НОВИНИ

  Випуск дипломованих фахівців з спеціальності «Менеджмент»

31 січня 2023 року в ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ» відбувся випуск дипломованих фахівців з спеціальності «Менеджмент».

  Урочисте зібрання відкрив та привітав студентів з успішним завершенням навчання в.о.диретора ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ» Іван Георгійович Біляр.  

   З теплими словами привітання до молодого покоління звернулася заступниця директора з виховної роботи Наталія Володимирівна Курилюк, яка побажала випускникам успіхів в обраній справі, любові в серці та мирного неба над головою.

  Наступною до вітального слова та для вручення дипломів була запрошена заступниця директора з навчальної роботи Світлана Євгенівна Слободян, настанови якої були по-батьківськи щирими та мудрими.

  Найактивніші випускники отримали разом з дипломами грамоти за відмінне навчання, активну участь у громадській, художній та спортивній  діяльності коледжу.

  Найбільш хвилюючим моментом свята були привітання та повчальні слова завідувачки відділення №2 Людмили Олександрівни Мамаєвської та куратора групи Мар’яни Василівни Карасьової.

   27.02.2023р Конференція на тему: «Адаптаційні процеси у сільському господарстві до глобальних змін клімату»

  Глобальні зміни клімату та вплив цього процесу на довкілля – одні з найбільш серйозних проблем XXІ століття. До того ж найбільшою мірою це стосується країн, де місце та роль сільського господарства в економіці є визначальним. Саме до таких країн належить Україна. Особливе значення, у зв’язку з цим, набуває адаптація сільського господарства до майбутніх змін, оскільки ця сфера людської діяльності виявляється найбільш вразливою та залежною від природних катаклізмів. Сьогодні вкрай важливо дослідити та спрогнозувати реакцію агросфери на зміни клімату, розробити ефективні шляхи її адаптації до нових умов. Цьому була присвячена конференція на тему: «Адаптаційні процеси у сільському господарстві до глобальних змін клімату», проведена викладачами в рамках декади циклової комісії агромеханічних та землевпорядних дисциплін. 

На конференції прозвучали доповіді:

01.03.2023р Незламний дух,  незламна  воля,            незламні люди – ЗСУ!

Сьогодні наша країна переживає важкий, але величний час!

Уся Україна об’єдналась у протистоянні із російським злом! Кожного дня майбутнє нашої країни захищають бійці Збройних Сил України та територіальної оборони! Нашим захисникам  сьогодні потрібні не лише високоточна зброя, але і наша з вами підтримка. Вони мають щохвилини відчувати, що українська нація – із ними! Що кожен із нас вірить у перемогу!

  Саме тому,  в рамках  декади  циклової комісії гуманітарних дисциплін  викладачкою  історії  Карасьовою М.В було оголошено конкурс  малюнків, плакатів, стіннівок: «Незламний дух,  незламна  воля, незламні люди – ЗСУ!»,   серед   здобувачів  освіти  перших  курсів.

  На конкурс приймалися патріотичні малюнки, що відображають почуття поваги, вдячності українським воїнам за мужність та оборону нашої країни. За бажанням на малюнку  студенти першокурсники  додавали текст, слова підтримки захисникам і захисницям.

   Те, якою буде Україна завтра, залежить від кожного з нас. Тільки разом до перемоги! Хочу подякувати  нашій молоді, що долучилась до конкурсу! Вони передали  на папері  невимовну вдячність захисникам і захисницям України за свій спокій та відчуття безпеки!

     А саме: студентам ТР-11 групи – Семенюку Еріку, Боднару Максиму, Ткачику   Дмитру, Кав’юку  Вадиму  – куратор  Петракович  В.Ю.

  Студентам МБО- 11 групи – Дмитрюк Віталіні, Банулу Роману, Процюк Христині – куратор  Худик Л.С.

  Студенту  ТЗ-11  групи – Остафійчуку  Олегу – куратор   Томаш О.В.

  Студентці  В-11 групи – Михайлюк  Дарині – куратор  Македон В.П.

  Студенткам групи В-12 Онисько  Христині, Ткачук  Насті – куратор Косменко Т.О.


 10.03. 2023р Вернісаж учнівських та студентських бізнес-ідей «Стартап юніор – 7»

З ініціативи Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) та Інституту післядипломної   педагогічної освіти Чернівецької області, а також з метою популяризації результатів Всеукраїнської дослідно-експериментальної роботи за темою «Розвиток ініціативності та підприємливості учнів та здобувачів освіти як складова формування готовності до навчання і професійної кар’єри у ринкових умовах» проводився вернісаж  бізнес- ідей «Стартап юніор – 7»  у два етапи:

–   перший етап – заочний  з 05лютого 2023 року по 10 лютого 2023року;

–   другий етап –  в онлайн-режимі (фінальний) 23 лютого 2023 року .

  У цьому  заході взяла участь команда нашого навчального закладу під керуванням викладачки Петракович В.Ю.

   Студент групи М-31 Словський М.В. презентував бізнес-ідею «Королівський рибалка»-ресторан страв з морепродуктів.

19.03.2023р “Талан” – це старт у світ фінансової освіти!

    Європейський вибір України зумовлює зміни в політичному та економічному житті країни. Обов’язковою складовою цих змін є фінансова грамотність – те, як ми ставимося до грошей, управляємо фінансами і плануємо майбутній добробут. Саме тому, при Національному банку України створено Центр фінансових знань «Талан» – це проєкт у сфері фінансової грамотності. Проявом фінансової грамотності населення є культура фінансової поведінки, яка стосується різноманітних напрямів управління особистими фінансами. Якість фінансових рішень впливає на рівень добробуту людей, добробут їхніх родин та перспективи подальшого особистого розвитку. 

  В рамках Всесвітнього тижня грошей та декади економічних та юридичних дисциплін, викладачем Біляр А.І. проведено вебінар з питань роботи центру “Талан”. Здобувачі освіти отримали інформацію про фінансову компетентність, можливість протестувати свої фінансові знання, розповсюдження навчальних матеріалів з фінансової грамотності.  

20.03.2023р    Подаруй  тепло  солдату

 Цикловою комісією гуманітарних дисциплін цієї п’ятниці (17.03) у нашому коледжі  проводилась   акція із виготовлення окопних свічок «Подаруй  тепло  солдату». Окопна  свічка допоможе українському воїну освітити бліндаж або укриття, підсушити одяг, зігрітися чи приготувати їжу. Такі свічки важко загасити вітром, вони не бояться вологи, їх можна запалювати не один раз. З їхньою допомогою можна розпалити багаття навіть з мокрої деревини. Одна така свічка в бляшанці може горіти близько трьох годин. 

Дуже  приємно, що   викладачі та працівники   нашого  навчального  закладу  долучилися   до акції.  Окрім того, здобувачі освіти  першого  курсу  ТР-11 групи, куратор Петракович В.Ю.  теж  виявили бажання допомогти, щоб  виготовити   якнайбільшу  кількість  цих  свічок  і передати   волонтерам. 

Сьогодні наша країна переживає важкий, але величний час! Уся Україна об’єдналась у протистоянні із російським злом!   Кожен на своєму  фронті.  Майбутнє нашої країни, кожного  дня захищають бійці Збройних Сил України та територіальної оборони! Їм сьогодні потрібні не лише високоточна зброя, але і наша з вами підтримка. Вони мають щохвилини відчувати, що українська нація – із ними! Що кожен із нас вірить у перемогу, яка обов’язково буде за нами!!! 

    26.03.2023р Цікава професія менеджера


З висловів однієї з засновників наукового менеджменту Мері Паркер Фоллет, менеджмент – це мистецтво добиватись успіху через керівництво людьми.

  Часто особу менеджера ототожнюють із диригентом. Він не вміє так професійно грати як скрипаль або віолончеліст. Він не вміє писати музику як композитор. Проте, геній музикантів та композитора ми можемо почути тільки завдяки кропіткій праці та таланту диригента.

  Успіх організації ми пов’язуємо з ім’ям та діяльністю менеджерів. Вони формують цілі організації, забезпечують її ресурсами, планують і здійснюють контроль, приймають рішення й організують діяльність. Особистість менеджера – це головний фактор забезпечення ефективного розвитку фірми.

  Сучасний менеджер виступає в декількох іпостасях.

  По-перше, це – управлінець, наділений владою, що керує великим колективом людей.

  По-друге, це – лідер, спроможний вести за собою підлеглих, використовуючи свій авторитет, високий професіоналізм, позитивні емоції.

   По-третє, це – людина, яка має певні комунікативні здібності, що постійно встановлює контакти з партнерами і владою, що успішно переборює внутрішні і зовнішні конфлікти.

  По-четверте, це – людина, яка наділена стратегічним мисленням, може формувати цілі, основні види діяльності та напрямок «основного удару», визначати союзників і супротивників, власні переваги та напрямок їх використання.

  По-п’яте, це – новатор, що розуміє роль науки в сучасних умовах, вміє оцінити і без зволікання впровадити у виробництво той або інший винахід чи раціоналізаторську пропозицію.

  По-шосте, це – людина, яка має високий рівень культури, чесна, рішуча, але розважлива.

  Всьоме, це – вихователь, що володіє високими моральними якостями, спроможний створити колектив і спрямовувати його розвиток, формувати організаційну культуру організації.

  Ідеальний образ сучасного менеджера передбачає наявність у людини відповідних якостей та вмінь.

  Вплив соціальних факторів обумовлює формування таких якостей менеджера як відповідальність, прагнення до професійного зростання, авторитетність, внутрішній контроль, толерантність. Соціум формує наступні моральні якості менеджера: патріотизм, національна свідомість, державницька позиція, інтелігентність, людяність, порядність, почуття обов’язку, громадянська позиція, чесність, доброзичливість.

  Тож, якщо ви відчуваєте у собі цей потенціал – на вас чекає цікава і перспективна професія.

   Диплом про закінчення Кіцманського коледжу є першим кроком, який здатний відкрити перед амбітною людиною безмежні можливості. Треба тільки поставити цілі і намагатися не зупинятися на досягнутому.

27.03.2023р   Дбаємо про професійну майстерність та творчий розвиток

Педагогічна майстерність —  це професійне вміння оптимізувати всі види навчально-виховної діяльності, спрямувати їх на всебічний розвиток та удосконалення особистості, що забезпечує високий рівень організації педагогічного процесу. Актуалізації набуває інформаційна культура викладача, яка із стрімким розвитком інформаційного освітнього простору та інформаційно-комунікаційних технологій на сьогоднішній день претендує бути однією із важливих складових педагогічної майстерності.

  Європейська інтеграція і формування єдиного європейського освітнього та інформаційного простору створюють нові можливості у застосуванні інформаційно-комунікаційних технологій в галузі освіти, яка потребує новітніх підходів до впровадження інноваційних технологій у навчальний процес, а, отже, висуває нові вимоги до викладачів.

  Найвищим проявом педагогічної майстерності викладача є його вміння через педагогічне спілкування зацікавити студента своєю дисципліною, зорієнтувати на самостійне вивчення, на поглиблене вивчення, тобто організувати індивідуалізацію навчального процесу. Для цього кожен викладач повинен володіти певним рівнем комп’ютерної грамотності та сучасної інформаційної культури.

  Саме тому, в рамках проведення декади циклової комісії економічних та юридичних дисциплін та з метою покращення якості підготовки фахівців, педагоги  провели презентацію своїх методичних розробок  на конкурс “Педагогічний ОСКАР-2023”

  Викладачі демонстрували свої напрацювання у різних номінаціях:

  Мамаєвська Л.О. та Петракович В.Ю.  –  “Освітній сайт викладача”;

Булега Ю.М.  у номінації “Досвід візуалізації навчального матеріалу” “Опорний конспект лекцій з Маркетингу, для спеціальності 073 Менеджмент”; 

Біляр А.І.,Біляр Ю.В. у номінації “Електронний навчально-методичний посібник” з дисципліни “Планування та організація  діяльності підприємства” для спеціальності 071 Облік і оподаткування; 

 Король Л.І. – у номінації “Інноваційні підходи до організації практичної підготовки здобувачів освіти закладу фахової передвищої освіти”, тестові завдання в GOOGLE FORMS з навчальної дисципліни  “Фінанси підприємства” для студентів спеціальності 071 Облік і оподаткування. 

Комп’ютер дає викладачу  нові можливості, дозволяючи разом з студентом отримувати задоволення від захопливого процесу пізнання, за допомогою новітніх технологій дозволяє зануритися в яскравий барвистий світ інформації. Таке навчання викликає у здобувачів освіти емоційний підйом і всі охоче працюють з сучасними надбаннями у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. 



  Історії грошового обігу України: таємниці скарбів та витоки заощаджень

Викладачі циклової комісії економічних та юридичних дисциплін Мамаєвська Л.О., Біляр Ю.В., Петракович В.Ю., Друцул Т.І. долучились до заходів, який проводив  Національний банк України. 

 Взяли участь у спеціальному віртуальному турі для освітян з теми «Історії грошового обігу України: таємниці скарбів та витоки заощаджень» із отриманням сертифікату. 

 Метою перегляду заходу є підвищення кваліфікації педагогів та надання допомоги у підготовці матеріалів для навчальних програм, семінарів, лекцій  в межах навчальних дисциплін з фінансової грамотності, історії економічної думки, основи теорії грошей, історії грошового обігу, гроші та кредит, сучасні гроші, особливостей дизайну та створення грошей, тощо.   

 Захід проводився 28 березня з доктором історичних наук, старшим зберігачем фондів Музею грошей – Андрієм Бойко-Гагаріним. 

Віртуальний тур Музеєм грошей

В рамках Всесвітнього  тижня грошей та проведення декади економічних та юридичних дисциплін,  29 березня викладачі циклової комісії та здобувачі фахової передвищої освіти спеціальностей «Облік і оподаткування» і «Менеджмент»  переглянули Віртуальний тур Музеєм грошей та  ознайомилися з експозицією дистанційно, переглянувши віртуальний тур, який демонструє всі вітрини у вигляді 3D-фотооб’єктів. Яскраві, колоритні вітражі музею ілюструють найважливіші віхи історії України, що відображені на стендах та у вітринах нумізматичним матеріалом. Це зокрема домонетні форми грошей (доба бронзи і Трипільська культура), гроші періоду Київської Русі, козацької доби, Української Народної Республіки1917 — 1920 рр. та сучасної України.

  Сучасний музей грошей не тільки надає відвідувачам можливість ознайомитися із цінними експонатами, а й підвищити рівень своєї фінансової грамотності. Для школярів та студентів проводяться спеціальні тренінги з питань заощаджень, захищення вкладів, елементів захисту на банкнотах. Такі тренінги формують основи фінансової обізнаності. 

 Викладачі циклової комісії та здобувачі освіти щиро вдячні за цікаву і пізнавальну розповідь доктору історичних наук, старшому зберігачеві фондів Музею грошей – Андрію Бойко-Гагаріну та  центру фінансових знань “Талан». 


ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ " ВЕЛИКОДНІ ВІЗЕРУНКИ ПИСАНКИ" МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО КОСТЮМА ТА ПИСАНКИ

  24 квітня  відбулася традиційна толока

Весняне тепло пробуджує все живе від довгого зимового сну, отже, настав час прибрати землю, аби весняна зелень привітно усміхнулася всім.

  24 квітня 2023 року відбулася традиційна толока з благоустрою території придорожньої смуги на с. Ошихліби, у якій взяв участь колектив ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ». Весело та дружно йшла робота…


 ПРОПУСТИ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ СЕРЦЕ

    26 квітня увесь світ згадує  страшну  трагедію, яка  сталася на Чорнобильській АЕС   37  років тому.

    Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Саме так розпочалося страшне лихо на українській землі  в ніч на 26 квітня 1986 року.

     За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів.

Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії…

    37 років потому, ми низько вклоняємося тим людям, хто не шкодував своїх сил і здоров’я, щоб  зупинити  жахливі наслідки Чорнобильської  аварії.




ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. 

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак тепер це – путінська Росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме РФ, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі. 

Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини. 

 


Мистецька акція «Візерунки вишиванки»

  Щороку у третій четвер травня українці традиційно одягаються у вишиванки. Цьогоріч День вишиванки припав на 18 травня.

  Викладачі коледжу Валентина Петракович, Мар’яна Карасьова, Олена Гуцуляк, Оксана Корсей, Оксана Томаш провели зі студентами І та ІІ курсів мистецьку акцію «Візерунки вишиванки».

  Насамперед студенти переглянули відеороботу про становлення Дня вишиванки, коли ще у 2006 році п’ятеро студентів історичного факультету Чернівецького університету одягнули вишивані сорочки.

 “Тоді були модними футболки з ДіКапріо і Титаніком, а не вишиванки. В них ходили лише студенти, які добре навчалися”, – з усмішкою пригадує одна із засновниць свята Леся Воронюк.

  Тоді у Чернівцях ініціативу підтримали десятки студентів. У той час одягатися у вишиванку було “не модно”, тож змінити це було ще тим досягненням.

  “Я дуже добре пам’ятаю перший День вишиванки, коли я заходжу на історичний факультет у вишитій сорочці та шукаю ще людей, які теж долучились до акції. Іду першим поверхом – і не бачу нікого. Підіймаюся сходами – бачу, там одна людина в сорочці, ще одна, ще одна. Зараз я вже розумію, що це було таке сміливе і відчайдушне рішення, бо тоді це був якийсь навіть “антитренд”, – ділиться Леся Воронюк.

  Зараз значення вишиванки кардинально змінилося. Як і колись, понад 100 років тому, вона стала для українців сакральним оберегом. 

  “Вишиванка вишивається, щоб захистити. Колись це був свого роду оберіг, особливо для дітей. Зараз це оберіг для усіх українців”, – наголошує Галина Яцентюк.

  “Сьогодні, коли дню вишиванки 17 років, а за вікном – війна, вишита сорочка є для мене духовною бронею. Я думаю, що це найбільш виразне і чітке її визначення”, – додає співзасновниця свята.

  Такого значення вишиванка набула уже після 2000-х років. Із “не модної” вона стала одним із головних оберегів культури незалежної України. Леся Воронюк сором’язливо погоджується, що започаткування Дня вишиванки могло також цьому посприяти.

  “Свято виникло з одного боку, напевно, випадково, а з іншого – мабуть і закономірно.

  Випадково – коли одного дня я побачила на перерві в університеті друга Ігоря Житарюка у вишитій сорочці. Він іноді одягав її і хтось із друзів запропонував обрати один день, щоб разом збиратися і бути у вишитих сорочках. Тоді цю акцію підтримали всього-на-всього кілька десятків студентів, але так свято і зародилося.

  З іншого боку, можливо, ця ідея виношувалася закономірно. Бо я народилася в абсолютно мистецькій родині. Це родина, яка ніколи не піддавалася режиму радянської окупації та ідеології. Це сім’я, де завжди зберігалася українська ідентичність”, – розповідає Воронюк.

   Далі поговорили про вихід свята за кордони України.

  Співзасновники Дня вишиванки надіслали сотні листів до державних органів з проханням підтримати студентів у започаткуванні свята. І вони зробили свою справу. День вишиванки тепер відзначають в понад 100 країнах світу і не лише українці. Вишиті українські сорочки передають президентам інших країн, посадовцям та зіркам. Останні з гордістю їх одягають на знак солідарності з Україною.

Візерунки та орнаменти на вишиванці

         Кожен український регіон має свої орнаменти та техніку вишивання.

   Щоб якнайдетальніше дізнатися про вишиванку Кіцманщини,  усі присутні із задоволенням переглянули фільм від Дарії Стасюк, заслуженої майстрині народної творчості, відомої вишивальниці та берегині буковинської сорочки.

  Пані Дарія наголосила, що зараз стає усе більше машинної вишивки з різноманітними візерунками, які не схожі на символи української давньої вишивки. Проте   найважливіше – це тяжіння людини одягнути вишиту сорочку, а не те, що на ній зображено.



Теорію втілюємо в життя

Відбулося  виїзне  практичне заняття на тему «Аналіз стилю керівництва управлінських працівників у різних виробничих ситуаціях» із дисципліни «Менеджмент» зі студентами групи М-31 – майбутніми керівниками, управлінцями, менеджерами, які  переконалися, що успіх будь-якого підприємства залежить від багатьох факторів, таких як: рішення фінансових питань, організація виробничого процесу, підбір персоналу, але не менш важливе значення має стиль управління, вибраний керівником.  Під час зустрічі з управлінцями, адміністраторами різних установ було наголошено, що від того чи зможе керівник організувати працівників, щоб домогтися необхідних результатів і одночасно, щоб підлеглі були задоволені своєю роботою, залежить успіх фірми. Метою цього практичного заняття було ознайомити здобувачів освіти з роботою керівників різних структурних підрозділів, навчитися аналізувати,  оцінювати та порівнювати діяльність керівників за їх стилем у різних виробничих ситуаціях. 

фермер готово.mp4

ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.



Виїзне  бінарне заняття «Організація виробництва кормів»

Для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати здобувачам освіти у процесі навчання лише теоретичні знання, потрібно також, щоб вони отримали і практичні навики, необхідні для їх майбутньої професії. З цією метою 23.05.2023 року відбулось  виїзне  бінарне заняття з навчальної практики дисциплін «Кормовиробництво» та «Організація і планування фермерського господарства» на тему  «Організація виробництва кормів», яке провели викладачі Петракович Валентина Юліянівна та Булега Юрій Михайлович  на  базі ТзОВ «Колосок».

На занятті студенти груп ТР-31 та ТО-41 спеціальності 201 «Агрономія» ознайомилися із кормовою базою, автоматизацією змішування, мелення кормів, зберігання зерна в силосних зерносховищах, кормороздавачем, організацією процесів праці та їх принципами. 




Подорож у минуле…

У важкі часи пандемії короновірусної хвороби та з початком повномасштабної війни проти України студентство змушене було перебувати на дистанційній формі навчання, яке мало як плюси, так і мінуси своєї роботи. Звичайно, що живе спілкування одне з одним не можна замінити нічим. «Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування», – зауважив Антуан де Сент-Екзюпері. Молоді люди особливо потребують цієї розкоші. Тому викладачі нашого закладу усіляко намагаються урізноманітнити навчальний та виховний процес під час навчання наживо. Конкурси, флешмоби, відкриті заходи та виховні години – це тільки найменше з усього, що ми можемо у тривожні дні запропонувати студентам.

  Останнім часом у центрі уваги опинились українські музеї. Саме на екскурсії до Кіцманського музею зупинили свій погляд куратори І курсу (Петракович В.Ю. – ТР-11 група, Томаш О.В. – ТЗ-11 група, Худик Л.С. – МБО-11 група).

  Музе́й — культурно-освітній та науково-дослідний заклад, призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини. Щороку 18 травня святкується Міжнародний день музеїв.

  Основними напрямами музейної діяльності є культурно-освітня, науково-дослідна, інформаційна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам’яткоохоронна робота.

  Сучасний музей – це дуже складний організм, де зберігаються різноманітні предмети, свідчення ставлення людини до світу, твори мистецтв. Щоб музей ефективно працював, потрібні різносторонні знання, великий досвід, узгодженість працівників, сприяння громади й зацікавлення партнерів.

Сучасний музей як інституція має не таку вже й давню історію – десь з початку XVIII ст. – але пов’язаний із давнім антропологічним феноменом збирати і зберігати особливі предмети, які є знаками часу, культури, важливими для певних соціальних груп, і поширювати це значення у різних контекстах.

  Маленький, скромний музей може назавжди залишитися у пам’яті його відвідувачів, а великий, сучасний, оснащений новітніми технічними засобами може викликати роздратування і забутися вже наступного дня. Це залежить від того, хто знайомить аудиторію з експозицією, від екскурсовода.

  Студенти, котрі ще школярами відвідували Кіцманський музей, із задоволенням ще раз слухали керівницю Оксану Василівну Савчук, бо ця людина довела, що найважливішим критерієм професійності екскурсовода – це вільне володіння темою, досконале знання експозиційного матеріалу. Творчість, досвід, чарівність і магнетизм дозволили Оксані Василівні із захопленням розповідати про історію нашого краю, особливості виготовлення вишиванок, ляльок-мотанок, ґерданів, писанок; познайомила з різного роду побутовим приладдям, за допомогою якого трудилися наші предки. Хлопці-першокурсники навіть спробували відтворити процес помолу збіжжя на жорнах. Екскурсанти дійшли висновку, що наші пращури дуже важко працювали, аби чогось досягти в селянському непростому житті.

  Щирі слова вдячності залишили студенти у журналі відгуків музею. І пообіцяли Оксані Василівні, що навідаються знову, як тільки з’являться  на вітринах нові експонати.



Cьогодні ведеться багато розмов стосовно насилля над дітьми, насилля в сім’ї, жорстокої поведінки між студентами, але актуальним постає питання: причини появи насилля вцілому. Відповіді однозначної немає, але зрозумілим є те, що наслідками жорстокого ставлення до оточуючих завжди є серйозна шкода здоров’ю та життю. Саме тому, 05 червня 2023 року психологом, Людмилою Худик, була проведена профілактично-просвітницька робота зі студентським колективом на тему «Причини агресії та способи їх усунення». 

Студенти І курсу, спеціальність "Агрономія"  Кіцманського фахового коледжу  та куратору Петракович В.Ю. надали допомогу жителям  ХЕРСОНА . 

Нехай все, що ви робите повертається до вас сторицею. Ви всі молодці. Миру та Перемоги нам усім!

Разом до Перемоги!

Аграрний фронт – історії тих, кого не здолала війна…

19 червня викладачі Валентина Петракович та Мар’яна Карасьова провели відрите засідання гуртка «Агроплюс» на тему «Аграрний фронт – історії тих, кого не здолала війна…»

  Перед тим, як безпосередньо розпочати засідання, висловили слова вдячності всім батькам (18 червня в Україні відзначали День батька) та хвилиною мовчання вшанували пам’ять випускників відділення «Агрономія», котрі віддали своє життя за Україну – Івану Грищуку, який загинув у березні 2023 року, та Дмитру Шевчуку, прощання з яким відбулося 18 червня в селі Кліводин.

Викладачі наголосили, що багато років український агропромисловий комплекс до повномасштабного вторгнення рф посідав провідні позиції серед експортерів світу. У 2021 році 40 % від загального експорту України становила агропродукція.

  Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для аграріїв. Вторгнення спричинило руйнування налагоджених роками процесів, логістичних ланцюгів. Багато посівних територій було заміновано, до частини з них немає доступу, знищено техніку та склади….

  Утім хоробрість українських аграріїв не має меж: вони попри жахіття війни навесні цього року  дали старт посівній. Агробізнес налагоджує логістику та співпрацю з іноземним ринком, розширює свої виробництва на заході країни.

  Але війна триває, і кожному бізнесу, зокрема аграрному, необхідно мати надійні інструменти, які спростять роботу в умовах кризи, допоможуть побачити ризики та навіть захистити земельні ділянки й компанію загалом від рейдерства та банкрутства.

  Відеоролик про фермерів Донбасу присутні переглянули за посиланням   https://vm.tiktok.com/ZM2kQAYdF/

  Відеоролик про героїчний вчинок фермера Олександра Кривошея, котрий навів українську артилерію на власний склад, бо там базувалися рашисти, переглянути можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=3LOzrjgQkLY

  Людмила Мамаєвська, завідувачка відділення, розказала присутнім про зернову угоду, підписану 22 липня 2022 року про домовленість між ООН, Туреччиною з Україною, а також з росією про створення морських коридорів для безпечного вивезення українського зерна. Що принесла “зернова угода” українцям, як українські фермери рятують агробізнес під час війни, викладачі продемонстрували наступним відеороликом https://www.youtube.com/watch?v=gtk-H-Il_S4 

   Мар’яна Карасьова звернула увагу на те, як вночі 6 червня 2023 року росіяни підірвали Каховську ГЕС та спричинили масштабну техногенну катастрофу, наслідки якої особливо катастрофічні для південних областей України. Це області історично були основними виробниками овочів та фруктів в нашій країні, вирощування яких залежить від зрошувальних систем. Разом з цим, водойми регіону населяють різноманітні види риб та інших водних біоресурсів, багато з яких загине внаслідок тероризму росіян. Як фермери боролися з повінню, переглядали у відеоролику за посиланням https://www.facebook.com/reel/1321717888726270?s=yWDuG2&fs=e




               Дня фізичної культури та спорту

      У ВСП «Кіцманський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет» проведення Дня фізичної культури та спорту стало доброю традицією. Адже усім відомо, спорт – це сила, здоров’я та краса. Це джерело енергії, оптимізму та бадьорості духу. А здорове суспільство – це щасливе майбутнє нашої нації.. Цього річ до свята, яке відбулося 13 вересня, долучився Кіцманський ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Кіцманський ліцей». 

  Студентів, викладачів, щиро привітав в. о. директора коледжу Іван Біляр. Він закликав студентів активно долучатися до спортивних секцій, які працюють на базі коледжу. А також побажав усім спортсменам, тренерам, вболівальникам і шанувальникам фізичного здоров’я і краси, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях. 

До нагородження були запрошені в. о. голови профспілкового комітету коледжу Анатолій Косменко та заступниці директора з навчальної роботи Світлана Слободян, з виховної роботи Наталія Курилюк. Вони побажали усім присутнім міцного здоров’я, наснаги, стійкості духу. А також ніколи не забувати, якою ціною ми зараз здобуваємо нашу свободу і незалежність. 


День працівників освіти - одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий День у ВСП "Кіцманський фаховий коледж ЗВО "ПДУ", як завжди, яскраво, весело та креативно!!!


У ВСП «Кіцманський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» з нагоди Дня захисника та захисниць України та Дня українського козацтва, відбулися спортивні змагання «Козацький гарт», в яких взяли участь студенти всіх спеціальностей з 1 по 4 курс.

Мета військово-спортивної гри "Козацький гарт" — підвищення рівня фізичної підготовленості і популяризація активності дітей, формування  мотивації до самостійних занять фізичною культурою і спортом, ознайомитися з різними видами спорту, адже їх було представлено чимало. Учасників супроводжували гарний настрій та щирі емоції, а позитивні враження від цього дійства отримали всі присутні.

«Це свято було проведено для того, щоб зміцнити ваш дух і віру в перемогу ЗСУ над росією. Ці ігри присвячуємо неодмінній перемозі добра над злом.» - в.о. директора закладу Біляр Іван Георгійович.


козацький гарт.mp4

      Захист курсової роботи

 Курсова робота з дисципліни “Менеджмент” – важливий елемент навчального процесу, спрямований на більш глибоке засвоєння здобувачами освіти спеціальних питань менеджменту.

      Курсова робота є самостійно виконаним дослідженням певної теми з використанням фактичних звітних і розрахункових показників щодо окремого господарства. У процесі курсової роботи студент здобуває навики, які стануть йому у нагоді протягом усього життя – самостійність суджень, уміння концентруватися, постійно збагачувати власний запас знань.

     16.10.2023 року відбувся захист курсових робіт у групі М-41 (спеціальність 073 Менеджмент ). Кожен студент протягом 5-8 хв. доповідав про зміст роботи, давав відповіді на критичні зауваження, які були зазначені в рецензії, а також  відповідав на запитання членів комісії. На захисті курсових робіт були присутні: в.о.директора коледжу І.Г. Біляр,  завідувачка відділення №2 Л.О. Мамаєвська, викладач дисципліни «Менеджмент» В.Ю. Петракович.Повні та змістовні доповіді з використанням мультимедійних презентацій показали студенти: Словський Максим, Бужак Альона, Петрюк Тетяна, Війтюк Зоряна.

     Захист курсових робіт має велике значення, оскільки дає здобувачам освіти досвід публічних виступів. Окрім того, захищаючи курсову роботу, здобувачі освіти вчаться всебічно обґрунтовувати запропоновані шляхи розв’язання економічних завдань, а також глибоко осмислювати виконану роботу.

  Бажаємо студентам наполегливості та наснаги в оволодінні професійними якостями фахівця у сфері менеджменту.