Динамічна група"Сонячна гармонія"

ІННОВАЦІЇ В МЕТОДИЧНІЙ РОБОТІ

Заклад дошкільної освіти №219 «Сонячний зайчик»

Ми, педагоги, перетворили заклад дошкільної освіти на самонавчальну систему через впровадження технології проектного офісу!

Дякуємо за рекомендації О.М. Половинки, Н. Савінової у статті «5 кроків до вдосконалення діяльності закладу дошкільної освіти» з журналу «Вихователь-методист дошкільного навчального закладу», №5/2018, С.15-19).

Проектний офіс – підрозділ закладу дошкільної освіти, метою якого є підтримка проектів та розвиток системи управління проектами в ньому. Цей підрозділ можна сформувати зі співробітників закладу освіти. А за потреби - залучити зовнішніх консультантів : науковців, експертів, управлінців.

У дошкільному закладі №219 у 2018-2019н.р. був створений проектний офіс з метою актуалізації, та якісного впровадження інноваційних технологій, проектів, методів: «Ранкові зустрічі», «Вчимося жити разом», інтегроване використання різних видів естетотерапії: кольоротерапії, музикотерапія, танцювально-рухова терапія; метод інтервізії – метод кооперативного навчання.

Ініціатором і керівником проектного офісу була Аліна Переверзєва, вихователь-методист ЗДО№219. До складу проектного офісу увійшли педагоги-лідери - керівники динамічних груп: «Ранкові зустрічі» - Тетяна Книш; «Сонячна гармонія» - Лідія Степова; «Вчимося жити разом» - Олександра; «Гармонія кола» - Аліна Переверзєва.

Керівником технології проектного офісу було розроблено план роботи проектного офісу, плани роботи для кожної динамічної групи; проводилося координування роботи керівників динамічних груп; відстежувалися системні зміни в освітній діяльності педагогів; надавалася допомога у створенні аналітичних звітів, презентацій.

Керівники динамічних груп готувати проміжні аналітичні звіти для педагогів, які висвітлювалися на методичних нарадах; як підсумок року, створили презентації та звітували на педраді.

Робота за технологією проектного офісу надала змогу розробити рекомендації щодо необхідності навчання окремих педагогів; ефективно спланувати методичну роботу з педагогами, що сприяло підвищенню їх фахової майстерності та реалізації річних завдань дошкільного закладу.

А також робота за технологією проектного офісу викликала у педагогів позитивні емоції і почуття, налаштувала на корпоративний дух, об’єднання.