Про алкоголь

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ

Всі ми знаємо про шкідливий вплив алкоголю на організм людини. Тим паче, люди продовжують вживати алкогольні напої понаднормово і не задумуються над наслідками.

Міфи про алкоголь:

Алкоголь «рятує» від депресії. Коли людина переживає кризу чи стресову ситуацію, вона хоче розслабитися і хоч на мить забути про свої проблеми. І в цьому їй «допомагає» алкоголь. Але алкоголь має тимчасову дію, він дає змогу трохи відволіктися але не вирішує проблем, вони – залишаються.

«Вміти пити» - добре. Маються на увазі люди, у яких ферменти алкогольдегідрогенази вправно руйнують алкоголь. Людина не відчуває сп’яніння. Тому продовжує пити, бо гадає, що все під контролем. Але спирт в печінці стає оцтовим альдегідом — сполукою також токсичною для організму. І руйнувати його мають уже інші ферменти, які можуть діяти повільно.

Існує «безпезпечна» доза алкоголю. НЕ ІСНУЄ!!! Як би люди не прагнули пити “помірковано”, алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить.

Алкоголь подовжує життя. Преса та блоги поширюють міф, начебто кава та алкоголь подовжують життя - довгожителі п’ють і те, і те. Але це викривлення та перекручування інформації. Ровесники століття з чаркою та філіжанкою просто мають хороші гени, та, ймовірно, інші бонуси буття. Алкоголь збільшує ризик деменції, раку підшлункової, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Люди, які надмірно споживають алкоголь, мають вищі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Крім цього, алкоголь погіршує поглинання вітамінів кишківником.

«Поєднуйте» каву та алкоголь. У разі похмілля кава допомагає не усім. З іншого боку, кофеїн допомагає подолати абстинентний синдром, тобто якщо людина пила і раптом вирішила зав’язати. Крім цього, кава істотно знижує ризик раку печінки, особливо в людей, що перехворіли на гепатит С і зловживають алкоголем, але якщо вони вже не п’ють. Але будьте обережні, поєднуючи ці два напої.

Мозок жінок та чоловіків реагує на алкоголь однаково. У жінок, що страждають на алкоголізм, в мозкові суттєві збільшені ділянки, що відповідають за задоволення та заохочення поведінки. А в чоловіків навпаки. При цьому алкоголь в чоловіків викликає вдвічі більший викид дофаміну (медіатору, що бере участь в заохоченні), ніж в жінок. Цим нині пояснюють більшу поширеність алкоголізму серед чоловіків. Слід зазначити, що науковці вважають, що мозок жінок більш вразливий до пошкодження алкоголем.

Алкоголь прояснює думки. Навпаки, алкоголь погіршує сприйняття людини, її здатність міркувати логічно та раціонально. Через це, у стані сп’яніння, людина не може контролювати себе повністю, що може спричинити ризиковану сексуальну поведінку, тобто незахищений секс з випадковими партнерами. Або спонукати до скоєння суїциду (за наявності таких думок чи у конфліктній ситуації). А найгірше, що людина, яка постійно зловживає алкоголем, може, навіть, скоїти злочин.

Алкоголь не впливає на гени. Алкоголь ЗМІНЮЄ роботу генів, що залучені в обмін холестерину, підтримання цілісності судин, нейропластичності, та рецепторів нейромедіаторів. Ці зміни називаються епігенетичні, тобто поверх генів нанесли мітки, які змінили активність генів. Досить часто епігенетичні зміни тривалі і навіть можуть передаватися наступним поколінням. Алкоголізм призвозводить до того, що гени запускають різні процеси — мозок гірше контролює поведінку, рівень холестерину та запальний фон в тілі зростають. Часто це поєднується із накопиченням вісцерального жиру — універсального покажчика ранньої смертності, особливо в чоловіків.

Втім, епігенетичні зміни і запалення внаслідок алкоголізму та вісцерального ожиріння можна частково спинити завдяки фізичним навантаженням та відмови від алкоголю.

Вплив алкоголю на організм людини:

Алкоголь провокує коливання рівня цукру в крові

Річ у тім, що зазвичай після того, як ми приймемо певну дозу спиртного, рівень цукру у нас в крові суттєво знижується або підвищується. І у підсумку це викликає відчуття слабкості, запаморочення, проблеми з орієнтацією.

2. Погіршується серцевий ритм. Надмірне вживання спиртних напоїв може викликати почастішання пульсу та збої у роботі серця. Токсини, що містяться в алкоголі, потрапляють в кров і порушують нормальну роботу різних систем організму, зокрема серцево-судинної системи.

3. Почервоніння шкіри. Один з результатів дії алкоголю на систему кровообігу — розширення судин, а це призводить до помітного почервоніння шкіри. У деяких людей алкоголь викликає значні перепади температури тіла та посилене потовиділення.

4. Виникають проблеми із зором, а саме його помутніння. Токсини, що потрапляють у кров, впливають на зір, він стає розпливчастим і затуманеним. Зауважимо, що це є досить небезпечним явищем, і не лише тому, що наслідком може бути поступове погіршення зору, але і тому, що людина в такому стані з більшою імовірністю може стати жертвою нещасного випадку.

5. Погіршується координація. У людини у стані сп’яніння слабшають не тільки м’язи, але й рефлекси, вона втрачає рівновагу. Тому така особа часто падає, з нею може статися нещасний випадок. Вона також значною мірою втрачає самоконтроль.

6. Проблеми з травлення. Алкоголь порушує кислотно-лужний баланс шлунка, через що дратується та запалюється його слизова оболонка, що захищає стінки шлунка від кислоти, яка міститься в шлунковому соці. Результатом цього може бути гастрит або кислотний рефлюкс. А найгірше, що може статися, – це виразка шлунку, рак шлунку та рак стравоходу.

7. Дегідратація (зневоднення організму).Нирки належать до органів, які найбільш страждають від зловживання спиртним. Їм доводиться посилено працювати, виводячи з організму токсини. В результаті організм втрачає надто багато рідини та солей.

8. Головний болі. Високий рівень вмісту токсинів у крові та проблеми з метаболізмом є причиною головного болю, а також похмільного синдрому. Часто через кілька годин після вживання спиртних напоїв людина відчуває м’язове напруження та у неї починається головний біль (мігрень).

9. Нудота. У тих, хто випиває занадто багато, часто буває нудота та блювота, порушується травлення. Людина відчуває запаморочення і з тяжкістю зберігає рівновагу. У деяких людей такі симптоми виникають навіть після невеликих "доз" спиртного.

10. Проблеми з печінкою. Печінка відіграє важливу роль у переробці речовин, що містяться в алкоголі. Тому надмірна "доза" спиртного прямо впливає на неї та порушує її нормальну роботу. Якщо інтоксикація печінки алкоголем відбувається регулярно, її стан погіршується та виникає цироз печінки.

Також не варто забувати, що алкоголь – це канцероген (речовини, які викликають рак).

УВАГА!

НІКОЛИ!!! НЕ СІДАЙТЕ ЗА КЕРМО, ЯКЩО ВИ ВИПИЛИ, НАВІТЬ ТРОХИ АЛКОГОЛЮ.

Будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію.