Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності


21.04.2022 співробітниками науково – дослідних лабораторій комунального закладу «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради проведено  онлайн заходи, присвячені Всесвітньому дню творчості та інноваційної діяльності (World Creativity and Innovation Day).

Фахівці науково – дослідної лабораторії «Науково-методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогів щодо фасилітації гри та реалізації ігрових методів навчання в освітньому просторі Запорізького регіону» провели вебінар для  директорів, вихователів-методистів і вихователів ЗДО Запорізької області, з теми «Інноваційні діяльнісні практики в освітньому середовищі ЗДО» .  До інтерактивної взаємодії у дистанційному режимі долучилося понад 100  учасників.

Для унаочнення творчих результатів та навігації у світі інноваційної практики дошкілля Запорізької області члени кафедри дошкільної освіти ЗОІППО підготували інтерактивну мапу, в якій представлено професійні здобутки педагогів регіону за останні роки. З основними творчими досягненнями фахівців дошкільної освіти ознайомила учасників вебінару к. пед. н., доцент кафедри ДО, завідувачка науково-дослідної лабораторії Людмила Шульга.

Під час онлайн зустрічі було презентовано досвід інноваційної практики ЗДО №100 "Гармонія" м. Запоріжжя. Тема досвіду присвячена питанню  візуалізації як інноваційного потенціалу ефективних методів навчання та комунікації у сфері дошкільної освіти. Директор ЗДО Канцедал  Наталія акцентувала увагу на управлінських аспектах інноваційної діяльності закладу. Учитель-логопед Філічкіна Юлія, автор методичного посібника «Стіни, які говорять», визначила  практичну значущість візуалізації освітнього простору як засобу ефективної  соціалізації та освіти дитини. За результатами роботи всі учасники вебінару отримали відповідні сертифікати.

Захід, підготовлений до Дня творчості та інноваційної діяльності співробітниками НДЛ «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі», давав можливість його учасникам перевірити та поглибити свої знання з історії запровадження Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності, а також пригадати відомі у всьому світі винаходи та їхніх авторів. На сайті лабораторії  розміщено покликання на квест «Експедиція», який мали можливість пройти усі бажаючі. Його авторами стали: Півненко Юлія – завідувач лабораторії «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі», к. пед. н., доцент, доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Аксьонова Олена – головний науковий співробітник лабораторії, к.пед.н., доцент, майстер спорту СРСР, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Стадниченко Кіра – старший викладач кафедри інформатичної та технологічної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Під час проходження квесту учасники «відвідали» 5 країн (США, Англію, Японію, Болівію та Україну). У кожній з них шукали відповіді на питання та збирали секретний код, який давав можливість перейти до наступного пункту призначення та отримати частину загального коду. На переможців чекала супергра.

21 квітня 2022р., у Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності та напередодні Всеукраїнського Дня психолога, відбувся вебінар «Професійний розвиток практичного психолога інклюзивно-ресурсного центру» для практичних психологів ІРЦ (спікер Наталія Марко, методист ОРЦПІО).

У межах проведення Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності, кафедра теорії та методики виховання 21 квітня 2022 р. провела розширене засідання кафедри, на якому провели обговорення та сформулювали практичні поради/рекомендації на допомогу батькам та педагогам щодо підтримки дітей в умовах війни. До обговорення актуальних питань, окрім викладачів кафедри, приєднались наші колеги: Стефанюк С.К., доктор філософії, автор книжок з козацької педагогіки та християнського виховання, Германова А.Г., Сердюк Н.В., Скворцова Ю.П., Трояненко С.М., заступники директорів з виховної роботи та педагоги-організатори.