ЗНО

Підготовка до вступної кампанії 2024 триває!

 МОН затвердило, що цьогоріч національний мультипредметний тест проведуть з 14 травня до 19 липня. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів, три з яких визначено, а один — на вибір.

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

 Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання.

 Так, тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.

 Нагадуємо: усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо також, що зміст завдань з історії України охоплюватиме лише події другої половини XVI – початку ХХІ ст.


Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме у дві сесії:

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися  особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ. 

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.


Управління Державної служби якості освіти у Львівській області

Розпочато етап підтвердження участі у НМТ

До 7 червня 2022 року потрібно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці bit.ly/3OLr2c3 у вкладці «Підтвердження участі в НМТ».

Після цих дій на сторінці з’явиться інформаційне повідомлення, у якому буде зазначено, що учасник успішно пройшов перший етап підтвердження участі в НМТ, а також йтиметься про обов’язковість другого етапу.

Підтвердження участі в основній сесії НМТ здійснюватиметься:

з 20 травня до 7 червня;

з 21 червня до 7 липня 2022 року.

Докладніше: bit.ly/3Pu8Tjk

#UAразом


Основна сесія ЗНО розпочнеться 18 липня

Основна сесія проведення ЗНО, яке цього року відбуватиметься у вигляді національного мультипредметного тесту, розпочнеться 18 липня і триватиме до 10 серпня.

Про це повідомила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

За її словами, загалом передбачено три сесії тестування. Окрім основної сесії будуть проведені додаткова і спеціальна сесії.

Очікується, що переважна більшість учасників мультипредметного тесту має пройти тестування під час основної сесії. Додаткова і спеціальна сесії будуть доступними для тих, хто не зможе взяти участі в основній сесії.

Для участі в додатковій та спеціальній сесіях тестування може бути декілька причин – неможливість потрапити до пункту проведення тестування, зокрема, з окупованої території або перешкода при роботі над тестом (наприклад, оголошення повітряної тривоги).

Кожен учасник зможе пройти тестування лише один раз. Тобто можливості перескласти тест під час додаткової або спеціальної сесій не передбачено.

Додаткова сесія тестування відбудеться у період з 16 серпня до 20 серпня. Проведення спеціальної сесії орієнтовно заплановано на 12–16 вересня.


Вступники мають підтвердити намір складати ЗНО

Майбутнім учасникам національного мультипредметного тесту буде необхідно підтвердити своє бажання пройти тестування.

Відповідна умова визначена календарним планом організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту, що затверджений Міністерством освіти і науки.

Підтвердити свою участь у ЗНО вступникам необхідно на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування.


Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання у 2022 році налічуватиме 13 тестувань: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту)*, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року № 498 кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів*.

Реєстрація осіб для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО

до 1 березня 2022 року.

Документом, що підтверджує реєстрацію, є Сертифікат ЗНО-2022 (Сертифікат).

Сертифікат є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PIN-код, які потрібні для входу до інформаційної сторінки учасника ЗНО.

Інформаційна сторінка містить у собі реєстраційні дані особи. З неї учасник / учасниця ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування – Інформаційну картку з результатами. Вхід на власну інформаційну сторінку можливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) www.testportal.gov.ua або сайти регіональних центрів.

ЗНО проводиться в пунктах зовнішнього незалежного оцінювання, що створюються на базі закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Місце, дата та час проведення ЗНО зазначаються в запрошенні-перепустці. 

Запрошення-перепустка НЕ надсилатиметься поштою – її потрібно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.

Запрошення-перепустки буде розміщено на інформаційних сторінках учасників / учасниць ЗНО не пізніше 29 квітня 2022 року.


Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022* тривала з 5 до 22 січня 2022 року. За фактом реєстрації для кожного(ої) учасника / учасниці пробного ЗНО створено «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО». Для з’ясування питань, які виникають у вас щодо пробного тестування, користуйтеся відповідною кнопкою в «Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО».

ПРОБНЕ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ (пробне ЗНО, пробне тестування) є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) і дає можливість:


Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

Результати зовнішнього оцінювання використовуються:

Результати з певного навчального предмета визначаються за:

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn.