Безпечне освітнє середовище

Звіт про проведення Дня Цивільного захисту у Добросинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів

На виконання наказу відділу освіти Добросинсько-Магерівської сільської ради від 17.04.2024 №63 «Про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини» та Дня цивільного захисту», наказу Добросинського закладу загальної середньої освіти від 13.02.2024 №13аг «Про проведення Дня цивільного захисту, 22 квітня 2024 року у Добросинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено день Цивільного захисту. Напередодні і в день ЦЗ були проведені інструктажі та практичні заняття з формувань ЦЗ, що дало можливість скоординувати дії підрозділів і провести термінову евакуацію за 5 хвилин. Була підготовлена вся необхідна документація, проведено показові уроки «Правила поведінки під час пожежі»; «Надання ПМД при опіках»; «Правила поводження при виявленні вибухонебезпечних речовин і предметів»; «Надання першої домедичної допомоги потерпілим при надзвичайних ситуаціях»; «Зупинка кровотечі, накладання турникету на кінцівки»; «Засоби індивідуального захисту населення: різні види масок та протигази», «Накладання підручних матеріалів при переломах», «Керування навчальними дронами», «Стрільба з пневматичної гвинтівки, та з пістолета «ПМ», вікторина «Цивільний захист», виставка малюнків на тему цивільного захисту. Протягом тижня класними керівниками 1-11 класів було проведено тематичні виховні години під час яких учні поглибили знання щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення, ознайомилися з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій. 


Національна поліція України попереджає про шахрайства!

 

Шахрайські дії різноманітні настільки, наскільки різноманітні відносини між людьми. Вони є наслідком обороту товарів, використання онлайн сервісів або банківських карт. Тому кожна сфера привертає до себе зловмисників, які постійно винаходять нові способи розкрадання грошей.

 

Проте існують загальні правила, які допоможуть не стати жертвою шахраїв.

·      здійснювати покупки тільки на перевірених сайтах

·      перевіряти URL-адресу ресурсу (домен)

·      не вводити конфіденційні дані, паролі та іншу інформацію, що може бути використана для підтвердження платежів

·      у разі купівлі на платформі оголошень уточнювати деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходити в сторонні месенджери

·      оминати повідомлення, які вимагають термінових дій або видаються надто привабливими не переходити за посиланнями від незнайомців.

 

Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоцій людини.

 

Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою.
При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування. Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів«з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнати- ся, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

 

Що робити?

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток.
Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї.
Пам’ятайте: навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку,
онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). П можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може станови-ти від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи –навіть кілька тисяч доларів СШР.
Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.
Пам’ятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

Виграші призів (авто,побутова техніка)

«Ви виграли автомобіль або побутову техніку»- не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців. Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз». Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на зв’язок і зникають.

Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?


Звіт про проведення Тижня безпеки дитини

З метою проведення профілактичної роботи, дотримання правил безпечної поведінки, бережливого ставлення до здоров’я , підняття рівня інформаційно- просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану у Добросинському ЗЗСО l-lll ст. з 01-05 травня проходив «Тиждень безпеки дитини».

В рамках « Тижня безпеки дитини» були проведено відповідні заходи:

Бесіди « Пожежна безпека», «Правила велосипедиста», «Безпечна дорога додому»

«Основні права та обов’язки мотоцикліста»

«Безпека на дорозі- безпека життя «

Вікторина : « Правила дорожнього руху»

Проведено конкурс малюнків , учні початкової школи переглянули навчальні відео відповідно до тематики.


345883898_774121820932801_7287460559269509699_n.mp4
346315986_785622076518009_394944615772766832_n.mp4

Тиждень охорони праці

Звіт про проведення Тижня охорони праці у

 Добросинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів

     З  24 по 28 квітня 2023 року у Добросинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено Тиждень охорони праці.

     Мета проведення тижня з охорони праці – привернення уваги до питань охорони здоров`я і безпеки праці, запобігання нещасним випадкам, профілактики дитячого, виробничого та побутового травматизму в закладі освіти, пропаганди здорового способу життя.

     Для проведення Тижня охорони праці  було створено оргкомітет, головою якої призначено заступника директора з НВР – Підчеху О.В.

     Протягом тижня перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій; ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності з учнями, працівниками. Відповідно до вимог нормативних документів у закладі освіти розроблена відповідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці. 

     Згідно вимог нормативних документів реєструються первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі.

     Журнали реєстрації інструктажів знаходяться у заступника директора з НВР, та на робочих місцях у навчальних кабінетах (фізики, інформатики, біології, хімії,спортивному залі,трудового навчання).

     Вчителі фізики, біології, хімії, трудового навчання, фізичного виховання проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ, початком кожного розділу навчальної програми з фізичного виховання.

     Облік інструктажів вчителі проводять у класних журналах на сторінці відповідного предмету в розділі про запис змісту уроку.

     Під час Тижня з охорони праці  проведено:


День Цивільного захисту

12 квітня 2023 року у Добросинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено день Цивільного захисту. Напередодні і в день ЦЗ були проведені інструктажі та практичні заняття з формувань ЦЗ, що дало можливість скоординувати дії підрозділів і провести термінову евакуацію за 5 хвилин. Була підготовлена вся необхідна документація, проведено показові уроки «Правила поведінки під час пожежі»; «Надання ПМД при опіках»; «Вибухонебезпечні речовини і предмети- правила поводження»; «Надання першої домедичної допомоги потерпілим при надзвичайних ситуаціях»; «Зупинка кровотечі, накладання турникету на кінцівки»; «Накладання підручних матеріалів при переломах», учні виготовляли ватно-марлеві пов`язки. Протягом тижня класними керівниками 1-11 класів було проведено тематичні виховні години під час яких учні поглибили знання щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення, ознайомилися з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій. 

Щодо безпеки населення на

водних об’єктах у зимовий

період  2023 року

                                                    Алгоритм дій у разі         нещасного випадку