Конкурси

Телефонограма.docx

КОНКУРС ШКІЛЬНИХ ПРОЕКТІВ З УСНОЇ ІСТОРІЇ

Чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (www.amo.cz) у співпраці з Українською асоціацією усної історії оголошує про проведення конкурсу шкільних проектів для вчителів історії та суспільних дисциплін «ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В СРСР У ПЕРІОД 1980 – 1991 РОКАХ»

https://www.ustnayaistoriya.info/wp-content/uploads/2020/05/UKRAJINA-ZIVA-HISTORIE_prihlaska_A3_2020_04.pdf


V МІЖНАРОДНИЙ МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ КОНКУРС

НАУКОВИХ І МИСТЕЦЬКИХ РОБІТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАНЯКА ТА ЛІДІЇ КОВАЛЕНКО

На зламі 1980-х – 1990-х рр., коли «офіційна історична наука» все ще перебувала під контролем комуністичної влади, роль руйнівників політико-ідеологічних міфів і виборювачів історичної правди значною мірою перебрали на себе письменники, поети, журналісти і публіцисти. Подружжя українських літераторів – Володимир Маняк (1934–1992) і Лідія Коваленко (1936–1993) цілком присвятили себе реалізації масштабного проекту збирання усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Великого голоду 1932–1933 рр., і досягли в цій справі визначних успіхів. З пошаною і в пам’ять про них у 2016 році започатковано і щороку проводиться Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко.

Мета Конкурсу – активізація наукової, творчої діяльності школярів і молоді у прагненнях розвивати свої знання в царині голодоморних та геноцидних студій, збереження пам’яті про голод-геноцид 1932–1933 рр. та формування на цій основі поваги до прав людини і гуманістичних цінностей.

Організатори Конкурсу: Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН України, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), Науково-освітній консорціум з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

Спеціальна тема Конкурсу в 2020 році – «Солідарність і взаємодопомога у стратегіях виживання та опору в епоху Голодомору – геноциду Українського народу».

У фокусі цьогорічного конкурсу – індивідуальні та родинні історії про прояви солідарності і взаємодопомоги в епоху Голодомору. Організатори традиційно очікують від конкурсантів демонстрації ґрунтовних знань у царині голодоморних студій та неформального підходу у пошуку відповіді на питання: як взаємна підтримка і солідарність давали надію на життя і допомагали долати відчуженість, що її диктував комуністичний імперський режим, штучно розділяючи людей, тим самим послаблюючи суспільні зв’язки; як наші знання про ці важливі сторінки історичного минулого можуть допомогти нам краще зрозуміти сьогодення і стати сильнішими у особистісній реалізації та досягненні єдності й солідарності в подоланні викликів, які нині постають перед Україною і людством, зокрема й у зв’язку з пандемією.

Номінації Конкурсу:

• Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями «Кращі роботи учнів 5–8 класів», «Кращі роботи учнів 9–11 класів».

• Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти.

• Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (віком до 35 років).

Нагороди переможцям:

• В кожній із номінацій/підномінацій – по шість переможців, із врученням відповідно дипломів 1-го, 2-го, 3-го ступенів та грошової винагороди відповідно 5 тис. грн., 3 тис. грн., 2 тис. грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.

• Додатково у кожній із номінацій/підномінацій 10 робіт, із врученням заохочувального диплому та грошової винагороди в розмірі 1000 грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.

• Для всіх конкурсантів – електронні Дипломи учасників (за додатковим зверненням до Організаторів).

На Конкурс подаються лише оригінальні, раніше неопубліковані/неоприлюднені наукові та мистецькі роботи.

Терміни проведення Конкурсу:

• Наукові та мистецькі роботи приймаються на Конкурс до 15 листопада 2020 року, підведення підсумків, оголошення, нагородження переможців – останній тиждень листопада 2020 року.

Конкурсні роботи просимо надсилати:

• Поштою (виключно для творів образотворчого мистецтва):

02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «V Міжнародний міждисциплінарний конкурс – 2020».

• Електронною поштою (відповідно до номінацій):

Кращі роботи учнів: konkurs.mk.2020school@gmail.com

Кращі роботи вчителів: konkurs.mk.2020teacher@gmail.com

Кращі роботи молодих науковців: konkurs.mk.2020scholar@gmail.com

Деталі – у Положенні про Конкурс – 2020:

• На сайті HREC in Ukraine: www.holodomor-hrec.com



Інформуємо про проведення щорічного 14-го Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» (анімаційних робіт молодих істориків), метою якого є підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.

Організатором Всеукраїнського конкурсу виступає Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України у співпраці із центральними та місцевими органами влади. Також в організації заходу беруть участь представники Інституту Історії України НАН України, Спілки письменників України.

Принагідно інформуємо про умови конкурсу:

  • У конкурсі можуть брати участь учні старших класів, студенти, молоді вчителі, молодіжні громадські організації та творчі спілки. На конкурс можуть подаватися як індивідуальні так і групові проекти.

  • Участь у конкурсі здійснюється на добровільних засадах.

  • Конкурсні роботи та анкету учасника (учасників) слід надсилати на адресу vriatuvaty-vid-zabuttia@ukr.net до 1 грудня 2020 р. Протягом грудня 2020 року – січня 2021 року журі з числа професійних учителів, режисерів, громадських діячів опрацьовує конкурсні роботи та визначає переможців. Відзначення переможців відбуватиметься наприкінці січня 2021 року.

  • До участі у конкурсі приймаються мультимедійні проекти – аматорські документальні та ігрові фільми й відеоролики у форматі «.avi».

  • Тривалість фільму не має перевищувати 8 хвилин.

  • На початку відеороботи має бути чітко вказано назву матеріалу та його авторів.

  • Авторський текст виконується українською мовою.

  • До роботи слід долучити окремим файлом у форматі .dос анкету.

  • Подані на Конкурс матеріали не рецензуються і не повертаються.

  • При використанні у мультимедійних проектах кадрів з фільмів, репортажів та інших відеоматеріалів, які не були зняті авторами проекту, необхідно зазначити автора відеоматеріалу.


Лист Брати 2021.docx