Травень 2021

Тиждень безпеки дорожнього руху в ліцеї


Твій друг – безпечний рух

З 17 до 23 травня 2021 року за ініціативою ООН по всьому світу відбувся шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.

Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі. Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про безпечну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху тощо.


Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

З 17 по 21 травня в ліцеї пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, профілактиці екстремального хобі-зачепінгу.

У рамках Тижня були проведені різноманітні тематичні заходи відповідно до розробленого плану: єдиний національний урок "Безпека на дорозі – безпека в житті" (1-11 класи); вікторина «Мій друг – дорожній рух» для учнів 5-6-х класів, тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» .

Під час проведених заходів діти розгадували загадки, малювали дорожні знаки, грали в рольові ігри, переглядали мультиплікаційні й документальні відеофільми. Упродовж тижня школярі мали змогу ознайомитись із виставкою дитячих малюнків «Безпека пішохода», а у шкільній бібліотеці з тематичною полицею «Правила дорожнього руху – твої правила».

Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху. Ми впевнені, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

Правила вивчай – у біду не потрапляй!

18.05.2021 року в 7-А була проведена виховна година на тему " Безпечний рух". Учні працювали в групах, кожна з яких відповідно до своєї назви презентувала правила поводження в якості пішохода, водія, пасажира, а потім отримували завдання щодо правил та виконували їх.

19 травня у 5-А класі було проведено урок з безпеки дорожнього руху.

Під час якого було ознайомлено учнів з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпили і актуалізували знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях. Розвинули пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися на вулицях міста, виховували культуру поведінки на вулицях.

Про безпеку пам»ятай!

В межах шостого Глобального тижня безпеки дорожнього руху у 3В класі класний керівник Осецька Н.В. провела виховний захід «Безпека руху пішоходів». Діти готували виступи про дорожні знаки для пішоходів, розмальовували розфарбовки з порадами для пішоходів, переглядали відео матеріал. Також було проведено заняття з Лего на тему «Безпека міських вулиць».

День ВИШИВАНКИ в ліцеї


У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

21 травня у міському ліцеї відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і весь ліцей замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі та персонал закладу. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Учні початкової школи читали вірші про вишиванки, українські традиції, виконували творчі роботи з українською символікою, І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці ліцею разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

День Європи в міському ліцеї

День Європи — це свято Європейського Союзу, що відзначається з подачі міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн з пропозицією почати процес об’єднання Європи.

День Європи – це день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи”. Варто зазначити, що в Україні День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу – 9 травня.

Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: волю слова, демократію, незалежність, рівність.

Цікаві тематичні заходи відбулися напередодні Дня Європи і в міському ліцеї, зокрема:

- конкурс малюнків "Моя Україна - серце Європи" (для учнів 1-4 кл.)

- віртуальні подорожі столицями європейських країн (для учнів 1-4 кл.)

- інтерактивна вікторина "Відкрий для себе Європу" ( для учнів 5-6 кл.)

- брейн-ринг "Що, де, коли в ЄС" (для учнів 8-9 кл.)

- онлайн-урок до Дня Європи "Права людини - основа європейських цінностей"

- презентації учнівських проектів "Віртуальні подорожі до країн Європи» (7 класи)

- виховний захід "День Європи- свято миру і єдності " (10А клас)

- виховні години: «Знайомтесь – Європейський Союз», Європа – наш спільний дім», «Європейські цінності – основа демократичної України» (11 класи).

Бути європейцем - це круто! Будуємо Європу в Україні! Успішна країна починається з кожного з нас!

День Європи 11-Б

День Європи – щорічне святкування миру і єдності, спрямоване на поширення ідей європейської ідентичності.

Це, насамперед, можливість долучитися до європейських цінностей. Із цією метою в Коростенському міському ліцеї проводились заходи, присвячені святкуванню Дня Європи в Україні. У 11- Б класі була проведена подорож " Україна- Європа». У ході заходу діти прослухали історичну довідку виникнення Євросоюзу, переглянули презентацію «10 фактів про Європу».

Учні мандрували разом із класним керівником Залевською А.І. історичними місцями країн Європи та України, із великим задоволенням працювали в групах, виконуючи різноманітні завдання , набули знань про історію створення Євросоюзу, його символіку,прослухали гімн Європейського союзу, ознайомились із культурою, цікавими фактами, особливостями національної кухні, виготовили державні прапори країн Євросоюзу та їх презентували.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у становленні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

День міста

На базі бібліотеки міського ліцею бібліотекарем Чиноватой О.С. було проведено бібліотечний урок «Коростень, моє ти місто калинове!». Діти також ознайомилися з тематичною виставкою літератури «Мій рідний край – Коростень».

День сім’ї

15.05.2021 року у міському ліцеї по всіх класах пройшли заходи з нагоди святкування Дня сім’ї.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. З нагоди цього свята відбулися тематичні заходи, які дали можливість виокремити певне коло питань, що можуть видатися надзвичайно актуальними для родин.

З учнями 1-В класу було проведено бесіду «Сім’я і школа – дві стежини…». У 5-А класі на годині спілкування «Без сім’ї немає щастя на землі», на якій учні згадали про свої сімейні традиції, захоплення членів своєї родини, розповіли як часто вся родина збирається разом і дійшли висновку, наскільки важливо бути єдиною дружньою сім’єю. З учнями 6-А та 6-Б класів класними керівниками було проведено виховну годину «Ми - одна сім’я». Підсумком якої стало оформлення колажу, де діти символічно об’єдналися в одну родину, чим підтвердили, що сім’я не тільки буває вдома, а і в школі.

У 7-А класі було проведено годину спілкування «Яка вона-хороша сім’я?», де при виготовленні лепбука назвали людські цінності для зразкової сім’ї.

«З родини йде життя людини»,- говорить народна мудрість. І це справді так, як із струмочка починається ріка, так і життя починається з родини. Учні 6-В класу виготовили колаж та провели бесіду «Моя країна - Україна». В ході бесіди вони згадували родинні традиції та традиції свого народу.

Сім’я — це найважливіше, чим багата людина. Опора, тил, підтримка, розуміння. Тож, бережімо наші родини! Нехай почуття єднання і привітності завжди гріє вас! Миру і процвітання кожній українській родині!

День Перемоги

Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.

Учні ліцею долучилися до відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 9 травня учні 6В класу разом із класним керівником Ященко О.П. поклали квіти на могили воїнам визволителям.

9 травня – День Перемоги. Ми пам'ятаємо, якою ціною... Вдячні... Пишаємось відвагою, розумом та силою... Ніколи знову!

«1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»


8 травня, в День пам'яті та примирення, вся країна схиляє голову та згадує всіх учасників Другої Світової війни. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Друга світова війна вона все далі і далі від нас, ми всі знаємо, що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити. Війна на зустріч молодому дню із з гуркотом, і з брязкотом котилась, лавиною метану і вогню, на нашу землю й долю навалилась.

У міському ліцеї під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі:

- Єдиний тематичний урок мужності «Минулого вогонь не загасити»;

- Віртуальні екскурсії до музеїв та меморіальних комплексів;

- Виховні години «Пам’ятаємо…»;

- Операція «Пам’ятник»,

- Акція «Ветеран живе поруч» та ін.

Учні 6А та 6Б класів разом із батьками та класними керівниками 8 травня вшанували пам'ять загиблих воїнів та поклали квіти до Меморіальних стел загиблим учасникам Другої світової війни.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

«Ми пам’ятаємо…»

День Пам’яті та примирення, День перемоги для всіх – особливі дні. Подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами, настільки великий, що його масштабність із часом стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну.

На передодні Дня Пам’яті та примирення і Дня перемоги класний керівник 1-В класу Зуєва О.В. провела виховну годину «Ми пам’ятаємо…», на якій познайомила першачків з історією Дня пам’яті та примирення й Днем перемоги, а також розповіла, що червоний мак – це символ пам’яті жертв війни і вперше його використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Після цього діти мали можливість самостійно виготовити маки й, принісши їх додому розповісти своїм родинам про цей символ.

Сайт створений системним адміністратором ліцею 2017 ©