Робота з педкадрами

Звернення до Державної служби якості освіти https://sqe.gov.ua/gromadskosti/zvernennya-gromadyan/

МЕТОДИЧКА ППД.docx

Як моделювати, узагальнювати та оформляти кращий педагогічний досвід

(практичні поради)

ПОРАДИ ОСВІТЯНАМ: ЯК ПРАЦЮВАТИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

У доступі – запис вебінару «Як працювати в умовах невизначеності?». Він був організований освітньою організацією «Навчай для України» спільно з ГО Київський Освітній центр «Простір толерантності» за підтримки ЮНІСЕФ.Переглянути запис вебінару можна за посиланнями на Facebook та YouTube. На вебінарі поговорили про: планування та контроль; техніки, які допоможуть фокусуватися тут і тепер; толерантність до невизначеності; механізми виникнення психофізіологічних реакцій і техніки самопідтримки.

ВЕБІНАРИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРО ВИКОРИСТАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ОНЛАЙН

За підтримки МОН та ЮНІСЕФ стартує серія безкоштовних вебінарів для українських учителів про використання Всеукраїнської школи онлайн. Методичні вебінари допоможуть освітянам краще розібратися у темі використання платформи ВШО – від реєстрації, налаштування особистого кабінету, до організації обговорень та проєктної діяльності під час уроку, а також відстеження прогресу учнів. Розклад вебінарів і деталі – за посиланням.

КУРС ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ОСВІТЯН «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій» переходь за посиланням:

https://hryoutest.in.ua/courses/programa-pidvishchennya-kvalifikaciji-psihologichnoji-pidtrimki-dlya-osvityan-ta-batkiv

Звернення до Освітнього омбудсмена https://zvernennya.eo.gov.ua

КУРС «ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ?»

Спеціальний курс «Як підтримати дитину під час війни?» створено з метою допомогти дітям пережити війну та її страшні наслідки, а батькам – навчитися правильно реагувати на стресові ситуації та залишатися сильними. Курс містить лекції та практичні блоки з іграми. Порадами та практиками подолання дитячих страхів поділилася дитяча психологиня Світлана Ройз. Курс розроблено в межах програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади», що реалізується Фондом Східна Європа, а також Фондом Innovabridge в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Швейцарії.

БУКЛЕТ ІЗ ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ ВІД ПРОЄКТУ #STOP_SEXТИНГ

Освітній проєкт #stop_sexтинг презентував буклет для освітян і батьків «Дезінформація та правила реагування на неї». Експерти фокусують увагу на тому, що в Україні тривають не тільки активні бойові дії, але й інформаційна війна. У буклеті зібрано практичні поради, як українцям вберегти себе під час гібридної війни та захистити дітей, що довгий час проводять у мережі. Зокрема, батьки та педагоги знайдуть відповіді на такі питання:

  • як оцінити інформацію, яку дитина хоче поширити;

  • як навчити дитину правильно поводитися з дезінформацією;

  • як побудувати бесіду з дитиною стосовно контенту, який вона бачить в інтернеті.

Ознайомитися з буклетом можна за посиланням.

ПРОЄКТ «НАШІ УЛЮБЛЕНІ КНИЖКИ» ДЛЯ МАЛЕЧІ

Експерти Українського інституту розвитку освіти спільно з ЮНІСЕФ запустили проєкт «Наші улюблені книжки», у межах якого батьки та педагоги можуть безоплатно завантажити для дітей різних вікових категорій українські аудіокнижки (зокрема й ті, що входять до шкільної програми). За посиланням можна ознайомитися зі збіркою віршів сучасного письменника Сашка Дерманського в авторському виконанні, а також варіантами творчих завдань і рухливих ігор, які можна виконати з малечею після прослуховування. Проєкт «Наші улюблені книжки» реалізується у партнерстві з першою українською аудіокнигарнею ABUK і має на меті повернути дітей до звичного способу життя. Усі книжки можна прослухати онлайн за допомогою планшета чи смартфона, а також завантажити та прослухати пізніше в безпечному місці.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ДИТИНОЮ ПІД ЧАС ВІЙНИ І ВИМУШЕНОГО ПЕРЕМІЩЕННЯ: ПОРАДИ ВІД ЕКСПЕРТІВ ЮНІСЕФ

Експерти ЮНІСЕФ адаптували поради для дорослих, які доглядають за дітьми у зв’язку з війною та вимушеним переміщенням. Інформацію розроблено у Манчестерському університеті в 2014 році. Поради стануть у пригоді тим, кому довелося самостійно піклуватися про власних дітей або про дітей, розлучених із батьками внаслідок збройної агресії. У посібнику міститься корисна інформація про те, що відбувається з дорослими під час війни, а також корисні поради та приклади простих вправ, які допоможуть відновити емоційний та фізичний стан. Завантажуйте повну версію посібника за посиланням.

БУКЛЕТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Команда Stop_sexтинг створила корисні буклети, які допоможуть батькам та освітянам не допустити залучення дітей до протиправної діяльності через інтернет. Завантажуйте буклети за посиланнями:

УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА ОНЛАЙН-ЕКСКУРСІЇ ДО ПРОВІДНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

У межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», який реалізує МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, для учнів 7-11 класів пропонують онлайн-екскурсії на провідні українські підприємства, аби школярі могли більше дізнатися про цікаві та актуальні професії сьогодення. Докладніше – за посиланням.

ШКОЛЯРІВ ЗАПРОШУЮТЬ ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ «AGROCHALLENGE. ТВОЄ МАЙБУТНЄ В АГРО»

Учнів 8-11 класів запрошують взяти участь у розіграші 20 сертифікатів на 1000 грн. Конкурс відбудеться в межах онлайн-курсу «AgroChallenge. Твоє майбутнє в агро», який допоможе учням легко визначитися з майбутньою професію. Дізнатися більше про проєкт можна на сайті, а оновлення публікуються в телеграм-каналі.

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Підписано наказ №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні». Документ регулює забезпечення та організацію органами управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема в підпорядкуванні яких перебувають ЗЗСО та установи освіти.

З-поміж питань, висвітлених у наказі:

  • зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) та знаходяться в Україні чи за її межами, до закладів освіти за заявою, що подається до закладу;

  • здобуття загальної середньої освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною;

  • оплату праці працівників закладів освіти та установ освіти незалежно від їхнього поточного місця проживання (перебування).

Крім цього, набрав чинності закон №2126-IX щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, згідно з яким ЗУ «Про освіту» було доповнено новою статтею 57-1 «Державні гарантії в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану». Стаття визначає гарантії здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ на:

  • організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;

  • збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендій та інших виплат, передбачених законом;

  • місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

Закон надає повноваження органам влади на оперативне прийняття необхідних рішень для врегулювання сфери освіти та науки у воєнний час. Докладніше – за посиланням.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ У 2021/2022 Н.Р.

У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

МОН розробило методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році у початковій школі в умовах воєнного часу. Із ними можна ознайомитись за посиланням. Зокрема, згідно з рекомендаціями, здобувачам освіти, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їхнього проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.

ЗМІНЕНО ТЕРМІНИ РЕЄСТРАЦІЇ

ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ

Ухвалено рішення щодо зміни термінів реєстрації для проходження сертифікації педагогічних працівників.

Так, упродовж 1-15 серпня 2022 року триватиме реєстрація для проходження сертифікації, яка проводитиметься у 2 етапи:

  • основний етап (1-8 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

  • додатковий етап (9-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році буде припинено достроково, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв. Учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому етапі.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАВЕРШЕННЯ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Затверджено Методичні рекомендації щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року, розроблені МОН разом із керівниками департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій.

Зокрема, у межах автономії закладам загальної середньої освіти рекомендовано:

  • самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;

  • забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультації з використанням технологій дистанційного навчання.

Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти може здійснюватись у разі потреби з використанням технологій дистанційного навчання, а складання ДПА цього року скасовано.

Крім того, керівникам закладів та вчителів варто звернути особливу увагу на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього розроблено відповідні матеріали, а також працює Телеграм-канал «Підтримай дитину».

Більше інформації – за посиланням.


Пам'ятка для моделювання інд.осв.траєкторії.docx
фо_21.ppt
Пам'ятка_ФО.docx
підвищення кваліфікації.docx
Посібник_ПОПЕРЕДЖЕННЯ-НАСИЛЬСТВА_фінал_пароль.pdf
Види навчальної діяльності по онлайн-та офлайн форматах.pdf
Samoanaliz pedagogichnoÑ_ diyalnosti.pdf
zvilnennya_vid_dpa_2019_pedrada.pdf
Mijj riven stresostijjkosti.pdf
методика Симонова.docx
принципи оцінювання.pdf
форми оцінювання.pdf
техніки оцінювання.pdf
Шаблон портфоліо.pdf
таксономія Блума-Андерсона.pdf
зворотний зв'язок.pdf
техніки самооцінювання.pdf
співпраця.pdf
Формувальне оцінювання.pptx
збір даних.pdf
porady дпа.pdf
ZDSH_02_Analiz uroku.pdf
YAk shhodenno pidvishhuvati riven svoehÑ_ stresostijjkosti.pdf
YAk pereviriti pravdivist dzherela informaciÑ_.pdf
Voseni - u shkolu!.pdf
Ciklograma_kl_kerivnik_za dnyami tizhnya.pdf
Ciklograma_kl_kerivn_napr_chvert.pdf
Blank planuvannya uroku_.pdf

Звернення до МОН mon@mon.gov.ua