Інформація

Нова Українська Школа



На початку навчального дня діти сідають колом. Хвилин 10 вони невимушено спілкуються, грають в ігри, співають пісні, обговорюють, чим займатимуться далі.

Більшість їхніх уроків – інтегровані. Тобто кілька годин щодня учні не мають чіткого поділу на предмети, а всебічно розглядають якусь певну тему, занурюються в неї, заодно навчаючись читати, рахувати, малювати, мислити, робити творчі проекти.

Парти в класі стоять не рядами, а об'єднані по 4 або по 6, бо більшість завдань діти виконують в групах.

На уроках вони слухають музику та звуки природи, дивляться відео, читають книжки за власним вибором, виконують фізичні вправи, сидять на підлозі, на перерві грають у рухливі ігри надворі.


Це не Фінляндія й не США, це навіть не альтернативна й не приватна школа.

Це реальність, яку планується втілити в усіх українських державних школах для перших класів з вересня 2018 року.

А для 100 пілотних шкіл по всій Україні це стало реальністю вже з цього навчального року. До «щасливих» пілотних шкіл потрапили і наші діти. Вчителі 1-А класу (вчитель Матиль Л.В.) та 1-В класу (вчитель Редчиць Н.М.) стали агентами змін в освіті.

Пілотні школи відбиралися на конкурсній основі – по 4 на кожну область та ще 4 в Києві. У кожній з цих шкіл працює по 2 пілотних класи, тобто загалом 200 класів. Кожна школа обрала одну з двох модельних програм, які мають незначні розбіжності.


Серед основних нововведень для 1 класу – введення інтегрованого курсу "Я досліджую світ" (7 годин на тиждень.)

Він включає мовно-літературну, математичну, природничу, технологічну,

соціальну і здоров'язбережну, а також громадянську та історичну освітні галузі.

Окремо в розкладі - фізкультура, іноземна мова, мистецтво, а також ще 5 годин української мови та 3 години математики, але й вони поєднані з інтегрованим курсом за допомогою міжпредметних зв’язків.



На початку першого уроку проводяться Ранкові зустрічі, де діти вчаться вітатися, спілкуватися, грають в ігри та займаються іншою колективною діяльністю.

Між другим і третім уроком проводять рухливі ігри, зазвичай надворі.

Зміни також торкнулися самих методів навчання. Діти більше працюють в групах, роблять проекти, всіляко заохочується їхня ініціативність, креативність, критичне мислення.

Крім того, у навчальних програмах з усіх предметів і курсів передбачено 20% резервного часу, який вчитель може використовувати на свій розсуд. Можна навіть піти з дітьми в музей або вигадати додаткові методи, що допоможуть краще засвоїти матеріал.

Але саме головне, що після 2-х місяців навчання в пілотних класах психологом ліцею було проведено дослідження. («Адаптація учнів 1 класів до навчання»). Аналіз результатів дослідження адаптації учнів 1-х класів показав, що учні, які навчаються в пілотних класах мають більшу мотивацію до навчання, високий рівень адаптації – 87% дітей пілотних класів адаптувалися до школи, швидко влилися в колектив, освоїлися, знайшли друзів, у них майже завжди гарний настрій, вони доброзичливі, сумлінно і без напружень виконують усі вимоги вчителя.

Організація освітнього процесу із застосуванням діяльнісного підходу на інтегровано-предметній основі з переважанням ігрових методів заохочує дітей до продуктивної роботи на уроці та стимулює роботу вчителів. Робота в групах згуртувала дітей.

Сайт створений системним адміністратором ліцею 2017 ©