Корисні матеріали

Заповнюємо класні журнали: мінісловник дистанційного навчання

 

Учителі належать до тих, кому пощастило невдовзі йти до школи. Звісно, не на звичайні уроки пора заповнювати класні журнали.


Оскільки під час дистанційного навчання ми працювали на різних майданчиках, не зайвим буде пригадати правильне написання деяких слів.


Пропоную укласти невеличкий словничок для заповнення класного журналу (за оновленим правописом).

_____________________________________________

Аудіо-. Веб. Пишемо разом слова з першими регулярно вживаними іншомовними компонентами на голосний та приголосний: абро-, авіа-, авто- (‘само’, ‘автоматичний’), агро-, аеро-, аква-, алко-, арт-, астро-, аудіо-, біо-, боди-, боді- (перед голосним), веб-, геліо-, гео-, гідро-, дендро-, екзо-, еко-, економ-, етно-, євро-, зоо-, ізо-, кібер-, мета-, метео-, моно-, мото-, нарко-, нео-, онко-, палео-, пан-, пара-).

Отже, аудіовправа, вебсайт, АЛЕ латинськими літерами так: web-сайт.


Відео. Разом пишемо іменники, першою частиною яких є незмінна основа іншомовного походження на о, а: автомагістрáль, агрокультýра, велопробі́г, відеофі́льм.

Відповідно пишемо відеоурок, відеопояснення.


Інтернет, онлайн. З д е ф і с о м пишемо: 1) складні іменники, утворені з двох самостійних іменників без сполучного голосного звука. У них відмінюємо або обидва іменники, або тільки другий.

Другий іменник складного слова відмінюємо, якщо перший: а) визначає певну прикмету чи особливість предмета, особи, явища, названих другим: бíзнес-план, бі́знес-проє́кт, до́пінг-контрóль, інтерне́т-видáння, інтерне́т-пóслуга, піа́р-áкція.

Відповідно онлайн-урок.


Назви сайтів, соцмереж, платформ.

Назви сайтів 

- без родового слова пишемо з малої букви (тві́ттер, ґуґл);

- назви сайтів з родовим словом пишемо з великої букви та в лапках (мережа «Фейсбу́к», енциклопе́дія «Вікіпе́дія»);

- назви сайтів, ужиті як назви юридичних осіб, пишемо з великої букви та без лапок (РНБО ввела санкції проти Яндекса).


Опубліковано Олеся Калинич

https://olesya12142111.blogspot.com/2020/05/blog-post_13.html

EDpuzzle - це безкоштовний сервіс для створення відеофрагментів з аудіо та текстовими нотатками, запитаннями і завданнями до них.

За основу для створення власного ролику можна взяти будь-яке відео з YouTube, Khan Academy, National Geographic, TED-Ed тощо, а чи просто завантажити зі свого ПК. Легко та швидко ви можете створити вікторину, пояснити деякі фрагменти з відео, прокоментувати або повністю озвучити вибраний вами відеосюжет.

Даний сервіс інтегрований з Google Classroom, що дає можливість відстежувати, хто з учнів переглянув відео та як справилися із запропонованими завданнями. 

Тест Белбіна - Тест Белбіна дуже простий, необхідно розподілити 10 балів між 8-ма твердженнями. Зробити це доведеться 7 разів для різних тверджень. За результатами проходження тесту буде визначена ваша роль в команді, визначені можуть бути наступні ролі: Реалізатор, Координатор, Творець, Генератор ідей, Дослідник, Експерт, Дипломат і Виконавець.

LearningApps.org

LearningApps.org є сервісом для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії.