Сторінка вчителя-дефектолога

сенсорна сфера Євстафєєва.pptx

23.04.2024

Дискалькулія 1 (1).pptx
Презентация 11 (1).pptx
Презентация без названия (2).pptx

Профілактика порушень зору.


Профілактичні вправи показані в наступних випадках:

 

Дитина багато часу проводить за гаджетами: дивиться фільми, грає в ігри, сидить в соціальних мережах та ін.

 

У дитини є спадкова схильність до офтальмологічним захворюванням.

 

У дитини є різні хвороби та патології, не пов'язані з порушенням зору, але здатні вплинути на нього. Наприклад, травми голови, перенесені інфекційні захворювання і інші.

 

Дитина часто скаржиться на втому або біль в очах, особливо після навантаження.

 

Навантаження на очі дитини різко зросла, наприклад, після шкільних канікул.Дитина займається чимось, що вимагає великої напруги очей, наприклад, вишиває, шиє, багато читає.

 

 Протипоказання:

 

 Вправи, спрямовані на корекцію вже наявних порушень, може підібрати тільки лікар з урахуванням діагнозу і віку малюка.  Це дозволить уникнути ускладнень і правильно розподілити навантаження на очі.

 

 В інших випадках список протипоказань мінімальний: не можна займатися після операції на очних м'язах, при відшаруванні сітківки, при ризику розвитку перфорації рогівки.  Також дітям не проводять ряд вправ, показаних дорослим. Якщо ж профілактикою займатися вже запізно - пропонуємо ознайомитися з методами відновлення зору.

 

5 кроків, які допоможуть покращити зір:

 1. Помітивши проблеми із зором, потрібно переглянути розпорядок дня і навантаження на очі. Використання планшетів, ноутбуків і комп'ютерів для ігор рекомендується не більше 1 години на добу з невеликою перервою. А телефон взагалі не призначений для гри. Тому важливо грамотно та аргументовано обмежувати користування гаджетами.

 

 

2. Як весь організм, так і очі повинні відпочивати. Тоді не тільки вирішаться проблеми зі зором, а й багато інших питань по здоров'ю.

 

 

3. Зір можна "підняти" з допомогою вправ. Не ставитеся до цієї поради легковажно. Є ряд розроблених вправ для очей і навіть додаток до смартфону (Добре Бачу), з допомогою яких знімається напруга м'язів ока, що призводить до відновлення зору.

 

 

4. Приймаємо полівітаміни. Зверніть увагу, щоб підібраний комплекс обов'язково до складу входили наступні елементи: вітамін А (ретинол), вітамін В2 (рибофлавіт), вітамін В6 (піридоксин), вітамін С (аскорбінова кислота), вітамін D (кальціферол), вітамін Е (токоферол), кальцій і риб'ячий жир (ОМЕГА 3).

 

 

5. У деяких випадках протягом місяця необхідно провести лікування з закапуванням крапель в очі на ніч і апаратне лікування, щоб зняти спазм і розслабити очні м'язи.

 

Дуже часто, особливо в дитячому і підлітковому віці, проблеми із зором пов'язані з перенапруженням м'язів ока, з-за надмірних фізичних і психічних навантажень, з якими юний організм не справляється і видає подібну реакцію.

 

Тому своєчасне виявлення предміопійного стану і відповідна терапія здатні відновити погіршився зір і відкласти питання з окулярами на деякий час, а можливо і назавжди. А для попередження та профілактики захворювань зору ми радимо займатися гімнастикою для очей.


Презентация 8.pptx
Презентация 7.pptx
кппс НОВОЕ.pptx

Ще раз про роботу команди супроводу!

Соціалізація педагогам.pptx