Результати проведення

 Тижня освіти дорослих - 2023

 З 11 по 17 вересня 2023 року відповідно до плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради на 2023 рік відбулися заходи, присвячені Тижню освіти дорослих-2023. Основною метою проведення заходів було обговорення актуальних проблем сучасної освіти дорослих та пошуку інноваційних методів забезпечення неперервного професійного розвитку педагогічних працівників і керівників закладів освіти Запорізької області. З нагоди Тижня освіти дорослих співробітниками ЗОІППО проведено науково-методичні онлайн заходи для освітян Запорізької області.

З 11 по 17 вересня 2023 року в офлайн–режимі проходив WEB-ФОРУМ «ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗАСОБАМИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ НАВЧАННЯМ MOODLE», підготовлений і проведений завідувачем кафедри інформатичної та технологічної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Юлієм Швецем. Захід присвячений ознайомленню педагогів з можливостями платформи Moodle щодо організації освітнього процесу на основі формувального оцінювання. До обговорення була запропонована низка актуальних на сьогодні питань визначеної тематики. Активними учасниками форуму стали 13 фахівців, які отримали сертифікати.

11 вересня 2023 року за модерування старшого наукового співробітника науково-дослідної лабораторії «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі» Олени Аксьонової  та  доцента кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Олени Тонне, проведено Дайджест «БЕЗПЕЧНА ШКОЛА У ВОЄННИЙ/ ПОВОЄННИЙ ЧАС. МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД» .Метою заходу визначено ознайомлення педагогічних працівників області з організацією навчання учасників освітнього процесу в Ізраїлі, а також висвітлення таких аспектів як: інструменти та стратегії розширення можливостей; формування компетентностей, що забезпечують мирне співіснування в суспільстві. В процесі активної взаємодії розглядалися питання: практика виховання миру; освіта за мир та освіта для миру; організація контролю та профілактики захворювань. CDC24/7;. прискорення змін для освіти дітей та молоді через зміцнення освітніх систем; сім принципів партнерства, тощо. В онлайн зустрічі взяли участь 118 педагогів.

12 вересня 2023 року фахівцями науково-дослідної лабораторії «Науково-методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогів щодо фасилітації гри та реалізації ігрових методів навчання в освітньому просторі Запорізького регіону» Людмилою Шульгою, Ольгою Байєр, Юлією Чемодуровою  проведено Педагогічний вернісаж «Мозаїка ігрових прийомів для радості пізнання». Метою проведення заходу була демонстрація професійної майстерності в запровадженні ігрових методів і прийомів в освітній процес дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Учасники заходу долучилися до ознайомлення 36 творчими розробками педагогів Запорізької області. Присутні вияви лили зацікавленість запропонованими ігровими прийомами, а також відзначили практичність і зручність запропонованих матеріалів. У заході взяли участь 196 освітян,в тому числі педагоги закладів дошкільної освіти, вчителі початкової освіти Запорізької області, викладачі та науковці інституту.

13 вересня 2023 року старшим викладачем кафедри інформатичної та технологічної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР  Андрієм Лукачевичем  проведено коворкінг «ДІЯЛЬНІСНИЙ ПІДХІД У ТВОРЧОМУ ПРОЄКТУВАННІ: ВІД ТЕОРІЇ – ДО ПРАКТИКИ». Захід спрямований на підвищення професійної майстерності, ознайомлення з сучасним методичним забезпеченням та передовим  педагогічним досвідом учителів трудового навчання та технологій Запорізької області. В ході роботи було розглянуто  та обговорено методичні аспекти організації технологічного освітнього простору НУШ, досвід впровадження сучасних освітніх методик у викладанні трудового навчання та предмета «Технології». До роботи коворкінгу доєдналося понад 100 педагогів Запорізької області.

14 вересня проведено 3 онлайн заходи: кейс педагогічних ідей  «Творчий педагог на шляху професійного розвитку»; дистанційний практикум «Психолого-педагогічний супровід дітей/учнів закладів дошкільної та загальної середньої освіти: перший рівень підтримки»; діалог-сесія «Стратегії кооперативного навчання: від теорії до практики».

1.Кейс педагогічних ідей «ТВОРЧИЙ ПЕДАГОГ НА ШЛЯХУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ» провели проректор з науково-методичної роботи, професор кафедри початкової освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Олена Варецька та доцент кафедри філософії та суспільно- гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР Олена Хаустова . Метою проведення заходу було ознайомлення учасників заходу з особливостями використання кейс-методу, його можливостями у забезпеченні професійного розвитку педагогів . У ході роботи учасники ознайомилися з алгоритмом організації освітньої діяльності за допомогою кейс – методу та прикладами та порадами щодо практичного застосування. До участі у обговоренні долучилися 85 педагогічних працівників та інших зацікавлених осіб. 

2.Дистанційний практикум «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ/УЧНІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ: ПЕРШИЙ РІВЕНЬ ПІДТРИМКИ» організований та проведений співробітницями обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР – завідувачем центру Тетяною Волошиною  та методистом центру Наталею Марко.  Проведення практикуму присвячувалося  розгляду важливих і актуальних питань сучасної  освіти, зокрема: організація психолого-педагогічного супроводу учнів закладів загальної середньої освіти: перший рівень підтримки; організація психолого-педагогічного супроводу дітей закладів дошкільної освіти: перший рівень підтримки. В ході роботи учасники  ознайомилися з  нормативно – правовою базою психолого – педагогічного супроводу учнів закладів дошкільної та загальної середньої освіти, механізмами отримання фахової психологічної підтримки учасниками освітнього процесу, методичними рекомендаціями щодо визначення освітніх труднощів та рівнів підтримки у дітей раннього та дошкільного віку». До практикуму долучилося 187 педагогів. 

3.Діалог-сесія «СТРАТЕГІЇ КООПЕРАТИВНОГО НАВЧАННЯ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ» проведена доцентом кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР  Оленою Бабковою. Метою проведення діалог - сесії було підвищення професійного рівня учасників онлайн-зустрічі засобом опанування методики кооперативного навчання. В процесі взаємодії педагоги долучилися до обговорення проблемних питань щодо визначення сутності поняття «кооперативне навчання», актуальності та алгоритму його запровадження в очному та дистанційному-навчанні, особливостей групового навчання в умовах кооперативної взаємодії учнів. У заході взяли участь  92 вчителі природничих дисциплін, науково-педагогічні працівники та інші зацікавлені особи. 

15 вересня проведено 3 онлайн заходи: діалог-сесія «Управління закладом освіти  на засадах гуманістичного менеджменту»; онлайн – майстерка «Можливості інтегративного підходу в НУШ для формування безпечного освітнього середовища»; нетворкінг «Впровадження здоров'язбережувальних компонентів в освітній процес Нової української школи».

1.Діалог-сесія «УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ  НА ЗАСАДАХ ГУМАНІСТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ» підготовлена і проведена доцентом кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР  Євгенією Гревцевою. Мета заходу полягала у набутті представниками керівної ланки освітніх організацій теоретичних знань та практичних навичок щодо управління закладом освіти на засадах гуманістичного менеджменту. Учасникам діалог-сесії пропонувалися для розгляду практичні кейси, пов’язані з особливостями застосування гуманістичних підходів до управління закладом освіти з огляду на істотні зміни в організації трудових відносин в умовах воєнного стану. До участі в діалог – сесії долучилися 72 керівники, серед яких: директори, заступники директорів закладів освіти всіх типів, завідувачі філій опорних шкіл; педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти всіх типів.

2.Онлайн майстерка «МОЖЛИВОСТІ ІНТЕГРАТИВНОГО ПІДХОДУ В НУШ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА» відбулася за організаційної підтримки та супроводу з боку наукової співробітниці науково – дослідної лабораторії «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі» КЗ «ЗОІППО» ЗОР  Світлани Фокши. Проведення заходу спрямовувалося на розвиток здоров’язбережувальної, прогностичної, інноваційної компетонтностей педагогічних працівників; сприяння усвідомленню можливостей інтегративного підходу в НУШ для формування безпечного освітнього середовища. Під час інтерактивного спілкування розглянуто шляхи реалізації теоретичних особливостей інтегративного підходу через практику організації міжгалузевих курсів, інтегрованих уроків, предметних тижнів. До заходу долучилося  125 фахівців галузі освіти.

3.Нетворкінг «ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ КОМПОНЕНТІВ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ» проведений завідувачем кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР Оленою Аксьоновою. Метою обміну інформацією між учасниками заходу, об'єднаними спільними професійними інтересами, було ознайомлення з актуальними питаннями впровадження здоров’язбережувальних компонентів в освітній процес. В ході роботи розглянуто проблемні питання, пов’язані зі станом впровадження  здоров’язбережувальних компонентів в освітній процес Запорізької області, презентовано панораму методичних знахідок педагогів щодо профілактичної роботи в закладах освіти в онлайн-режимі, охарактеризовано методики арт-терапії як засобу розвитку здоров'я дітей інклюзивної групи/классу. Учасники взаємодії збагатилися знаннями  збереження психічного та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану та оволоділи навичками  формування стресостійкості за допомогою розвитку адаптивних механізмів. До участі у заході долучилися 150 психолого-педагогічних та педагогічних працівників закладів освіти, інших зацікавлених осіб.

До Міжнародного Тижня освіти дорослих-2023 у спеціальній бібліотеці КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувалася книжкова виставка «Освіта дорослих: вчитися, доучуватися та переучуватися», яка підготовлена в цілях популяризації літератури та задля задоволення потреб освітян в інтелектуальному, культурному і духовному розвитку в процесі здобуття неперервної освіти. Виставка тривала з 11 по 17 вересня. Відвідувачі мали можливість ознайомитися і з працями педагогів інституту, присвяченими освіті дорослих та післядипломній освіті. 

Загалом з нагоди Тижня освіти дорослих - 2023 співробітниками КЗ «ЗОІППО» ЗОР підготовлено та проведено в дистанційному режимі 10 тематичних заходів, у яких взяли участь 1139 учасників. В інтерактивній формі розглянуто актуальні питання сьогодення української освіти, що викликали зацікавленість і жваве обговорення з боку педагогічних та науково-педагогічних працівників. Свідченням чого є значна кількість учасників, які долучилися до роботи, їх відгуки у чатах, висловлені ними ідеї та пропозиції.