Азбука для батьків

ЗАПОВІДІ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ


      1.  Починайте "забувати” про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу

     вдома, визначте коло її обов’язків.     


2.   Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватись у сімейному бюджеті.


3.  Не лайте, а тим більше – не ображайте дитину в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думку дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть вчителя або вихователя, відповідайте "Дякуємо, ми обов’язково поговоримо на цю тему”.


4.   Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникають з однолітками та дорослими.


5.   Постійно розмовляйте з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Слухайте дитину уважно, ставте запитання, щоб дитина знала, що вам цікаво.


6.   Відповідайте на кожне запитання дитини. Якщо не знаєте відповіді – краще признайтесь, скажіть "Я обов’язково поцікавлюсь і дам тобі відповідь трохи згодом”.


7.   Постарайтесь хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.


8.  Частіше хваліть свою дитину. На скарги про те, що не виходить, відповідайте "Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати”. Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно лише допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою та ніжністю.


9.    Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.



P.S.:   ПОВАГА ДО ДИТИНИ ЗАРАЗ – ФУНДАМЕНТ ШАНОБЛИВОГО СТАВЛЕННЯ ДО ВАС  В МАЙБУТНЬОМУ.

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ

Сімейний кодекс України

(вступив у силу з 01 січня 2004 року)

 

Стаття 141.

   Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо  дитини.

 

Стаття 152.

   Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання

1. Право дитини на належне батьківське виховання забепечується системою державного контролю, що встановлена законом.

2. Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.

3. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

4. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

 

Стаття 155.

   Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків

1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків може ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

2.  Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

3.  Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.


Згода батьків на публікацію фото та відеоматеріалів дитини, а також дозвіл на публікацію її творчих робіт із зазначенням імені автора.

https://docs.google.com/document/d/1e-ukEFOZavQl3u5UnoyIPAWdVmU5C1np/edit?usp=sharing&ouid=102482057362012810881&rtpof=true&sd=true  

ОГОЛОШЕННЯ:

08.12.2022р. Добрий  ранок,шановні  батьки! Адміністрація  гімназії  та  класні  керівники  запрошують  Вас  взяти  участь  в  проведенні  загальношкільних  зборів в онлайн  режимі. Заходити  на  збори  за  посиланням  Тітової Інни Миколаївни

https://us04web.zoom.us/j/6145057101?pwd=a05CVU9Dc3ExSmFDSEhOWXU2aEZmdz09 

Ідентифікатор конференції: 614 505 7101

Код доступу: 352534

 Збори  відбудуться  10.12.2022р. о  10.00  год.

РОЗКЛАД НА ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ 

НА II СЕМЕСТР 2022/2023 н.р.

https://docs.google.com/

Рекомендації для батьків:

Чому шестирічна дитина не може займатися занадто довго?

Згадайте себе у дитинстві. Як важко було висидіти цілий урок практично нерухомо, не промовивши жодного слова та ще й робити вигляд, що ти уважно слухаєш учителя. Особливості психіки шестирічної дитини такі, що їй просто необхідно постійно рухатись. Грамотні вчителі обов’язково роблять серед уроку кілька перерв – фізкультхвилинок, що дуже допомагають сконцентрувати дитячу увагу й позбавити фізичного напруження.

Адже дитина шести років не тільки страждає від тривалого сидіння за партою, вона ще й не може через свої вікові особливості довго концентрувати увагу. Тому тривалість занять не повинна перевищувати 15-20 хвилин, причому посередині заняття слід обов’язково зробити перерву й дати малюкові можливість пострибати та розім’ятися.

  Шановні учні  та батьки!  В  КОНКУРСі на кращу відеопрезентацію вірша Т.Шевченка « Слова пророка звучать нам крізь століття» до 209-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

  І місце - Мишкін Владислав 

ІІ МІСЦЕ розділили- Віннік Альона та   Драйцель Ігор 

ІІІ місце розділили- Заворітній  Роман та Тупиця Діана 

В КОНКУРСІ  МАЛЮНКІВ до творів Т.Г. Шевченка"Ми тебе не забули, Тарасе!". 

І МІСЦЕ- Дубік Даша 

ІІ МІСЦЕ- Клюйков Максим 

ІІІ МІСЦЕ - Заворітній Роман 


     Дякуємо всім,  за активну участь.   Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому та перемог! Переможці, найближчим часом  очікуйте  на свої призи!