Історія школи

       

Виглядають із зелених вишневих садочків біленькі чепурненькі хатки підведені червоним та чорним. Збігають від них до зелених берегів уквітчані ' чорнобривцями, пом'яками, панськими уздиками, засадовлені картоплями,засіяні буряками, житами,квасолями,соняхами,кавунами та динями огороди. Задивляються верби у в'юнку, чисту як скло річечку- Гнилий Ташлик. Гнилим , певно, назвали річечеку тому,що брала початок із болотистої місцевості. У вершині, де був Терновий яр, така трясовина була,що затягувала і корів, коли ті ненароком туди заходили,та за переказами, навіть вози з кіньми там зникали. Поспішає річечка до Тясмина, несе у світи розповіді про село з неповторною назвою - Надточаївка.

Перша школа в нашому селі була організована в 1873 році дяком у сторожці біля церкви. Дяк навчав дітей грамоті і Закону Божому. З 1900 по 1916 роки одним з учителів, який залишився в спогадах односельців, був Щербак Савка Омелькович. Він мав хороші здібності, гарний голос, почерк. Закінчивши церковно – приходську школу, став її вчителем.

В 20 – ті роки минулого століття в селі працювала чотирьох – класна школа, яка називалася «Попівська хата». Завідуючим школи був Осадчий Йосип Пудович. Пізніше – репресований. Згодом завідуючим цієї школи став Борисович Леонтій Климович. З 1930 по 1934 р.р. школу називали ШКМ (Школа колгоспної молоді). Вчителів було 12 і навчали 340 дітей. Частина дітей навчалась в розкуркулених хатах. Стара школа не вмішала таку кількість учнів, і було збудоване нове приміщення школи.

Вітри історії пронеслися і над нашим селом. В роки війни школа була закрита, в приміщенні школи німці розмістили конюшню. Після визволення села в січні 1944 року школа відновила свою роботу. До неї ходили діти з навколишніх сіл. Класи були переповнені. Навчалися у дві зміни. Директором школи в цей час працював Ропай Сергій Олексійович. А вчителями молодших класів були Кваша Михайло Петрович, Надточій Наталія Сидорівна, Ковдій Катерина Федорівна. Пізніше директором школи став Задніпряни

й Микола Климович, а згодом Нагорний Микола Афанасійович.

В 1960 році Надточаївську семирічку перейменовано в восьмирічну школу. За рішенням загальних зборів колгоспників в 1963 році за кошти колгоспу ім.Кірова було збудовано нове приміщення школи. Директором новобудови стала Сіпко Валентина Прокопівна. А згодом начальником Шполянського відділу освіти стає відмінник народної освіти України, заслужений вчитель України Сіпко Валентина Прокопівна.

З 1979 – 1986 р.р директором школи була Деряженко Тамара Семенівна.   

З 1986 – 1998 р.р. директором школи працювала Клименко Раїса Іллінічна. Поряд з Раїсою Ілліїнічною працювали справжні майстри педагогічної справи, люди, які все своє життя присвятили дітям, її колеги – соратниці Гаркуша Надія Іванівна, Ларченко Любов Федорівна, Ропай Ольга Іванівна, Шевченко Галина Григорівна, Моцна Лідія Андрієвна, Солодка Тамара Василівна.

Наша школа – справжня шкільна родина, з теплотою зустріли сільських дошкільнят. Батьки та вчителі обладнали зразкову кімнату та ігровий майданчик для дошкільної групи «Сонечко». З 2002 по 2010 роки дошкільну групу очолювала вихователь – методист, справжня дитяча Фея Тритяк Євдокія Миколаївна. На даний час вихователем різновікової групи «Сонечко» працює надзвичайно поміркована, мудра, стримана, оптимістична Відняк Любов Миколаївна.

З 1998  по 2012 рік директором НВК працювала Моцна Лідія Андріївна. 

Рішенням сесії Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади від 14.09.2021 року навчальний заклад одержав нову назву «Надточаївська гімназія Шполянської міської ради ОТГ Черкаської області»

Відповідно до рішення сесії Шполянської міської ради об"єднаної  територіальної громади від 29.05.2023 року відбулося перепрофілювання Надточаївської гімназії у Надточаївську початкову школу.