Музей

Музей «Мій родовід» зареєстрований при Донецькому обласному центрі туризму та краєзнавства учнівської молоді ГУОН (свідоцтво №138 від 13.09.2004 р.)

Профіль музею – історичний (широкого історичного профілю)

Музей було засновано на громадських засадах педагогічним колективом та учнями Опитненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Адреса музею:

84571, Донецька область, Бахмутський район, с. Опитне, вул. Шкільна, 4

Телефон – 49-46-88

Керівник музею – Проценко Ніна Семенівна – вчитель історії та правознавства

Голова Ради музею – Романюк Світлана Остапівна – заступник директора з навчально-виховної роботи

«Роде мій красний» - перша з експозицій, що з’явилися в музеї. На даний момент є найбільшою експозицією музею. В цій експозиції учні надавали матеріали з історії своєї сім’ї, складали генеалогічне дерево свого роду, надавали фотографії, листи та копії документів та посвідчень.

Також однією з перших стала експозиція «Наші чудові земляки», в якій зібрано матеріал про життєвий шлях відомих земляків та уславлених письменників, науковців та діячів мистецтва, що проживали на території Бахмутського району.

Матеріали про подвиги наших земляків під час Великої Вітчизняної Війни, які було зібрано членами краєзнавчого клубу «Пошук», представлені в експозиції «Згадаймо всіх поіменно»

В листопаді 2011 року в музеї з’явилася окрема експозиція присвячена малолітнім в’язням нацизму, створена членами пошукового загону «Нащадки перемоги».

Окрасою музею є куточок «Берегіня», у якому зібрано предмети декоративно-ужиткового мистецтва та предмети побуту українців. Речі, зібрані у цій експозиції, були передані музею мешканцями селища, учнями та вчителями школи.

Всі експозиції постійно доповнюються та оновлюються. В музеї зберігаються копії унікальних архівних документів часів сталінських та фашистських репресій, посвідчень, нагородних листів, листів з фронту, вирізок з газет.

В музеї регулярно відбуваються уроки краєзнавства, виховні години, позакласні заходи, проходять заняття гуртка «Основи журналістики».

Матеріали з музею використовуються в науково-дослідних роботах учнями – членами Малої Академії Наук.