Робота з обдарованими учнями

Завдання школи— підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Виявлення обдарованих дітей повинно починатися вже в початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'яті, логічного мислення.

Обдарованість — це система, що розвивається протягом життя, визначає можливість досягнення людиною вищих (незвичайних, неабияких) результатів в одному або декількох видах діяльності порівняно з іншими людьми.

Обдарована дитина — це дитина, яка має яскраві й очевидні, іноді видатні досягнення (або внутрішні передумови таких досягнень) у тому або іншому виді діяльності.

Мета роботи з обдарованими дітьми - виявлення таких дітей та створення умов для їх оптимального розвитку.

Завдання роботи з обдарованими дітьми:

• Розвиток цілісної картини світу в уявленнях дитини.

• Розвиток творчого критичного й абстрактно-логічного мислення, здатностей розв'язувати проблеми.

• Розвиток здатності самостійно навчатися та здійснювати дослідницьку роботу.

• Розвиток здатностей до самопізнання й саморозуміння, формування позитивної «Я-концепції».

Напрямки роботи з обдарованими учнями

1. На уроках — індивідуальна диференційована робота.

2. Гурткова робота із предмета.

3. Позакласні заходи у межах предметних тижнів.

4. Предметні заходи у класі із запрошенням батьків.

5. Участь в олімпіадах різного рівня.

7. Участь у творчих конкурсах різного рівня.

Участь учнів КУ Піщанська ЗОШ І-ІІ ступенів в олімпіадах та конкурсах

Робота гуртка "Стань ІТ-шніком"

Програміст – це спеціаліст, що займається розробкою програмного забезпечення . Різноманітність комп'ютерної техніки зростає з кожним роком, розширюються і сфери її застосування, а значить професія програміст не тільки не втрачає актуальності, а й навпаки, стає все більш затребуваною.

Учні 2-7 класів Комунальної установи Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів м.Суми, Сумської області в 2017-2019 н.р. теж вирішили навчатися програмуванню. Хоч і не всі наші учні в майбутньому стануть програмістами, але створювати власні проекти, мультфільми, ігри та ін.- це цікаво і захоплююче!

Спочатку ми приєдналися до проекту «Стань ІТ-шником» , який третій рік поспіль реалізовує ініціативна група (Валента Сахно (Валентина Сахно) , Юлия Летюга , Nadezhda Ivashova , Serhiy-Vira Shendryk ) у співпраці з Сумським державним університетом та провідними ІТ компаніями міста.

В рамках цього проекту учні 2-7 класів робили цікаві проекти "Як я провів літо" в Scratch .

На наступному етапі волонтери, студенти 4 курсу спеціальності Інформаційних технологій проектування кафедри Комп’ютерних наук СумДУ, в нашій школі для школярів 6-7-х класів проводили вступні заняття з кодування в Scratch за системою "Code Club".

На слідуючому етапі вчителем інформатики Плющик Оксаною Володимирівною проводились безкоштовні курси кодування серед учнів Піщанської школи.

Програма Code Club має 4 рівні, кожен з яких є складнішим за попередній і складається з набору проектів та завдань. Виконання цих завдань не лише передбачає набуття знань та практичних вмінь, але й стимулює дітей до використання власної уяви в процесі створення креативних проектів.

Згідно з Законом України « Про захист персональних даних», ст. 307 Цивільного кодексу України батьками здобувачів освіти надано дозвіл на оприлюднення фото- та відеоматеріалів, які розміщено на сайті.