Історія ліцею

У 1871 р. на північний-схід від містечка Малин була заснована німецька колонія Малиндорф. Назва колонії у перекладі з німецької на українську мову означає «Малинське село». Відповідно до даних обстеження, статистичними установами Міністерства внутрішніх справ за дорученням Статистичної Ради Російської імперії на початку 80-х рр., значиться, що за 1 версту від волосного містечка Малин є німецька колонія Малиндорф зі 138 мешканцями та кирхою.

Німецькі колоністи дбали проте, щоб їхні діти отримали початкову освіту. Досить високий рівень освіченості перших жителів нашого села відмічав і поміщик Михайло Миклуха-Маклай.

У 1871 р. за розпорядженням київського лютеранського пастора О. Свенсона на території колонії Малиндорф було утворено конфірмаційне училище, в якому навчалося 40 учнів. У ньому викладалися Закон Божий, читання, письмо, арифметика та церковний спів. Навчання велося на німецькій мові. Учителем був К. Віхерт. Утримувалося училище на кошти німецьких колоністів.

У 1902 р. в селі діяла церковно-приходська школа, в якій навчалося 69 учнів. Учителем школи був А. Кучера.

У 1925 р. на сході села було вирішено побудувати нове приміщення школи за рахунок його жителів. У 1926 р. навчання у школі розпочалося, але не у новому приміщені, а в будинку, який було куплено в одного місцевого жителя. Цей будинок переобладнали під приміщення школи. У 1926-1934 рр. Малинівська школа була початковою. Навчання у ній проводилось як українською, так і чеською мовами. У цей період учителями у школі були чехи - Я. Живностка, Й. Барцал та В. Гомолачек. У 1934 р. початкова школа була реорганізована в семирічну. Під приміщення старших класів було переобладнано один з просторих будинків місцевих жителів. Із 1937 р. чеська мова у школі перестала викладатися у зв’язку із згортанням радянською владою політики «коренізації».

У липні 1941 р. в результаті великої пожежі, яка виникла під час оборонних боїв за Малин, значна частина села згоріла, у тому числі згоріли обидва приміщення школи.

12 листопада 1943 р. Малинівка була звільнена від гітлерівських загарбників силами 226 стрілецької дивізії І-го Українського фронту. Уже на початку 1944 р. в селі знову відновила роботу початкова школа. У ній учителями працювали Полачек М.Р. і Полачек Ф.Ф. Директором школи був Білозор І.Д.

У 50-ті рр. в історії Малинівської школи розпочався новий етап. Шкільне приміщення тепер розташувалася на території сусіднього села Юрівка, але її назва від цього не змінилася. У 1953 р. Малинівська школа була реорганізована в семирічну, а через п’ять років вже у восьмирічну. У 1961 р. було побудовано ще один навчальний корпус Малинівської школи, в якому навчалися учні старших класів. На той час у школі навчалося 166 учнів.

У 1985 р. з нагоди 40-ї річниці Дня Перемоги було збудовано нове двоповерхове приміщення Малинівської школи із їдальнею, спортивним залом, спортивним майданчиком та теплицею. З цього часу вона стає Малинівською середньою школою. У ній навчалися діти місцевих колгоспників та робітників і службовців приміської зони. У 1985-1996 рр. директором школи був Захарчук О.О.

З 1996 р. по 2001 р. директором школи працював Литка М.Д. У цей час школа переходить до системи диференційованого підходу у навчально-виховному процесі. На базі школи діяла філія факультету довузівської підготовки Київського політехнічного університету.

У 1999-2003 рр. у Малинівській школі працювали учителі чеської мови: Ярослав Свобода, Богдана Шолцова та Іван Бржечка. Чеську мову вивчали не тільки діти, а й дорослі краяни. На заняттях вивчали чеську абетку і граматику, знайомилися із звичаями і традиціями чеського народу та його історією.

Із 2001 р. директором школи працював Бех Л.І. Під час його керівництва покращилося обладнання навчальних кабінетів, відкрито сучасний комп’ютерний клас, виходила газета «Малинівські новини», де висвітлювалися важливі події та нагальні проблеми шкільного життя.

У 1999 р. у Малинівці було введено у дію нове сучасне приміщення дитячого садка «Джерельце», на 75 місць. Ця знамена подія для нашого села відбулася за безпосереднього сприяння президента Л.Д. Кучма, який допоміг виділити субвенцію з державного бюджету на завершення будівництва дитячого садка.

Навесні 2003 р. школа внаслідок об’єднання із дитячим садком «Джерельце» була реорганізована у Малинівський ЗНВК «Школа-сад» І-ІІІ ст. У 2011 р. навчальний заклад було перейменовано у Малинівський НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ст.».

Завдяки спільним зусиллям адміністрації, педагогічного та учнівського колективів навчальний заклад постійно посідав призові місця в рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів Малинського району. Учні школи були неодноразовими переможцями районних та призерами обласних предметних олімпіад.

У липні 2021 р. директором Малинівського НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ст.» став Марек І.С., який був призначений на дану посаду відповідно до розпорядження голови Малинської міської ради №324-к від 29 червня 2021 р. «Про укладення контракту з Мареком І.С.».

У 2022 р. після широкомасштабного військового вторгнення збройних сил Російської Федерації бойові дії відбувалися у безпосередній близькості з територією Малинівського старостинського округу. 8 березня 2022 р. внаслідок авіаційного удару нанесеного по Юрівці загинуло 5 представників родини Ободзінських, серед них чотирнадцятирічний Володимир Ободзінський, учень 9 класу Малинівського НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ст.» 15-16 березня 2022 р. внаслідок дії вибухової хвилі спричиненої ракетними ударами ворожої авіації, які відбулися неподалік від приміщення Малинівського НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ст.» приміщення закладу освіти зазнали цілої низки пошкоджень: 62 дерев’яні віконні рами, труби та чавунні радіатори системи опалення, вхідні двері електрощитової, покриття даху із єврорубероїду одного з корпусів.

У 2022 р. відповідно до рішень Малинської міської ради №683 від 8 липня «Про перейменування Малинівського НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ступенів» Малинської міської ради Житомирської області та затвердження Статуту Малинівського ліцею Малинської міської ради, закріплення майна за закладом на праві оперативного управління» і №684 від 8 липня «Про виділ дошкільного відділення з Малинівського ліцею Малинської міської ради» відбулася реорганізація Малинівського НВК «ДНЗ-ЗНЗ І-ІІІ ст.» у дві окремі юридичні особи: Малинівський ліцей Малинської міської ради та Малинівський ЗДО «Джерельце» Малинської міської ради.

До початку 2022-2023 н.р. більшість пошкоджень одержаних закладом освіти в ході бойових дій були усунені. Із метою організації безпечного середовища для учасників освітнього процесу в 2022-2023 н.р. зусиллями педагогічного колективу і обслуговуючого персоналу ліцею та батьківської громадськості в підвальному приміщенні будівлі Малинівського старостинського округу було облаштовано пристосоване захисне укриття. Завдяки цьому протягом даного навчального року організація освітнього процесу в закладі освіти відбувалася в очній формі.

У ліцеї створено всі умови для забезпечення гарантованого права учнів на здобуття якісної освіти та формування гармонійно розвиненої особистості. Для успішного навчання дітей у ліцеї облаштовані 18 класних кімнат, з них 2 кабінети інформатики, спортивна зала, актова зала, їдальня, майстерня трудового навчання.

У навчальному закладі створено офіційну WEB-сторінку та офіційну сторінку закладу освіти в соціальній мережі Фейсбук, які інформують про головні події життя ліцею, повідомляють про важливі нововведення і зміни освітянської галузі, розкривають болючі проблеми її сьогодення.

Значна увага в Малинівському ліцеї приділяється організації позакласної та гурткової роботи із здобувачами освіти. У ліцеї діє військово-патріотичний гурток «Юний стрілець» (керівник Майданович Микола), до роботи в якому залучено 25 юнаків та дівчат 5-8 класів. На базі ліцею діють спортивні секції Малинської ДЮСШ з тенісу настільного (тренер Анісімова Галина), боксу (тренер Марченко Олег) та футболу (тренер Харченко Сергій). Навчально-тренувальною роботою у секціях охоплено 50 учнів.

Упродовж двох останніх років враховуючи прохання батьків учнів відкрито 2 гуртки Малинського ЦДЮТ: хореографічний «Каламайка» (керівник Дідківська Вікторія) та театральний (керівник Парфіненко Наталія), в яких займаються 35 учнів.

Приміщення Малинівського ліцею

Учасники фольклорного ансамблю «Каламайка» у національних чеських костюмах. 2008 р.