Листопад 2022

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор.

Щороку в останню суботу листопада вся Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів. В цей день прийнято запалювати свічку, тому разом зі своїми класними керівниками та родинами ліцеїсти долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку», аби вшанувати полеглих предків тих страшних років.

30 листопада - Всесвітній день домашніх тварин. В 1-А класі пройшов виховний захід

«Мій домашній улюбленець».

Домашні тварини, які живуть пліч-о-пліч з нами, постійно потребують підтримки, догляду і турботи людей. Діти розповіли, що їх улюбленці дарують їм свою любов та відданість. Часто домашні улюбленці замінюють своїм господарям близьких людей, рятуючи від самотності та смутку, знімаючи стрес, а іноді й захищаючи від ворогів. Ми повинні піклуватися про наших менших друзів, так само, як ми піклуємося одне про одного. Головна мета заходу - розвивати у дітей почуття відповідальності за живих iстот, завжди пам'ятати, що домашні улюбленці не іграшки, а живi iстоти, адже ми несемо відповідальність за тих кого приручили, давайте завжди дбати про домашніх тварин та станемо їхніми найкращими друзями.

Цей захід присвячено відданим і люблячим «братам нашим меншим», які потребують теплоти і турботи.

21 листопада вся наша держава відзначає День гідності та свободи

В цей день рух громадського спротиву «Жовта стрічка», який виник навесні 2022 року в Херсоні, майже одразу після його окупації, закликає всіх українців доєднатися до всеукраїнської акції па пов'язати цього дня жовту стрічку і підтримати наших людей, які проживають на поки що окупованих територіях України. Долучилися до цього Руху і ліцеїсти аби вшанувати відважних співвітчизників, які попри загрозу своєму життю відкрито показують свою патріотичну позицію.

Впродовж листопада в міському ліцеї проходив всеукраїнський місячник Основ безпеки життєдіяльності.

З метою збереження життя і здоров'я учнів, попередження надзвичайних ситуацій вчителі та класні керівники проводили в класах виховні години на відповідну тематику, учні переглядали навчальні відеофільми, презентації з безпеки життєдіяльності, брали участь у віктринах, зутрічалися з представниками органів правопорядку. Однією із найактуальніших тем, через виклики часу в воєнний стан в нашій державі, стала тема мінної безпеки та вибухових речовин.

Учні вкотре були проінформовані про поводження з невідомими речами та предметами.



Вивчаючи історію Давнього Єгипту, учні 6 класів поринули у таємничий світ зародження цивілізації, вічних пірамід та неповторної культури. Також вони дізналися секрет муміфікації та відкрили таємницю гробниці Тутанхамона. А результатом знайомства з історією Єгипту став проєкт «Саркофаг фараона».




Минулого місяця Коростенський міський ліцей №6 долучився до участі у Всеукраїнській благодійній акції «Смілива гривня». Під час проведення акції ліцеїсти приносили і здавали монети, які у подальшому були передані у одне з відділень Ощадбанку та перераховані на підтримку Збройних Сил України.

Крім отриманої Грамоти від банку ми з вами зробили справу, додали собі плюсик в карму і зробили нашу Перемогу трішки ближчою.

Слава Україні! Слава всім її Героям!


Психологічною службою ліцею №6 було проведено цикл заходів в рамках акції «16 днів проти насильства» з учнями 5-8-х класів.

У ході тренінгів та виховних годин учні згадали про види, причини та наслідки насильства. Були проінформовані щодо способів протидії насильницькій поведінці з боку батьків, однолітків, оточуючих.

Також учасники у командах під час практичної роботи вчились розрізняти види насильства, розігрували проблемні ситуації. Обговорили міфи та факти про насильство в сім’ї та жорстоке поводження з дітьми. Переглянули відеоролики щодо протидії насильству в сім’ях та серед підлітків.

Започаткувавши традицію кожного року, 16 листопада до Міжнародного дня толерантності соціальним педагогом ліцею №6 було проведено виховні години з учнями 1-3-х класів.

З учнями проводились вікторини з даної теми. Грали в ігри на швидкість та спритність. Згадали про ввічливі слова. Обговорили добрі справи, які вони робили останнім часом і написали їх на виготовлених сердечках та склали своє дерево добрих справ.





В рамках проведення Тижня писемності та української мови з учнями 9-их класів вчителем основ правознавства Дашкевич Ю.В. було проведено інформаційну хвилинку «Вишиванка – генетичний код нації». Також ліцеїсти отримали можливість створити свої унікальні сорочечки, орнаменти й продемонструвати бачення культурного надбання нації.

З роботами учнів можна ознайомитись в холлі ліцею.

До дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада, в шкільній бібліотеці було оформлено книжкову виставку та проведено бесіду з учнями 2-А класу "Мова - серце нації".

9 листопада вся Україна відзначає важливе свято – День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

У День української писемності та мови ліцеїсти відзначають найкращих популяризаторів рідної мови, відвідують бібліотеки, виставки, проводять виховні години.

Кожен клас відзначив цей день по-своєму, хтось виготовив лепбук про рідну мову, хтось взяв участь у вікторині, хтось читав та декламував вірші, хтось долучився до створення вишиванки – як націнального коду українців, а хтось доєднався до Радіодиктанту національної єдності, який пройшов досить таки емоційно.

З піднесеним настроєм, гордістю учні промовляли: «Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу».

15.11.2022 року в приміщенні актової зали Коростенського міського ліцею № 6 за ініціативою вчительки української мови Шевчук А.Ю. у теплій та затишній атмосфері відбулася зустріч 8-х та 11-х класів із захисниками Бондарчуком Володимиром та Демінським Сергієм, який до того ж є випускником нашого навчального закладу. Приємним бонусом стало те, що військові завітали зі своїм чотирилапим побратимом, німецькою вівчаркою на ім'я Аїдес, який одразу став улюбленцем всіх дітей. До зустрічі приєдналися представники міської ради, волонтери, бібліотекарі міста та святий отець УПЦ Леонід. Гості, крім слів подяки презентували нашим воїнам сувеніри та подарунки.

Ми щиро вдячні нашим захисникам за візит та за ту справу, яку вони роблять. З впевненістю можемо сказати, що це наша не остання зустріч, ми і надалі будемо організовувати такі заходи, адже вони дають неймовірне відчуття впевненості у Перемозі та завтрашньому дні.

Щира дяка та низький уклін всім захисникам і захисницям! Слава Україні! Слава її героям!

Посилання на відео зустрічі https://www.youtube.com/watch?v=GW9Rt2M5Qwc

Зазвичай третій тиждень листопада у нашому начальному закладі проходить казково, у прямому сенсі цього слова, адже учні початкової ланки готують інсценізації своїх улюблених казок.

Та цього року, у зв'язку з воєнним станом та безпековою ситуацією ми були вимушені змінити формат його проведення.

Юні ліцеїсти по класах провели День казок. Казкові вікторини, загадки, ілюстрації улюблених героїв, перегляд мультфільмів за всім нам відомими казками, міні інсценізації творів та звичайно позитивні дитячі емоції.

Казки виховують в дітей почуття добра та співпереживання, показують різницю між добром і злом, виховують почуття справедливості. Завдяки вище згаданим заходам діти вкотре зрозуміли, що книга несе мудре, добре і розумне слово та почуття.


Впродовж 14-18.11.2022 р в міському ліцеї № 6 проходив Тиждень толерантності і добрих справ. З метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу вчителями були проведені виховні години, позакласні заходи та тематичні перерви.

Учні виготовили дерево толерантності, сплели павутинку толерантності, визначили основні засади толерантності у сучасному світі, і звичайно, дарували один одному позитивні емоції.

Тиждень толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!

На осінніх канікулах серед вчителів-предметників 5 класів був проведений консиліум «Адаптація 5- х класів». Класні керівники початкової школи та вчителі, які почали навчати учнів у 5 класі обмінялись досвідом щодо особливостей навчання та змін, які відбуваються у п’ятикласників при переході з початкової ланки до основної школи. Заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія ПАВЛОВСЬКА наголосила, що п’ятикласники адаптуються до нових умов навчання так само складно, як і під час вступу до школи. Поява декількох учителів-предметників із різними вимогами, характерами, стилем викладання є для них очевидним показником дорослішання. Після переходу до основної школи в житті учнів відбулися такі зміни: збільшився обсяг і кількість навчальних предметів посилилося значення багатопредметного навчання розширилося коло вчителів-предметників, з якими учні мають систематично спілкуватися на зміну першій учительці прийшов класний керівник.

Із результатами досліджень виступила соціальний педагог Сьомак О.В. Вона зазначила, що для учнів у цей період характерні, зазвичай:

v низька організованість

v неуважність і недисциплінованість на уроках

v зниження інтересу до навчання і його результатів

v зниження самооцінки

v високий рівень тривожності.

Для кожного класу були розроблені рекомендації щодо кращої адаптації.

Однією з найважливіших особливостей творчості педагога є те, що об’єкт його праці – дитина – постійно мінлива, завжди нова, сьогодні не та, що вчора. Наша праця – формування людини, – і це накладає на нас особливу, ні з чим не порівнянну відповідальність (В. О. Сухомлинський)

Саме такими словами розпочала педагогічну раду на тему «ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ – ОДИН ІЗ КЛЮЧОВИХ ЧИННИКІВ ЯКІСНОЇ ОСВІТИ» заступник директора з навчально-виховної роботи Василенко С.В.

Педагогічна рада, зважаючи на повітряні тривоги, проходила в укритті, але це ніяк не вплинуло на позитивний настрій педагогів,адже вони, як ніхто, розуміють, що зміни у нашій освітній системі неможливі без перегляду й реалізації нових підходів до оцінювання поступу навчання учнів.

Світлана ВАСИЛЕНКО за допомогою різних технік, вправ та прийомів довела, що формувальне оцінювання – це інструмент підтримки, а не контролю. І ми ідемо на урок не тільки для того, щоб контролювати, говорити дітям, чого вони не знають, а для того, щоб допомагати їм бути успішними.

Своїм досвідом роботи щодо формувального оцінювання у пілотних класах поділились вчитель української мови та літератури Залевська А.І., англійської мови Ромасенко С.П., зарубіжної літератури Лазаренко Л.П.

Сайт створений системним адміністратором ліцею 2017 ©