Кімната-музей Бориславського професійного ліцею

  1. Назва - Кімната-музей "Історія мого краю: вчора, сьогодні, завтра"

  2. Музей працює - щоденно

  3. Дата заснування музею

  4. Профіль музею - історико-краєзнавчий в поєднанні з сьогоденням

  5. Кількість експонатів більше 200

  6. Цінні експонати вишиванки (100 літньої давності), частина станка для ткання тканини, праски, домашнє начиння

  7. На базі музею проводяться екскурсії, відкриті уроки, заняття гуртків

  8. Керівник музею - Петрик Наталія Василівна

  9. Адреса музею: Львівська область, м. Борислав, вулиця Героїв ОУН-УПА, 21, Бориславський професійний ліцей

Краєзнавчий музей — мiсце, де зустрiчаються сьогодення й минуле. Коли проходиш по його залах, то почуваєш, як дух збiглих часiв наповнює тебе. Тут можна робити замiтки, годинами розглядати дивнi експонати, а можна просто мрiяти, уявляючи себе то скiфом, то солдатом Пiвнiчної вiйни, то бiйцем, що встановлює

прапор над рейхстагом. Проходячи по залах музею, можна побачити, як удосконалювалася людина, стаючи бiльше вмiлою, митецькою… Нашi далекi предки були великими майстрами, могутнiми воїнами, талановитими зодчими. Відчуваєш гордiсть за тих, що жили багато столiть назад i вмiли облаштовувати свiй побут з такою стараннiстю й вправнiстю.

У світі існує безліч музеїв. Коли з’явився перший із них і де саме? Ніхто не знає. Але музеї зі словом “перший” відомі : перший у світі музей цінних паперів, звичайно ж, у Швейцарії, цейлонського чаю у Шрі-Ланці, бамбукових ведмедиків у Китаї, осликів у Болгарії. Перший у світі підземний музей Трипільської культури створений в Україні, в печері “Вертеба” на Тернопіллі.

З дитинства багато хто звик до стереотипу, що музей — це тихо і нудно проведений час серед старих запилюжених речей, які мало що промовляють. Цей стереотип у когось міг скластися під час відвідин музею в межах шкільної екскурсії або з батьками.

Одна знайома недавно розповідала, що в її дитячій пам'яті з відвідин Ермітажу збереглося тільки враження шаленої втоми і голоду — батько хотів їй показати якнайбільше залів, "бо коли ми ще сюди приїдемо"...

Сьогодні музеї типу "забери руки, замовкни і слухай екскурсовода" відходять у минуле. У світі, який індивідуалізується, стає значно доступнішим і відкритішим (принаймні на рівні технологій), музей займає своє важливе місце.

Здається, дедалі швидший темп життя парадоксальним чином загострив відчуття того, що музейні експонати, які колись прийнято було берегти для уявних "майбутніх поколінь", потрібні також нам — тут і зараз. Для сьогоднішніх уроків життя, вражень, висновків...

Кімната-музей нашого навчального закладу - це робота багатьох - учнів, які навчались впродовж 75 років існування ліцею, викладачів, майстрів виробничого навчання, керівників гуртків… Основними напрямами діяльності музею є науково-дослідна, культурно-освітня діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна та виставкова робота.

Головне наше завдання — постійне поповнення, оновлення та вдосконалення експозиції музею. Зміни в природі та житті людей є невичерпним джерелом поповнення експозиції новими матеріалами. Лише за таких умов можна вважати, що туристсько-краєзнавча робота в навчальному закладі поставлена на належний рівень і музей успішно виконує покладену на нього навчально-виховну роль.