Вітаю тебе з початком навчального року, буду разом з тобою долати тревогу, навчімося розуміти свої стани, будемо багато розмовляти, якщо ти цього захочеш. Я поруч із тобою. 

Твоя скринька довіри  sidelnikov_0@ukr.net  (конфеденційно)

Електронний кабінет 

практичного психолога 

ДНЗ КВПУ 

Сідельнікової Юлії


🖐️ 16 Днів проти НАСИЛЬСТВА

       Гендер — означає соціально закріплені ролі, поведінку,

діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає

належними для жінок та чоловіків.


Насильство – умисний фізичний чи психологічний вплив однієї особи на іншу, проти її волі, що спричиняє цій особі фізичну, моральну, майнову шкоду, або містить у собі загрозу заподіяння зазначеної шкоди зі злочинною метою. “Юридична енциклопедія”, 2002 р.

      Гендерно зумовлене насильство – це вияв дискримінації та грубе порушення прав та фундаментальних свобод людини.

      Гендерно зумовлене насильство означає будь-які небезпечні дії, які вчиняються проти волі людини і які базуються на соціально визначених гендерних відмінностях між жінками та чоловіками.  «Gender Equality, UN Coherence and You», UNICEF, UNFPA, UNDPUN Women

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Стаття 1 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”

 Домашнє насильство - один із видів ГЗН


ФІЗИЧНЕ насильство - форма насильства, що включає

ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання; незаконне позбавлення волі; нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості; залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані; заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

 

ПСИХОЛОГІЧНЕ насильство - форма насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи

 

СЕКСУАЛЬНЕ насильство - форма насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди; стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини примушування до акту; сексуального характеру з третьою особою; інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи.



ЕКОНОМІЧНЕ насильство - форма насильства, що включає

умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.



ЩО РОБИТИ ДО ПРИЇЗДУ ПОЛІЦІЇ?

ЗАФІКСУЙТЕ ПОБАЧЕНЕ, ЯКЩО ЦЕ НЕ ВПЛИНЕ НА ВАШУ БЕЗПЕКУ. Якщо у вас або у когось поруч є телефон, зніміть усе побачене на відео або зробіть фото. Це допоможе органам влади вірно оцінити ситуацію, дати правильну кваліфікацію та послужить як доказ при розгляді справи.

                                       ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ:

102 - НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

15-47 - Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) -Ля-Страда Україна

0 800 500 225 / 116 111(з мобільного телефону) – Національна гаряча лінія для дітей та молоді.

httpss://1547.ukc.gov.ua/ - сайт, де можна зареєструватися або анонімно подати інформацію про вчинення насильства, а також відстежити чинний статус і перебіг розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

0 800 501 720, 044253758 - гаряча лінія Уповноваженого ВРУ з прав людини


Я буду поруч із тобою!!             sidelnikov_0@ukr.net     Viber/Telegram  +380509732884

            21 квітня запустили          Офіційно!!!! УВАГА!!!

       Механізм допомоги дітям, які опинилися сам-на-сам зі світом                               @dytyna_ne_sama_bot  

Link
0-02-05-72caf3d32ad0b8937e1dcecbc92fd47b1fc45aa4dd9826a8bfc3c68aecfb3f35_eb9373d7efa098e7.mp4

Поради батькам 


Poradnyk-dlya-batkiv_pidtrymaty-ditey-u-zitknenni-z-vyklykamy-viyny.pdf

Чи готовий(ва) ти їхати на роботу за кордон ?

Чи це безпечно для тебе ?

Ти вже все вирішив(ла) ?

Чи усі документи зібрано вірно?

Що саме тобі потрібно взяти з собою ?

На що звернути увагу при оформленні документів?

Що ти маєшь зробити перед тим як поїхати?

Чи порадився(лась) ти з безпечним дорослим?


18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми!!!

телефони "Горячої лінії"

 настискай на кнопку "квест" та розкажи своїм друзям про нього!!! 

Як вберегтися від трудового рабства: