У ці травневі дні ми згадуємо і вшановуємо усіх тих, хто віддали життя за рідну землю, самовіддано боролися на фронтах, працювали в тилу. Всіх, хто день за днем наближав перемогу в Другій світовій війні.

Ми ніколи не забудемо про цю трагічну сторінку української історії і шануватимемо тих, кому завдячуємо своїм життям. Віримо, що наша пам’ять про них слугуватиме запорукою того, що подібна трагедія більше не повториться у світовій історії.

Учні нашого закладу шанують пам’ять про подвиг дідів-прадідів у Другій світовій війні.

Сьогодні ми згадуємо тих, хто так безупинно і героїчно боровся проти нацизму, хто не боявся дивитися в очі самій Смерті, хто йшов під кулі вночі, щоб інші могли побачити світанок.

Шануймо кожного, хто боровся за мир у нашому світі! І пам’ятаймо це до скону, адже у воєн немає терміну придатності. Їхні наслідки – вічні.

Жива пам`ять.pptx

Упродовж двох років ми збирали відомості про наших рідних, які були учасниками Другої світової війни 1939-1945 років та радянсько-німецької війни 1941-1945 років. Це наша пам`ять, пам`ять наших родин, частинка історії великої держави - УКРАЇНИ. Керівники проєкту - класні керівники 6 та 7 класів Балжі Ірина Олексіївна та Ігнатенко Валентина Миколаївна.

Презентація-виховної-години-в-9-класі-Цінуємо-твій-подвиг-солдате.pptx
Презентація до Дня пам'яті та примирення 2020

Ми не можемо всі разом прийти та вклонитися вам. Однак це не применшує нашої вдячності тим, хто подарував нам, без перебільшень, майбутнє. І не применшує нашої туги за тими, хто це майбутнє виборював, але так і не зміг побачити.

У кожного з нас є своя родинна історія, пов’язана з Другою світовою війною. Є фотографії в родинних архівах, фронтові листи або розповіді наших батьків чи дідів, бабусь. Кожна деталь закарбована не просто в пам’яті, а в серцях.

“1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

З цієї нагоди в нашій школі пройшли різноманітні заходи:

  1. Участь у Регіональній краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді «Донеччина у ІІ світовій війні», присвяченої 75-річчю Перемоги над нацизмом у Європі з доповідями «Під знаком «OST» та «Війна в спогадах моєї бабусі»
  2. Виховні заходи: «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо», «Чому горить свічка пам’яті?», «Пам'ять серця», «Ціна перемоги», «День Перемоги в моїй родині», «Пам'ять жива», «Цінуємо твій подвиг, солдате», «Погляд у минуле»
  3. Перегляд та обговорення відеоматеріалів: «Перемога», «Український солдат», «Схилимо голови», «Друга світова війна. Ціна перемоги»
  4. Відеоролик малюнків «Перемозі – 75»
  5. Читання віршів до Дня пам’яті та примирення.
  6. Пошукова робота по збору та оформленню матеріалів «Друга світова в долі моєї родини»
  7. Відеочелендж пам'яті «Мої родичі - солдати Перемоги»
  8. Онлайн-відвідування Національного музею історії України у ІІ світовій війні.
  9. Участь в онлайн-опитуванні до 75-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
  10. Участь в обласному онлайн-конкурсі есе до Дня перемоги у Другій світовій війні «Я пам’ятатиму»
  11. Створення презентацій: «Друга Світова війна в історії мого селища», «Жива пам'ять», «Ніколи знову».
  12. Раптівка «75-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні присвячується...»
  13. Перегляд відеоролику «А мак цвіте!». Спогад онука про діда (Діхтяря Івана Івановича)
  14. Віртуальна мандрівка місцями вшанування загиблих у Другій Світовій війні.
  15. Участь в онлайн-конкурсах малюнків «ПЕРЕМОЗІ-75!» (артгалерея «Єлисаветград») та «Мир-це я!» (Донецький молодіжний центр)
  16. Покладання квітів до пам’ятників та меморіалів у селищі Керменчик, селі Новодонецьке, селищі Новодонецьке, селі Євгенівка.