Демонастраційна версія НМТ 2022. МАТЕМАТИКА

НМТ - МАТЕМАТИКА

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році здобудуть повну загальну середню освіту, вивчають математику на профільному рівні та/або планують вступати до закладів освіти, мають вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. 

Навчально-методичний онлайн комплекс з математики для учнів основної та старшої школи. 

Основна мета курсу - ретельна та якісна підготовка до ЗНО з математики. На заняттях ми розглянемо як основні теоретичні відомості, так і методи розв'язування математичних задач. Особливу увагу ми приділимо стратегіям успішного складання ЗНО з цього надважливого предмету, проаналізуємо типові помилки, яких припускалися учні в минулі роки. 

«Академія Хана» (англ. Khan Academy) — це некомерційна освітня організація, створена у 2006 році педагогом Салманом Ханом для забезпечення "високоякісної освіти для будь-кого і будь-де". Організація створює лекції у формі YouTube відео. Окрім мікролекцій, веб-сторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для вчителів. Усі ресурси доступні безкоштовно для кожного в усьому світі. 

Цей бескоштовний курс в першу чергу спрямований на підготовку абітурієнтів до вступу у ВНЗ та складання зовнішнього незалежного оцінювання. Окрім того, він підійде учням 9-10 класів, які бажають підтягнути свої знання з математики до належного рівня. Врешті решт, без знання цього матеріалу неможливо вивчати математику в університеті на технічних спеціальностях. Деякі теми взагалі потрібно знати всім – як то робота з дробами, відсотками, пропорціями та базовими рівняннями, – адже вони можуть трапитися у повсякденному житті. 

Онлайн-курс з математики не тільки допоможе систематизувати знання, а й ознайомить із корисними стратегіями складання іспиту. 

Онлайн-майстерня для викладачів математики “Організаційні аспекти роботи викладача математики під час підготовки здобувачів освіти до ЗНО у період дистанційного навчання”.

Під час проведення онлайн-майстерні розглянуті такі питання:

1. Загальна інформація та нормативно-правова база щодо проведення ЗНО з математики у 2021 році. Особливості ЗНО з математики у 2021 році.

2. Огляд інтернет-ресурсів для підготовки здобувачів освіти до ЗНО з математики у період дистанційного навчання.

3. Майстер-клас щодо роботи викладача математики під час підготовки здобувачів освіти до ЗНО з математики у період дистанційного навчання. 

ЗНО - 2022

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для закладів загальної середньої освіти. 

Підготовка до ЗНО з математики 

Вебінар "Як не боятися ЗНО з математики: актуальні, комфортні, ефективні поради від О. Буковської"

Демонстраційні тести ЗНО з математики

ЗНО: Математика

Математика для 10 класу. Відкритий урок

Вебінар "Підручник — ефективний засіб підготовки до ЗНО з математики"

Вебінар "Особливості підготовки до ЗНО зі математики в контексті STEM освіти"

ЗНО - 2021

ЗНО-2021: математика. Загальна інформація

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для закладів загальної середньої освіти. 

Сертифікаційна робота з математики налічує 34 завдання різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (16 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (9 завдань) та розгорнутою (5 завдань) відповіддю.

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року отримають оцінку державної підсумкової атестації з математики за шкалою 1–12 балів. Для випускників, які вивчали математику на профільному рівні, у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи з математики. Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарту, у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань №1-26, 30, 31.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики буде оголошено до 22 червня.

ЗНО-2021: математика (завдання закритої форми, завдання з короткою відповіддю)

ЗНО-2021: математика (завдання відкритої форми, завдання з розгорнутою відповіддю)