Виховні заходи 2023-2024 н.р.

2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Як Україна стала незалежною – історія

Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з’явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.

Через місяць після цього стався “Серпневий путч” – подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий “Акт проголошення незалежності України”. Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР. 

1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня. 

15 цікавих фактів про День Незалежності України

Вперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 року. Однак пізніше дату перенесли на 24 серпня.

Рішення про проголошення незалежності України було прийнято не політиками, а народом на Всеукраїнському референдумі. Тоді на листочку було лише одне запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Понад 90% українців з різних областей відповіли ствердно.

24 серпня 1991 року було скликано надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР – сталося це через 3 дні після подавлення путчу консервативних сил СРСР.

346 депутатів (навіть комуністична партія УРСР) проголосували за незалежність України.

Після завершення позачергового засідання (24 серпня 1991 року) біля трибуни опозиціонерами був виконаний гімн Українських Січових стрільців. Пісню відразу підхопили мітингувальники, які зібралися на вулиці.

Вранці 23 серпня 1991 року в звичайному шкільному зошиті була записана чернетка Акту про проголошення незалежності України. Написали її Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.

Внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор запропонував В’ячеслав Чорновіл. З ним український народ стояв на барикадах біля російського Білого дому. Пізніше прапор підняли над куполом парламенту.

24 серпня 1991 року український синьо-жовтий прапор вперше від 1920 року замайорів на флагштоку біля київської міської ради.

28 січня 1992 року Державний прапор України офіційно затвердили як державний символ.

Синій колір прапора України означає все земне, а жовтий – символізує Творця, Бога-Отця та Вищу Духовність.

Перший військовий парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся на Хрещатику в Києві 24 серпня 1994 року.

Першим президентом незалежної України став Леонід Кравчук.

Польща стала першою державою, яка визнала незалежність України.

День Незалежності України святкують також і за кордоном – проводять акції, мітинги, флешмоби, концерти.

2 вересня 1996 року в обіг ввели національну валюту України – гривню.

На жаль, російські окупанти намагаються позбавити України найдорожчого – незалежності, суверенітету та життя українців.

1 вересня 

Нехай будуть підвладні всі шкільні та життєві завдання.

Навчатись на відмінно

Бажаєм вам віднині.

Батькам своїм на радість,

На славу Україні!

Бажаю цікавих уроків, відмінних оцінок і  перемог. 

Щоб  навчити цінувати власне здоров’я,виховувати в школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом в гімназії щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень.  Не виключенням став і цей рік. Олімпійський тиждень тривав з 11 вересня по 15 вересня. До проведення   заходів долучилися не лише вчителі фізичної культури а й всі вчителі гімназії.

Протягом тижня   діти створювали цікаві та змістовні плакати до Дня спорту «Знай наший олімпійських чемпіонів» та «Олімпійські ігри» , брали участь у виставці малюнків «Спорт у моєму житті»,   змаганнях з підтягування, футболу для початкової школи «Веселі старти». Проведено інформаційні хвилинки «Цікаві олімпійські факти». Учні змагалися  у спритності та витривалості.

У рамках Олімпійського уроку було проведено спортивне свято «Веселі старти» серед учнів  середніх  класів, змагання з  міні-футболу, в яких усі бажаючі мали можливість випробувати свої сили, спритність та витривалість.

Твій друг – безпечний рух

       Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
      Тому традиційно в нашій гімназії з 18 вересня 2023 року по 22 вересня 2023 року проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.

      В цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, переглянули мультфільм і визначил порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

       Свої знання з ПДР учні намалювали і оформили класні дошки, щоб усі, хто проходив повз класа, могли переглянути і повторити правила.
Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

День вчителя - одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий День в гімназії, як завжди, яскраво, весело та креативно!!! Зранку 29 вересня 2023 року учні 9 класу влаштували для вчителів справжнє свято – зустрічали вчителів у вестибюлі гімназії, вітали і дарували святкові сюрпризи. Учні заздалегідь готувалися до цього свята: прикрашали шкільні коридори та готували привітання для вчителів.

Після уроків в актовій залі відбувся святковий концерт до Дня вчителя, який підготували учні 9класу під керівництвом класного керівника Шведюк Надії Володимирівни, педагогів організаторів – Яремчук Наталії Андріївни та Стецюк Ірини Святославівни та лідерів учнівського самоврядування.

Теплими щирими словами, вокальними номерами та хореографічними постановками учні гімназії привітали всіх педагогів. Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній шкільній родині!!!

Зі святом вчителів найкращих ми вітаєм!

Хай будні вам приносять тільки щастя!

Всього найсонячнішого ми вам бажаєм!

Бо досвіду та знань вже не пропасти!

За невтомну працю Вашу

Уклін Вам до землі низький

Прийміть подяку щиру нашу

За труд учительський важкий!

Невеликі донати важливі: у нашій гімназії на благодійному ярмарку зібрали 16  тисяч 550 гривень для ЗСУ

 Сьогодні, 02 жовтня 2023 р.  шкільна родина Лисогірської гімназії організувала благодійний ярмарок, щоби підтримати українську армію. Ідея та організація ярмарку належить учнівському самоврядуванню, до якого входять представники із різних класів, а значить: це ідея дуже багатьох учнів гімназії.

Торти, пляцки, тістечка, печиво, вафлі, піца, сік, чай – чого тільки не було на столах!  Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й вчителі та жителі села.

16 тисяч 550 гривень під час доброчинного ярмарку зібрали учні гімназії.

Дякуємо за активність та підтримку усім батькам, які із задоволенням та натхненням постійно долучаються до благодійного ярмарку. Робимо все, що можемо разом, для нашої перемоги.

Зібрані гроші передадуть на потреби ЗСУ.

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин  – це день, який допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх та безпритульних тварин .

Всесвітній день захисту тварин-це свято, яке допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

  Живе спілкування з чотирилапими чи пернатими друзями-це найприємніші моменти в житті дітей.

  І наші учні також люблять і мають улюбленців та долучились до цієї справи. Діти знають і пам'ятають, що ми одна велика сім'я  на маленькій планеті і роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

 З учнями початкової школи було проведено багато різних заходів:

1 клас   Гра «Передай любов тваринці», 

2 клас   Урок-гра «Якщо добрий ти…..»,

3 клас   Урок доброти «Зігрійте серце добротою», виставка малюнків

4 клас Урок доброти «Добро вертається сторицею…», виставка малюнків

Учні запам'ятали ,що всім братам нашим меншим потрібна турбота, ласка і любов. І вони обов'язково відповідатимуть нам тим же!

10 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ. Сьогодні Всесвітній день психічного здоров'я. Це день, який нагадує нам всім про важливість турботи про себе, нагадує про те, що коли вам непросто, коли ви самостійно не справляєтеся з психологічними та міжособистісними проблемами, переживаєте травматичні зміни та події в житті, схильні до тривожних думок, які вас виснажують, помічаєте зміни в собі, які негативно впливають на ваше життя, коли ви прагнете знайти свої внутрішні точки опори та покращити своє психічне здоров'я - ви можете звернутися по допомогу до фахівців - психолога, психіатра чи психотерапевта.

Це НОРМАЛЬНО-турбуватися про психічне здоров'я!

Основним завданням цього дня стало підвищити рівень обізнаності учнів гімназії про ментальне здоров'я, познайомити школярів зі способами подолання негативних емоцій, формування навичок саморегуляції.

13 жовтня виповнюється 100 років від дня народження Михайла Івановича Сікорського - українського історика , краєзнавця,фаната музейної справи, який у місті Переяслав-Хмельницький зумів облаштувати музейне містечко з понад 22 тис. експонатами, зберігши для нащадків цінні  пам'ятки нашої історії і культури.

Сьогодні  учитель історії Василь Дмитрович Триндюк з учнями 7 - 9 класів пригадали життєвий шлях  видатного історика і здійснили віртуальну екскурсію до  історико-етнографічного заповідника "Переяслав"

17 жовтня 2023 р. Сьогодні ми  провели неймовірний захід до Дня Хліба, який був наповнений різноманітними активності та навчальними моментами.

Наші маленькі артисти вразили всіх своїми виступами:діти співали чудові пісні та розказували вірші, які вони вивчили для цього заходу.

Учні 9 класу влаштували нам справжню руханку, демонструючи свої таланти та енергію!

Потім всі розійшлись на частування. Рецепти були справжніми шедеврами! Якими діти із задоволенням ділились один з одним.

Малюнки молодших дітей були яскравими та вражаючими

День був наповнений не лише смаком, але й навчальними моментами.

Дякуємо дітям, вчителям та батькам... усім усім, хто взяв участь та зробив цей захід особливим!

Шановні діти.

27 жовтня відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Текст читатиме український актор, зірка фільму “Довбуш” Олексій Гнатковський.

Що варто знати про Радіодиктант – 2023

Текст Радіодиктанту – 2023 матиме назву “Дороги України”. Він відбудеться 27 жовтня з 11:00 до 12:00 години. Авторкою тексту є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко.

Його можна слухати і дивитися на:

на хвилях Українського радіо та Радіо Культура;

в ефірі телеканалу Суспільне Культура;

на ютуб-каналі Українського Радіо;

на фейсбук-сторінках Суспільного.

Текст Радіодиктанту оприлюднять 30 жовтня об 11:00 на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.

Раджу усім бажаючим (вчителям, учням та батькам ) долучитися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності і перевірити свої мовні вміння.

25 жовтня 2023 р. Вітаємо Ліллію Бенедюк, ученицю 9 класу, яка була обрана на посаду голови комісії з питань толерантності та духовного розвитку при РАДІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ГРОМАДИ. Лілю, бажаємо тобі успіхів і плідної праці!

7 листопада 2023 р. Сьогодні, як ніколи зростає співпраця закладів освіти  з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

Відтак 7 листопада  здобувачі освіти і класні керівники зустрілися з працівниками  ювенальної превенції Теофіпольського відділу поліції -  старшим інспектором Петром Яцюком, капітаном Сергієм Черепюком.

 Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та на вулиці, про правила безпечного поводження в Інтернеті, акцентувалась увага на видах відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Особливу увагу приділили темі булінгу в сучасному суспільстві. Зустріч пройшла у формі діалогу, всі отримали корисну інформацію та погодились з тим, що безпека кожного залежить від нас самих.

17 листопада 2023 р. #Тиждень_безпеки_дорожнього_руху

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя. З 13 по 17 листопада в гімназії пройшов  II етап Тижня безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях ,  дорогах, у транспорті.

Метою проведених заходів є розширення знань дітей про безпечну поведінку на дорогах, розвиток вмінь і навичок свідомо дотримуватися Правил дорожнього руху у темну пору доби і несприятливу погоду, наголошено на необхідності носити одяг зі світловідбивними елементами .

16 та 17 листопада в школі пройшов  Національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому», мета якого спрямована на пропаганду безпеки дорожнього руху та виховання дорожньої культури серед населення.

20 листопада 2023 р.Цікаво і пізнавально у 5 класі відбулася година спілкування "Добро врятує світ. Що таке толерантність", яка пройшла в рамках кольорового тижня, що триває в стінах нашоі гімназії . Діти поміркували над тим, що включає в себе поняття добро, толерантність, обговорили "золоте правило моралі", яке твердить, що добро завжди повертається до людини бумерангом, прикрасили дерево добрих справ, намалювали квітку толерантності. А ще склали і записали список добрих справ, які обов'язково мають примножити. 

#Робити_добро_просто

13 листопада- Всесвітній день добра. Тому метою минулого тижня було пригадати свої добрі вчинки і розмістити на "Стіні доброти", написати другу листівку з побажанням добра, привітати вчителів. Молодші школярі розмальовували тематичні малюнки з переліком добрих справ.

Ми не можемо зробити добрим увесь світ, але робити добрі справи для людей,  які поруч - нам під силу. І добре серце здатне зігріти і підтримати в скрутну хвилину. А ще робити добро дуже приємно Будьте добрими, адже добра багато не буває.

#МИ_РІЗНІ_МИ_РІВНІ!

Цей тиждень був для нас особливим - тиждень толерантності, де кожен з нас вирішив взяти участь у надзвичайному заході "Кольоровий Тиждень Веселки"!

Кожного дня ми приходили в школу в різнокольорових образах, і кожен колір мав своє особливе значення. Спільно ми розповідали про ці кольори, вивчали їхню символіку та ділилися своїми враженнями.

На завершення тижня ми разом влаштували справжню святкову програму. Звучала музика, лунали веселі пісні, а наші танці та руханка були найкращим завершенням тижня!

Цей тиждень показав, наскільки важливо розуміти та поважати різноманіття навколишнього світу. Ми віримо, що толерантність - це не просто слово, а стиль життя. Разом ми робимо наше середовище кращим та різноманітнішим!

Дякуємо всім, хто долучився до цього чудового тижня! Нехай толерантність і розуміння супроводжують нас завжди.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи,у який вшановують патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей,прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

   Лідери учнівського самоврядування Лисогірської гімназії розпочинають флешмоб патріотичної руханки #ГІДНІСТЬ_В_ДІЇ, метою якого є показати, що в Україні талановиті, розумні, творчі діти, які в майбутньому стануть гідними дорослими синами та доньками своєї Батьківщини, гордими українцями.

Естафету передаємо найменшим учням нашої гімназії -1класу та їхньому класному керівнику Рижак Людмилі  Василівні.

24 листопада 2024 р. #ЗАСВІТІТЬ_СВІЧКУ_ПАМ'ЯТІ

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

25 листопада - День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933

Дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!

Україна пам’ятає!

Світ визнає!

27 листопада 2023 р. Шановні учні та мешканці нашого села!

Ми запустили важливу ініціативу, до якої може приєднатися кожен з вас – збір кришечок від пляшок Ця акція має особливе значення для нашого спільного внеску в допомогу тим, хто стоїть на передовій.

Кожна кришечка, яку ви принесете, допоможе виготовити протези для військових, які потребують підтримки. зробить їхнє життя кращим та покаже що, вони-не самі!

Наші кришечки також стануть частиною дронів, які допомагають нашим бійцям. Кожен ваш внесок – це не просто кришечка, це крок до безпеки та захисту наших героїв.

Долучайтеся! Принесіть зібрані кришечки до гімназії.

Разом ми зробимо важливу справу!

Радо повідомляємо:

Учні нашої школи з великим ентузіазмом долучилися до акції "Смілива гривня"! Організована Національним банком України (НБУ) у співпраці з ПриватБанком, Ощадбанком і ПУМБом, яка тривала протягом трьох місяців, з 4 вересня.

Монети номіналом 10, 50 копійок і 1, 2, 5 та 10 гривень, які наші учні приносили до освітнього закладу будуть використані для підтримки наших захисників.

Завдяки щедрості та активності наших учнів, ми зібрали значну кількість грошей

Це висловлює не лише громадянську відповідальність, а й справжню патріотичну позицію нашої шкільної громади. Дякуємо всім за долучення до цієї благородної справи!

Хай наші спільні дії стануть внеском у допомогу тим, хто стоїть захищаючи нашу рідну землю!

23 листопада 2023 р. Учні 5 класу Лисогірськоі гімназії із задоволенням долучилися до акції "Таємний Миколай". Діти протягом тижня збирали подарунки для воїнів , писали листи вдячності, малювали малюночки. Ми дуже сподіваємося, що щирі дитячі слова підтримають нашим захисників, додадуть  віри та зігріють іх . 

1 грудня 2023 р. Традиційні вечорниці – свято вареників та дівочого гадання  відбулися в день свята Апостола Андрія Первозванного . Учні 7, 8 та 9 класів з класними керівниками підготували Андріївські вечорниці. Поєднавши сучасність та давні традиції школярі поринули у магію свята. Не обійшлося і без калити, яка, за легендою, приносить щастя, без пана  Коцюбинського і пана Калитинського. Калиту наввипередки намагалися відкусити завзяті парубки і дівчата. А які ж вечорниці без гадання? Таємниче ворожіння дівчат на свою долю – на чоботах, , на папірцях з іменами  женихів – саме в цю ніч  вважається магічним, віщує майбутнє. Дякуємо усім, хто долучився до свята. 

1 грудня - #ВСЕСВІТНІЙ_ДЕНЬ_БОРОТЬБИ_ЗІ_СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

У нашій гімназії вчитель основ здоров'я Пилипчук Лариса Василівна  провела виховний захід з елементами тренінгу "ВІЛ/СНІД - знати, уникнути, не захворіти" для учнів 8 - 9 класів

Сьогодні  учні пригадали такі факти:

ВІЛ та СНІД - це не одне і теж. СНІД- це остання стадія ВІЛ

ВІрус передається через кров, сперму, вагінальні виділення

Вірус не передається через обійми та поцілунки

ВІЛ-інфікована жінка може народити здорову дитину ( якщо жінка вчасно почала приймат ліки)

відсутність симтомів - не є ознакою відсутності ВІЛ

Обстежитись на ВІЛ можна в свого сімейного лікаря безкоштовно

Також пригадали, що основна проблема - створення вакцини від вірусу, на жаль, і до цих пір не розв'язана.На завершення  тренінгу, Лариса Василівна побажала учням гідно прожити своє життя, берегти здоров' я і, можливо, винайти вакцину від ВІЛ/СНІДу.

     ОБІЗНАНИЙ - ЗАХИЩЕНИЙ

6 грудня 2023 р. 

Сидів Святий, закрив лице руками.

Перечитав півторби вже листів...

І, геть ніяк, не міг прийти до тями

Від побажань, здавалось малюків.

Вони просили зовсім не для себе,

І не про те, що мріялось торік...

"Закрий для нас, Святий Миколо, небо!" --

благання, аж, зривалися  на крик.

Читав Святий про вибухи, руїни...

Пекли вогнем з надіями  листи...

А як же вам, малята України,

Жаданий мир у торбі принести?

Як повернути дім, квартиру, хату?

Чи місто, що від попелу сніжить?

І як підняти  з-під надгробка тата?

А скільки їх в землі сирій лежить...

Як відшукати сиротам матусю?

А де знайти утрачених батьків?

Я до дітей тепер іти боюся...

Боюся цих дорослих малюків.

Звернувся із молитвою до Бога

І про бажання щирі розказав.

Найголовніше зараз -- Перемога.

І кожному, як міг допомагав.

15 грудня - Міжнародний День Чаю (International tea day).

Вже не одне століття чайний напій зігріває серця багатьох людей на планеті. Це напій з багатою історією, яка триває багато років, і корінням веде в сиву давнину.

Свято чаю створено недарма і переслідує такі цілі:

популяризація чайного напою;

розв'язання проблем торгівлі чаєм і залучення до цього питання громадян і урядів;

налагодження взаємозв'язку між виробниками та споживачами чаю.

В Україні   особливих традицій чаювання ще немає. Але ж  можна просто запросити до себе рідних або друзів і поговорити за чашкою смачного ароматного чаю про повсякденні справи. Особливо, у холодні зимові вечори.

Отож , друзі, час пити чай!

22 грудня 2023 р. Для учнів 1 - 5 класів сьогодні відбулося патріотичне свято зустрічі Нового року. У гості до дітей завіли Кіт Степан, Дракончик, Зима, Новий Рік і Стефанія,які подарували дітям чудові емоції, запальні руханки та веселі конкурси.

Діти з класними керівниками підготували чудову новорічну програму з піснями, віршами і танцями. В залі панувала святкова атмосфера, позитивні емоції і дитячий сміх.

Дякуємо Зборойним Силам України за можливість святкувати новорічні та різдвяні свята, навчатися та працювати!

31 грудня 2023 р.Вітаю з прийдешнім Новим 2024 роком! Минулий рік був не з легких, тож у прийдешньому 2024 щиро бажаю всім нам Української Перемоги. Нехай рідні та близькі будуть здорові, а вдома завжди панує злагода та спокій.  Нехай у цей рік в наших календарях з'явиться День Перемоги!Любові, натхнення, здійснення бажань і щасливих моментів.

Бажаю не втрачати віру! Нехай кожен день дарує посмішки і гарний настрій. Наступний рік ми всі маємо зустріти у злагоді і мирі. З Новим роком!

Нехай всі 365 днів Нового року будуть наповнені радісними новинами. Міцних обіймів, веселих розмов, теплих свят. Не втрачайте оптимізму! Нехай у Новому році вас супроводжуватиме успіх.

Наснаги, впевненості, здоров'я, успішних злетів і кохання. Хай ваше життя буде сповненим процвітання! Нехай все втрачене повернеться стократ. Щастя вам у Новому році!

Нехай вас супроводжують безхмарні дні, нехай втіляться всі побажання, щирість і посмішки не тікають з вашої оселі. Благополуччя в житті та душевної гармонії. З Новим роком!

З повагою директор Павло СТЕЦЮК

11 січня 2024 р. В останній тиждень зимових канікул учні нашої гімназії завітали до жителів села з "Колядою на дрони для ЗСУ". І, незважаючи на мороз і вітер , ми були зігріті теплими посмішками, гарними побажаннями і щедрими донатами для наших Воїнів.

Щира подяка усім, хто в ці зимові дні відкрив свої двері  і серця для наших діток, адже ми змогли зібрати 19 620 грн, які передамо на дрон.

Також дякуємо нашим чудовим учням і їхнім батькам, які відгукнулися на наше прохання і незважаючи на складні погодні умови і втому, відвідали майже кожну вулицю у селі.

P. S : якщо ми до когось не завітали, але ви маєте бажання підтримати  ЗСУ, можете передати кошти до нашої гімназії - усе буде спрямовано на сталеві пташки, адже це першочергова потреба на фронті.

16 січня 2024 р. в Україні офіційно відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Цей день ще відомий як День Кіборгів.

В обороні цього об'єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому пам'ять присвячена усім, хто стояв у бою за Україну в ті страшні дні.

Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року після того, як термінал аеропорту захопили бойовики угруповання «ДНР», і тривали до 23 січня 2015 року.

Офіційно вважається, що оборонна епопея тривала 242 дні.

За цей час при обороні ДАПу загинуло більше 100 воїнів і майже 500 зазнали поранень.

Своєю безстрашністю та незламністю «кіборги» показали всім, що боротися за свою землю потрібно до кінця. Вони стали прикладом для наслідування. Стали прикладом мужності, відважності, героїзму.

Вдячні за кожен день оборони!

Пам’ятаємо… і пам'ятатимемо завжди...

Вічна слава!

22 січян 2024 р.Сьогодні Україна святкує 105 річницю Дня Соборності!

До підписання Акту Злуки український народ був розділений між російською та Австро-Угорською імперіями. В умовах війни Україна об'єдналася тим самим заклавши основу сучасної національної ідентичності. Соборність означає єдність в межах однієї держави, спільних цінностей, культури, мови, традицій.

Ще у 1919 році українці засвідчили, що не існує окремо східної та західної України — існує єдина незалежна Українська держава. 

Сьогодні ми вкотре довели, що вміння об'єднуватися робить нас непереможними навіть перед другою армією світу.  Як і 105 років тому ми стоїмо пліч-о-пліч захищаючи та шануючи інтереси нашої держави та її громадян.

З Днем Соборності, шановні українці! Переможемо! Слава Україні!

Ми всі - одна сім’я,

Єдина ми родина,

Мільйони різних "Я",

А разом - Україна!

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ !

24 січня 2024 р. Зустріч із успішною випускницею! 

Сьогодні в нашій Лисогірській гімназії ми мали чудову можливість поспілкуватись із нашою колишньою випускницею, Дариною Собчук! 

Дарина — студентка Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Вона успішно поєднала в собі найкращі якості своїх батьків - щирість та любов до навчання від мами Людмили Володимирівни Собчук, вчителя молодших класів, та відвагу і силу духу від батька, Собчука Олександра Петровича, який служить в 146-му окремому ремонтно-відновлювальному полку.

Ще зовсім нещодавно Даринка навчалася в стінах нашої гімназії, а тепер із ентузіазмом ділиться своєю історією та досягненнями, які вона отримала 

Дарина розповіла про ряд спеціальностей, які випускники її коледжу отримують після завершення навчання.

Діти запитували не лише про різноманіття спеціальностей, а й про викладачів, харчування в закладі, військово-патріотичні заходи та польові вишколи. 

З щирою та теплотою посмішкою Дарина ділилася своїм досвідом, а також привезла безліч фото, на яких школярі могли побачити різноманітні аспекти курсантського життя.

Після заходу учні встигли зробити фото з Дариною, що стане гарним згадуванням цього особливого дня! 

Дякуємо Дарині Собчук за надихаючий візит та відкритість у спілкуванні !

29 січня 2024 р.Сьогодні День пам’яті Героїв Крут. Більше ста років тому на захист Києва вийшли добровольці – всі, хто міг тримати в руках зброю. На підступах до Києва юнкери, студенти та гімназисти намагалися зупинити кривавий терор більшовиків, який сунув на Україну.

Співвідношення наших сил, які зустріли під Крутами армію Муравйова було один до семи, а за деякими джерелами – один до десяти. Українські патріоти стримували ворога близько десяти годин, завдавши армії Муравйова значних втрат, примусивши їх декілька днів втратити на перегрупування та відновлення.

Відступаючи, українські сили, щоб сповільнити просування ворога, підірвали залізничні колії та мости. Близько тридцяти студентів, заблукавши в темряві, вийшли  на залізничну станцію Крути, яка вже була захоплена червоними військами. Розлючений кількістю втрат командувач більшовицьких військ, побачивши, що їм протистояли юнаки, наказав всіх розстріляти... 

Історія завжди циклічна та болюче повторюється, якщо її уроки не вивчати. Злобна та безумна імперія намагалася повторити трагедію 1918 року спочатку у 2014, а потім – у 2022 році. Кровожерливий монстр не змінився, він прагне крові, він не сприймав і не сприймає існування вільної незалежної України. Але ми змінилися! Ми зупинили та знищуємо оскаженілих орків не 10 годин, а вже 10 років. І вони нездатні перемогти націю, для якої життя без свободи позбавлене сенсу.

Пам’ятаємо кожного, хто поклав життя в цій боротьбі. Надихаємося їх прикладом, робимо висновки і йдемо вперед, захищаючи свою землю, свободу та незалежність. З нами Бог, з нами правда і з нами буде перемога!

2 лютого 2024 р. відзначають свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч зими з весною. Кажуть, що “у цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче та лише сама від цього хотіння страждає”. І саме в цей день у дошкільному підрозділі Лисогірської гімназії пройшло свято зустрічі Зими з Весною. Вихователі розповіли дітям про особливості свята, організовували ігри-розваги, під час яких діти демонстрували свою спритність, винахідливість. Яскраве, веселе свято супроводжувалось веселими піснями, хороводами. Зима – чарівниця віддала чарівні ключі Весні для її царювання і тепла на землі. 

2 лютого 2024 р.Згуртованість та наш внесок у підтримку Захисників! 

Коли йдеться про підтримку наших Захисників, діти нашої гімназії завжди готові взяти на себе відповідальність та допомогти. Цього разу ми знову відгукнулися на заклик Святецького старостату та долучилися до акції:

"Лимони та імбир збираємо - бійців чаєм зігріваємо".

Учні та жителі села Лисогірка, швидко відреагували на клич і спільно зібрали 3 ящики лимонів та 2 імбиру. Це вражаючий доказ того, наскільки наша спільнота згуртована та готова швидко реагувати на виклики

Нещодавно житель нашого села, Сирник Іван Володимирович, волонтер від громадської організації "Українське Братерство Долі", звернувся до нас з проханням про маскувальні сітки. Школа негайно відреагувала і на цей запит. Учні старших класів виготовляли маскувальні сітки перед Новим роком, а під час зимових канікул цю ініціативу підхопили вчителі, щоб завершити роботу вчасно. Кожна вплетена стрічечка - це маленький, але важливий крок до нашої Перемоги.

Хай кожна краплина спільної допомоги наближає нашу Перемогу.

ВІЙНА ТРИВАЄ!!!

ПАМ'ЯТАЙМО ЗАВДЯКИ КОМУ МИ П'ЄМО ВРАНЦІ КАВУ.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ!

КОЖНА ДОПОМОГА- НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА!!!

4 лютого 2024 р. Акція #ДОПОМОЖИ_ПЕРНАТИМ_ДРУЗЯМ

       Нашої допомоги узимку  потребують птахи. Коли сніг та лід вкриває усе, їм стає важко здобувати поживу, і найбільше пташок гине не від холоду, а від голоду. Вважають, що при затяжній зимі з кожних 10 синиць виживає одна. Зима — важке випробування для всіх пернатих. Тож, допоможімо птахам перезимувати,  а навесні вони  порадують нас своїм чудовим веселим співом і допоможуть боротися зі шкідниками.

5 лютого 2024 р. Щотижня від початку повномасштабного вторгнення наші волонтери безперервно направляють на передову продукти харчування, ліки, теплий одяг тощо.

Волонтери немов птахи добра, між двома світами - світами двох реалей: зла, де нищать москалів, та світу добра й надії.

Невтомні волонтери намагаються забезпечити Захисників тим, що їм необхідно, і що нагадує про рідний дім. Наші учні та мешканці села Лисогірка і надалі будуть допомагати.

Сьогодні на волонтера Івана Сирника від громадської організації "Українське Братерство Долі" діти чекали з самого ранку, щоб допомогти відвантажити соковиті яблука. Ця добра ініціатива безсумнівно допоможе нашим Захисникам не лише зарядитися енергією, але й пригадати смак рідного саду, смак дому, це так важливо на передовій.

06 лютого 2024 року у світі відзначається #День_безпечного_Інтернету (Safer Internet Day)

  Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій.

      Інтернет став вже невіддільною частиною нашого повсякденного життя. Існування без Інтернету здається нам неможливим, тому безпека під час перебування в мережі має першочергове значення.

Інтернет – це потужний інструмент з величезними можливостями для навчання, підвищення кваліфікації та набуття нових здібностей та знань, а також громадської діяльності. Однак з можливостями приходять ризики.

Цифровий світ не визнає жодних кордонів, і тому  потрібно, пам'ятати про безпеку в інтернеті і цифрову гігієну, щоб забезпечити безпечніший цифровий простір для кожного, а особливо для юних користувачів.

3 лютого 2024 р.

"Ти відкриваєш книги,-

а вони-тебе".

Перше знайомство з сільською бібліотекою.

#Діти_читають

8 лютого 2024 р. Паперопластика - це один з видів "паперового" рукоділля, яке являє собою щось середнє між об'ємною аплікацією, квілінгом  та орігамі, а в деяких випадках і скульптурою.

За допомогою техніки паперопластика можна своїми руками зробити безліч незвичайних речей - листівки, картини, панно, статуетки.

У цьому ми переконалися із здобувачами освіти 3-4 класу Лисогірської гімназії. Створюємо дууууже оригінальні листівки до Дня закоханих.

-Як із шаблонів у формі сердечок зробити мишок?

-Дуже просто – скажуть вам учасники нашого майстер-класу! І закоханих серед них теж було чимало!

Надзвичайно важливо підживлювати наших дітей радістю - чимось позитивним, що дає їм  енергію. Адже під час війни радість потрібна найбільше для розвитку та відчуття безпеки.

Дякуємо нашим учасникам за позитив!

9 лютого 2024 р. справжні любителі піци вшановують улюблену страву.

#деньпіци #9лютого #worldpizzaday

Міжнародний день піци відзначається кожного року 9 лютого. Щорічно в цей день поціновувачі відзначають свято італійської страви. Класичну Маргариту створив італієць Рафаелле Еспозіто близько 200 років тому.Прототипи піци існували ще в давньому світі. Наприклад, в Давній Греції, а згодом і в Римі готували плаский хліб з оливками, травами й олією. А перські воїни випікали на власних щитах коржі зі спеціями, фініками й сиром.Найбільшу популярність піца отримала після закінчення Другої світової війни. Жителі кожної країни додають у цю страву щось своє, але саме італійська піца налічує більш ніж 1000 рецептів улюбленої страви в усьому світі.

А ми сьогодні смакували справжню українську домашню піцу( щиро за це дякуємо нашим чарівницям мамусям)!

12 лютого 2024 р. Умови, де перебувають наші Герої Захисники, важкі та непередбачувані. Приготувати гарячу їжу вдається не завжди.

Сухпайки - поживно, енергетично і завжди виручають

Для їх створення. школярі та жителі села Лисогірка збирають та передають горіхи вже не вперше до Святецького старостату.

P.S. А ще ми продовжуємо збирати

Віримо в нашу ПЕРЕМОГУ !!!

Віримо в ЗСУ !!!

15 лютого 2024 р. Хоч зима майже скінчилася, але до справжнього тепла ще дуже далеко. Тому ми за підтримки Святецького старостату, благодійників з Німеччини і всіх учнів нашої гімназії, які відразу після зимових канікул приносили бляшанки, починаємо виготовляти окопні свічки за допомогою, яких наші Воїни розігрівають їжу чи зігріваються, коли перебувають на позиціях.

Для Захисників - це надійне джерело світла та тепла.

Ми повинні пам'ятати, що сьогодні за нашу можливість навчатися і працювати наші Герої платять величезну і страшну ціну. І ми намагаємося допомогти усім, чим можемо. Тому просимо усіх і далі підтримувати усі наші прохання, долучатися до зборів, допомагати нашим Воїнам.

Ми - непереможні, коли об'єднані.

16 лютого 2024 р. #день_Єднання_Лисогірська_гімназія

Учні 2 класу приєднуються до святкування Дня єднання!

День єднання запровадили в Україні указом президента від 14 лютого 2022 року. Ідея свята з’явилася після інформації про те, що саме 16 лютого 2022 року Росія розпочне повномасштабне вторгнення в Україну.

– Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання, — сказав президент Володимир Зеленський.

Відтак День єднання став своєрідним символом єдності українців перед зовнішніми загрозами. Свято мало на меті згуртувати суспільство і зміцнити його моральний дух в умовах інформаційно-пропагандистського тиску.

#день_єднання_лисогірська_гімназія Учні 9 класу приєднуються до Дня єднання!!! День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. 

#День_Єднання_Лисогірська_гімназія.     Учні 1 класу приєднуються до святкування Дня Єднання. Разом ми - сильні, єдині, непереможні. 

19 лютого 2024 р. #День_Державного_Герба_України

  Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

 Сьогодні, під час повномасштабного російського вторгнення, український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, мужності та героїзму. Державний герб на наших знаменах, зброї, на військових одностроях Воїнів-Захисників зміцнює дух і волю українців у їх звитяжній боротьбі проти окупанта.

20 лютого 2024 р. Сьогодні ми , учні Лисогірської гімназії, та всі українці вшановуємо тих, хто став символом непереможної волі українського народу - Героїв Небесної Сотні.

Вони віддали те, що найцінніше, свої життя за свободу та гідність, але залишили нам у спадок свою мужність, рішучість і віру у краще.

Ми пам'ятаємо!!!

До неба здіймаються руки вогню

І кулі – неначе розлючені оси.

…Вкраїно моя, я тобі ще болю?

Бо ти мені снишся, голубко, і досі.

Розквітла. Птахи у весняних садах.

І я – великодньо, врочисто молюся.

Одне мені прикро, що я наче птах

З далеких сторін уже не повернуся -

Людиною чутися в ріднім краю

В щасливі часи, не скорботні.

Віднині на варті Вкраїни стою,

Навіки я воїн небесної сотні.

Вірш Світлани Мельничук "Воїн небесної сотні" 2014 р.

21  лютого 2024 р. Сьогодні учні 1 класу на уроці я досліджую світ виконували практичну роботу "Від насінинки до рослинки". Насінинки посадили, тепер чекаємо..... 

21 лютого 2024 р. – Міжнародний     день рідної мови #InternationalMotherLanguageDay

Спонукати людей до визнання й використання саме рідної мови – основна мета свята.

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Нині українці виборюють право говорити рідною мовою зі зброєю в руках, захищаючи своє життя, свою волю і незалежність, свою землю і свою історію.

Водночас Україна – це 79 мов національних меншин, що якнайкраще засвідчує єдність різноманіття культур. Тож захищаємо своє, поважаємо інше!

З Днем Рідної мови, друзі

#УкраїнськаНаЧасі #РіднаМова #РіднаУкраїнська

21 лютого 2024 р. 21 лютого - Міжнародний день рідної мови.  До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася уся шкільна родина Лисогірськоі гімназії. У цей день у нашому закладі пройшли заходи під гаслом :" Відчуй смак української мови". Відбувалися цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, декламування віршів, написання тематичних диктантів, робота в групах.

Цікаво і змістовно пройшла мовна гра "Повернімо мовоньці віночок" для учнів 5 класу гімназії, під час якої діти рятували дівчину - мову від чаклуна Лихослова, який вкрав у неї чарівний віночок і повернув його,  переконавшись, що діти знають і люблять українську мову. Юні мовознавці перевіряли і вдосконалювати свої мовні знання, знайомилися з історією виникнення свята, читали вислови відомих людей про мову, розбирали значення прислів'ів про мову, віршували, грали в мовні ігри.

Ці шкільні заходи стали доказом того , що мова народу - найкращий цвіт, що ніколи не в'яне. Тож бережімо рідну мову, дбаймо про іі чистоту і красу.

24 лютого 2024 р. На календарі знову 24 лютого 2024 року - друга річниця початку повномасштабної війни, цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам'яті кожного українця.

Саме 24 лютого 2022 року о 4:40 Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на території України.

10 років незламності

Для нас це не просто цифри...

Це страшні цифри втрат за останні 2 роки...

Страшні цифри загиблих дітей, та мирних жителів

Страшні цифри загиблих Героїв, наших Захисників,Захисниць, які віддали свої життя за кожного з нас!!!

Життя  кожного українця розділилося на "До" і "Після".

23 лютого  для учнів 7-8  класу нашої гімназії вчитель історії Василь Дмитрович провів урок "24 лютого - день,який змінив усе".

Ми пригадали  хронологію подій,

переглянули на карті як захоплювали і звільняли від загарбників наші міста,

вшанували хвилиною мовчання усіх,хто загинув у цій страшній війні,

виконали гімн України.

Ми ніколи не пробачимо і ніколи нічого не забудемо.

Дякуємо усім, хто захищає нашу Державність. Вічна пам‘ять Героям, які поклали своє життя за Незалежність України.

Безмежна вдячність українським військовим, медикам, рятувальникам, поліцейським, енергетикам та всім людям, хто докладає максимум своїх зусиль задля забезпечення Незалежності, оборони і порядку в Україні.

Слава Україні, Слава Героям, Слава ЗСУ.  Перемога буде за нами! Миру бути!!!

27 лютого 2024 р. Хоч офіційно календар показує ще зиму, але за вікном вже справжня весна сонце зігріває землю, щебечуть птахи, з'являються перші квіти душа прагне позитивних емоцій і романтики.

Відчутно подих весни і у нашій гімназії. Сьогодні ми провели розважально-конкурсну програму "Серце б' ється в ритмі Весни" , яка поєднала в собі романтику, кмітливість, швидкість і винахідливість. З 5 по 9 клас було обрано по 2 учасники, які змагалися за звання найкращих. Конкурсантів жваво підтримували учні нашої гімназії, а пісню про кохання англійською мовою виконали Собчук Арсен і Колеснік Соломія.

Переможцями стали учні 5 класу - Гайдай Володимир і Погорілець Богдана. Проте грамоти і призи отримали усі учасники.

Нехай ця весна  подарує нам не тільки тепло, але й зігріє наші серця і дасть нашій змученій землі надію на мир і перемогу.

27 лютого 2024 р. Війна мобілізувала українців до ще більшої згуртованості та допомоги один одному. Волонтери, освітяни, медики, діти і молодь кожен на своєму місці, щоденно, намагаються внести свою лепту у допомогу українським військовим.

До активної підтримки захисників долучаються і школярі. Так, цими днями учні 6-9 класів Лисогірської гімназії взяли участь у майстер-класі із виготовлення окопних свічок для українських військових.

Зокрема, староста Щур А.В. забезпечила учнів необхідним інвентарем та матеріалами для виготовлення свічок для воїнів. Під час майстер-класу учням вдалось виготовити чимало окопних свічок, які повезуть на передові позиції для захисників.

Окопна свічка має багатофункціональні можливості з використання. Вона горить набагато довше за звичайну, її можна запалювати кілька разів. Вона допомагає військовим освітити бліндаж або укриття, підсушити одяг, дає тепло та можливість розігріти собі їжу. Також окопна свічка може врятувати життя людей у підвалах, які залишилися без електро- та газопостачання.

А ще такі свічки важко загасити вітром, вони не бояться вологи.

#разом до перемоги

28 лютого 2024 р. Вибір професії для кожної людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці.

Сьогодні з профорієнтаційною роботою в нашу гімназію завітали викладачі Лановецької філії ДНЗ " Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою“. Педагоги ознайомили учнів з професіями, які можна здобути в даному навчальному закладі, розповіли про важливість робітничих професій і відповіли на запитання гімназистів.

28 лютого 2024 р. відзначають День зубної феї – свято магії дитинстваАдже кожен з нас клав на ніч свій молочний зубчик під подушку та чекав на диво: що ж йому принесе зубна фея?

 Учні 1- 3  класів сьогодні дізнались, що люблять і не люблять зубчики, що корисно їсти для міцної емалі та як правильно доглядати за ротовою порожниною.

Учні 5-6  класів на уроці мистецтва створювали чарівну істоту,яка прилітає ,коли вони сплять і залишає подарунок.

А чарівна, маленька зубна фея пообіцяла  подарувати  монетки за молочні зубки.

Нехай посмішки наших діток будуть здоровими та яскравими!

29 лютого 2024 р. Метод проектів - це поєднання теорії з практикою.

У своїй роботі я часто використовую метод проектів як дієвий засіб активізації пізнавальної діяльності учнів.

Сьогодні на уроці німецької мови учні 5 класу презентували свої проектні роботи

"Speisekarte basteln".

29 лютого 2024 р. День рі́дкісних захво́рювань вперше запроваджений Європейською організацією рідкісних захворювань (EURORDIS) 29 лютого 2008 року.

Останній день лютого у високосному році обрано не випадково — рідкісний день, що випадає лише раз на чотири роки, ототожнюється з «особливими людьми». Сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня рідкісних захворювань вчитель біології  Інна Володимирівна Стецюк провела урок "Життя без меж" , де пригадала з учнями особливості генетичних захворювань, хто може бути носієм генів і у яких сім'ях може бути схильність до орфанних захворювань.

Вилікувати від  генетичного відхилення повністю неможливо.Але якщо діагноз поставлено вчасно, а терапія – систематична, продовжити життя й поліпшити його якість можна.

Метою проведення уроку було наголосити, що люди з орфанними захворюваннями варті повноцінного, здорового життя!

Як ми можемо допомогти?

Поширювати обізнаність! Ділитися інформацією про орфанні захворювання, їхні симптоми та можливість лікування. Підтримувати організації, які займаються дослідженнями та наданням допомоги пацієнтам.

Разом ми сильніші!

01 березня 2024 р. #СОЦІАЛЬНЕ ШКІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО#

А ти сій квіти…

Навіть якщо завтра – кінець світу.

Загоюй рани людям і землі,

Роби, що дав Господь можливість вміти.

Пильнуй ланів, щоб були з хлібом на столі.

А ти сій квіти…

Навіть якщо завтра – кінець світу.

Сій квіти жовті, сині – різні,

Щоби вони встелили всі шляхи,

Якими повертатимуться грізні,

Найкращі в світі наші вояки.

Додому, до родини і до щастя,

Яке вимолюємо в Бога зараз всі.

Сій хліб і квіти – всупереч напастям.

Багато сій, щоб вистачило всім…

Саме ці слова стали стимулом для нашої шкільної родини у створенні соціального шкільного підприємства "КВІТИ ПЕРЕМОГИ".

Лідери учнівського самоврядування та актив гімназії опрацювали безліч інформації у довідниках та інтернет-сторінках. Почали експериментувати з технологіями та тонкощами вирощування кімнатних рослин.

Маркетолог СШП"КВІТИ ПЕРЕМОГИ"-Олена ПОСТАЩУК

5 березня 2024 р. Сьогодні,у такий гарний і сонячний день мої розумашки виявили бажання і активно взяли участь в конкурсах у Освітньому проєкті " Всеосвіта".

Фурман Марія і Стасюк Вероніка взяли участь у Всеукраїнському конкурсі " Я знаю свою Батьківщину"- в якому вибороли І і ІІ місця.

Казмірук Соломія взяла участь у Всеукраїнському конкурсі " Кобзарева струна не вмирає." де виборола ІІ місце. Мельник Дарина взяла участь у Всеукраїнському конкурсі " Скарбниця народної мудрості" і виборола ІІІ місце. Конкурси були спрямовані на плекання і шанобливе ставлення до своєї держави, пробудження патріотичних почуттів,національної свідомості, гідності бути УКРАЇНЦЕМ!

Пишаюся вами.

6 березня 2024 р. СОЦІАЛЬНЕШКІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КВІТИ ПЕРЕМОГИ"

Важливим етапом у створенні соціального шкільного підприємства було розроблення Статуту. В цьому документі зафіксовано, що "КВІТИ ПЕРЕМОГИ" об'єднує учнів 6-9 класів, прописано мету та завдання підприємства. Передумовою для запуску соціального шкільного підприємства є створення команди учнів, які займаються підприємницькою діяльністю. У нас зібралася міцна команда однодумців, яка діє задля досягнення мети, яка об'єднана єдиною ідеєю.

Директор СШП- СІМЕНЬКО ЮЛІЯ.

Менеджер підприємства - Бенедюк Лілія, яка керує процесами виробництва, товарообігу.

Копірайтер - Блюсюк Марія - допомагає виконувати основні завдання маркетингу.

Дизайнер - Гайдай Тетяна - відповідає за логотип, форму підприємства.

Контент-менеджер - Антонюк Вікторія- відповідає за створення, розповсюдження та керування вмістом інтернет -сторінок.

Менеджер з персоналу - Фурман Матвій - забезпечує ефективну систему роботи команди, оцінює якість роботи, слідкує, щоб учні діставали задоволення від СШП та персональні вигоди; організовує заходи, що покращують стосунки у команді.

Для кожного члена команди розроблено і затверджено посадові інструкції, згідно яких ми і працюємо.

8 березня 2024 р. 210 річниця від дня народження Тараса Шевченка

Сьогодні, напередодні знаменноі дати, 9-класники Лисогірськоі гімназіі мали можливість ще раз помандрувати стежками великого Кобзаря, перевірити глибину знань текстів Шевченка, збагатити свій поетичний запас творами Тараса різних періодів. Ми це робили у формі проекту, що дало можливість збирати, зіставляти і систематизувати отримані знання. Літературні змагання проводилися у форматі телевізійноі гри "Найрозумніший". Переможців і переможених не було, а в нагороду всі отримали море позитивних емоцій і позитивного настрою.  А ще суттєво поповнили свій багаж знань.

10 березня 2024 р. Сьогодні українці відзначають День Державного Гімну України, одного з головних символів держави поряд із прапором і гербом.

   10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка.

    Тепер, коли наші Герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.

13 березня 2024 р. #соціальне_шкільне_підприємство_квіти_перемоги

Друзі, нещодавно ми Вам розповідали про шкільне підприємство, яке діє у нашій гімназії.

Три речі, які змінюють світ: молодь, круті ідеї та їх реалізація.Усе це про соціальне шкільне підприємництво.Тож продовжуємо реалізовувати один із проектів соціального шкільного підприємства - вирощування ФІАЛОК. Сьогодні займалися вкоріненням листочків фіалок для отримання діток.

Фіалки – одні з найпопулярніших кімнатних рослин. Сенполії чи узамбарські фіалки – зачаровують красою. Селекціонери люблять їх настільки, що створюють нові й нові сорти.  А іноді вдається отримати лише один листочок бажаного сорту.

Як його вкоренити та виростити новий квітучий кущ?

Обережно відламати паросток від фіалки, надрізати по діагоналі, вмочити в слабкий розчин перманганату калію і залишити сушитися на півгодини.

Вологий субстрат покласти в стаканчик з проробленими в ньому отворами для зливу води. Паросток фіалки потрібно садити туди.

Отриманий горщик з паростком накривають целофаном, регулярно слід провітрювати.

Поливають раз на тиждень, але відразу після посадки землю поливати не слід, як і удобрювати. Інакше саджанець може довго не пускати коріння. Тож чекаємо на "народження" діток фіалок.  ДАЛІ БУДЕ.........

14 березня 2024 р. Обрізка плодових дерев – найнеобхідніший спосіб для формування крони, росту і плодоношення. У комплексі догляду за садовими деревами вона має не менш важливе значення, ніж внесення добрив, полив, аерація, мульчування чи обробка від шкідників і хвороб. Обрізка крони зберігає здоров’я та сприяє довголіттю дерева.

Для чого обрізають дерева:

формування міцного і здорового скелету дерева;

контроль росту дерева формуванням крони;

збільшення розміру плодів, поліпшення їхнього зовнішнього вигляду

покращення загального стану дерева;

кращий доступ до сонячних променів і повітря всіх гілок та плодів, що підвищує імунітет та рятує дерево від хвороб і шкідників;

зменшення кількості шкідників і хвороб.

Обрізка дерев рано навесні (початок березня): проводиться до початку сокоруху, коли мине небезпека сильних морозів.

14 березня 2024 р. #ДЕНЬ_ДОБРОВОЛЬЦЯ_УКРАЇНИ!

14 березня 2014 на тренувальну базу на Київщині з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування добровольчого батальйону.

З початку війни тисячі українських чоловіків і жінок добровільно відмовились від сімейного затишку, навчання, роботи, власного бізнесу і вирушили на захист своєї держави від агресора.

З початком повномасштабного вторгнення добровольців стало в рази більше: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди ЗCУ, ті, хто став до лав територіальної оборони, ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.

Вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої Держави

Честь і Слава кожному!

Вічна шана полеглим Героям!

Не кажіть лише мамі, як часто я згадую дім,

Теплу рідну домівку і мамині яблучні штрудлі.

Ви скажіть лише те, що я ситий, я сплю і я їм...

А про решту — не треба, бо справді не спав я добу вже...

Не кажіть лише мамі, що іноді просто боюсь,

Що навіки залишуся тут, у холоднім окопі.

Ви скажіть їй, що виживу, просто скажіть, що молюсь...

Український солдат наймужнішого війська в Європі...

20 березня 2024 р. В рамках Міжнародного проекту "Допомога дітям України",учні нашої гімназії провели першу висадку насіння помідор.Насіння надала благодійна організація "Шкільний сад" Charitable organisation School Garden. 

22 березня 2024 р. Учні 8 класу взяли участь у " Всесвітній_День_води."

Основною причиною святкування цього свята є швидке зменшення запасів питної води.

Метою проведення цих заходів є привернення уваги до проблем Якості питної води і необхідності її охороняти.

2 квітня 2024 р. #акція_посади_дерево#

Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає природа. З дитячих років ми звикаємо до навколишнього матеріального світу. Любимо бувати в лісі, полі. Дивимось на квіти, дерева. Радіємо спілкуванню з природою, милуємось її красою. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і різноманіття квітів - усе це дорога серцю ні з чим незрівнянна краса рідної землі.

   Протягом місячника з прибирання та благоустрою, Дня довкілля у Лисогірській гімназії було проведено акцію «Посади дерево». В рамках місячника учнями 6 та 7 класів посаджено 13 горіхів.

   Метою екологічного місячника є привернути увагу дітей та молодь до необхідності вирішення екологічних проблем і зробити свій внесок - нехай скромний, але реальний - у поліпшення екологічного оточення.

PS.Дякуємо старості Святецького старостинського округу ЩУР АЛЛІ ВОЛОДИМИРІВНІ за співпрацю!

    3 квітня 2024 р.- день народження ... мобільного телефону.

Учні 6 -7класів на уроках інформатики  зібрали цікаві факти про найвигідніший гаджет нашого часу:

найперший прототип мобільного телефону був випущений 1973 року компанією Моторола.

найдорожчий телефон у світі був випущений у 2004 році і на сьогодні його вартість становить 95,5 мільйона доларів. Це смартфон iPhone від компанії Apple — Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond Edition.

на Землі більше мобільних телефонів, ніж людей – в середньому на кожного жителя планети припадає 1,5 мобільних телефону.

Існує залежність від мобільного телефону, яка офіційно була визнана хворобою: згідно з дослідженням учених, близько 200 000 людей у ​​світі страждають від такої хвороби, що має назву «номофобія».

Учні 1-9 класів задумалися над питанням: чим корисний і шкідливий телефон? І дійшли висновку: якщо у вас  розвинена номофобія, то час приймати заходи щодо повернення в реальний світ. Для цього потрібно більше бувати на свіжому повітрі з друзями, читати книжки. Свої роздуми і поради діти розмістили на інформаційному стенді.

На сьогоднішній день ми навіть уявити не можемо життя без телефону, але потрібно памʼятати, що найяскравіші моменти життя потрібно проживати тут і зараз!

4 квітня 2024 р. – День мінної безпеки. В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш.

В нашій гімназії була проведена виховна година «Вибухонебезпечні предмети», метою якого було ознайомити дітей з переліком вибухонебезпечних предметів, закріпити служби які відповідають за безпеку людей, вивчити та закріпити правила поводження з небезпечними чи підозрілими предметами:

1.Будь уважним!

2.Не підходь!

3.Не чіпай!

4.Дзвони 101! 102!

5 квітня 2024 р. #соціальне_шкільне_підприємство_квіти_перемоги

Продовжуємо реалізовувати один із проектів соціального шкільного підприємства - вирощування ПЕЛАРГОНІЇ. Сьогодні займалися вкоріненням живців пеларгонії.

Пеларгонія — знайома всім з дитинства квітка. Адже пеларгонія має яскраве цвітіння та виглядає дуже ефектно. Вирощувати цю квітку може кожен, достатньо дізнатись більше про умови посадки та догляду.

Вирощування пеларгоній:

Для активного росту і комфортного самопочуття усім видам пеларгоній потрібна температура 20-25  градусів. Взимку оптимальна температура для всіх видів пеларгоній становить 10-12 градусів. Прохолодна зимівля є запорукою рясного цвітіння зональної і ампельної пеларгоній, а для королівської пеларгонії це навіть обов'язкова умова, інакше вона може не цвісти.

Пеларгонії є посухостійкими рослинами, а перезволоження грунту для них є шкідливим. У період активного росту і цвітіння потрібний помірний полив, а в період спокою — обмежений (2-3 рази на місяць).

З весни до осені пеларгонії підживлюють двічі на місяць водорозчинним добривом для квітучих рослин. Також для профілактики йододефіциду до води для поливу можна додавати 2-3 краплі йоду.

Для кращого цвітіння королівських пеларгоній рекомендується підживлювати їх сірчано-кислим магнієм. Це також покращить цвітіння й інших видів пеларгоній.

Обрізку пеларгоній рекомендовано проводити щорічно. У сортів, які ростуть повільно, здійснюють розріджуючу обрізку та вкорочують стебла. Можна також зробити омолоджуючу обрізку, залишивши по 2-5 бруньок із листям на кущику від приросту минулого року.

Молоді рослини краще пересаджувати щороку в березні-квітні, а старі лише в тому випадку, якщо горщик став для них тісним. При цьому верхній шар землі в горщику бажано змінювати щороку.

Особливості вирощування та розмноження пеларгоній:

Для посадки пеларгоній можна використовувати саморобний субстрат із городньої, листової землі, торфу і піску з додаванням невеликої кількості попелу або деревного вугілля. Після пересадки рослини удобрюють лише через місяць.

Пеларгонії можна розмножувати насінням, але найчастіше їх розмножують живцюванням. Цей процес проводять ранньою весною, використовуючи пагони, що залишились після обрізки.  Живці нарізають з верхівки пагона, залишаючи 2-5 листочків (2-3 міжвузля). Грунт для вкорінення живців готують із суміші піску з торфом у співвідношенні 2:1. Живці занурюють у вологий грунт на 2-3 см і тримають у теплому (22-25 градусів), світлому місці без прямих сонячних променів. Під час вкорінення поливають помірно теплою водою.

Після вкорінення живці пересаджують у невеличкі горщики, наповнені пухкою землею, і поливають.

Після вкорінення рослини, можна робити прищіпку стовбура над 5-6-м листком, щоб стимулювати ріст бокових гілочок.

Після прищипування рослину пересаджують у більшу ємність з легким грунтом. Таким чином можна виростити кілька молодих кущиків пеларгонії, які прикрасять будь-яке приміщення чи садову вазу.

17 квітня 2024 р. - Україна відзначає офіційне професійне свято - #День_пожежної_охорони.

         Це свято  справжніх героїв,які щодня, ризикуючи власним життям, рятують тих, хто опинився в біді.

        До наших учнів завітала Ведуча з Вогником, Вогнегасником, Пожежею та Краплинкою ,які розповіли про правила пожежної безпеки .