Тематичні онлайн-сторінки

Тематична онлайн-сторінка «Живий голос поета-громадянина», яка присвячена 85-річчю від дня народження Василя Стуса, українського поета, перекладача, літературознавця, публіциста, правозахисника, який отримав посмертно Національну премію імені Т.Г. Шевченко та звання Героя України; генія, який прожив лише 47 років та в якого радянська влада перервала його земне життя.

Тематична онлайн-сторінка містить структуровану та систематизовану добірку матеріалів про життя і творчість видатного українця. Матеріали будуть цікавими бібліотекарям, педагогам та усім, кого хвилює українська література.

Інформаційно-бібліографічний ресурс

Науковий керівник проекту – Л. Д. Березівська, доктор пед. наук, професор, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

Створення інформаційно-бібліографічного ресурсу „Видатні педагоги України та світу” розпочато фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського у 2008 році в межах НДР „Теоретичні засади формування всеукраїнського інформаційного ресурсу з питань психолого-педагогічної науки і освіти на базі Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського” (2006–2010 рр.) (наук. керівник Рогова П. І.).

Метою ресурсу є: популяризація кращих здобутків вітчизняної та зарубіжної педагогічної та психологічної наук й освіти шляхом консолідації інформації про визначних осіб, як вітчизняних так і зарубіжних; висвітлення їх життя, діяльності, творчої спадщини та втілення їх ідей в практику. Цей ресурс сприятиме розкриттю фондів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, вихованню патріотизму в молодого покоління, інформаційному забезпеченню науково-просвітницьких програм, проведенню громадсько-виховних заходів тощо.

Широке коло користувачів, як ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, так і віддалених вчених України  й світу, отримавши представлену інформацію, поглиблять власні інформаційні запити, підвищать якість досліджень із питань історії педагогічної науки, освіти, бібліотекознавства та суміжних галузей знань.

Окрім цього, формування вище названого ресурсу дозволить у кінцевому результаті мати багатогранний інформаційно-бібліографічний ресурс в електронній формі, що складатиметься з довідкових, біобібліографічних та інших документів, які сприятимуть глибокому розкриттю тієї чи іншої особистості, її внеску у розвиток науки й практики.

У структурі ресурсу: біографія діяча, бібліографія його праць та матеріалів про нього, окремі повнотекстові твори та інші додаткові матеріали, зокрема фотогалерея, що присвячена педагогу, а також матеріали, що розкривають діяльність установи, яка носить його ім’я. Вміщено інформацію про нагороди, премії, пам’ятники, наукові читання, пов’язані з ім’ям видатної особи тощо.

Учасники: фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та бібліотек освітянської мережі МОН України та НАПН України, регіональних, науково-педагогічних бібліотек, бібліотеки вищих навчальних закладів I–IV р. а. різних видів. У формуванні ресурсу можуть брати участь бібліотеки інших систем і відомств, що носять ім’я відомих педагогів і просвітників.

Костянтин Дмитрович Ушинський – видатний український і російський педагог-класик, новатор, реформатор шкільної освіти, основоположник наукової педагогіки й народної школи, професор Ярославського юридичного ліцею, викладач й інспектор Гатчинського сирітського та Смольного інститутів, поборник класно-урочної системи навчання, автор праць із теорії та історії педагогіки, підручників для початкової школи «Дитячий світ», «Рідне слово», фундаментальної праці «Людина як предмет виховання» (у 2 т.). Педагогічна система К. Д. Ушинського позитивно вплинула на подальший розвиток педагогічної думки в Росії, Україні та інших країнах світу.

Матеріал підготовлено:

Доркену А. М., зав. філії ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського;

Логою Т. В., зав. Сектору наукової організації та зберігання фондів філії ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського;

Мосієнко С. В., Скрипнік О. В., м.н.с. ДНПБУ України ім. В. О. Сухомлинського

e-mail: dnpb@i.ua тел. 467-22-14