Кераміка

Гончарство – це мистецтво створення найрізноманітніших виробів – посуду, іграшок, кахлів, предметів декору – з опаленої гончарної глини. Гончарний посуд завжди виглядає дуже унікально та самобутньо. Він стає істинною окрасою будь-якої трапези, такий собі дотик до вікового досвіду наших предків. Уява зразу ж малює глечик з парним молоком, полумисок з українським борщем, запашну печеню у горщику.

Виробництво посуду було ручним, і робили його з простої глини. Пізніше виявилось, що не кожна глина підійде для виготовлення посуду.

Є відмінні сорти глини (наприклад, що добуваються в давнину в Китаї) з яких можна робити фарфор для художнього посуду (чашок, тарілок, чайних сервізів). Інша глина при висиханні або випаленні тріскається, - вона не підійде для виготовлення міцного і красивого посуду. Люди здогадалися додавати в глину інші речовини для фортеці і красивого кольору, і такий матеріал дістав назву - кераміка.

Сільни́чка, сільни́ця — невеликий посуд для солі, яку подають до столу. Може бути різних конструкцій. Поширені сільнички відкритого типу у вигляді невеликої мисочки з високими бортиками чи циліндра, закритого кришкою-ситечком, через яке просіюється сіль. Як правило виготовляється зі скла, пластмаси, кераміки, дерева або металу.

Калама́р звичайніше чорни́льниця — інструмент для письма, приладдя для зберігання чорнил і вмочування в нього предмета для письма (найчастіше пера) під час писання; в Україні особливого поширення набув у козацькі часи.

Кавомолка, кавовий млинок, кавни́ця, кавни́чка, кофе́йниця — пристрій для розмелювання зерен кави. На території країн колишнього радянського союзу найбільшого поширення набули ручні млини у вигляді квадратного ящика, який обладнаний ручкою для обертання. Також така кавомолка має невелике відділення, яке висувається і потім висипається помелену кави.