Директор інформує

2023-2024 навчальний рік

СТРАТЕГІЯ ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ 

Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків.

Освітні втрати можуть виникати з різних — як індивідуальних, так і системних — причин. Серед них: здоров’я, війна, пандемія, надзвичайні ситуації природного характеру.

Значний вплив також накладається на освітні втрати, зумовлені у 2020—2021 роках пандемією COVID-19. Окрім безпосередньої зупинки освітнього процесу, що мав місце у всій країні після 24 лютого 2022 року, а також обмежень дистанційного навчання, на виникнення освітніх втрат можуть впливати також інші чинники:

➢ пандемія;

➢ повітряні тривоги;

➢  виїзд учнівства за кордон;

➢ переїзд у межах України;

➢ відключення електроенергії...

Що треба робити, щоб ці прогалини не накопичувалися? 

Насамперед важливо вчасно, хоча би на локальному рівні, кожному вчителеві та вчительці розуміти, які елементи навчального матеріалу є ключовими. Сама собою ситуація не виправиться. Як доводить практика: якщо прогалини в навчанні вчителі намагаються наздогнати просто на заняттях, при цьому просуваючись у новому матеріалі, це не є ефективним та лише заплутує школярів. Необхідні цільові заходи, щоб допомогти учням надолужити втрачене.

Можливі варіанти:

Стратегія з надолуження освітніх втрат — це комплекс заходів для здобувачів загальної середньої освіти, спрямований

Програма подолання освітніх втрат за 2022-2023 навчальний рік:

✓ початкова школа:

-українська мова (читання та письмо);

-математика;

✓ середня школа

1) НУШ, 5-6 класи):

-українська мова та література;

-математика;

-англійська мова;

-історія України.

2) 7-9 класи:

-українська мова та література;

-математика;

-іноземна мова;

-історія України;

-біологія;

-фізика;

-хімія;

-географія.

- розробляють діагностичні тести для визначення рівня опорних знань у школярів та вимірювання освітніх втрат з конкретного предмета та проводять перші діагностувальні роботи без оцінювання: з метою виявлення прогалин;                      

- проводять аналіз результатів моніторингу залишкових знань з метою виокремлення уроків для повторення, коригування, уроків консультаційного характеру; продумати різнорівневі завдання, підшукати додаткові інтернет-ресурси, що дають можливість самостійного повторення вивченого в цікавій та ігровій формах;

- з’ясовують  пріоритетність тем, з яких виявлено найнижчі результати ;

- здійснюють  адаптивне гнучке планування, яке передбачає перерозподіл навчального часу між темами, закріплення раніше вивчених тем (на уроках та індивідуальні консультації учнів за запитом), або розробляють власні навчальні програми, коригуючи зміст та результати навчання з урахуванням виявлених освітніх втрат.                          (Вересень)

Відповідно плану повторення, закріплення раніше вивчених тем, повторювати навчальний матеріал на відведених для цього уроках та індивідуальних консультаціях.

- продовжують працювати над надолуженням освітніх втрат через повторення базових знань кожної нової теми;

- проводять моніторинг якості знань з метою перевірки рівня подолання освітніх втрат.                (Жовтень)

- проводять моніторинг якості навчальних досягнень учнів з метою виявлення результатів роботи над подоланням освітніх втрат протягом навчального року.                                                                                                                     (Травень)

Адміністрація ліцею:

- проводить моніторинг результативності проведеної роботи із подолання освітніх втрат з метою коригування планування діяльності ліцею на наступний навчальний рік.                                                                                             (Травень)

На допомогу вчителеві

4.Також учні можуть самостійно опрацьовувати ресурси, де вчителі пояснюють теми шкільної програми:

5. Освітні втрати: причини та шляхи подолання разом з проєктом «Всеосвіта»

6. Долаємо освітні втрати: поради для вчителів української мови та літератури

7. Аби допомогти вчителям знайти свій шлях надолуження втраченого, проєкт “Клуб НУШ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розробив посібник “Подолання освітніх втрат з української мови та літератури. 

1.БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Система оцінювання.docx
Педагогічна діяльність.docx
Педрада. Освітні втратиl.pptx
січень педрада.pptx
Нарада.pptx

ВЕРЕСЕНЬ-ЖОВТЕНЬ

1 вересня розпочався новий навчальний рік. За час несправедливої жорстокої  російської агресії  українська освіта  проходить випробування на стійкість. Ми не знаємо, скільки ще триватиме війна, але ми переконані: поки наші діти навчаються, а захисники виборюють свободу на полі бою — у нас велике і світле майбутнє. Віримо в ЗСУ, молимося за Україну і її народ.

    Школа – це основа майбутнього держави і кожної людини.  В цьому навчальному році в ліцеї здобуває освіту 511 учнів в 21 класі, з них 48 учнів здобувають освіту на сімейній формі навчання та 4 учн здобувають освіту за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж). Середня наповнюваність учнів становить 24 учні. В ліцеї працює 49 педагогічних працівників. Освітній процес для учнів 5-9 класів організований у форматі змішаного навчання, а для учнів 1-4 та 10-11 класів освітній процес здійснюється у форматі очного навчання. В ліцеї сформований інклюзивний клас, де здобуває освіту учень з ООП. Учні навчаються в одну зміну. За літній період створені оптимальні умови щодо організованого початку навчального року в умовах воєнного стану: облаштовано укриття для 380 чоловік, проведено атестацію навчальних приміщень та організовано роботу з вивчення педагогічними працівниками інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання навчальних дисциплін, розроблено та затверджено правила внутрішнього трудового розпорядку та правила для учнів ліцею... Проведено заходи щодо організації харчування, підвозу, медичного обслуговування, створення умов для формування безпечної поведінки в Інтернеті під час навчання в режимі онлайн, алгоритму дій під час сигналу "Повітряна тривога"... Впродовж вересня обрано голову батьківського комітету ліцею, голову Ради ліцею та голову учнівського парламенту...

Відповідно рішення педагогічної ради №1 від 31 серпня 2022 року в:

  Педагогічними працівниками ліцею проведено для учнів інструктажі з ТБ. Всіх здобувачів освіти ознайомлено з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Відбулося перше засідання шкільних МО на яких обрано головою МО класних керівників Лаврук С.В., класного керівника 9-А класу, вчителя української мови та літератури та головою МО вчителів початкових класів Сенчук І.Я., вчителя початкових класів. 12 вересня 2022 року в присутності представника Косівського ІРЦ  відбулося І-ше засідання команди супроводу на якому розроблено індивідуальну програму розвитку дитини з ООП. На засіданні методичної ради ліцею обговорено питання оцінювання учнів 5-х класів НУШ...

Впродовж вересня проведено:



    Впродовж вересня вивчено та проаналізовано стан адаптації учнів 1 класів до навчання, роботу молодих педагогічних працівників, дотримання алгоритму дій під час сигналу "Повітряна тривога". Проаналізовано стан календарного планування та роботу на платформі  Human під час змішаного навчання. Проведено засідання педагогічної ради №2 на якому затверджено Положення про організацію інклюзивного навчання та створено команду супроводу. Проведено нараду при директору на якій обговорили питання сімейної форми навчання та попередження проявів булінгу серед здобувачів освіти.  Організовано роботу щодо дотримання штатного розпису та виконання плану економії коштів на 2022 рік. Проведено тарифікацію педагогічних працівників, підготовлено звіти РВК-77, ЗНЗ-1.. Здійснено перевірку ведення особових справ, затверджено Освітню програму, плани роботи...Проведено благоустрій території ліцею, створено ресурсну кімнату для дитини з ООП...




ГРУДЕНЬ

ЗАВДАННЯ ШКОЛИ -   ЗРОБИТИ ЛЮДИНУ УСПІШНОЮ…

 ДЛЯ УСПІШНОЇ КАР’ЄРИ  МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ  ТВЕРДІ НАВИЧКИ – ЗНАННЯ, ВУЗЬКОПРОФЕСІЙНІ ВМІННЯ – ВМІННЯ НАВЧАТИСЯ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ  ТА КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ


Однією з важливих умов для освітнього процесу є забезпечення  безпечного та комфортного середовище. Впродовж листопада проводилось спостереження за дотриманням вимог безпечного середовища учасниками освітнього процесу: виконання алгоритму дій під час сигналу "Увага! Повітряна тривога!", приведення території закладу до умов зимового періоду, поведінка під час перерв...У ході проведеного спостереження було встановлено, що приміщення, територія закладу освіти має безпечні для навчання та праці умови. Повітряно – тепловий режим, обладнання туалетних кімнат відповідають санітарним нормам, регулярно проводиться вологе прибирання. Облаштування приміщень закладу освіти не створює загрози травмування учнів та працівників. В центральному корпусі замінено освітлення на лед-лампи. Розпочались роботи по ремонту укриття.

Головна мета закладу освіти на сучасному етапі - створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості, як громадянина України, формування покоління, здатного навчатися упродовж життя. Завданнями закладу освіти є підготовка дітей до систематичного та цілеспрямованого навчання, формування позитивної мотивації навчання, забезпечення моральної, духовної зрілості особистості. Критерії, правила та процедура оцінювання результатів навчання оприлюднено у різних формах: на інформаційному стенді  закладу, класних кабінетах, на сайті закладу, в усній формі перед різними видами робіт. Учні отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання їхніх результатів навчання у різний спосіб. . За результатами відстежень кожного учня здійснюється аналіз результатів навчання, приймаються рішення щодо надання учневі необхідної підтримки. Система оцінювання результатів формує в учнів відповідальність за результат свого навчання та здатності до самооцінювання. Результат моніторингу за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти» - другий (достатній). Педагогічні працівники використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння учнями не менш трьома ключовими компетентностями та уміннями. Учителі беруть участь формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій учнів, а саме: складають завдання, перевіряють роботи, надають консультації, проводять оцінювання навчальних досягнень. 

Всі педагоги закладу планують свою професійну дільність. Аналізуючи документацію у всіх педагогів є в наявності календарно-тематичні плани, графсхеми, проєкти розвивальної взаємодії, які розробляється вчителями самостійно або спільно з іншими педагогами в структурі методичного об’єднання. Учителі проводять аналіз результативності власної діяльності з метою коригування в подальшому календарно-тематичного планування. Педагогічні працівники використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння учнями не менш трьома ключовими компетентностями та уміннями. Учителі беруть участь формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій учнів, а саме: складають завдання, перевіряють роботи, надають консультації, проводять оцінювання навчальних досягнень. Спостереження за освітнім процесом показало, що переважна більшість педагогів використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі, які сприяють оволодінню здобувачами освіти ключових компетентностей. Педагогічні працівники забезпечують власний педагогічний досвід враховуючи напрямки освітньої діяльності, обираючи різні види, форми, кількість годин, тематику та заклади підвищення кваліфікації. Переважна більшість педагогічних працівників створюють та використовують освітні ресурси, мають публікації у фахових виданнях, освітніх сайтах з професійної тематики. У закладі спостерігається, що педагогічні працівники здійснюють інноваційну діяльність. 

В листопаді адміністрацією ліцею проведено аналіз ведення шкільної документації. На підставі аналізу шкільної документації можна зазначити, що:  у закладі освіти затверджено Стратегію розвитку, яка відповідає особливостям та умовам діяльності, є структурованою та визначено основні завдання закладу;  річний план роботи закладу реалізовує стратегію, враховує освітню програму, результати попереднього самооцінювання, містить аналіз роботи за попередній навчальний рік. До розробки річного плану залучалися педагогічні працівники;  у закладі освіти розроблено та оприлюднено Положення, що визначає стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти. Положення за своїм змістом є чітким та зрозумілим. У закладі здійснюється щорічне комплексне самооцінювання. Отримані результати висвітлюються на сайті закладу та враховуються при планування річного плану Адміністрація закладу вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу, вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається до засновника. 

Адміністрацією вчасно розглядаються звернення учасників освітнього процесу та вживаються відповідні заходи. Офіційний сайт закладу має змістовне наповнення. Інформація в розділах сайту є актуальною, новини оновлюються щоденно. У закладі освіти штат укомплектовано кваліфікованими кадрами, вакансії відсутні. Два педагогічних працівника працюють не за фахом, але проходять навчальні курси з підвищення кваліфікації та отримують фахову освіту. Адміністрація закладу застосовує заходи морального та матеріального заохочення до педагогічних працівників. Заступником директора з навчально-виховної роботи розроблений, затверджений та оприлюднений орієнтовний план підвищення кваліфікації з урахуванням пропозицій педагогічних працівників. Всі педагогічні працівники вважають, що у закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової, позачергової атестації, добровільної сертифікації. У закладі використовується очна форма навчання, індивідуальна (педагогічний патронаж), сімейна. Технології дистанційного навчання запроваджуються виключно на період карантину та переведення класів на самоізоляцію (у разі захворювання педагогічних працівників або учнів). У закладі використовуються єдина платформа  HUMAN школа. Адміністрація закладу освіти забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності, у тому числі через навчання, проходження курсів педагогічними працівниками. Розроблено положення про академічну доброчесність. Учні та працівники поінформовані щодо необхідності дотримання академічної доброчесності. Адміністрація закладу забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів з усіма учасниками освітнього процесу, які спрямованих на формування негативного ставлення до проявів корупції. В закладі ефективність кадрової політики надає можливості для професійного розвитку педагогічних працівників. Організація освітнього процесу здійснюються на засадах людиноцентризму. Забезпечено реалізацію політики академічної доброчесності. 

0-02-05-888beffd1bcc144a3069c86b846b324b4d584434074e6c4976baedc188866e63_af582e86d32fbaa7.mp4
0-02-05-3cbe942c950cc6e1cf9275f36c990e5ceefdc27a78452a9e6fbe1553bc8d4f94_f14ca4be4636799e.mp4

СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ

Впродовж місяців адміністрацією ліцею та двірником щоденно здійснювався огляд території ліцею щодо безпечності для учасників освітнього процесу. Територія закладу освітлена в нічний час і недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту в нічний час. Під час планових відключень електропостачання використовувались два генератори ( котельня, корпус №1) -  температурний режим в приміщеннях ліцею та освітлення відповідали нормам. Проведено косметичний ремонт укриття (встановлено двері та підлогове покриття, власними силами змайстрували додаткові лавки для сидіння).

Під час сигналу "Увага! Повітряна тривога!" учасники освітнього процесу дотримуються алгоритму дій. 

За результатами опитування учні задоволені організацією гарячого харчування.

Всі учасники освітнього процесу впродовж грудня були поінформовані щодо безпечного використання інтернету. Реалізовані всі заходи щодо запобігання проявам дискримінації. Постійно забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами. налагоджена співпраця педагогічних працівників щодо навчання дітей сімейної форми. Проведено наради при директору, де розглянули питання роботи колективу з БЖД, роботи вчителів з учнями, які здобувають освіту на сімейній формі навчання, допомоги ЗСУ, рівень навчальних досягнень учнів у І семестрі, виконання навчальних програм...

Загальні критерії оцінювання учнів оприлюднені на сайті ліцею та розміщені у вигляді куаркодів в коридорах ліцею.  Перед вивченням загальної теми (розділу) вчителі ознайомлюють здобувачів освіти з критеріями оцінювання нової теми. Система оцінювання сприяє реалізації компетентісного підходу до навчання. За результатами внутрішнього моніторингу учителі застосовують різні форми формального оцінювання результатів навчання учнів. За рішенням педагогічної ради №1 від 30 серпня 2022 року для учнів 5-х класів НУШ в ІІ чверті проводилось бальне оцінювання, яке дітям подобається і стимулює до досягнення значних успіхів. За результатами внутрішнього моніторингу рівня навчальних досягнень учнів прослідковуються наступні результати (середній бал):

Результати загального рівня навчальних досягнень учнів  проаналізовані, складено план роботи для виправлення недоліків.

Аналіз рівня навчальних досягнень учнів 5-11 класів з окремих предметів (середній бал) свідчить про якість знань здобувачів освіти  та ступінь важкості предмету:

9.420 - технології;

9.238 - фізична культура;

9.225 - трудове навчання;

9.000 - етика;

8.633 - курс "Захист України";

8.620 - основи здоров'я;

8.123 - інформатика;

7.825 - природознавство;

7.825 - музичне мистецтво;

7.525 - математика (5,6 класи);

7.500 - громадянська освіта;

7.336 - біологія;

7.054 - історія України;

6.962 - українська література;

6.750 - астрономія;

6.646 - українська мова;

6.578 - фізика;

6.436 - географія;

6.353 - англійська мова;

6.344 - геометрія;

6.267 - алгебра.

Здобувачі освіти сімейної форми навчання отримали у формі індивідуальних онлайн-консультацій необхідну допомогу в навчальній діяльності.

Звертається увага на забезпечення в учнів уміння самооцінювати власні результати навчання.

На нарадах розглянули питання щодо роботи з обдарованими учнями та результати участі учнів ліцею в предметних олімпіадах, а також про результати моніторингу стану відвідування навчальних занять учнями ліцею, перевірки стану ведення класних журналів. Впродовж грудня проведено за завданнями адміністрації ліцею внутрішні моніторинги перевірки рівня знань учнів 8-11 класів з української мови, математики...

Педагогічні працівники провели самоаналіз реалізації планування за І семестр. На засіданні МО професійної спільноти вчителів, МО класних керівників відбувся обмін досвідом. Більшість педагогів мають оприлюднені публікації, власні методичні розробки, поєднюють виховний процес з формуванням ключових компетентностей учнів. Всі педагогічні працівники станом на 31 грудня 2022 року пройшли щорічну курсову перепідготовку.

Бібліотека постійно використовується для проведення позакласних заходів. 

Класні керівники провели:

Зароблені учнями кошти під час колядок, щедрівок та понад 250 власно ручнов'язаних шкарпеток передано на потреби ЗСУ.

Впродовж грудня вчителями проведено предметні тижні інформатики, фізики.

Проведено інвентаризацію під час якої проаналізовано стан матеріально-технічної бази, розроблено план заходів щодо виконання необхідних робіт у 2023 році.

На нараді при директору заслухано питання якості впровадження інклюзивної освіти з подальшим розробленням плану розвитку ліцею у напрямку інклюзивної освіти. Проведено детальний аналіз рівня навчальних досягнень здобувачів освіти 5-11 класів з усіх предметів. Вчителями, що атестуються проведено тижні відкритих дверей та самоаналіз діяльності. На початку січня адміністрацією ліцею здійснено внутрішній моніторинг за веденням тематичного оцінювання та семестрового обліку навчальних досягнень учнів, перевірено стан надання освітніх послуг учнями сімейної форми навчання. Видано накази, в тому числі і підсумкові накази за І семестр. Проведено засідання ШКІЛЬНОГО ПАРЛАМЕНТУ учнівського самоврядування де розглядалось питання результатів роботи за І семестр на затверджено план роботи учнівського самоврядування на ІІ семестр. Проведено батьківські збори.


КВІТЕНЬ-ТРАВЕНЬ


 САМООЦІНЮВАННЯ

Впродовж останнього місяця робочою групою була проведена самооцінка діяльності ліцею. Під час аналізу освітнього середовища з’ясовано, що у цілому в закладі освіти створено безпечні умови  для навчання та праці, переважна кількість учнів задоволені або переважно задоволені освітнім середовищем, більше половини учнів стверджують, що вони у ліцеї почувають себе безпеці. Приміщення закладу освіти чисті, охайні та недоступні для сторонніх осіб, у приміщеннях ліцею дотримується температурного режим. Послуги теплопостачання надає ПП «Тепловик (Марчук Б.В.). Потребує капітального ремонту, а саме заміни штучного покриття спортивний  майданчик із штучним покриттям. Приміщення їдальні, столи, лавки, місця для видачі готових страв чисті, їх регулярно миють; організація харчування у ліцеї сприяє формуванню культури здорового харчування в учнів. Наявні необхідні для реалізації освітньої програми навчальні кабінети6 два кабінети інформатики, кабінет математики, кабінет історії України, кабінет хімії, кабінет біології, кабінет фізики,кабінет курсу Захист України,кабінет української мови, кабінет лісівництва, кабінет мистецтва. В кабінетах інформатики, фізики, хімії оприлюднено правила поведінки під час навчальних занять. З учнями та працівниками закладу відповідальні особи проводять інструктажі щодо алгоритму дій у разі повідомлення «Повітряна тривога». У закладі освіти реалізуються заходи із запобігання проявам дискримінації. Педагоги ознайомлені з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому; педагогічні працівники, психолого-педагогічна служба здійснюють заходи щодо запобігання порушення правил поведінки. Інформація про правила поведінки здобувачів освіти розміщена в коридорі основного корпусу та в класних приміщеннях. В коридорах достатня кількість інформаційних стендів, що висвітлюють і Правила поведінки для учнів, і  інформацію щодо попередження булінгу, і безпеки життєдіяльності, і правила дорожнього руху..

У закладі проводиться систематична робота щодо адаптації учнів до освітнього процесу. Питання адаптації учнів 1-х,5-х та 10-х класів розглядали на педагогічнох консиліумах , які проводилися в різних форматах: круглий стіл, дискусійний клуб, порадник для вчителів.  Водночас є потреба в удосконаленні освітнього середовища ліцею: постійному забезпеченні санітарних кімнат засобами гігієни; проведенні ремонтних робіт у спортивній залі, зовнішнє оздоблення корпусу №3; заміни вікон в корпусах №4 та №5,заміни дверей в корпусі №1.

В березні 2023 року було проведено анкетування учнів щодо вивчення оцінки ними якості освітніх послуг, які надає ліцей. В результаті моніторингу можна стверджувати, що учні на достатньому рівні оцінюють створені умови перебування та комфорту у ліцеї. Уявлення щодо благоустрою закладу майже по всім показникам є достатнім, а саме: чистота навчальних кабінетів, туалетних кімнат, їдальні. Більшою мірою не задовольняє учнів майданчик зі штучним покриттям. Харчування, яке забезпечує шкільна їдальня( ФОП Тодорак О.Ю.), учні зазначали , що їжа смачна та корисна.

У переважній більшості школярі засвідчують, що вчителі, класні керівники регулярно інформують про правила охорони життєдіяльності, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій та канікулярний час.

Педагогічна діяльність педагогічних працівників базується на використанні сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти. Педагогічні працівники планують свою діяльність , аналізують її результативність. Календарно-тематичні плани синхронізовані з освітньою програмою закладу.

На основі анкетування учнів можна стверджувати, що вчителі під час проведення уроків та в позаурочний час використовують мультимедійне обладнання, комп'ютерну техніку та програми, інтернет, візуалізацію корисної інформації; в меншій мірі використовують наочність та лабораторне обладнання. Як демонструють результати анкетування, більшість педагогічних працівників діють на засадах педагогіки партнерства, співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв'язок.

На належному рівні учні отримують інформацію щодо важливості дотримання академічної доброчесності. 95% учнів зазначили, що в достатній кількості отримують інформацію від класних керівників про булінг, кібербулінг. Учні також зазначають, що в їхньому шкільному житті були випадки булінгу, але в переважній більшості їх було усунено з допомогою вчителів. Більшість випадків, які було зазначено учнями, як прояви булінгу – мали характер конфлікту, непорозумінь та прагнення до лідерства. В переважній більшості учні прагнуть самі вирішити непорозуміння, але перевагу надають зверненням до класного керівника.

Учні ознайомлені з правилами поведінки, які діють у ліцеї, та в переважній більшості, їх дотримуються. В свою чергу права школярів у закладі дотримуються. Аналіз анкет показав, що учні в більшій мірі відчувають підтримку, повагу, отримують допомогу від вчителів.

Вчителі  постійно інформують їх про критерії, правила і процедури оцінювання здобувачів освіти, але в більшій мірі це відбувається на основі звернення до вчителя. У більшості випадків оцінювання навчальних досягнень вчителі здійснюють справедливо. На думку учнів, головною метою оцінювання є визначення рівня їх знань, умінь і навичок.

Найбільш розповсюдженими позаурочними заходами у ліцеї є екскурсії, відвідування  виставок, поїздки по історичних місцях області, спільні свята. Про події, які відбувають у ліцеї, організацію заходів учні отримують в групі Фейсбук. Учні закладу мають уявлення про поняття «корупції», з даним поняттям вчителі ознайомлюють їх через бесіди, уроки, в меншій мірі – через організацію позаурочних заходів, рідко – бесіди із запрошенням гостей.

Управлінські процеси спрямовані на виконання річного плану роботи ліцею з урахуванням освітньої програми. До розроблення річного плану залучалися педагогічні працівники закладу та батьки. Структуру річного плану створено за розділами освітньої діяльності, які охоплюють напрями: освітнє середовище закладу освіти, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність педагогічних працівників та управлінські процеси закладу освіти. Регулярно поступають звертається до засновника із клопотаннями щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладу.

В переважній більшості учасники освітнього процесу задоволені психологічним кліматом у закладі. Звернення батьків,учнів до адміністрації закладу розглядаються вчасно. Заклад має свій веб-сайт. Функціонує сторінка  у соціальній мережі Фейсбук, Тік-Ток, Ютуб де висвітлюються основні події, що відбуваються в закладі. У вестибюлі ліцею є інформаційний стенд, на якому регулярно оновлюється інформація.

Штатний розпис ліцею забезпечує виконання освітньої програми. Всі предмети викладаються педагогічними працівниками , які мають відповідний фах.

З метою матеріального заохочення працівників закладу, у закладі затверджено положення про щорічне преміювання педагогів та за погодженням з профспілковими комітетами здійснюється преміювання відповідно до визначених положенням критеріїв. Готуються подання на нагородження грамотами та подяками на рівні територіальної громади.

На початку календарного року у закладі педагогічною радою схвалюється план підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Вчителі обирають для себе різноманітні форми підвищення кваліфікації: тренінги, семінари, програми тощо. Підвищення кваліфікації здійснюється як шляхом очного так і дистанційного навчання на базі Івано-Франківського ІПОПП, платформ EdEra, Всеосвіта, на освітній платформі «Всім освіта» та ін. Постійно  звертається увага  професійному зростанню вчителів.

Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначаються статутом закладу, правилами внутрішнього розпорядку, правилами для учнів. Більшість учасників освітнього процесу вважають, що їх права в закладі не порушуються, обізнані зі своїми правами та обов’язками. Більшість учасників освітнього процесу вважають, що їх пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень. Пропозиції щодо удосконалення освітнього процесу обговорюються та отримуються під час педагогічних рад, засідань батьківської ради, у Вайбер групі вчителів, на класних годинах, засіданнях учнівського самоврядування, під час анкетування.

Режим роботи закладу враховує потреби учасників освітнього процесу. Між уроками є дві великі перерви. Тривалість уроків визначена санітарними вимогами. Розклад навчальних занять  в повній мірі забезпечує рівномірне навчальне навантаження відповідно до вікових особливостей учнів.

У закладі розроблено положення про академічну доброчесність. Положення схвалено педагогічною радою. Зі змістом положення ознайомлені здобувачі освіти (більшість учнів, за результатами анкетування зазначають, що з ними регулярно проводяться бесіди щодо дотримання академічної доброчесності). Більшість учні вважають також оцінювання по відношенню до них справедливим.



З ВЕЛИКОДНЕМ!.mp4
Свято матері.mp4

 

Підсумки 2022/2023 навчального року

 

  Ось і підійшов до завершення непростий та повний випробувань навчальний рік. Рік, під час якого наші учні та колеги проводжали на війну своїх татів, синів, чоловіків. Це рік очікувань та молитов. Нажаль, це і рік болючих втрат...  Ми згуртувались і всі разом працювали та допомагали нашим Воїнам, щоб вони відчули щиру любов і підтримку. Надіємось і щиро віримо, що Перше вересня ми розпочнемо під мирним небом України.

 

Пістинський ліцей Косівської міської ради розрахований на 510 місць з 8 годинним режимом роботи та одноразовим харчуванням.

Всього в  закладі функціонує 21 клас,  з яких 8 класів початкової школи, 13 – класів основної школи. В ліцеї в 2022/2023 навчальному році здобували освіту  510 дітей, з них  55  учнів навчалися на сімейній формі навчання, 4 учні - за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж) та 1 учень – екстернат.

У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив ліцею спрямовував свою діяльність відповідно до пріоритетів змістового наповнення освітнього процесу:

- створення безпечного освітнього середовища, вільного від будь якого насильства та дискримінації, в якому спрямована робота з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, реалізуються права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціальна адаптація в умовах інклюзивного освітнього середовища;

-  забезпечення якісної освіти;

-  удосконалення роботи щодо створення безпечних умов здобувачам освіти в умовах воєнного періоду;

- впровадження НУШ у основній школі (5 клас);

- профілізація навчання ( математика, біологія) в старшій школі.

Відповідно до Стратегії розвитку Пістинського ліцею на 2021-2025 р.р., ключовими завданнями над якими працював колектив закладу в 2022-2023н. р. були:

- створення безпечного освітнього середовища (облагородження укриття);;

- опанування педагогами змісту державного стандарту базової середньої освіти освіти, сучасного програмно - методичного забезпечення, що сприяє інноваційній спрямованості освітнього процесу під час очного та змішаного навчання (робота на освітній платформі Human;

- формування у здобувачів освіти ключових освітніх  компетенцій, а також компетенцій навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі шляхом створення  багатофункціонального, варіативного, доступного, безпечного предметно-просторового середовища, сприятливого  для гармонійного розвитку особистості, як гаранту Нової української школи;

- сприяння розвитку основ патріотичної свідомості з високими морально-духовними якостями, як важливими чинниками ціннісного ставлення особистості до держави;

- організація ефективної співпраці з працівниками з питань підтримки психологічного комфорту здобувачів освіти (особливо ВПО) та забезпечення емоційного благополуччя;

- створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, в якому спрямована робота з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу,

- створення інклюзивного освітнього середовища  з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту.

 

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЛІЦЕЮ

    Пістинський ліцей здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, зокрема: Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»,  Положення про заклад заклад загальної середньої освіти, , Статуту ліцею тощо та інших розпорядчих документів.

Головною метою діяльності закладу освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, виконання вимог Державних стандартів загальної середньої освіти. Діяльність керівника закладу освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності. Педагогічний колектив продовжував працювати над єдиною педагогічною темою «Удосконалення  освітнього процесу  на  основі  реалізації компетентісно зорієнтованого підходу» .

Основними стратегічними напрямками роботи ліцею були:

1. Освітнє середовище:

-  система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя;

-  якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору;

-  безпечна школа;

-  попередження булінгу.

  2. Система оцінювання здобувачів освіти: 

- забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти;

- задоволення освітніх потреб.

3. Педагогічна діяльність:

-  методичне і кадрове забезпечення;

-  реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси:

 - партнерство в освіті;

 - формування іміджу закладу освіти;

 -  розбудова громадсько-активної  школи;

 -  матеріально-технічне забезпечення.

 

В ліцеї обладнано методичний, та медичний кабінети,  актова та спортивна зали, спортивний та ігрові майданчики. Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Класні приміщення не в повному обсязі забезпечені меблями та навчальним обладнання, а на спортивному майданчику потребує заміни штучне покриття. Освітнє середовище  організовано з урахуванням інтересів учнів.

Мережа закладу  відповідає  Санітарному регламенту для закладів освіти.

 

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Заклад забезпечений педагогічними кадрами і технічним персоналом повністю і в якісному складі. Всього працівників – 63. З них педагогів – 50, з них 5 – пенсійного віку.

За рівнем освіти педагоги мають:  вищу відповідну педагогічну освіту - 47 педагогів. Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація   працівників.  Адміністрацією закладу достатня увага приділяється організації проведення атестації педагогічних працівників, відповідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Складено перспективний план атестації педагогічних працівників, план роботи засідань атестаційної комісії на навчальний рік, видано накази. Адміністрацією та членами атестаційної комісії відвідуються навчальні заняття, вивчається система роботи педагогів, творчі звіти педагогів заслуховуються на засіданні педагогічної ради. За результатами атестації педагогічних працівників в 2023 році Лавруку П.Ю.,вчителю історії та Яковенчук О.В., вчителю української мови та літератури   встановлено ІІ кваліфікаційну категорію,  Ганущак Т.В, вчителю англійської мови встановлено першу кваліфікаційну категорію, Ферчук Н.М., вчителю інформатики та Ганущак Г.П., вчителю початкових класів  встановлено вищу кваліфікаційну категорію, Корнят О.В.,вчителю початкових класів Ориняк Л.М.,вчителю фізики, Федорчук Л.В, вчителю початкових класів підтверджено раніше встановлену вищу кваліфікаційну категорію та раніше присвоєне звання «Старший вчитель», Мосейчук Е.І. , вчителю початкових класів підтверджено раніше встановлену вищу кваліфікаційну категорію та раніше присвоєне звання «Вчитель методист».

Щодо кадрових змін серед педагогічних працівників, то впродовж 2022/2023 навчального року звільнилась в зв’язку з виходом на пенсію лаборант Бейсюк П.В. На розпорядження відділу освіти Косівської МР в зв’язку з економією коштів посада лаборанта була вакантною, а також вакантними були посади вихователів ГПД, так як до  ГПД не набирали учнів. Вихователя ГПД Головату Ю.Т. переведено на посаду асистента вчителя. За власною згодою заступник директора з навчально-виховної роботи Довбня Ю.В. перейшла на посаду вчителя зарубіжної літератури, а вихователь групи короткотривалого перебування дітей дошкільного віку  Хрущ С.І. переведена на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. Вихователь ГПД Руданець М.В. переведена на посаду вчителя англійської мови на час відпустки по догляду за дитиною Кіфор І.В. На час відпустки по догляду за дитиною Гоюк У.В., практичного психолога прийнято Бейсюк О.П. В зв’язку з виходом на пенсію майстра по ремонту шкільного інвентаря за згодою сторін звільнено Гаврилківа В.Ю. та призначено на цю посаду прибиральника Мосейчука Ю.Ю. За власним бажанням звільнено прибиральника Гродюка В.В. та прийнято на посаду прибиральника Федорчук М.М.

Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є курсова перепідготовка. В 2022-2023 навчальному році курсову перепідготовку пройшли всі педагогічні працівники.

 

3. ПЕРСОНАЛЬНИЙ ВНЕСОК КЕРІВНИКА У ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ

Система загальної середньої освіти  спрямовується на забезпечення всебічного розвитку особистості шляхом навчання, виховання та розвитку, які ґрунтуються на загальнолюдських цінностях та принципах, визначених ЗУ "Про освіту".

Державний стандарт базової середньої освіти визначає мету та принципи освітнього процесу в закладах базової середньої освіти, дає загальну характеристику змісту навчання, пояснює вимоги до обов’язкових результатів навчання та орієнтири для їхнього оцінювання.  На сьогоднішній день оцінювання якості  освіти є одним з пріоритетних завдань відповідно до Програми діяльності Уряду.

  З початку нового навчального року у закладі освіти індивідуально було ухвалене рішення щодо організації освітнього процесу – 1-4, 9-11 класи очно, 5-8 класи у змішаному форматі. Це рішення залежало від безпекової ситуації, наявності, стану та місткості укриття станом на 01.09.2022 року. В першому семестрі з метою охопити більшу кількість класів очним навчанням збільшено кількість місць в укритті,  результаті проведених ремонтних робіт в укритті з ІІ семестру всі здобували освіту очно.

Першочерговим завданням директора – створення безпечного освітнього середовища, облаштування укриття…

 

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Впродовж навчального року виконувались основні завдання Стратегії розвитку закладу освіти щодо вдосконалення освітнього середовища:

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам КБОС;

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам Санітарному регламенту;

- вдосконалювалось медичне обслуговування учнів відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 року №31 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти» ;

- облаштовано укриття, забезпечено необхідний перелік медичних засобів;

- створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно проекту Стратегії розвитку закладу освіти на 2021-2025 рр.;

- посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру;

- максимально використовується наявна спортивну базу ліцею, ефективно використовується у вільний час учнів для організації рухової активності.

- введено з початку навчального 2022-2023 року в організацію харчування істотні зміни – оновити меню за вимогами здорового харчування;

- виховну роботу організовували відповідно програми Стратегії розвитку закладу освіти «Виховний аспект».

Однією зі складових  є формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору. В ліцеї здобувають освіту 4 учнів за індивідуальною формою навчання – педагогічний патронаж. Заклад освіти постійно взаємодіє з батьками дітей з ООП, фахівцями Косівського ІРЦ, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. В зв’язку з відсутністю коштів побудовано тимчасовий дерев’яний пандус з метою  забезпечення доступністю до ліцею дітей з ООП.

Оновлено інформацію стенду «Наші права та обов’язки» загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів.

    Організовано підвіз учнів з Микитинецького, Косівського та Шешорського напрямків. 166 учнів ліцею потребують підвозу, через відсутність другого автобуса підвозились 92 учні, які проживають на віддалі від закладу освіти більше 3 км при нових Санітарних нормах більше  2 км.

          У ліцеї розроблено та реалізовано план заходів на 2022/2023 навчальний рік із запобігання та протидії булінгу (в тому числі з використанням технологій дистанційного навчання)- https://sites.google.com/view/pistyn-lyceum. На початку навчального року створено та затверджено персональний склад постійної комісії ліцею з розгляду випадку булінгу, із залученням представників Косівського РЦСССДМ та служби у справах дітей РДА, але                                                       потреби в скликанні її засідань поки-що не було. Класними керівниками щоденно здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів освіти на заняттях через спілкування з батьками, у разі виникнення проблемних випадків чи тривалої відсутності учнів на заняттях (більше 10 днів підряд) така інформація відразу повідомляється дирекції, вживаються заходи. Таких проблемнимх випадків в цьому навчальному році не зафіксовано.

        Що стосується дотримання правил поведінки учнів, то за результатами анкетування учнів та батьків, вони ознайомлені з ними та дотримуються їх.

        Організовано ведення обліку учнів відповідно Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, в тому числі в системі ІСУО. Визначено відповідальних за цю ділянку роботи, здійснювався систематичний контроль їх діяльності, підготовлено відповідні листи до уповноваженого органу при відрахуванні та зарахуванні учнів. Ведеться алфавітна книгу обліку учнів.

Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету. Проведено опитування «Безпечний інтернет». Пам’ятки для батьків та учнів розміщено на сайті закладу освіти.

В  2022/2023 навчальному році продовжувалась робота над реалізацією завдань проекту Стратегії розвитку закладу освіти  «Здорова дитина – здорова нація». Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачають впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії. Розроблено і затверджено План дій на виконання Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента на 2021-2025 рр. Навчально-матеріальна база ліцею сприяє фізичному розвитку здобувачів освіти: спортивний майданчик з асфальтованим покриттям, спортивний майданчик зі штучним покриттям та спорт площадка, ігровий майданчик, тренажерний майданчик, спортзал. Щотижня учні відвідують спортивні секції та гуртки, які проводять вчителі Косівської ДЮСШ на базі ліцею. Учні є призерами районних спортивних змагань.

Розбудова безпечної, дружньої до дитини школи відбувається відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища  Пістинського ліцею Косівської міської ради та реалізації проектів Стратегії розвитку закладу  «Безпечне освітнє середовище» та «СТОП БУЛІНГ. Заклад освіти – толерантне середовище». Проведене опитування показало, що здобувачі освіти толерантно ставляться один до одного, не зафіксовано випадків булінгу. Розміщено стенди щодо попередження булінгу, які містять інформацію і для батьків, учнів та вчителів.

    Значна увага педагогічного колективу в цьому навчальному році приділялась ознайомленню всіх учнів і батьків з інформацією про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів, а також оцінюванню навчальних досягнень учнів 5-х класів.

    За результатами результатами анкетування більшість вчителів на початку вивчення нової теми оголошують учням обов'язкові результати навчання: вимоги до знань, умінь учнів, що виражаються у різних видах навчальної діяльності (учень називає, наводить приклади, характеризує, визначає, розпізнає, аналізує, порівнює, робить висновки тощо).

     Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню, а 5-х класах за рішенням педагогічної ради в І чверті проводилось рівневе оцінювання, далі – бальне.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом учні 4-х, 9-х та 11-х класів були звільнені від ДПА.

У  ліцеї використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

 

 Аналіз наявності відкритої, прозорої і зрозумілої для учнів системи оцінювання

    Значна увага педагогічного колективу в цьому навчальному році приділялась ознайомленню всіх учнів і батьків з інформацією про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів

    За результатами спостережень за навчальними заняттями адміністрацією ліцею більшість вчителів на початку вивчення нової теми оголошують учням обов'язкові результати навчання: вимоги до знань, умінь учнів, що виражаються у різних видах навчальної діяльності (учень називає, наводить приклади, характеризує, визначає, розпізнає, аналізує, порівнює, робить висновки тощо).

    Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності.

Учителі розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи (65%). Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Аналіз застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

 

У  ліцеї використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюється відповідно розробленого Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно перспективного плану. За результатами моніторингів здійснюється  аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

 

Критеріії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується формувальне оцінювання в 5-11 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Адміністрація закладу освіти здійснює моніторинги шляхом: проведення  контролю знань здобувачів освіти 5-11-х класів (діагностичні контрольні роботи) вкінці кожного семестру з предметів інваріантної складової навчального плану: українська мова, математика за питаннями з відкритою формою відповіді, інші предмети, а також вхідне тестування; адміністративні контрольні роботи моніторинги (тестування ) з предметів, які викладають вчителі, що атестуються.

 Продовжуються мотиваційні заходи  шляхом реалізації проекту Стратегії розвитку закладу освіти «Обдарована дитина».

    Ключові реальні можливості для виходу на кращий рівень – це:

1. Вдосконалення комунікації вчителів з учнями та батьками щодо регулярного інформування про критерії оцінювання.

2.    Якісне обгрунтування оцінок, щоб переважна більшість учнів розуміли їх об’єктивність та справедливість.

      Активніше використання вчителями прийомів самооцінювання та     взаємооцінювання учнів на уроках.

 

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Освітній процес в ліцеї будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття учнями компетентностей, визначених Базовим компонентом загальної середньої освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і  науки України.

У 2022/2023 навчальному році освітній процес закладу освіти був організований відповідно до затверджених в установленому порядку освітньої програми, навчального плану і річного плану роботи ліцею.

Відповідно до річного плану в грудні 2022 року та в травні 2023 року адміністрацією ліцею було здійснено аналіз виконання робочих навчальних планів і програм з навчальних предметів, під час яких враховувались  особливості закінчення 2022/2023 навчального року та результати різних видів контролю (фронтального, класно-узагальнюючого, тематичного),  а також характеру контролю (попереднього, поточного,перспективного).

Навчальний план закладу на 2022/2023 навчальний рік було складено на підставі рекомендацій листа Міністерства освіти і науки України “Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2021/2022 навчальний рік”.

-         для 1-4-х класів - Складено на основі Типових навчальних планів з українською мовою навчання за Шияном Р.Б. Наказ МОН від 08.10.2019 р. №1272(1-2 класи),від 08.10.2019 р. №1273 (3-4 класи);

-         для 5-х класів – за додатоком 3 Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти Наказ МОН України  від 19.02.2021р. №235,

-         для 6-9-х класів – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 20.04.2018 № 405;

 

-         для 10-11-х класів – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408.

 

  Навчальний план включав інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій були обмежені години з метою економії коштів освітньої субвенції.

Виконання навчальних програм за 2022/2023 навчальний рік проаналізовано   та узагальнено в наказі по ліцею.

Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо :

· проведення контрольних, лабораторних, практичних, творчих робіт;

· оцінювання результатів освітньої діяльності учнів;

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебували у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні методики.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.

Організацію та керівництво методичної роботи в закладі здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи Вінтоняк О.В. на рівні сучасних вимог. Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів.  Крім педагогічних рад, педагогічних годин, консультацій, проводились майстер-класи із залученням кращих педагогів, заняття з елементами тренінгу, мозкові штурми, рольові й ділові ігри, засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.

Впродовж 2022-2023 навчального року було проведено дев’ять педагогічних рад. На педагогічних радах розглядалися актуальні питання, зокрема:

- «Про завдання діяльності педагогічного колективу на 2022- 2023 навчальний рік»,

- «Забезпечення якісної освіти шляхом інтегрування освіти для сталого розвитку у освітній процес»,

- «Про аналіз навчальних досягнень здобувачів освіти різних форм навчання»,

- «Про створення безпечного освітнього середовища та затвердження алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога»

- «Про вибір підручників»;

- «Про узагальнення досвіду  роботи педагогів ліцею»…

При підготовці до педагогічних рад педагогами проводились колективні перегляди.

Упровадження сучасних інноваційних технологій у роботі з дітьми сприяло підвищенню професійної компетентності педагогів, організації партнерської взаємодії з дітьми, підвищення рівня їх пізнавального інтересу та мотивації до навчання, забезпечення особистісно-орієнтованого підходу.

Конкурси, які проводились протягом року надихали педагогічний і обслуговуючий персонал на пошуки нового, цікавого для дітей.

Основою формування учнівського колективу є наявність такої діяльності як учнівське самоврядування.  Члени учнівського самоврядування традиційно беруть активну участь у проведенні загальноліцейних свят та лінійок.

Протягом 2022-2023 навчального року було проведено і взято участь у:

- виступі до Дня Збройних Сил України та річниці УПА;

- годині спілкування приуроченій річниці бою під Крутами;

- до Дня святого Валентина проведена конкурсна програма;

- флеш-мобі до дня вишиванки;

- лінійка -реквієм до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні;

- Читання творів Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 209ї річниці з дня народження великого Кобзаря (матеріал на сайті ліцею)

- Благодійні акції допомозі ЗСУ;

- До міжнародного дня пам’яток і визначних місць знято відеоролик про пам’ятку архітектури с.Пістинь церкву Успіння Пресвятої Богородиці;

- 26 квітня річниця Чорнобильської трагедії. Парламентом ліцею записано інформаційне відео «Чорнобиль 36 років – спогади і реалії»;

- концерт до дня вчителя;

- Андріївські вечорниці;

- свято Миколая;  

- спільна КОЛЯДА-2023;

- свято Останнього дзвоника…

На постійній основі в ліцеї всі заходи що стосуються організації освітнього процесу проводяться за участю батьків учнів.

    Налагоджена робота батьківських комітетів класів. Батьки надають посильну допомогу закладу, допомагають в проведенні ремонтних робіт…

   Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги педагогам. Адміністрацією закладу  освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Постійного контролю вимагали питання охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, нарадах при керівникові, виробничих нарадах. Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. За результатами комплексної і тематичних перевірок оформлено довідки.

 

5. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА, ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ТА ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ

 

Згідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», заклад освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в ліцеї, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в ліцеї  розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводилися вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструвалися у відповідних журналах, видавалися накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

 

Аналіз медичного обслуговування, моніторингу стану здоров’я учнів

та формування здорового способу життя

В закладі створені оптимальні умови для медичного обслуговування учнів ліцею. Є добре обладнаний медичний кабінет та ізолятор.

Медичне обслуговування учнів здійснювали висококваліфікована медична сестра Лаврук М.В.

Впродовж 2022/2023 навчального року для потреб медичного кабінету було закуплено самих необхідних для першої медичної допомоги ліки та засоби для дезінфекції класних приміщень, антисептики, маски індивідуального захисту. Щорічно учні та працівники ліцею проходять медичний огляд. Цей огляд забезпечують сімейні лікарі.

Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання, Захисту України. Спортивні заходи, що проводяться в ліцеї, тільки з обов’язковою присутністю медичної сестри. На кожний клас складено листи здоров’я. Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота.

При організації роботи з медичного обслуговування учнів у 2022/2023 навчальному році необхідно звернути більше уваги на:

·        медичний контроль за проведенням уроків фізичної культури, особливо на дітей з вадами в здоров’ї;

·       

клопотатися перед засновниками про виділення більших коштів на покращення матеріальної бази медичного кабінету та закупівлі ліків і медичних матеріалів.


З метою профілактики шкідливих звичок у ліцеї   спланована й проводилась робота по забезпеченню цікавого дозвілля, робота гуртків, факультативів  та секцій за інтересами. Для учнів у кожному класі організовувались і проводились тижні профілактики шкідливих звичок, конкурси, засідання круглих столів, диспути, вечори запитань та відповідей, психологічні тренінги, бесіди, дні здоров’я, спортивно-масові заходи. В ліцеї оформлено інформаційний куточок, санітарні бюлетені. В шкільній бібліотеці організовувались змінні виставки літератури на дану тематику. 

 

Педагогічним колективом ліцею ведеться постійна планомірна робота на виконання Постанови головного державного санітарного лікаря україни  №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) ».  В ліцеї розроблені і затверджени графіки маршруту учнів під час перерв, розклад дзвінків для кожного класу та графік проведення дезінфекції класних приміщень. Проводилась інформаційна робота по питання збереження соціальної дистанції, правилах користування масками індивідуального захисту, правилах миття рук…             

 В закладі освіти розроблені та затверджені заходи щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей та підлітків. Всі учні, схильні до тютюнопаління, поставлені на внутрішний облік. В планах виховної роботи класних керівників передбачені індивідуальні бесіди з профілактики тютюнопаління з дітьми, схильними до правопорушень.

Крім цього окремо було винесено на обговорення в педагогічному колективі питання відмови від тютюнопаління педагогічних працівників та працівників школи, прийнято відповідне рішення.

Значний вклад в антинікотинову пропаганду вніс і конкурс плакатів на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя».

Медичною сестрою ліцею Лаврук М.В. був проведений цикл бесід на відповідну тематику.

Практичний психолог школи Бейсюк О.П. на засіданні методичного об’єднання класних керівників провела цикл семінарів-тренінгів, завдяки яким усі класні керівники мали змогу познайомитись з методикою роботи та матеріалами з виховання здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу.

Усі класні керівники були також познайомлені з методичними рекомендаціями щодо проведення годин спілкування з профілактики ВІЛ/СНІДу та наркоманії серед підлітків ліцею, згідно з якими в кожному класі проводяться обов’язкові виховні заходи. Облік цієї роботи ведеться на сторінках класних журналів, що контролюються адміністрацією.

Профілактична робота з попередження наркоманії та СНІДу постійно проводиться і з батьками.

 

Аналіз організації харчування учнів

 

Харчування учнів ліцею у 2022/2023 навчальному році забезпечувалось на базі шкільної їдальні ФОП Тодорак О.Ю.

Організація харчування учнів закладу була спрямована на створення умов для підтримки та збереження здоров’я школярів, профілактику захворювань, пов’язаних із порушенням режиму прийому їжі. У режимі ліцею велике значення надавалося організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів. У ліцеї розроблені комплексно-цільові заходи організації і розвитку харчування учнів, якими передбачено: зміцнення матеріально-технічної бази їдальні; розширення сфер послуг для учнів і батьків; удосконалення різноманітності раціону харчування; виховання культури прийому їжі; пропаганда здорового способу життя.

Основними принципами організації харчування в  закладі були: адекватна енергетична цінність раціонів відповідно до енерговитрат дітей;   збалансованість та максимальна різноманітність раціону; адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів та страв, що забезпечує їх смакові якості та збереження вихідної харчової цінності; забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв; врахування індивідуальних особливостей дітей.

        З метою поліпшення роботи щодо організації харчування учнів протягом року здійснювався контроль за організацією та якістю надання послуг  з харчування учнів;  проводився моніторинг харчування учнів ліцею; були  розроблені заходи, які передбачали зміцнення матеріально-технічної бази їдальні, розширення сфер послуг для учнів і батьків, удосконалення різноманітності раціону харчування, виховання культури прийому їжі, пропаганда здорового способу життя. 

Процес  організації  харчування  дітей  у  ліцеї складався з:  відпрацювання режиму і графіка харчування дітей; визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої    сировини;   приймання   продуктів   харчування   і продовольчої сировини    гарантованої якості; складання меню-розкладу;  виготовлення страв;  проведення реалізації готових страв; надання дітям готових страв;  ведення обліку дітей,  які отримують безоплатне гаряче харчування,  а також гаряче харчування за кошти батьків;  контроль за  харчуванням;  інформування  батьків про організацію харчування дітей у закладі.

Протягом навчального року постійний контроль за організацією харчування здійснювала комісія громадського контролю з організації харчування. Згідно з наказом по ліцею, до складу комісії входять директор ліцею, медична сестра, заступник директора з навчально-виховної роботи, соціальний педагог, представники батьківської громадськості. Комісія з громадського контролю за якістю харчування здійснювала такі види контролю: контроль за організацією повноцінного збалансованого харчування: використання продуктів, складання меню відповідно до рецептури страв; правильність виписування продуктів; забезпечення харчуванням дітей, які потребують індивідуального харчування, у тому числі дієтичного; фізіологічна повноцінність харчування; проведення щоденного обліку вмісту тваринного білка в раціоні; контроль за місячним набором продуктів і розрахунком їхнього хімічного складу; контроль за роботою харчоблоку: правильність закладання продуктів, їхня кулінарна обробка і вихід страв; якість продуктів, які надходять для приготування їжі; ведення документації і наявність довідкових таблиць; санітарний стан харчоблоку; проведення С-вітамізації їжі; наявність необхідного обладнання на харчоблоці; розгляд аналізів санітарно-епідеміологічної станції щодо закладання продуктів і їх калорійності. Комісія розглядала   питання організації харчування 2 рази на рік (в кінці семестрів).   

Протягом 2022/2023 навчального року було організоване безкоштовне гаряче харчування учнів. У закладі забезпечено такі види харчування:

- пільгове – для учнів початкових класів за рахунок батьківських коштів  (35.00 грн. у день на учня);

- для дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, ВПО, яке здійснюється за бюджетні кошти (45.00 грн. у день на дитину).

Частка учнів початкових класів та учнів пільгових категорій, охоплених харчуванням,   складає 100 %. Всі документи щодо організації харчування учнів оформлюються згідно чинного законодавства. В наявності довідки   про одержання допомоги згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим родинам» з поміткою про надання в школу та заяви батьків або осіб, що їх замінюють.

На підставі вище вказаних документів видано накази по ліцею про пільгове харчування учнів із вказівкою дати початку харчування і дати закінчення харчування .

Харчувалися за батьківські кошти всі учнів 5-11 класів.

Таким чином, у ліцеї створено належні умови для забезпечення учнів та працівників закладу якісним гарячим харчуванням. Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідали віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх шкіл.

Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування. У ліцеї режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Харчування учнів було організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджувалося Держпродспоживслужбою. Перспективне меню складалося з урахуванням сезонності (на осінній і зимово-весняний періоди року) та наявності сезонних продуктів, свіжих овочів, фруктів, ягід, сухофруктів, квашених овочів, соків.

Контроль за харчуванням розпочинався з моменту складання меню і продовжувався на всіх етапах приготування їжі. Здійснення контролю за харчуванням проводилося щодня, він містив аналіз харчування на фізіологічну повноцінність під час складання меню – розкладання експертним методом, контроль за якістю продуктів, дотримання норм закладання продуктів і виходу страв, технології приготування, якість приготованої їжі.

 Батьки учнів добре поінформовані щодо питань організації харчування, якості їжі та санітарного стану їдальні, задоволені якістю приготування їжі. У шкільній їдальні оформлено постійно діючий інформаційний стенд для батьків та учнів, який містить щоденне меню із переліком страв і їх виходом.

Чимале значення має в ліцеї пропаганда правильного харчування серед дітей та їхніх батьків. Для цього використовують різноманітні форми: лекції, батьківські збори, індивідуальні бесіди, тематичні заняття.

 Сестра медична ліцею Лаврук М.В. здійснювала постійний контроль за організацією і якістю харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог харчоблоку й їдальні, організовувала і контролювала його виконання, а також проводила аналіз стану фізичного розвитку і здоров'я дітей з урахуванням якості одержуваного ними харчування. Медсестра відповідала за якість продуктів, що надходили до харчоблоку, умови їх збереження, дотримання санітарного стану харчоблоку та їдальні, складання щоденних меню, контролювала закладку продуктів відповідно до норм, якість і вихід блюд, що готувалися, дотримання персоналом кухні санітарно-гігієнічних правил, вела облік виконання норм харчування, проводила розрахунок хімічного складу раціонів харчування.

Розділ річного плану роботи ліцею на 2022/2023 навчальний рік «Організація харчування» регламентує порядок організації харчування учнів ліцею:

- розробити та затвердити режим і графік харчування дітей;

- розробити та затвердити правила поведінки в шкільній їдальні;

-скласти та затвердити списки дітей, які потребують безкоштовного харчування;

- скласти та затвердити списки дітей, які потребують дієтичного харчування (із залученням сестри медичної);

- забезпечити організоване та якісне харчування учнів закладу освіти;

- створити групу контролю за якістю харчування дітей зі складу вчителів, батьків та медичного персоналу;

- надавати звіти про харчування дітей до відділу освіти;

- здійснювати облік харчування в журналі обліку харчування відповідно до відвідування учнів навчальних занять та обліку відвідування у класному журналі; 

- забезпечити харчування новоприбулих дітей пільгового контингент одразу після зарахування.

Всі заплановані заходи виконуються своєчасно. Виконання заходів постійно контролюється адміністрацією школи. Надані рекомендації враховуються.

Питання організації харчування періодично заслуховувалися на засіданні ради ліцею, батьківських зборах, педраді, нарадах при директорові, засіданнях учнівського самоврядування.

Для здійснення організації гарячого харчування у ліцеї було розроблено наступні види діяльності:

1. Організаційно-аналітична робота:

- нарада при заступникові директора школи з НВР  з питань організації і розвитку шкільного харчування (серпень 2022 року);

- організаційна нарада при заступникові директора з навчально-виховної роботи – відповідальному за організацію харчування - графік отримання сніданків учнями; оформлення безкоштовного харчування; графік чергувань і обов'язків чергового вчителя (серпень 2022 року);

- нарада класних керівників: «Про організацію харчування учнів» (серпень 2022 року);

- засідання шкільної комісії з організації харчування із запрошенням класних керівників 1-11-х класів з питань: охоплення учнів гарячим харчуванням;  дотримання санітарно- гігієнічних вимог; профілактика інфекційних захворювань (вересень 2022 року, грудень 2022 року, березень 2023 року);

- здійснення щоденного контролю за роботою шкільної ідальні адміністрацією ліцею, проведення цільових тематичних перевірок.

2. Методичне забезпечення організації гарячого харчування:

- Організація консультацій для класних керівників 1-4, 5-8, 9-11 класів: культура поведінки учнів під час їжі, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, «Організація гарячого харчування - застава збереження здоров'я» ( упродовж навчального року);

- вивчення та  втілення позитивного досвіду роботи з  питань організації і розвитку шкільного харчування, впровадження нових форм обслуговування учнів ( упродовж навчального року).

3. Організація роботи з поліпшення матеріально-технічної бази їдальні, розширенню сфери послуг для учнів і їх батьків:

- естетичне оформлення залу їдальні  ;

- здійснення дієтичного харчування учнів.

4. Робота з виховання культури харчування, пропаганди здорового способу життя серед учнів:

- проведення класних годин з тем: «Режим дня і його значення», «Культура вживання їжі», «Хліб - всьому голова», «Гострі кишкові захворювання та їх профілактика»;

- конкурс газет серед учнів 5-9 кл. «Про смачну та здорову їжу»;

- бесіди з учнями   «Бережи своє здоров'я»;

- анкетування учнів:  «Шкільне харчування: якість і різноманітність обідів», «За що скажемо кухарям спасибі?»;

- анкетування батьків «Ваші пропозиції на рік з розвитку шкільного харчування».

5. Робота з виховання культури харчування, пропаганди здорового способу життя серед батьків учнів:

- проведення батьківських зборів за темами: «Спільна робота сім'ї і школи з формування здорового способу життя вдома. Харчування учнів», «Профілактика шлунково-кишкових захворювань, інфекційних, простудних захворювань», «Підсумки медичних оглядів учнів»;

-  зустріч лікаря та сестри медичної з батьками: «Особиста гігієна дитини». Класними керівниками постійно проводилася роз’яснювальна робота щодо заборони використання у харчуванні учнів сухих сніданків, продуктів швидкого приготування тощо. Дані вимоги виконувалися не в повній мірі.

Відповідальність за безпеку і якість продуктів харчування та   продовольчої  сировини,  готової  продукції  покладається  на постачальника та ФОП. Продукти  харчування  та  продовольча  сировина   надходили   до   навчального   закладу  разом  із супровідними документами, які свідчили про їх походження та якість (накладні, сертифікати    відповідності,  висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо). Постачальником разом із  керівником закладу освіти складаються графіки і маршрути постачання продуктів харчування та продовольчої сировини. Графіки постачання продуктів харчування дотримувалися.

Належним чином організовано дотримання технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їхня взаємозамінність, режим холодної і теплої обробки сировини і т.п.), визначені нормативною документацією (збірники рецептур блюд, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затверджених у встановленому порядку державними стандартами, технічними умовами, а також санітарними правилами). Терміни придатності продуктів та умови зберігання не порушуються. Надходження і рух продуктів харчування відображаються у журналі бракеражу сирої продукції. Продукти харчування зберігаються у спеціально обладнаних коморах, де забезпечено дотримання санітарних норм і правил, у тому числі умови товарного сусідства, температурний режим та дотримання термінів їх реалізації.

Медичною сестрою закладу Лаврук М.В. велися журнали бракеражу сирої та готової продукції. До нього після дегустації заносилися всі страви, які готуються в їдальні  та вживаються учнями. Зазначається час кінцевої реалізації продукції, які мають обмежений строк реалізації.

Щоденно в залі прийому їжі вивішувалося меню, погоджене з медпрацівником закладу. Меню-розклад складалося єдиним для всіх учнів закладу,   з   виходом страв,  наведених  в  нормах харчування.   Щоденний  меню-розклад  враховував  норми  харчування, наявні продукти та продовольчу сировину. Медична сестра Лаврук М.В. постійно контролювала закладки згідно карткам – розкладкам.

        Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам, харчовий блок має належне обладнання. Технологічне обладнання, система холодного  водопостачання  перебуває у робочому стані,   проблема у відсутності коштів на придбання та встановлення бойлерів для нагрівання води. 

Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку задовільний.  Маркування посуду відповідає санітарно-гігієнічним нормам.   Харчоблок забезпечений необхідною кількістю посуду, миючими та дезинфікуючими засобами відповідно до санітарних вимог. Їдальня не має достатню кількість обідніх столів. Силами ФОП проведено косметичний ремонт обідньої зали шкільної їдальні. Шкільна їдальня  забезпечена необхідною кількістю   кухонного інвентаря. Маркування інвентаря відповідає санітарно-гігієнічним нормам.    Проводиться  щоденне прибирання: підмітання вологим способом, миття підлоги, видалення пилу, протирання меблів, радіаторів, підвіконь, миття і дезінфекція умивальників. Медична сестра Лаврук М.В. регулярно проводить санітарно – просвітницьку роботу з працівниками харчоблоку із питань гігієни харчування.

Вчителі, класні керівники,  які брали участь в організації харчування дітей, добре ознайомлені з питаннями гігієнічного та естетичного виховання дітей. Питання раціонального харчування дітей були включені у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлюються у інформаційних куточках. З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями та харчових отруєнь дітей, суворо заборонялося приносити до ліцею кремові вироби (торти, тістечка тощо), морозиво, солодкі та газовані напої. Проводилася постійно просвітницько–роз’яснувальна робота серед учнів та їхніх батьків стосовно здорового способу життя.

Разом із тим є певні недоліки, які регламентують організацію харчування в ліцеї, а саме: чергування вчителів на перервах у їдальні не було оптимальним; за харчуванням дітей чітко слідкували не всі класні керівники; часткової заміни потребують меблі в обідній зал і, умивальники та електрорушники.

Аналіз соціального захисту учнів та роботи з дітьми пільгових категорій


      Упродовж 2022/2023 навчального року робота ліцею щодо соціального захисту дітей пільгових категорій була спрямована на дотримання Конвенції ООН «Про права дитини»,

виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування», указів Президента України від 12.01.2018 року №5 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа». «Про додаткові заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями» (від 23.06.2001, №467/2001), «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей» (від 30.12.2000, №1396/2000), «Про затвердження комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації» ( від 18.03.2001, №2402-III).

      Робота з даного напрямку проводилась відповідно до річного плану роботи закладу освіти на 2022/2023 навчальний рік,  плану роботи  соціально-психологічної служби.

      Соціальний педагог Боєчко Т.П.  координувала роботу класних керівників, соціально-психологічної служби ліцею щодо оформлення та ведення соціальних паспортів класів, підготовки необхідної інформації, документів, проводила консультації, інструктажі щодо організації роботи з дітьми пільгового контингенту; організовувала роз’яснювальну роботу з батьками, опікунами дітей з питань охорони прав та інтересів дитини; брала участь у проведенні первинних та контрольних обстежень умов життя і виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, (двічі на рік), здійснювала облік працевлаштування випускників 9-11 класів; сприяла залученню дітей пільгового контингенту до гурткової робот; контролювала забезпечення дітей пільгових категорій безкоштовним харчуванням згідно з вимогами чинного законодавства; узагальнювала інформацію про проведену роботу на нарадах при директорові, засіданнях МО класних керівників, на онлайн-батьківських зборах, конференціях тощо.

     Соціально-адміністративною службою ліцею постійно здійснювався контроль за відвідуванням занять дітей соціально вразливих категорій.

     Створено банк даних дітей пільгових категорій, що постійно оновлюється. На внутрішньошкільному обліку знаходяться діти певних категорій:

·        Діти, батьки яких перебували в зоні АТО – 4 учнів;

·        Діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2 учні;

·        Діти, що стоять на внутрішньошкільному обліку  - 0 учнів;

·        Діти з багатодітних сімей – 88 учнів;

·        Діти – напівсироти – 12 учнів;

·        Діти, які проживають в неповних сім’ях – 45 учні;

·        Діти з малозабезпечених сімей – 56  учнів;

·        Діти з особливими освітніми потребами – 4 учнів;

·        Діти сімейної форми навчання – 55 учнів;

·        Діти, батьки яких в ЗСУ – 28 учнів;

·        Інклюзивний клас – 20 учнів в класі;

·        Діти ВПО – 8 учнів.

 

Питання соціального захисту дітей пільгового контингенту щомісяця заслуховувалося на виробничих нарадах при директорові, на засіданнях педагогічної ради ліцею та засіданнях Ради ліцею.

    Організовано було безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій, а саме: дітей батьки яких перебували у зоні АТО та дітей з малозабезпечених сімей. Протягом року надавались консультації батькам, вчителям та учням пільгових категорій.  Соціально-адміністративною службою ліцею  здійснювались наступні заходи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій:

-         Здійснювався контроль за змінами в соціальному статусі дітей, зміни фіксуються в соціальних паспортах класних колективів та в єдиному соціальному паспорті освітнього закладу.

-         Проводилось обстеження умов проживання, навчання, працевлаштування, оздоровлення та соціального захисту дітей – інвалідів, дітей з сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей, які проживають у складних життєвих обставинах з відповідним оформленням актів та особових справ.

-         Здійснювався правовий всеобуч батьків та дітей з питань дотримання вимог Конвенції ООН про права дитини та захисту їх прав, із залученням до цієї роботи класних керівників відповідних класів. Виконуючи основні завдання психологічної служби, проводилась робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку дітей з урахування їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів, а саме:

- створення умов для формування соціально – психологічної культури педагогів, батьків, залучення їх до знань для оптимізації міжособистісних стосунків, подолання труднощів спілкування;

- забезпечення дітей початковими знаннями про права та свободи дітей (як маленьких людей і юних громадян), а також відомостями про правові норми, що регулюють відносини практично в усіх сферах суспільного життя;

- забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого-педагогічного вивчення;

- профілактика відхилень в інтелектуальному та особистісному розвитку дитини;

- пропаганда здорового способу життя, здійснення превентивного виховання, профілактика алкоголізму, наркоманії, злочинності;

- орієнтування дітей на загальнолюдські й національні цінності на засадах поваги до прав і свобод людини і громадянина та дотримання правових норм, правомірної поведінки й толерантного спілкування;

- забезпечення захисту прав, повноцінного життя, розвитку та виховання дітей пільгового контингенту;

- формування всебічно розвиненої особистості, здатної до повноцінного життя у суспільстві;

- поліпшення стану здоров’я шляхом профілактики захворювань;

- забезпечення покращення умов розвитку, виховання і освіти дітей;

- забезпечення підтримки творчо обдарованих дітей, розвитку їх здібностей.


Аналіз заходів щодо попередження та профілактики БУЛІНГУ учнівському середовищі

 

На виконання річного плану роботи ліцею на 2022/2023 навчальний рік проаналізована робота з попередження та профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу серед учнів ліцею. Розроблено і проведено організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та бездоглядності серед неповнолітніх. Узято на контроль питання:

-    максимального охоплення дітей шкільного віку загальною середньою освітою;

-    відвідування учнями  ліцею  навчальних занять;

-    залучення неповнолітніх до занять у гуртках, спортивних секціях у позаурочний час;

-    виконання заходів річного плану роботи ліцею щодо попередження правопорушень і злочинності.

У закладі освіти розроблено систему роботи з профілактики правопорушень і злочинів серед учнів, яка охоплює такі напрямки:

-    соціальна робота

-    психолого-педагогічна робота;

-    правове навчання і виховання;

-    профілактика наркоманії, алкоголізму і СНІДу.

Для подальшої правової освіти учнівської молоді навчальним закладом визначені шляхи її реалізації, розроблені заходи для вирішення конкретних завдань правового виховання, до яких віднесено:

-    формування у кожного учня системи знань із питань основ держави і права та відповідних компетенцій, розвиток інтересів учнів до цієї галузі знань;

-    формування потреби активно захищати у встановленому законом порядку свої права та законні інтереси, а також права та законні інтереси інших осіб;

-    формування поваги до держави.

  У зв’язку з підвищенням рівня злочинності серед дітей та підлітків, збільшенням кількості дітей, які займаються бродяжництвом, вживають алкоголь, тютюн, зазнають насильства в сім’ї першочерговим завданням закладу освіти є максимальне посилення контролю за дітьми з девіантною поведінкою, за неблагополучними сім’ями та батьками, які мало приділяють уваги вихованню та навчанню своїх дітей.

  У ході перевірки проаналізовано плани виховної роботи класних керівників, їх індивідуальну виховну роботу з учнями з девіантною поведінкою, а також роботу з неблагополучними сім’ями, проведення заходів по зміцненню моральності учнів.  Проаналізовано рівень участі учнів у гуртках, охоплення їх бібліотекою, роботу класних керівників щодо залучення учнів до гуртків, спортивних секцій, відвідування бібліотеки; роботу з батьками, діти яких схильні до правопорушень, бродяжництва, вживання шкідливих речовин.

  Педагогом соціальним встановлено чіткий контроль за обліком дітей шкільного віку у селі. Класні керівники ведуть чіткий (поурочний) контроль за станом відвідування учнями занять. Записи здійснюють у відповідному журналі черговим  вчителем. Налагоджено роботу з батьками щодо своєчасного інформування адміністрацією ліцею про причини відсутності школярів. Двічі на рік питання відвідування учнями ліцею заслухано на засіданнях при заступникові директора з навчально-виховної роботи та на нарадах при директорові.

Для профілактичної роботи запрошувались працівники кримінальної міліції, органів юстиції, лікарі, які проводили співбесіди щодо запобігання бродяжництва та злочинності, правопорушень серед учнівської молоді, профілактики шкідливих проявів та звичок.

 

Важливу роль у запобіганні і подоланні відхилень у поведінці дітей і підлітків відіграє Рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх, на засіданнях розглянуто поведінку, успішність учнів ліцею, стан відвідування конкретного класу.

Необхідною ланкою діяльності педагогів ліцею є правовиховна робота. Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя країни, вчителі ліцею впроваджували в практику правовиховної роботи нові підходи, спрямовані на створення системи виховання на основі гуманізації життя ліцею. В основу організації системності в здійсненні виховного процесу в ліцеї покладено диференційно-індивідуальний підхід, врахування вікових особливостей дітей.

У класах початкової школи – створення сприятливої психолого-педагогичної атмосфери, проведення ранньої діагностики і корекції у поведінці, всебічне вивчення індивідуальних особливостей учнів, виявлення дітей з відхиленням у розвитку і поведінці.

В старших класах робота спрямовувалась на пізнавально-інтелектуальну діяльність учнів.

В ліцеї вивчалось питання про роботу з використання державної символіки України. Відповідно до Закону України «Про освіту» та «Комплексної програми боротьби зі злочиннісю та правопорушеннями серед учнівської молоді» проводилась робота щодо запобігання правопорушень серед учнів ліцею.

Була налагоджена тісна взаємодія школи з ювенальною превенцією Косівського відділу поліції та службою у справах дітей управління культури, молоді та спорту Косівської РДА.

Систематично працювала рада профілактики.

Та не дивлячись на це в ліцеї ще спостерігались  випадки безпричинного пропуску занять  тощо. Це свідчить про недостатній рівень роботи з цією категорією школярів, тому в наступному навчальному році дане питання слід взяти під особливий контроль.

6. ВЖИТІ КЕРІВНИКОМ ЗАХОДИ  ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЛІЦЕЮ

   Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора. В зв’язку з процесами модернізації загальної середньої освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для навчання та розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у освітній  процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, сучасним дидактичним матеріалом, onlin ресурсами…

Матеріально-технічне та освітньо-методичне забезпечення, умови для життєдіяльності дітей покращилися, стали більш якісними, раціональними, безпечними. 

Протягом навчального року були проведені такі заходи:

- промивка системи теплопостачання;

- ремонт дитячого ігрового майданчика;

- ремонт огорожі спортивної площадки зі штучним покриттям;

- придбання одномісних парт для 5Б класу;

- придбано двері металопластикові – 2 шт;

- придбано лінолеум – 30м.п;

- придбано біотуалет вв укриття;

- придбано да встановлено систему сигналізації;

- придбано та поміняно електролампи в центальному корпусі та укритті на енергозберігаючі;

- придбано генератор;

- встановлено рукомийники у обідній залі- підведено до системи водопостачання та каналізації;

- придбано роутер для укриття;

- поточний ремонт прииміщень кабінетів, коридорів загального користування;

- облаштувано укриття;

- упорядкувано території закладу;

- придбано та встановлено на території лавки для відпочинку;

- здійснено перевірку вогнегасників, опору і ізоляції,манометрів, димоходів та ін..

Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена. Ігровий та спортивний  майданчики  утримується в чистоті, потребують коштів для капітального ремонту. 

Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

Найбільш складним та відповідальним напрямком у роботі директора є збереження, зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази. Навчальний заклад є комунальним закладом. Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно кошторису. Виділені фінансові асигнування 100% забезпечують захищені статті і частково - утримання закладу. Батьками закладу надається суттєва підтримка у вирішені питань матеріально-технічного забезпечення, навчально-методичного , організації та проведення різноманітних заходів для дітей…

 

Планово-господарська діяльність ліцею  у 2022/2023 навчальному році була спрямована на створення належних санітарно-побутових умов навчання та виховання учнів, вдосконалення навчально-матеріальної бази ліцею, виконання вимог карантинних обмежень шкільних приміщень. Достатньо уваги було приділено питанню економії енергоносіїв, раціональному використанню фінансових ресурсів. Основними джерелами фінансування ліцею були:

·          державне (місцевий бюджет) – оплата енергоносіїв, харчування дітей пільгового контингенту,  заробітна плата працівників ліцею…

·          позабюджетні надходження не надходили.

 

                       ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ 

 

  Створити якісно нові умови для  виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

 

-           ЗА НАПРЯМКОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»:

Порушити клопотання перед засновником про:

- обробку дерев’яних конструкцій горища вогнезахисним розчином;

- встановлення пандусу;

- капітального ремонту майданчика зі штучним покриттям;

- ремонту спортивної зали (стеля);

- заміни вхідних дверей на металопластикові в корпусах 2-5;

- заміни вікон на металопластикові в корпусах №4-5;

- виділення коштів для придбання інтерактивних дощок для 4-х та 5-6 х класів НУШ;

- виділення коштів на поповнення навчально- матеріальної бази кабінетів біології та фізики відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затвердженого наказом МОН України від 29.04.2020 № 574.

- виділення коштів на оновлення комп’ютерної техніки для кабінетів інформатики з технічними характеристиками, що відповідають потребам освітньої програми; встановлення контент-фільтрів, антивірусних програм на шкільні комп’ютери для безпечного доступу до мережі Інтернет…

 

- ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ»:

- удосконалення роботи по знаню учнями та батьками критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;

- обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;

- удосконалення впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;

- використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;

- розвивати критичне мислення учнів;

- урізноманітнювати  форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі;

- забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності; наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів; зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації; можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії; заохочення і позитивного оцінювання роботи учня; надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання

- для розвитку навичок навичок самооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання; планувати при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання; оприлюднювати мету навчального заняття, критерії оцінювання результатів навчання; надавати завдання на рефлексію власної діяльності

 ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:

1.   Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;

2.   Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів, акцентувати увагу на

-           повагу гідності, прав і свобод людини;

-           військово-патріотичне виховання;

-           повага до культурної багатоманітності;

-           визнання цінності демократії, справедливості, рівності та верховенства права;

-           розвиток громадянської свідомості та відповідальності;

-           розвиток навичок критичного мислення;

-           розвиток навичок співпраці та командної роботи;

-           формування здорового та екологічного способу життя;

 -   морально-етичне виховання та виховання гендерної рівності та інші аспекти.

        3. Створювати умови особистісно орієнтованого навчання:

         - відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;

         - обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;

-  підхід до дитини як до особистості;

- забезпечення свободи і прав дитини в усіх проявах її діяльності;

- урахування вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;

- забезпечення можливості учню вільно висловлювати свою думку;

- забезпечення партнерських стосунків між вчителем і дитиною.

4. З метою реалізації ефективного особистісно орієнтованого навчання здійснювати:

- інформування учнів про очікувані результати навчання та перелік завдань під час вивчення кожної теми;

- розроблення диференційованих завдань для роботи з учнями;

- розроблення завдань, на які неможливо знайти готову відповідь у підручниках та інших інформаційних джерелах;

-  удосконалення критеріїв оцінювання, які мотивують учнів до самостійної роботи, висловлювання своєї аргументованої думки, власного бачення.

5. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

6. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

  7. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).

 8.   Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

  9.  Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

  10. Практикувати в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів зі скомпільованою інформацією з інших джерел.

  11. Застосовувати компетентнісний підхід у навчанні. Звести до мінімуму завдання на перевірку знань. Використовувати відкриті питання, щоб перевірити рівень володіння навичками, а не знаннями.

  12. Продовжити роботу педагогічного колективу закладу над науково-методичною проблемою: «Розвиток професійних компетентностей педагога як головний чинник підвищення якості освіти», забезпечити відповідність професійних компетентностей вчителів Професійному стандарту вчителя;

  13. Залучати педагогів до перспективних моделей педагогічного досвіду, формування нового педагогічного мислення (прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість учня);

  14. Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання;

  15. Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу;

   16. Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо;

   17. Брати участь у виставці передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Івано-Франківщини»;

   18. Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;

   19. Вчителям з учасниками освітнього процесу – батьками та учнями – діяти на засадах педагогіки партнерства, заснованій на особистісно орієнтованому підході;

   20. Впроваджувати практику педагогічного наставництва відповідно Положення про наставництво.

   21. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

 ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»                             

1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2021-2025 роки

2. Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

3. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

4. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

5. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

 

Вважаючи, що наш навчальний заклад знаходиться на шляху постійного розвитку, ми маємо всі ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня, тому для нашого закладу є актуальними низка питань, що акумулюються в єдиній педагогічній темі «Формування життєвих компетенцій школяра у   рамках освітнього простору»

     Наскільки швидкою буде Перемога – залежить не лише від мужності наших воїнів, мудрості дипломатії, а й від кожного з нас. Ми маємо робити все, що залежить від нас, щоб наблизити День Перемоги. Перемога за нами! Разом ми сильні і незламні. Слава Україні! Героям Слава!