Читачам

Електронні версії підручників

ЕЛЕКТРОННІ ВЕРСІЇ ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКІВ МОЖНА ЗНАЙТИ І ЗАВАНТАЖИТИ В БАГАТЬОХ МІСЦЯХ ІНТЕРНЕТУ, АЛЕ БУДЬТЕ УВАЖНІ, ТАК ЯК ЗДЕБІЛЬШОГО ПОСИЛАННЯ БУДУТЬ НЕПРЯМИМИ, ЗАПЛУТАНИМИ АБО НАВІТЬ ШКІДЛИВИМИ. В СПИСКУ НИЖЧЕ ПІДІБРАНІ НАЙКРАЩІ БЕЗПЕЧНІ САЙТИ З ПІДРУЧНИКАМИ, БІЛЬШІСТЬ ФАЙЛІВ З ЯКИХ ДОСТУПНІ ДЛЯ ПРЯМОГО ЗАВАНТАЖЕННЯ В ФОРМАТАХ DJVU И PDF. ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ ПІДРУЧНИКІВ НА ПРИСТРОЯХ З ОПЕРАЦІЙНОЮ СИСТЕМОЮ ANDROID РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОГРАМУ EBOOKDROID. САЙТИ АКТИВНО ЗМІНЮЮТЬСЯ І ЯКЩО НЕ ВИХОДИТЬ ЗНАЙТИ АБО НОРМАЛЬНО ЗАВАНТАЖИТИ ПІДРУЧНИК З ОДНОГО САЙТУ, ТО СПРОБУЙТЕ НА ІНШОМУ.

PIDRUCHNYK.COM.UA/ ДУЖЕ ЗРУЧНИЙ САЙТ ЯК ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН, ТАК І ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ (ПРЯМІ ПОСИЛАННЯ ПІД ВІКНОМ ОНЛАЙН-ПЕРЕГЛЯДУ)

PORTFEL.AT.UA/ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ КОПІЇ ПІДРУЧНИКА НЕОБХІДНО НА ЙОГО СТОРІНЦІ КЛІКНУТИ ПО ІКОНЦІ PDF АБО DJVU ПОРЯД З ЗОБРАЖЕННЯМ КНИЖКИ І В НАСТУПНОМУ ВІКНІ ТАКОЖ ВИБРАТИ "СКАЧАТЬ".

4BOOK.ORG/UCHEBNIKI-UKRAINA ПІДРУЧНИК ЗАВАНТАЖИТЬСЯ В ВИГЛЯДІ АРХІВУ, ЙОГО НЕОБХІДНО БУДЕ РОЗПАКУВАТИ (ПРОГРАМОЮ WINRAR АБО АНАЛОГІЧНОЮ), ТАК ЯК БІЛЬШІСТЬ ПРИСТРОЇВ НЕ ЗМОЖУТЬ ЙОГО ПРОЧИТАТИ.

Як працювати з підручником

1. Прочитай увесь заданий текст, глибоко вдумуючись у його зміст. Пам’ятай, що читання підручника без напруження думки – марна трата часу.

2. Працюй завжди з ручкою або олівцем в руках.

3. Засвоєнню допоможуть схематичні малюнки й записи.

4. Поділи в думці текст на частини і знайди основну думку.

5. Читаючи текст, пов’язуй його з часом, картою,графіками, схемами підручника. Пам’ятай, що безхронології та карти немає історії.

6. Порівнюй, зіставляй вивчений матеріал, факти,явища з іншими.

7. Складай короткий усний (письмовий) план прочитаного. Коли такий план подано вчителем, то вивчай матеріал за планом.

8. Намагайся в тексті знайти відповідь на кожне запитання, наведене в кінці параграфа.

9. Привчай себе до самоконтролю: обов’язково перекажи вголос або про себе заданий матеріал,спочатку частинами, а потім – у цілому весь параграф. Роби це так, щоб словам було тісно, а думкам – просторо.

10. Виконуй завжди домашні завдання.

11. Долай труднощі, а не тікай від них. Працюй систематично і наполегливо над книжкою.

Як вибрати книгу для читання

Зайшовши до бібліотеки, треба звернутись до її каталогів. В перекладі з грецької „каталог” означає „перелік”. Отже, каталог – перелік усіх книг, які є в бібліотеці. Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою і читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є вбібліотеці потрібна йому книга, які книги є в бібліотеціз даної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в цій бібліотеці.

В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.

На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.

Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про зміст книги і поради, кому рекомендована дана книга.

Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ З ДОВІДКОВОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

Навіть найрозумніша людина в світі не може пам’ятати великі події сучасного та минулого, численні дати, цифри, факти. Доповнюють пам’ять людини книги, які всезнають, словники, довідники, енциклопедії. Ці книги – друзі нашої пам’яті, вони дають відповідь на будь-яке питання. Як же ці книги побудовані? Як ними користуватися в роботі? Найпростіші з них :

1. Словники. В них зібрані слова,розташовані в алфавітному порядку. Найбільшим попитом користується орфографічний словник. Майже всі ми ним користуємося, коли не знаємо, як писати те чи інше слово. Коли ж Вас цікавитиме значення слова та історія його походження – користуйтеся „Тлумачним словником”. Словник російського вченого і письменника В.Даля, де автор зібрав 200000 слів, особливо відомий. Кожне слово тут має пояснення і тлумачення. Цей словник надає велику допомогу причитанні російської дореволюційної літератури, пояснює слова, які нам сьогодні незрозумілі. Читаючи газети та журнали, ви часто зустрічаєтесь зі словами, які прийшли з інших мов народів світу – тут вам допоможе „Словник іншомовних слів”. Кожен учень – повинен мати відповідні навички роботи зі словником. Уважно переглядайте передмову до словників,знайомтеся з умовними позначеннями. Нашим добрим помічником є:

2. Енциклопедії. Саме слово взяте з грецької мови і означає: „коло знань”. В наш час енциклопедіями називають книги, в яких коротко викладено у певній системі дані про науку,техніку, культуру, природу, мистецтво та ін. У більшості матеріал в енциклопедіях розміщено аалфавітному порядку.Винятком з цього є „Дитяча енциклопедія”. В ній матеріал розташований по системі знань. В її створенні брали участь педагоги, письменники, художники.Кожний том присвячений окремій галузі знань. У кожному томі вміщуються таблиці й різні допоміжні покажчики: хронологічний, алфавітний,бібліографічний. Останній рекомендує найбільш цікаві книги з теми, якій присвячено даний том.Як же користуватися „Дитячою енциклопедією.”? Насамперед, потрібно визначити, в якому том ізнаходиться потрібний матеріал. Припустимо, що вас цікавить історія середніх віків. „Історія людського суспільства” знаходиться в 7-му томі, отже, необхідний матеріал ми знайдемо в 7-му томі. Є ще галузеві енциклопедії: географічна, хімічна,технічна... Вони також допоможуть вам у вивченні шкільної програми.

Онлайн версії дитячих книжок з малюнками українською мовою можна знайти на сайті https://xn--80aaukc.xn--j1amh/


ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТТКІВ

ЗОЛОТА КОЛЕКЦІЯ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Інформаційні хвилинки

інформаційні_хвилинки.doc (951296)