Лютий 2018

17.02.2018 -18.02.2018 року на базі Коростенського міського ліцею розпочалося навчання вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової загальної освіти у 2018-2019 навчальному році. Актуальність навчання полягає в необхідності підготовки вчителя Нової українсько їшколи до реалізації освітньої політики держави шляхом опанування новітніми практиками, технологіями, методиками, формами, методами професійної діяльності на засадах інноваційних освітніх підходів з урахуванням потреб педагогів, держави та глобалізованого світу.

Навчання провели тренери: Біжан Т.В., Матиль Л.В., Редчиць Н.М. Присутні, а це 60 педагогів міста та Лугинського району, після перших двох днів тренінгу переосмислили соціальні і професійні місії вчителя Нової української школи. Педагоги зрозуміли необхідність підготовки фахівців адаптованих до сучасних соціокультурних умов, здатних творчо працювати, приймаючи нестандартні рішення в ситуаціях ринкової конкуренції, уникаючи шаблону, засвоювати нові професійні ролі і функції, забезпечувати випереджувальність розвитку країни, зреалізувати освітні проекти національного масштабу, витримувати конкуренцію на європейському і світовому ринку освітніх послуг тощо. Про позитивні враження від тренінгу свідчать відгуки педагогів та особисті записи в «Щоденнику вражень».

14 лютого у Коростенському міському ліцеї було проведено протипожежне тренування з цивільного захисту. Вчитель захисту Вітчизни Білошицький В.Л. провів інструктаж щодо користування порошковим та вуглекислотним вогнегасниками. Вчителі ліцею відпрацювали практичні навички користування запропонованими вогнегасниками.

Факультатив «Школа журналістики» діє

Кожна людина у своєму житті до чогось прагне, з дитинства хоче кимось стати. Хтось мріє стати економістом, хтось лікарем, хтось вчителем, хтось екологом, хтось фотомоделлю, а хтось журналістом. На сьогодні налічується близько чотирьох тисяч професій. А потрібно обрати ту, яка приносила б людині задоволення від праці і користь людям.

Всім відомо, що журналістика – це цікава і водночас соціально значима сфера діяльності людини. Професія журналіста приваблива. Багато хто мріє стати журналістом, переслідуючи благородну мету - нести до людей правду, примножувати в світі добро, боротися за справедливість.

Допомогти учням зрозуміти свої бажання, набути певних знань, визначитися щодо майбутньої професіїї, досягти успіху у дорослому житті покликане профільне навчання ( курси за вибором, факультативи тощо)

У цьому навчальному році в ліцеї розпочато роботу факультативу «Школа журналістики», який охоплює учнів 10 – 11 класів.

У зв’язку зі змінами інформаційної структури суспільства, інтенсивним розвитком засобів масової інформації, що стають не тільки "вікном у світ" для молоді, а й істотно впливають на її життєві ідеали та цінності, ми висуваємо ідею виховання свідомого, компетентного і творчого не тільки споживача, а й створювача медіа-продукції, стимулювання розвитку спеціальних знань, умінь, навичок у сфері засобів масової інформації, інтелектуальних і творчих здібностей підлітків, критичного мислення, соціальної компетентності, сприяння становленню суб’єктної позиції особистості. Водночас учні зацікавлені можливістю висловити власні враження, обговорювати цікаві ідеї, самі можуть підготувати актуальні матеріали і побачити результат власної праці у вигляді друкованого видання – газети «Вісті ліцею».

На реалізацію загальної ідеї спрямована і навчальна програма факультативу, яка складена на основі навчально-методичних розробок , програм спецкурсів та факультативів, затверджених МОН України, та адаптована до можливостей нашого навчального закладу.

Програма передбачає вивчення журналістики через систему знань з розвитку усного та писемного мовлення, поєднання теоретичного матеріалу з практичною роботою, виконанням завдань творчого характеру, рольовими іграми, зустрічами з людьми журналістських професій, екскурсіями. Передбачена робота з медіа-ресурсами: традиційними (періодичні видання, телебачення, радіо) та новітніми (медіа-ресурси мережі Інтернет). Під час навчання члени факультативу можуть «приміряти на себе» ролі кореспондента, оператора, коректора,фоторепортера, редактора. Це створює сприятливі умови для розвитку природних здібностей дітей, їх творчого мислення, самовдосконалення та самовираження, виховання мовленнєвої та загальної медіа-культури, об’єднання можливостей соціокультурного середовища.

Як зазначалося вище, медіа-тексти представлені у нас у вигляді періодичного паперового й електронного видання - газети «Вісті з ліцею».

Звісно, під час занять факультативу не ставиться мета підготувати фахових журналістів, головне - створити умови для самореалізації особистості, у тому числі шляхом формування професіонального ставлення до своєї роботи.

Газету «Вісті з ліцею» ми створюємо в додатку Microsoft Office Publisher. Друк газети здійснюємо на принтері нашого закладу. Маємо ще й іншу можливість створення газети. Це власна Інтернет – сторінка на сайті ліцею.

Зрозуміло, що для виконання поставленого перед факультативом завдання недостатньо сформувати у свідомості учнів імператив професійності - потрібна практична підтримка, забезпечення постійного росту складності виконуваних завдань, розширення кола спілкування, обмін досвідом.

Консультативна співпраця з Коростенськими ЗМІ ( газета «Іскоростень», Коростень ТБ), участь членів факультативу у літературних святах «Просто на Покрову», «Література свіжого повітря», зустрічі з цікавими співрозмовниками – місцевими журналістами допомагають старшокласникам краще зрозуміти специфіку професії. Крім того, залучення учнів до громадської журналістики сприяє формуванню їх громадянської культури. До того ж юні кореспонденти, висвітлюючи події, стають активними їх учасниками, а це сприяє активізації молоді у житті ліцею, міста. Ми щиро дякуємо Чижевській Н.М., усім працівникам Коростень - медіа за можливість ознайомитися з роботою справжніх професіоналів. Ми вдячні Васильчуку В. Б.,редактору газети «Вечірній Коростень» за запрошення до участі у святі «Просто на Покрову».

І семестр 2017 – 2018 навчального року став досить вдалим для членів факультативу.

За період з 01. 10. 2017 - 17. 01. 2018 р. прес – центром ліцею випущено 3 номери газети «Вісті з ліцею». Редактори Карпук Маргарита -11 клас, Вигівська Тетяна – 10 клас. Учні, Герцева Дарина, Синькова Анастасія, взяли участь у літературних читаннях свята «Просто на Покрову» в номінаціях проза та література і отримали схвальні відгуки від письменників - учасників свята. Герцева Дарина посіла ІІІ місце у конкурсі юних поетів, її було запрошено на телепередачу «Віршоляндія» 03. 01 2018 р.

Розпочався ІІ семестр, попереду ще багато нового, цікавого. Це подальший випуск газети «Вісті з ліцею», створення медіа – проектів, фоторепортажів, відео проектів, зустрічі з цікавими співрозмовниками, отримання нових знань і навичок.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх, хто заходить на наш сайт:

«Шановні друзі, якщо вас цікавить тема «Україна крокує в Європу. Якою бути новій українській школі?», або вам необхідно отримати користі поради від фахівців: психолога, соціолога, вчителів – предметників щодо підготовки до ЗНО, вас цікавить точка зору вчителів й учнів з приводу перемог і прорахунків в організації освітнього процесу ліцею, прагнете бути обізнаними у творчому житті ліцеїстів, напрямках молодіжної музики та моди, читайте газету «Вісті з ліцею», дивіться наші учнівські відеопроекти. Будь ласка. залишайте свої коментарі, побажання, діліться роздумами. Ваша думка обов’язково буде врахована і стане ще одним поштовхом для членів факультативу «Школа журналістики» у подальшому навчанні, творчості, розвитку мотивації щодо формування індивідуальної медіа-культури, свідомому вибору майбутньої професії.

Наші координати___korzosh6@ukr.net_________

Керівник факультативу «Школа журналістики» вчитель зарубіжної літератури Белько Г.Ю.

Сайт створений системним адміністратором ліцею 2017 ©