Про директора

Творчий портрет директора школи

Директор школи: Кириченко Оксана Анатоліївна.

Рік народження: 1957

Освіта вища.

Назва освітнього закладу: Запорізький державний педагогічний інститут.

Рік закінчення: 1978

Кваліфікація: вчитель математики.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Педагогічне звання: «вчитель-методист».

У ЗЗШ № 15 працює з 1993 року.

Нагороди: Знак «Відмінник народної освіти», грамоти районного відділу освіти, управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України.

Кириченко Оксані Анатоліївні притаманні висока ерудиція, шляхетність, справжня гуманність, мужність. Спілкуючись з нею, постійно відчуваєш, як багато, глибоко і зосереджено вона думає про життя, людину і, звичайно, про школу. Вона володіє унікальним даром захоплювати і вести за собою. Досить тільки раз її почути, щоб отримати енергетичний заряд на довгі шкільні тижні.

Кант писав: «Два людських винаходи можна вважати найскладнішими: мистецтво виховувати і мистецтво керувати».

Звичайно, управляти хотів би кожен керівник. А для цього важливо створення в школі інтелектуальної, творчої атмосфери, яка сприяє гарному настрою. Відомо, що підвищення ефективності роботи неможливо без емоційного задоволення працею.

Якщо є команда в особі директора та його заступників, якщо зібралися однодумці, які говорять спільною мовою, люблять учня і вчителя, то вони призведуть школу до успіху.

Учитель хімії може скаржитися на брак обладнання та реактивів, вчитель музики - на недобросовісність налагоджувальника рояля ... І тільки директор не може скаржитися і просити. У нього інша роль в організації - мобілізуюча, надихаюча, яка веде вперед!

За роки роботи директор розробила свої правила роботи з колективом.

Вона впевнена:

1) що ступінь свободи творчої людини і її здатність до самостійної діяльності є досить високою. Вона найменш пристосована працювати за шаблонами, з-під палиці, виробляючи продукт вчасно, саме той, якого вимагають, і в прийнятних формах;

2) що 80% успіху школи забезпечують 20% кращих вчителів. Про них, про цих вчителів, випускники школи згадують решту свого життя. Саме ці вчителі визначають обличчя школи;

3) що одне з провідних завдань адміністрації школи - вичленувати головну різноманітність і нескінченності шкільних справ на день, місяць, семестр, рік;

4) що будь-яку справу слід починати з психологічно точної і вивіреної підтримки колег;

5) що продумана політика, спрямована на використання переваг кожного члена колективу, дозволяє домогтися колективного та індивідуального успіху;

6) що адміністрація школи повинна створювати такі умови, за яких взаємини будуються на надзвичайній повазі достоїнств і особливостей особистості в усіх її проявах;

7) що володіння собою - вище у світі мистецтво;

8) мислення, інтелект, творчість - вічні. Конкретні знання минущі.

Орієнтуючись на перераховані переконання, можна зробити висновок: Кириченко О.А. - Керівник за переконанням, вихованням, освітою, духовністю. Їй дуже близькі слова В.А. Сухомлинського: «Умій відчувати поруч із собою людину, вмій читати її душу, бачити в її очах його духовний світ - її радість, біду, нещастя, горе».

Головне своє завдання бачить у тому, щоб запалити в учня і вчителя природне бажання пізнавати. Намагається так організувати навчально-виховний процес, щоб і дітей, і вчителів вабили не власними знання, а процес, в якому відбувається їх засвоєння.

У сфері педагогічної діяльності директора перебувають і вчитель, і учень на уроці, їх інтелект, їх здатність до сприйняття нового, їхня здатність до саморозвитку.

Велика увага Кириченко О.А. приділяє організації комунікативної діяльності, щоб у колег і учнів з'явилася потреба, внутрішня необхідність поповнювати свої знання, запозичувати передовий педагогічний досвід, ділитися своїми знаннями, відстоювати переконання, відточувати здатність до публічних виступів.

Не секрет, що в школі зустрічаються і випадкові люди. Їх справедливо називають «урокодавцями». Інтереси, думки, судження дітей їх не цікавлять. Такі люди не несуть радості ні собі, ні дітям, ні адміністрації.

Є й інша група педагогів, з якими виникає багато проблем. Це неординарні творчі люди. Ці люди можуть запізнюватися на уроки, затримувати дітей на всю зміну, належним чином не заповнювати класні журнали, критикувати традиції, які склалися в школі.

У цих випадках роль директора - скоріше підтримувати, ніж контролювати. Дуже важливо використовувати творчий потенціал такого вчителя для професійного та особистісного зростання всього колективу.

На думку фахівців, успішність співробітників і успішність організації знаходяться в прямій залежності і пов'язані з психологічним кліматом в колективі.

У давньогрецькій міфології є герой - Дволикий Янус. У нього було два обличчя: одне з поглядом вперед, інше - назад. Йому було порівняно легко орієнтуватися в просторі. Керівнику набагато складніше. Він повинен мати особливу голову. Мати внутрішнє бачення, щоб знати себе, дивитися вперед і бачити мету. Увібравши в себе багато інформації, розібравшись у всьому, директор повинен правильно вирішувати і діяти, і неодмінно закінчувати справу успіхом і перемогою.

Кириченко Оксана Анатоліївна - щасливий керівник, тому що школа для неї - це не просто робота, а й спосіб життя.