Діяльнісний підхід

Діяльнісний підхід визначено у Державному стандарті базової загальної середньої освіти як спрямованість навчально-виховного процесу на:

  • розвиток умінь і навичок особистості,

  • застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів,

  • успішну адаптацію людини в соціумі,

  • професійну самореалізацію,

  • формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти.

Діяльнісний підхід є альтернативою методу передачі знань та їх пасивного засвоєння.

Він забезпечує розвиток особистості учня на основі засвоєння ним не лише знань, умінь і навичок. А насамперед засвоєння узагальнених способів навчальних дій шляхом організації власної навчально-пізнавальної діяльності.

Діяльнісний підхід - лише один із чинників, що сприяють модернізації змісту освіти, він лише доповнює низку освітніх інновацій, не применшуючи значення класичних підходів.

Діяльнісний спосіб навчання не руйнує традиційну систему навчання, а перетворює її, зберігаючи все необхідне для реалізації нових освітніх цілей.

З погляду діяльнісного підходу, знання стають не метою навчання, а його засобом. Вони засвоюються для того, щоб з їх допомогою виконувати дії, здійснювати діяльність, тобто розв’язувати задачі, а не для того, щоб вони просто запам’ятовувалися і служили тільки підвищенню ерудиції.

З огляду на те, що діяльнісний підхід є визначальним в організації освітнього процесу в модельних програмах зазначені види навчальної діяльності, які орієнтують вчителів на якомога ефективніше навчання учнів.

3 кожної теми рекомендовані види навчальної діяльності, які враховують орієнтири для оцінювання, визначені в Державному стандарті базової середньої освіти.

Їх перелік учитель може змінювати або доповнювати іншими за умови забезпечення очікуваних результатів навчання.

Аналізуючи форми та методи навчальної діяльності, що пропонують автори модельних програм різних освітніх галузей, можна зробити висновок: основу складають перевірені часом знайомі всім види діяльності. Разом з тим Нова українська школа - це нові ідеї, які збагатять ваш унікальний досвід, нададуть можливість максимально розкрити компетентнісний потенціал предмета, який ви викладаєте.

Діяльнісний підхід - це не тільки про НУШ, не тільки про 5 клас. Це про сучасне навчання в будь-якому класі.

Виявляється прийомів, які можна застосовувати в діяльнісному підході багато. Та це не значить, що потрібно всі їх застосовувати. Спробуйте в океані нових можливостей знайти свої, адаптовані до конкретного класу навчання. Головне пам’ятайте, що весь урок повинен бути діяльнісним від початку до кінця. Від того моменту як учні зайшли на урок і до того як вони виконують домашнє завдання. Тобто протягом всього уроку пропонуйте завдання, які залучають дітей до діяльності.

Отже,

  • Діяльнісний підхід об'єднує сучасні досягнення психології та методики викладання, спрямовані на розвиток особистості, на розгортання процесів самовдосконалення, насамперед шляхом засвоєння універсальних навчальних дій, уміння вчитися.

  • Це осмислена активна різностороння навчально-пізнавальна діяльність учня, яка має бути максимально самостійною.

  • Це така організація навчання, яка вчить дітей самостійно вчитися, бо озброює їх відповідними навичками.

Отримання сертифіката

Мета вебінара: формування фахової компетентності керівних і педагогічних кадрів щодо реалізації діяльнісного підходу в умовах Нової української школи.

Очікувані результати: учасники вебінару ознайомляться з теоретичними основами та практичним використанням діяльнісного підходу в умовах Нової української школи.

Категорія учасників: усі категорії педпрацівників.

Програма вебінара

Вебінар у постійному відкритому доступі!


Для отримання сертифіката на 2 академічні години:

  • перегляньте матеріали вебінара та матеріали до теми;

  • пройдіть підсумковий тест (отримати не менше 12 балів);

  • здійснити сетифікаційний внесок 100 грн. на рахунок ТОВ "АКАДЕМІЯ ЦИФРОВОГО РОЗВИТКУ"

ЄДРПОУ 43109490

Р/р UA773005280000026007455070215

МФО 300528 в АТ "ОТП Банк"

Призначення платежу: НУШ (Діяльнісний підхід, Грабітченко, вебінар, 2 години), ПІБ

  • заповніть форму для отримання сертифікату та надішліть копію квитанції про оплату.

Для оплати онлайн використайте систему

Запис вебінара:

Як завантажити сертифікат?

Увага! Електронний сертифікат про успішне навчання ви отримаєте протягом доби після заповнення форми та перевірки підсумкового тесту!

Для швидкого завантаження сертифікатів шукайте свій номер у таблиці "Список сертифікатів.Відкрийте папку "Сертифікати для завантаження", знайдіть номер свого сертифіката та завантажте його.