Річний звіт про діяльність закладу освіти       

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів із питань загальної середньої освіти щодо організації навчально-виховного процесу», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та інших законодавчих та нормативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

     На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також дається теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я.

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу.

У вересні 2021 року школа розпочала свій 89 навчальний рік.

Управління закладом

У 2020/2021 навчальному році управління закладом було спрямоване на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, подальше впровадження ефективного навчання.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньо шкільного управління забезпечувалося документами, плануванням роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планами.

Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи за минулий навчальний рік. 

Збереження контингенту

На початок 2020/2021 року у школі навчалися  71 учнів.

Укомплектовано 9 класів, середня наповнюваність класів – 8,0 учнів.

Школа І ступеню – 4 класи, школа ІІ ступеню -5 класів.

Клас

На 04.09.2020 - 27.05.2021

Різниця

Прибуло

Вибуло

ЗНЗ сільської ради

ЗНЗ інших районів

Інші навч. заклади

Виїхали за межі сільської ради

Виїхали за межі країни

Аналіз причин руху учнів свідчить, що переважна більшість учнів не змінювали місця проживання.

Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2020/2021 навчальному році були:

§  організація обліку дітей та підлітків у мікрорайоні;

§  спільна робота з ДНЗ ;

§  контроль за відвідуванням учнями навчальних занять;

§  організація роботи «Школи майбутнього першокласника».

               У  минулому  році працювала група продовженого дня, яку відвідувало 25 учнів 1-4-х класів. Група працювала за рахунок державного бюджету.  Для роботи ГПД було надано навчальні кабінети.  ГПД була укомплектована кваліфікованими педагогічними кадрами, з вихованцями 1-4-х класів  працювали 2 вихователі відповідно до графіка. Усі діти, які  відвідували  ГПД,  дотримувалися  режиму  роботи.

У цілому, роботу групи  продовженого дня  можна  визнати задовільною.

Організаційно-методична діяльність

Методична робота в школі будується на досягненнях науки, ППД, системою аналітичної, організаційної, діагностичної, інформаційної діяльності з підвищення наукового, загальнокультурного рівня педагогічних працівників, удосконалення їх професійної компетенції та підвищення ефективності навчально-виховного процесу. У 2020/2021н.р. методична робота у школі здійснювалась відповідно до  Законів  України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Концепції загальної середньої освіти, Державним стандартом освіти та іншими нормативними документами, передбаченими чинним законодавством у 2020/2021 н.р., методичних рекомендацій з питань організації науково – методичної роботи у навчальних закладах та інших нормативних документів МОНУ, Департаменту науки і освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації управління освіти. На підставі Положення про методичну роботу  з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України.

   Необхідною умовою оптимізації методичної роботи є наявність об'єктивних даних про особистість і професійні якості кожного педагога, тому при  проведенні методичної роботи в школі здійснюється особистісно-зорієнтований підхід. Під час планування методичних заходів  обов’язково враховуються особистісні та професійні якості кожного педагога, які з'ясовуються за допомогою діагностування та аналізу відвіданих  уроків, позакласних заходів, індивідуальних співбесід, опитування тощо.

  В школі працює 13 вчителів, 11 вчителів мають вищу освіту,  1 вчитель – бакалавр, 1-«молодший спеціаліст» , з них « спеціаліст вищої  кваліфікаційної категорії» - 8,  вчителі  магістри - 2 спеціаліст -1, мають звання  «старший вчитель» - 3, «учитель-методист» - 4.

 Кількість педагогічних працівників (за віком):

·     до 30 років – 3

·     31-40 років – 1

·     41-50 – 1

·     51-55 – 3

·     Більше 55 – 5

             Кількість педагогічних працівників (за стажем):

·     До 3 років – 0

·     3-10 років – 3

·     10-20 років – 2

·     Більше 20 років – 8

Кількість педагогічних працівників (за категоріями і педагогічними званнями):

·     Вища – 8

·      Перша – 0

·     Друга – 2

·     Спеціаліст – 1

·     Спеціаліст 11 тарифного розряду-1

·     Учитель-методист – 4

·     Старший учитель – 3.

Організація роботи щодо підвищення професійної компетентності педагогічних працівників

У  2020/2021 навчальному році педагогічні  працівники школи пройшли курсову перепідготовку в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, в КВЗ «Дніпровська академія неперервної освіти»:

№       Прізвище,ім'я,по батькові вчителя         Назва курсів

з/п

                                   географічною  номенклатурою в шкільному курсі

                                    географії

                                    класи.

                                    фізику та астрономію.  Вчителі інформатики.

Микитович Н.П. успішно пройшла сертифікацію педагогічних працівників відповідно до професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» (протокол №1 засідання комісії з визначення результатів сертифікації педагогічних працівників  при Державній службі якості освіти України від 02 грудня 2020 року, дистанційно підвищила кваліфікацію під час інтернет-конференції STEM, STEAM, STREAM: від конференції до практичного втілення», отримала свідоцтво про підготовку двох переможців ІХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» з математики(свідоцтво №0-11033929 ТОВ освітній проект «На урок»,  Тітова І.М. була учасником фестивалю педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини EDU_FEST DNIPRO – 2021,  нагороджена дипломом, наказ КЗВО «ДАНО» ДОР №142 від 06.07.2021),  підвищела кваліфікацію за освітньою програмою «Впровадження STEM – освіти в процеси викладання природничих дисциплін  як складова освітнього простору України», отримала сертифікат ТОВ освітнього проекту «На урок» про те, що вона створює та використовує у своїй роботі  інтерактивні онлайн-тести( сертифікат №ТС1-150787), Сілаєва Н.П. була учасницею   вебінару «Як завучу організувати  освітній процес у 2021-2022 навчальному році»». Томчук В.І. взяла участь у роботі   Всеукраїнської науково-практичної конференції «Реалії та перспективи розвитку сучасної освіти: із досвіду роботи українських вчителів», успішно пройшла онлайн-курс «Вчимося жити разом», Сілаєва Н.П., Шумлянська В.В., Томчук А.В., Томчук В.І. взяли участь у Всеукраїнській онлайн – конференції «Пілотування НУШ у 5 класі: запитання та відповіді» та отримали сертифікати, видані видавництвом «Ррнок» та ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

 Звіт про використання бюджетних коштів