Конкурсні випробування

Конкурсне випробування «Майстер-клас»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу вміння адаптувати власну педагогічну ідею (методи, прийоми роботи) до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів.

Формат: проведення майстер-класу для педагогічних працівників або студентів.

Кейс конкурсного випробування (клас, навчальна тема) визначається окремо для кожного учасника/учасниці конкурсу шляхом жеребкування.

Вибір методів, прийомів роботи учасник/учасниця конкурсу здійснює самостійно з урахуванням власної педагогічної ідеї, що зазначена в інформаційній картці.

Тривалість підготовки - 2 години; тривалість виступу - до 20 хвилин, відповіді на запитання журі - до 5 хвилин.

Оцінюється: доцільність вибору методів та прийомів, майстерність та ефективність їх використання; відповідність продемонстрованих метод1в та прийомів власній педагогічній ідеї, меті, змісту навчання; дотримання принципів проведення майстер-класу.

Конкурсне випробування «Методичний практикум»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу вміння використовувати в освітньому процесі сучасні методи, прийоми, форми та засоби.

Формат: складення технологічної карти, що репрезентуватиме методичну підготовку вчителя до уроку.

Кейс конкурсного випробування (клас, тема уроку) визначається шляхом жеребкування.

У технологічній карті має бути відображено: етапи уроку; ключові та предметні компетентності, що формуються; методи, прийоми, форми, засоби, що використовуються на певному етапі уроку.

Завдання виконується на комп'ютері. Тривалість виконання завдання - 2 години. Для оцінювання роботи шифруються.

Оцінюється: спрямованість обраних методів, прийомів, форм засобів на розвиток конкретної навички або конкретного уміння та їх доцільність; застосування знаннєвого, діяльнісного та цілісного компонентів; реалізація наскрізних змістових ліній; урахування вікових особливостей учнів.

Конкурсне випробування «Практична робота»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу педагогічної майстерності з організації аналізу та інтерпретації поетичного тексту.

Формат: проведення фрагменту уроку.

Кейс конкурсного випробування (клас, поетичний твір) визначається окремо для кожного учасника/учасниці конкурсу шляхом жеребкування.

Тривалість підготовки - 1 година; тривалість виступу - до 15 хвилин, відповіді на запитання журі - до 5 хвилин.

Оцінюється: володіння методиками аналізу та інтерпретації поетичного твору; формування ключових та предметних компетентностей учнів, реалізація наскрізних змістових ліній; доцільність та оптимальність обраних методів, прийомів, способів та засобів; творчий підхід до формату проведення аналізу, візуалізації матеріалу тощо.

Конкурсне випробування «Тестування»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу рівня знаннєвої складової професійної компетентності.

Формат: комп'ютерне тестування.

Питання розподіляються у співвідношенні: 75% від загальної кількості - предмет та методика викладання, 25% - загальна педагогіка та психологія. Тести можуть містити завдання з вибором однієї або декількох відповідей із запропонованих, встановлення відповідності логічно-пов'язаних пар, встановлення правильної послідовності, відкриті завдання з короткою відповіддю.

Конкурсне випробування «Урок»

Мета: демонстрація учасником/учасницею конкурсу педагогічної майстерності.

Формат: проведення уроку в 5-11 класах.

Кейс конкурсного випробування (клас, тема уроку) визначається окремо для кожного учасника/учасниці конкурсу шляхом жеребкування.

Теми конкурсних уроків обираються за період від початку навчального року до часу проведення конкурсу відповідно до програм «Зарубіжна література» для 5-9 класів та 10-11 класів (рівень стандарту).

Оцінюється: знання предмета, методична компетентність, науковість, творчий підхід; спрямованість на формування цілісності знань, предметних та ключових компетентностей, цінностей і ставлень; реалізація наскрізних змістових ліній, результативність та практична доцільність використаних методів і засобів, професійні якості вчителя.