Депутат

Звіт

народного депутата України Косаківського Леоніда Григоровича

(виборчий округ 223)

про депутатську діяльність та хід виконання передвиборної програми

з 12 травня 1998 по 1 січня 2002 року

Як народний депутат України ІІІ скликання звітую перед виборцями про виконану роботу за весь період своєї депутатської діяльності.

Під час виконання функцій і повноважень народного депутата України керувався Конституцією і законами України, інтересами моїх виборців, брав активну участь у здійсненні законодавчої та контрольної функцій Верховної Ради України.

За період депутатських повноважень на розгляд Верховної Ради України мною та у співавторстві з іншими депутатами було подано 53 проекти законів та постанов Верховної Ради України, зокрема:

"Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми";

"Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ";

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо оскарження дій і рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

"Про внесення доповнень до деяких законів України" щодо порядку використання музичних фонограм";

"Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух";

"Про судоустрій", тощо.

Понад 300 конкретних пропозицій і поправок внесено мною до другого читання проектів Земельного і Податкового кодексів, проектів Законів України "Про право комунальної власності", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про проведення експерименту в органах місцевого самоврядування в м. Ірпінь Київської області", "Про рекламу і політичну агітацію", "Про охорону культурної спадщини" тощо.

Головну увагу приділяв законопроектам соціального напряму.

Мною було ініційовано і Верховною Радою України прийнято Постанову "Про деякі заходи у зв'язку з відзначенням 54 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні". Також цією постановою було доручено Кабінету Міністрів підготувати і представити на розгляд Верховної Ради державну програму забезпечення житлом усіх інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, сімей загиблих, які перебувають на обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов.

За моєю пропозицією (у 1998 та 1999 роках) парламент прийняв рішення про перерахування одноденної заробітної плати народних депутатів України на закупівлю ліків і медичного обладнання для ветеранів війни, які перебували на лікуванні в госпіталі інвалідів війни в Пущі-Водиці, і було взято шефство Верховної Ради над цією медичною установою.

З метою захисту конституційних прав громадян виступив ініціатором і співавтором 22 звернень до Конституційного Суду України.

Упродовж роботи в Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету мною було подано понад 80 пропозицій і поправок, змін і доповнень до законів "Про Державний бюджет України", постанов "Про основні напрями бюджетної політики України". У зв'язку з цим за останні чотири роки майже втричі збільшено фінансування судової влади, що сприятиме поліпшенню ситуації щодо захисту прав людини через суд.

Оскільки на території мого виборчого округу розташоване Міністерство закордонних справ України та до нього віднесені виборчі дільниці, що утворені при дипломатичних представництвах за кордоном, вніс пропозиції щодо збільшення видатків на утримання дипломатичних представництв України за кордоном та придбання у державну власність України приміщень для розміщення дипломатичних представництв, а також на внески до бюджету ООН та інших міжнародних організацій (у 2000, 2001 та 2002 роках порівняно з запропонованими урядом показниками додатково виділено відповідно 12, 10 та 15 млн. грн.). За 1999-2001 роки фінансування Міністерства закордонних справ України загалом збільшено на 236,3 млн. грн., або на 148,5%.

Для здійснення невідкладних ремонтно-реставраційних робіт на обўєктах Національного заповідника "Софія Київська" за останні два роки майже в 5 разів збільшено їх фінансування. Додатково до запланованих Кабінетом Міністрів України коштів виділено 21,5 млн. грн., що дало змогу завершити ремонт і відкрити для відвідування Андріївську церкву, відремонтувати дзвіницю "Софії Київської", провести інші ремонтно-реставраційні роботи та вирішити питання щодо відселення громадян, які мешкали на території заповідника.

З державного бюджету виділено також 160 тис. грн. на реставрацію Михайлівського собору Видубицького монастиря та церкви Різдва Христового, з яких на сьогодні освоєно 90 тис. грн.

За моїми пропозиціями виділено:

20 млн. грн. - на організацію виробництва дитячого харчування;

8,7 млн. грн. - на реалізацію довгострокової українсько-кубинської програми лікування та оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, завдяки чому оздоровлено в Республіці Куба 681 дитину;

на 4 млн. грн. збільшено фінансування Українського науково-дослідного інституту онкології та радіології в м. Києві на закупівлю обладнання;

у 2001 році з державного бюджету було додатково виділено 4,5 млн. грн. для Українського державного обўєднання "Родон", що займається захороненням радіоактивних відходів.

За моїми пропозиціями у плані соціального і економічного розвитку України на 2001 рік було передбачено кошти на:

капітальний ремонт Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка та Національного художнього музею України в сумі 3,2 млн. грн.;

продовження будівництва Святошинсько-Броварської лінії метрополітену, станцій "Проспект Перемоги" та "Проспект Палладіна" в м. Києві - 11 млн. грн.;

будівництво дитячої лікарні по вул. професора Підвисоцького - 8 млн. грн., що дало змогу нарешті зрушити з місця питання, яке не вирішувалось більше 10 років.

Вніс пропозиції щодо виділення на 2002 рік за рахунок державних централізованих капітальних вкладень коштів на продовження будівництва зазначених об'єктів, а також на ліквідацію аварійного стану на схилах міського саду - на ділянці від стадіону "Динамо" до Аскольдової могили, природоохоронних заходів на об'єктах утилізації та знешкодження відходів ВАТ "Завод "Енергія".

Мною підтримані пропозиції щодо виділення коштів для надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим громадянам на будівництво житла (у 2000 та 2001 роках - по 70 млн., а на 2002 рік - 77 млн. грн.) .

На 2002 рік у державному бюджеті передбачено цільовим призначенням 6 млн. грн. для будівництва нового корпусу Київського інституту нейрохірургії.

У законах про Державний бюджет України на 2000 та 2001 роки доповнено перелік категорій громадян, стосовно яких не зупиняється дія положень законодавчих актів України в частині надання пільг (щодо безоплатного або пільгового встановлення телефону та користування ним, санаторно-курортного лікування, безоплатного проїзду в міському пасажирському та приміському транспорті, а також звільнення або зменшення оплати за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ і паливо). Підтримав пропозицію щодо виключення 48-ї статті з проекту закону про державний бюджет на 2002 рік, якою пропонувалося зупинити дії деяких положень законодавчих актів стосовно надання вище зазначених пільг.

Голосував за виділення м. Києву з Державного бюджету України у 2001 році 150 млн. грн. на виконання столичних функцій і вніс пропозиції до Кабінету Міністрів щодо їх розподілу. За рахунок цих коштів профінансовано придбання рухомого складу наземного та підземного міського пасажирського транспорту в сумі 20 млн. грн., будівництво Святошинсько-Броварської лінії метрополітену, станції "Проспект Палладіна" - 10,4 млн. грн., здійснення першочергових ремонтно-реставраційних робіт об'єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника - 3 млн грн. тощо.

На 2002 рік м. Києву з Державного бюджету України на програму стабілізації та соціально-економічний розвиток, а також на здійснення містом Києвом столичних функцій передбачено 491,7 млн. грн.

За період роботи в парламенті: брав участь в обговоренні законопроектів, виступав на сесіях Верховної Ради України з актуальних питань громадсько-політичного життя держави, проблем моїх виборців 258 разів, тобто майже на кожному другому засіданні (стенограми найважливіших виступів можна прочитати ТУТ).

Щотижня мною і моїми помічниками проводився прийом виборців у Печерському, Старокиївському та Шевченківському районах м. Києва, розглядалися пропозиції, заяви і скарги громадян.

З метою захисту правових, соціальних, майнових та інших інтересів громадян, які мешкають на території виборчого округу № 223 м. Києва, для вирішення порушених проблем упродовж всього терміну депутатських повноважень направлено 690 моїх депутатських звернень та 15 депутатських запитів до різних інстанцій. Вирішені такі: з надання матеріальної допомоги (за моїм клопотанням отримало матеріальну допомогу понад 40 громадян, серед яких учасники війни, інваліди, багатодітні сім'ї та пенсіонери), житлові проблеми (зокрема, надано квартири п'ятьом сім'ям, які більше 20 років стояли в черзі на отримання житла), з медичного і санаторно-курортного лікування, встановлення громадянам телефонів та багато інших.

Виступав проти прийняття нового проекту Житлового кодексу України, оскільки він не дає відповіді на низку принципових питань, а саме: що держава планує робити з чергою на отримання житла і збирається виконувати свої обов'язки перед тими, кому вона обіцяла через облік поліпшити житлові умови (адже близько однієї третини населення України мешкає в незадовільних умовах). На сьогоднішній день у черзі на поліпшення житлових умов перебуває понад 2 мільйонів громадян, з них 750 тисяч - пільговики. Держава повинна мати чіткі стратегію і програму щодо вирішення цієї нагальної проблеми суспільства.

З метою приведення у відповідність до Закону України "Про освіту" посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів і установ освіти, надбавок за вислугу років і допомоги на оздоровлення при наданні щомісячної відпустки кілька разів виступав на сесії Верховної Ради України щодо збільшення в Державному бюджеті України видатків на освіту і, зокрема, на заробітну плату працівникам галузі.

Під час розгляду Державного бюджету на 2001 рік наполягав на тому, щоб на ці цілі було додатково передбачено 410 млн. грн. В одному із пунктів проекту Постанови Верховної Ради України "Про недоцільність фінансування з Державного бюджету України спорудження Монумента Незалежності України" було запропоновано Кабінету Міністрів спрямувати ці кошти на заробітну плату працівникам освітянської галузі. На жаль, ця пропозиція не набрала потрібної кількості голосів. На 2002 рік вніс пропозицію щодо виділення коштів у сумі 1 млрд. грн. для виконання в повному обсязі статті 57 Закону України "Про освіту", однак у державному бюджеті на 2002 рік видатки на ці цілі збільшено лише на 160 млн. грн.

Був співавтором Бюджетного кодексу України, ухвалення якого започаткувало бюджетну реформу, що сприяло гармонізації відношень між місцевими та центральним бюджетом, а також створило передумови для справжньої самостійності місцевих бюджетів і збільшення видатків на соціальні програми.

Як член постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи брав участь у 12 її сесіях, а також у засіданнях комітетів з економічного розвитку і сільського господарства та продовольства ПАРЕ, членом яких був обраний. Активно виступав, зокрема, щодо врахування інтересів нашої держави в Дунайському басейні з огляду на події в Югославії, котрі завдали величезних збитків українському судноплавству на цій важливій Європейській транспортній артерії, щодо верховенства права в нашій державі в частині виконання судових рішень та фінансування Європейського суду з прав людини, а також за вирішення питання щодо фінансування міжнародними фінансовими організаціями проектів, пов'язаних із закриттям ЧАЕС.