сну).

4. Температурний скринінг дітей після денного сну з занесенням показників у відповідний журнал.

5. Полуденок (мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом; дезінфекція поверхонь після полуденку).

VІ. Друга прогулянка:

1. Дезінфекція підлоги тіньових навісів та іншого обладнання ігрових майданчиків перед виходом дітей на групові майданчики.

2. Вихід груп дітей на ігрові з поетапною дезінфекцією сходових прольотів.

2. Дезінфекція поверхонь в групових приміщеннях, вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів, провітрювання.

3. Організація діяльності дітей на вулиці:

проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

4. Повернення дітей додому.

НАКАЗИ про організацію роботи

УКРАЇНАКомунальний заклад«Початкова школа-заклад дошкільної освіти зі спеціальнимикласами (групами) для дітей з порушеннями зору №71Маріупольської міської ради Донецької області»87531 м. Маріуполь, вул. Гонди, 105А, e-mail: shkola-sad71@ukr.net

НАКАЗ

Про створення комісії щодо

відновлення діяльності

закладу дошкільної освіти

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на теріторії Украї ни гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. № 211 «Про запобіганнч поширенню на теріторії України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерством охорони здоровя України від 24.03.2016р. № 234 (далі Санітарний регламент), постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020р. № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у звязку з поширенням коронавірусної хвороби. На підставі рішення Уряду від 22.05.2020р. про встановлення заходів щодо послаблення карантину з 22.05.2020р. до 22.06. 2020р., відповідно до якого у регіонах із сприятливої епідемічною ситуацією дозволяеться відвідування закладів дошкільної освіти.

На підставі вище вказаного,

НАКАЗУЮ:

1. Створити комісію з працівників для відновлення діяльності закладу в умовах послаблення карантину у складі:

Голова комісії: директор закладу – О.І. Д'ячкова;

Члени комісії: вихователь-методист – Ю.В. Біатова;

старша медична сестра – І.П. Горкун;

завгосп – К.С. Темеряєва;

помічник вихователя – Г.І. Пархоменко.

2. Комісії до 29.05.2020р. перевірити заходи та скласти акти щодо готовності закладу до відновлення діяльності закладу.

3. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на себе.

Директор О.І. Дячкова

УКРАЇНАКомунальний заклад«Початкова школа-заклад дошкільної освіти зі спеціальнимикласами (групами) для дітей з порушеннями зору №71Маріупольської міської ради Донецької області»87531 м. Маріуполь, вул. Гонди, 105А, e-mail: shkola-sad71@ukr.net

НАКАЗ

Про відновлення

діяльності закладу дошкільної освіти

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на теріторії Украї ни гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. № 211 «Про запобіганнч поширенню на теріторії України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерством охорони здоровя України від 24.03.2016р. № 234 (далі Санітарний регламент), постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020р. № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у звязку з поширенням коронавірусної хвороби. На підставі рішення Уряду від 22.05.2020р. про встановлення заходів щодо послаблення карантину з 22.05.2020р. до 22.06. 2020р., відповідно до якого у регіонах із сприятливої епідемічною ситуацією дозволяеться відвідування закладів дошкільної освіти.

На підставі вище вказаного,

НАКАЗУЮ:

1. Визначити потребу у засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих та мильних засобах, інвентарю для прибирання.

Термін: до 25.05.2020р. Відповідальна: завгосп Темеряєва К.С.

2. Провести інструктажі працівників щодо особливостей роботи закладу продовж карантину, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у вихованців чи працівників.

Термін: до 29.05.2020р. Відповідальні: вихователь-методист

Біатова Ю.В., завгосп Темеряєва К.С.

3. З’ясувати у батьків про стан здоров’я дітей, наявність інфекційних захворювань та контактів з інфікованими особами, також дізнатись про вихованців, які будуть відвідувати заклад в цей період.

Термін: до 25.05.2020р. Відповідальні: вихователі усіх вікових

груп.

4. Вивчити потребу у створені чергових груп та за необхідності сформувати постійну чергову групу з окремим графіком роботи.

Термін: до 25.05.2020р. Відповідальні: вихователі усіх вікових

груп, вихователь-методист Біатова Ю.В.

5. Проінформувати батьків щодо особливостей роботи закладу в період карантину.

Термін: до 25.05.2020р. Відповідальні: вихователі усіх вікових

груп.

6. Організувати генеральне прибирання приміщень з дезінфекцією поверхонь, прибирання прилеглої території та дитячих майданчиків; постачання продуктів харчування.

Термін: до 29.05.2020р. Відповідальні: старша медична сестра

Горкун І.П., вихователі, помічники віхователів.

7. Передбачити місця для обробки рук та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту тощо.

Термін: до 29.05.2020р. Відповідальні: старша медична сестра

Горкун І.П.

8. Розробити гнучкі графіки прийому дітей кожної групи з ранку, прогулянок та занять, використання спортивної та музичної зали при несприятливих погодних умовах, з метою дотримання групової ізоляції. Графіки прибирання та дезінфекції групових приміщень, коридорів та павільйонів та обладнання на майданчиках.

Термін: до 27.05.2020р. Відповідальні: вихователь-методист

Біатова Ю.В. та старша медична сестра Горкун І.П.

9. Встановити відповідне маркування (намальовані фарбою позначки), що передбачає дистанціювання у 1,5 м.

Термін: до 29.05.2020р. Відповідальні: завгосп Темеряєва К.С.

10. Розмістити інформаційні матеріали про необхідність дотримання правил особистої гігієни, запобігання виникнення корона вірусної хвороби (COVID-19)

Термін: до 29.05.2020р. Відповідальні: старша медична сестра

Горкун І.П, вихователі.

11. Прибрати багаторазові рушників, м’які іграшки та килими з довгим ворсом.

Термін: до 27.05.2020р. Відповідальні: кастелянка Равлюк Г.Г.,

вихователі.

12. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.


Директор О.І. Д'ячкова