У вільну хвилинку

ПРИТЧА ПРО ВМІННЯ ВІДПУСКАТИ

Мандруючи світом, два ченці забрели в містечко. Там вони побачили жінку, яка не могла перейти дорогу, оскільки її затопило після сильного дощу.

Жінка ніяк не могла обійтися без сторонньої допомоги, щоб не забруднити одяг.

Вона нетерпеливо стояла і похмуро дивилася на кожного, хто проходив повз. Зрідка вона лаяла своїх супутників, але вони ніяк не могли їй допомогти – у руках кожного з них був свій вантаж.

Молодший чернець побачив жінку, нічого не сказав і пішов далі. Його супутник швидко переніс її на іншу сторону вулиці, де вона могла продовжити свій шлях. Жінка не подякувала, а лише повернулася до ченця спиною і пішла геть.

Ченці продовжили свій шлях. Молодший монах йшов у роздумах. Через кілька годин він уже не міг мовчати і сказав:

«Та жінка повела себе невиховано і і егоїстично. Але ви все одно допомогли їй! А вона вам навіть не подякувала!»

На що мудрий монах відповів:

«Я переніс жінку кілька годин тому. Чому ти все ще несеш її з собою?»

Мораль: якщо злість змушує нас перебувати в минулому, ми не можемо проживати сьогодення. Більше того, минуле не дозволяє нам рухатися вперед. Ми не зобов’язані прощати тих, хто навмисно заподіяв нам біль.

Але ми повинні сприймати дійсність такою, якою вона є, і відпускати погані миті. Вибір завжди за нами: нести xвopoбливу ношу з собою чи залишити її в минулому.

Цікаві факти про підпис

Бувають такі моменти у житті кожного з нас, коли хочеться дізнатися про людину практично все за дуже короткий проміжок часу. Можливо, це цілком реально. Досить лише поглянути на підпис людини!

1. Розмір підпису:

  • розмашистий – глобальне системне мислення;

  • компактний – конкретне мислення.

2. Довжина підпису:

  • довгий – здатність глибоко вникати у суть проблем; посидючість, зайва прискіпливість і занудство;

  • короткий – здатність швидко схоплювати суть подій; нездатність до монотонної роботи.

3. Тип підпису:

  • округлий – м’якість, доброта, врівноваженість;

  • незграбний – нетерпимість, дратівливість, різкість, незалежність, честолюбство, впертість.

4. Відстань між буквами:

  • значна – щедрість, тринькання;

  • "щільний" підпис – економність, скупість (особливо, якщо букви дрібні).

5. Присутність у підписі різних елементів:

  • коло – зацикленість на проблемах та ідеях;

  • петельки – обережність, впертість;

  • малюнки – творче мислення;

  • комбінування елементів – прагнення оптимізувати свою діяльність.

6. Нахил підпису:

  • вліво – примхливість, яскраво виражений індивідуалізм;

  • вправо – збалансованість характеру, здатність до розуміння;

  • прямий нахил – стриманість, прямолінійність, розум;

  • різнотипний нахил – скритність, нещирість;

  • "лежачі" букви – наявність серйозних психологічних проблем.

7. Напрямок завершального штриха:

  • вгору – оптимізм;

  • вниз – схильність до песимізму;

  • прямо – збалансований характер.

8. Довжина "хвоста" підпису:

Чим довший "хвіст", тим більше людина нетерпима до чужої думки. Це також ознака обачності й обережності. Чим "хвіст" коротший, тим людина безпечніша.

9. Підкреслення підпису:

  • знизу – самолюбство, уразливість, залежність від думки оточуючих;

  • зверху – гордість, марнославство;

  • перекреслений підпис – самокритичність, невдоволення собою, сумнів.

10. Ознаки симетрії:

  • симетричний – надійність;

  • асиметричний – нестійкий характер, перепади настрою;

  • стрибкоподібний – емоційність, неврівноваженість.

11. Складність і простота:

  • простий – людина живе за принципом "немає проблем";

  • "навантажений" – часто схильний "робити з мухи слона";

  • оригінальний – великий творчий потенціал.

12. Чіткість:

Чим більш зрозумілий підпис, тим більше відкрита особа.

13. Натиск:

  • надмірний – агресивність;

  • слабкий – скритність;

  • сильний – впевненість.

Значення сну в житті людини

Прагнучи все встигнути, ми спимо все менше і менше, обіцяючи собі, що відіспимось у вихідні. Але, як виявилося, надолужити згаяне неможливо. Як і відіспатися про запас.

Ще сто років тому люди спали 9 годин на добу, а зараз для багатьох і 6 годин – розкіш. Здавалося б, ну і що такого? Недоспав сьогодні, зате висплюся завтра. Або післязавтра. Або піду у відпустку і проведу її у ліжку.

Але організм злопам’ятний, знущань над собою не терпить і ніяких відстрочок не визнає. Сон повинен бути кожен день, хоч ти трісни! В результаті між організмом і його власником розігрується справжня битва. Відгадайте з першого разу, хто переможе.

Кругообіг безсоння у природі

Підступність недосипу у тому, що дефіцит сну практично не можливо заповнити, щоб ми там про це не думали. Фахівці-сомнологи попереджають: ліквідувати нестачу сну можна у межах доби, тобто відіспатися сьогодні за вчора. І це у кращому випадку. Компенсувати тижневий дефіцит вже не вийде.

А хронічний недосип призводить до того, що спати перестає хотітися взагалі – починає давати збої механізм самовідновлення нервової системи. У людей з’являються серйозні проблеми із засинанням і якістю сну: він стає поверхневим, переривчастим. І вранці замість бадьорості та свіжості буде лише головний біль і відчуття розбитості.

Допомогти собі у такій ситуації ми часто намагаємося за допомогою снодійного. І ось що виходить: ввечері заковтуємо ліки, щоб заснути, а вранці напихаємо себе стимуляторами, щоб прокинутися. Кава – це ще найбезпечніший з можливих варіантів. А якщо амфетаміни? Через деякий час до коктейлю доводиться додавати антидепресанти, і людина вже фактично працює “на аптеку”. І до неприємностей від недосипу додаються побічні ефекти від жмені таблеток.

Невиспаний неадекват

“Нічого, від недосипу ще ніхто не помирав” – вперто намагаємося ми підбадьорити себе, беручись за терміновий проект або приймаючи запрошення на чергову тусовку. А ось і неправда. Сон життєво необхідний. Тварини, позбавлені сну, гинуть. З людьми результат буде таким же. Точно відомо, що позбавлення сну породжує реальні проблеми зі здоров’ям, різні у різних людей. Але є й точки перетину.

Недосипання – це стрес. Відповідно, і реакції з’являються стресові: скаче тиск, частішає серцебиття, “страйкують” шлунок з кишечником, пропадає апетит. Наростає дратівливість, розсіюється увага і вже неможливо хоч на чомусь зосередитися. Поведінка стає ірраціональною, людина поступово втрачає здатність адекватно реагувати на події. Це підтвердили нещодавні дослідження, проведені в лабораторії сну Каліфорнійського університету. За допомогою спеціальних діагностичних методів вдалося встановити, що люди після 35 годин неспання надто бурхливо реагували на найбезневинніші подразники. Вчені порівняли організм у стані недосипу з гітарної струною – її можна натягувати тільки до певного моменту, поки не лусне.

Недосипання – це зайва вага. Людський організм генетично запрограмований так, що неспання можливо тільки в двох ситуаціях – добування їжі і втеча від небезпеки. І в тому, і в іншому випадку потрібно досить велика кількість енергії. Тому не дивно, що опівнічники часто здійснюють нальоти на холодильник.

За статистикою, у людей, що сплять вночі менше 4 годин, ризик дістати ожиріння на 74% вище, ніж у тих, хто спить по 7-9 годин. Ті, хто присвячують сну 5 годин, можуть додати зайві кілограми у 50% випадків, а шестигодинний сон збільшує ризик ожиріння на 23%.

Сон важливіше роботи

Про запас, як показує практика, виспатися теж неможливо. Хіба що головний біль заробиш. Є навіть таке поняття – “головний біль вихідного дня”. Він наздоганяє тих, хто намагається привести себе до ладу ударними дозами сну через “не можу” і “не хочу”. Отже, не варто сподіватися на те, що воно саме все налагодиться, а брати ситуацію під контроль і відновлювати нормальний режим сну і неспання, навіть якщо для цього буде потрібно пожертвувати роботою.

Приказку “виспимося на тому світі” взагалі придумали трудоголіки, яким крім роботи у житті нічим зайнятися.

А ось на питання, скільки саме потрібно спати кожному, немає однозначної відповіді, незважаючи на значну кількість досліджень. Нейрофізіологи вважають, що спати потрібно до тих пір, поки ви не прокинетеся самостійно – тому, що просто виспалися.

Боротьба із безсонням

Рецептів від безсоння існує безліч. Ось основні пункти, на які варто звернути увагу.

Їжа. На думку більшості експертів, останній прийом їжі має бути як мінімум за 2 години до сну. Краще якщо за 4. За вечерею не варто пити газовану воду, каву, міцний чай, алкоголь, їсти гострі, копчені та інші збуджуючі продукти.

Свіже повітря. Прогулянка перед сном допомагає розслабитися і швидко заснути. Спальня у цей час повинна провітрюватися.

Спокійна обстановка. Під час підготовки до сну краще злегка приглушити світло, це вже буде налаштовувати на сонний лад. Деяким допомагає розслабитися спокійна тиха музика.

Електроніка. Не слід засиджуватися допізна за комп’ютером або телевізором. На ніч бажано вимкнути всі побутові прилади, оскільки навіть у режимі очікування вони видають ледве помітні високочастотні звуки, які дратують, подібно жужанню комара над вухом. Мобільник теж краще вимкнути або залишити в іншій кімнаті.

Ліжко. Воно повиннє бути комфортним. Особливо це стосується матраца і подушки. Якщо вони підібрані неправильно, про якісний сон можна забути.

Але головне – треба зрозуміти, що жертвувати сном значить вкорочувати життя.

Сон – важлива частина нашого існування. Визначте емпіричним шляхом, скільки особисто вам потрібно часу на те, щоб висипатися (а це можуть бути і 4, і 10 годин), і намагайтеся дотримуватися графіка.

Якщо не виходить відновити сон самому, краще звернутися до фахівця-сомнолога. Він може порекомендувати, наприклад, депривації сну, або 36-годинне пильнування, яке дозволяє відновити збитий біологічний годинник. Це засіб при всій його зовнішній простоті застосовують тільки за призначенням фахівця і під його наглядом.

Кольори і психологія людини

Всі люди мають свій улюблений колір. Одним подобається небесно-блакитний, бо він підкреслює їх очі, а іншим зелений, бо він має заспокійливу дію. У будь-якому випадку, колір може багато що сказати про вас. І це тому, що кольори говорять на своїй безмовній мові.

Тепер давайте розглянемо усі кольори детальніше:

Червоний – це колір пристрасті, гніву і високого кров’яного тиску. Червоний – це свого роду «перший» колір. Люди, яким подобається цей колір люблять отримувати задоволення тут і зараз.

Помаранчевий – дуже чуттєвий колір, оскільки він – це пом’якшений червоний. Він є улюбленим не для великої кількості людей. Даний колір асоціюється з емоційними реакціями і внутрішнім магнетизмом. І ще одна важлива деталь: помаранчевий колір дуже близький до золота, який є кольором успіху і багатства. Ті, кому подобається цей колір, здатні на щирі почуття і інтуїтивно налаштовані на успіх. Якщо ваш улюблений колір оранжевий, то кнопки вимикача, коли справа доходить до пристрасті, у вас немає.

Жовтий – це колір сонця, життєвої сили, влади, але це далеко не ознака романтичної натури. Якщо жовтий ваш улюблений колір, то уважно стежте за кількістю вживаного у своїй мові слова "Я”, коли вас цікавить хтось ще. Інакше про вас можуть подумати, як про дуже егоцентричну людину. Якщо ви зустрічаєтеся з людиною, чий улюблений колір жовтий, переконайтеся, що вона уважно слухає вас, коли ви розповідаєте про себе.

Зелений – це колір любові. (Це не збіг, що багато грошей саме такого кольору …). Зелений колір – це колір життя і достатку – листя, трава, рослини – усе це належить до продовження життя, процвітання і благополуччя. Так чому б нам не дарувати папороть замість троянди на день святого Валентина своїм коханим? Зелений – це чиста, гуманістична любов, а не бурхливий роман. Більше того, зелений – це дуже приємний колір. У любителя цього кольору гаряче серце. Пристрасть, ймовірно, похована десь під їх честю і гідністю. Якщо ви любите зелений колір, для вас суспільне благо більш важливе, ніж власне. Напевно, все-таки варто бути трохи більш егоїстичним.

Синій – це колір ясності, чарівності і спілкування. Незалежно від відтінку, любитель цього кольору на підсвідомому рівні посилає сигнали оточуючим "Мені подобається, коли мене розуміють”. З іншого боку, перебуваючи в стані стресу, людина, що віддає перевагу цьому кольору, може посилати суперечливі сигнали, оскільки вона не в силах висловити свою точку зору або просто плутається в інформації під час бесіди. Якщо синій ваш улюблений колір, вам завжди є, що сказати, оскільки гарне вираження своїх думок – це ваш козир.

Бузковий – це колір-символ ілюзій, уяви і фантазії. Він поєднує в собі сором’язливість, романтику, флірт, це грайливість в поєднанні з очікуванням. Але хіба легше жити у світі фантазій в порівнянні з реальним світом? Все ж деякі любителі бузкового кольору відповідають ствердно на це питання. Якщо вам подобається бузковий колір, то залежно від того, як ви себе почуваєте, ви можете бути творчим романтиком або ж зовсім не любити її.

Білий – це світло, поєднання всіх кольорів. Білий колір символізує чистоту і духовність. Також він говорить і про простоту. Люди, які люблять білий колір, швидше за все, люблять чистоту і порядок.

Чорний – це поєднання всіх кольорів. Він представляє щось невідоме, таємне. Чорний, в основному, своєрідним чином стримує потік інформації, але немає ніяких сумнівів в тому, що в сучасній культурі він також асоціюється з "темною стороною” і злом. Якщо ваш улюблений колір чорний, то за природою, ви віддаєте перевагу тримати все в собі, ніж виставляти напоказ. "Мовчазність” цього кольору дозволяє іншим догадатися про все, що було недоговорене. Чорний колір говорить: "Я не скажу вам нічого”.

Наш почерк і характер

Взаємозалежність між почерком людини і рисами характеру вивчає наука графологія. Саме за почерком вона здатна багато чого розповісти про людину, про її розумові здібності, самооцінку, силу волі, психічний стан і про багато іншого. У даній статті розглянемо ознаки почерку, які дають можливість багато дізнатись про риси характеру людини.

Про те, чи товариська людина, свідчить розмір її почерку. Об'ємний почерк говорить про товариськість і відкритість її власника, про те, що така людина має багато друзів. І навпаки такий невеликий, дрібний почерк говорить про наявність замкнутого характеру. Якщо букви в основному незграбні – то перед нами егоїстична людина. А закруглені букви притаманні людині добрій, такій, яка завжди готова допомогти іншим людям.

За натиском можна дізнатися про силу характеру. Сильний натиск говорить про сильну людину за характером, – є ознакою великої волі і посидючості. А бліді літери, які утворюються в результаті слабкого натиску, вказують на людину зі слабким характером, у якої слабка сила волі.

Якщо почерк каліграфічний, то людина в усьому акуратна, завжди виконує зобов’язання, але не самостійна у своїх діях. Правильно написані літери характеризують спокійну людину, яка урівноважена в сфері свого життя. Людям, які постійно активні, веселі і допитливі притаманний розмашистий почерк. Почерк, в якому складно розібратися говорить про енергію, безтурботність, і ще про нервовий стан. Злите написання, коли у всіх словах літери пов’язані одна з одною, свідчить про те, що в людини добре розвинена логіка. А якщо спостерігаються обриви між літерами – то таким людям властива розвинена інтуїція.

Багато про що може розповісти рядок тексту. Якщо він піднімається, починаючи від початку до кінця – такий рядок спостерігається в оптимістів по життю. А якщо навпаки, опускається рядок до кінця – то це песиміст. Прямі рядки спостерігаються у людей, які рівно йдуть по життю, які реально оцінюють свої можливості, у спокійних. Наявність нерівних рядків – ознака наявності хитрості, і цілком можливо у такої людини немає совісті.

Але варто знати, що почерк людини може бути різним. Не малу роль грає те, в якому стані перебуває сама людина, який у неї настрій. Також на почерк можуть вплинути й інші фактори. Якщо людина переживає сильні емоції, то при написанні вона може почати сильно натискати, хоча в нормально стані цього не робить. Але в основному наявність різного почерку свідчить про добрі творчі здібності людини.