Радимо прочитати

збірка істориків .pdf

Вчителі міста підготували збірку  "Особливості викладання суспільних дисциплін в умовах сьогодення"

https://drive.google.com/file/d/1_xTXIAl5zL7c9GITW5KZXW_A1n_GmxId/view?usp=sharing

Історію можна вивчати по-різному. Хоча її не конче вивчати, і тоді актуальними стають меми з граблями. (Володимир Павловський). Знайомтеся, добірка каналів для вивчення історії

https://gluzd.org.ua/authors_columns/kanaly-shcho-prokanaly/?fbclid=IwAR09dwQ0t2rUHhObVy-OlCTTdzCrMC0JiK4SOVh9qomu-TN9yiHvhMCVWgQ 

До уваги вчителів історії

Національний музей історії України у Другій світовій війні пропонує новий формат розповіді про Другу світову війну, який, сподіваємось, допоможе у підготовці уроків на цю тему. 

https://www.warmuseum.kiev.ua/_ua/expositions/online_excursion/  

#ІсторіяБезМіфів – це новий пізнавальний канал про минуле України та світу 

Відеоісторія від Українського інституту національної па'мяті - це цикл відеолекцій про події історії України в ХХ столітті. Матеріал відповідає шкільній програмі та може бути використаний під час пояснення вчителем нових тем — як ілюстративне, так і самостійне джерело інформації. А ще «Відеоісторію» вчителі і учні можуть використовувати при узагальненні, систематизації і як вступ під час вивчення нової теми. Відеоуроки мають стати поштовхом до обговорення, дискусії, започаткування нових творчих проєктів, сприяти розвитку критичного мислення.

Спікером відеолекції «Українська революція 1917-21 років. Як творилася держава» виступив співробітник УІНП , історик Павло Подобєд. Формат — розповідь спікера, поєднана із візуалізацією за допомогою інфографіки, реконструкцій, анімації, анімованих карт. Відеолекції спираються на документи, фото, хроніку, спогади учасників подій. Хронометраж відеолекції: 17 хвилин. Виробництво: divaki production. «Я неодноразово спостерігав наскільки частині вчителів історії важко перебудуватися під нові реалії. І нам замало розповісти про якісь факти чи дати. Потрібно знайти відповідну форму, яка запалила б цей інтерес і в дітях, і в дорослих, допомогла їм правильно зорієнтуватися в історії Визвольних змагань, усвідомити причинно-наслідкові зв’язки. І ці відеолекції — це наша спроба створити такий продукт», — зауважив Павло Подобєд.

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/cykl-vchymo-istoriyu


Про проект "Україна Incognita"

«Україна Incognita» - реальне продовження у віртуальному світі.

До свого 15-ліття щоденна всеукраїнська газета «День» запустила масштабний веб-проект – «Україна Incognita» (incognita.day.kiev.ua)

Інтернет-проект «Україна Incognita» — це продовження роботи «Дня» щодо вивчення та осмислення української історії - у віртуальному світі. Унікальний масив історичних та краєзнавчих матеріалів, які протягом 15 років публікувалися на сторінках газети, а також у виданнях Бібліотеки «Україна Incognita», переведено в електронний формат — і тепер вони доступні на сайті «Україна Incognita».

Матеріали даного сайту будуть корисними як педагогам так і учням при вивченні історії України.

Як формувалась ізраїльська ідентичність.

Лекція ізраїльського політолога Володимира Ханіна в Українському католицькому університеті

Детальніше