Конкурсні випробування

Конкурсне випробування «Методичний експромт»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу вміння адаптувати власну педагогічну ідею (методи, прийоми роботи) до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів.

Формат: співбесіда з членами журі.

Кейс конкурсного випробування (клас, навчальна тема) визначається окремо для кожного учасника/учасниці конкурсу шляхом жеребкування.

Методи та прийоми, що мають бути продемонстровані, пропонуються членами журі на основі попереднього ознайомлення з інформаційними картками: учасників конкурсу.

Тривалість підготовки - 1 година; тривалість співбесіди – до 20 хвилин.

Оцінюється: майстерність та ефективність використання пропонованих методів та прийомів; обґрунтованість позиції та лаконічність відповідей.

Конкурсне випробування «Методичний практикум»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу педагогічної майстерності з організації навчання історії з погляду багаторакурсності (наявності різних поглядів на події, явища) та багатоперспективності (наявності різних варіантів розвитку подій та процесів).

Формат: проведення фрагменту уроку із застосуванням визначеного членами журі методу/прийому.

Кейс конкурсного випробування (клас, тема уроку, метод/прийом, що має бути застосований) визначається шляхом жеребкування.

Тривалість підготовки - 1 година, тривалість виступу - до 20 хвилин, відповіді на запитання журі - до 5 хвилин.

Оцінюється: уміння визначати та характеризувати ракурси висвітлення історичних подій, перспективи розвитку подій з огляду на визначений історичний ракурс; майстерність використання визначеного методу і прийому, аргументованість позиції та лаконічність відповідей.

Конкурсне випробування «Практична робота»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу вміння визначати основні тенденції історичного періоду та місце в них окремих подій, зв'язок між історичними подіями і процесами, складових історичних процесів і подій.

Формат: виконання графічної роботи.

Тема для виконання роботи визначається шляхом жеребкування.

Спосіб виконання роботи учасники конкурсу обирають самостійно (інтелектуальна карта, скрайбінг, опорний конспект, структурно-логічна схема тощо).

Тривалість виконання завдання - 1 година. Для оцінювання роботи шифруються.

Після оцінювання можливе проведення співбесіди.

Оцінюється: вміння визначати основні тенденції історичного періоду та місце в них окремих подій, зв'язок між історичними подіями і процесами, складові історичних процесів і подій; вміння відображати їх графічно/схематично; обґрунтованість та лаконічність відповідей (у разі проведення співбесіди).

Конкурсне випробування «Тестування»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу рівня знаннєвої складової професійної компетентності.

Формат: комп'ютерне тестування.

Питання розподіляються у співвідношенні: 70% від загальної кількості - історичний матеріал, 30% - загальна педагогіка та психологія; методика навчання історії.

Тести можуть містити завдання з вибором однієї або декількох відповідей із запропонованих, встановлення відповідності логічно-пов'язаних пар, встановлення правильної послідовності, відкриті завдання з короткою відповіддю.

Конкурсне випробування «Урок»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу педагогічної майстерності:

Формат: проведення інтегрованого уроку в 5-10 класах.

Кейс конкурсного випробування (клас, тема уроку) визначається окремо для кожного учасника/учасниці конкурсу шляхом жеребкування.

Навчальні предмети і теми, інтеграція яких має здійснюватися, та ступінь інтеграції визначається учасниками конкурсу самостійно.

Теми конкурсних уроків обираються за період від початку навчального року до часу проведення конкурсу відповідно до програм «Історія України. Всесвітня історія» для 5-9 класів та «Історія України», «Всесвітня історія» для 10-11 класів (рівень стандарту).

Оцінюється: знання предмета, методична компетентність, науковість, творчий підхід; спрямованість на формування цілісності знань, предметних та ключових компетентностей, цінностей і ставлень; реалізація інтегрованих змістових ліній, результативність та практична доцільність використаних методів і засобів, професійні якості вчителя.