Інклюзивний простір

Інформація - Інклюзивне навчання - Інклюзивний простір


У закладі створено необхідне освітнє середовище для успішної організації ефективного інклюзивного навчання.

Облаштована ресурсна кімната, кабінет психолога, кабінет вчителя–логопеда.

Ресурсна кімната - це спеціально організований простір для розвитку дитини та гармонізації її психоемоційного стану. Дозволяє емоційно розвантажити дитину, зняти нервове збудження, знизити рівень агресії, тривожності, активізувати мозкову діяльність.

Ресурсна кімната закладу є прикладом удосконалення інклюзивного середовища та гармонізації навчання дітей з особливими освітніми потребами. Вона багатофункціональна з умовним поділом на навчально-пізнавальну, ігрову і зону відпочинку та сенсорної інтеграції. Має модульні меблі, що дозволяє по-різному формувати робочі зони: індивідуальні та групові. Кімната простора, безпечна, добре освітлена, оснащена різноманітними засобами корекції, тренажерами, обладнанням направленим на сенсорну інтеграцію, що відповідає «Типовому переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти». 

Згідно Наказу МОН України N691 від 19.10.2001 р. «Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів», кабінет практичного психолога - це спеціально обладнане приміщення для вивчення психофізичного, соціального розвитку учнів, мотивів їх поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей.

Оформлення психологічного кабінету відповідає рекомендованим санітарно-гігієнічним, технічним нормам та естетичним вимогам. Приміщення має достатнє природне і штучне освітлення, стеля пофарбована в білий колір, стіни оформлені в кольори теплої гами, оскільки вікна орієнтовані на північний захід. Колір стін, підлоги, меблів підібрано по принципу використання спокійних та нейтральних тонів, які не викликають додаткових збуджень та роздратованості. Кабінет практичного психолога укомплектований письмовими столами, стільцями, 2 кріслами, шафою секційною, сейфом, канцелярським приладдям, обладнаний робочою зоною для проведення індивідуальної психодіагностичної, корекційної роботи з дітьми, педагогами та батьками. З технічних засобів в кабінеті є комп’ютер. Наявна нормативно-правова, навчально-методична, довідково-інформаційна, обліково-статистична та документація для службового використання. 

Згідно Наказу Міністерства освіти України від N135 від 13.05.93 р. «Про затвердження Положення про логопедичні пункти системи освіти» кабінет вчителя–логопеда відповідає санітарно-гігієнічним вимогам та забезпечений спеціальним обладнанням.

Логопедичний кабінет при ЗЗСО №34 обладнаний всім необхідним для роботи з дітьми. У кабінеті є вся необхідна документація, інформаційний матеріал для батьків і педагогів, дидактичний матеріал для обстеження мовлення дітей, пізнавальної діяльності. Для постановки та автоматизації звуків є: настінні та індивідуальні дзеркала, підібраний мовний матеріал на шиплячі, свистячі, сонорні звуки. Для роботи над словником розроблений і систематизований матеріал за темами (пори року, транспорт, овочі, фрукти, ягоди, посуд і т.д.), де є картинки, мовний матеріал і різні завдання для формування лексико-граматичної будови мови. Для роботи над дисграфією є картки з різними завданнями, дидактичні ігри. Підібрані оповідання для переказу. Також підібраний матеріал для розвитку дрібної моторики. Кабінет оснащений технічними засобами: дзеркало, що розмовляє, логопедичні тренажери.