Digikoristus 2024 

Selle aasta digikoristusnädal langes samale ajale õpetajate streigiga ja seetõttu kujunes  nädalast digikoristuskuu - 22.01-26.02

Koolimajas olid postrid üleskutsega osaleda digikoristusel ja õpetajate toas võis näha igapäevaseid ülesandeid.


Digikoristusnadal2024_tabel 12.tahe.pdf

12.klassist osales 10 inimest, kes kustutasid 91 äppi, üle 12000 meili, tegid oma seadmed 1,5 Tb võrr puhtamaks ja kergendasid pilvi rohkem kui 34 Gb ulatuses, vanu seadmeid eriti polnud või anti oma kasutatud telefone noorematele pereliikmetele.

Oli küll kuulda ka teistest digikoristajatest, aga ei saanud teada, kas nad ka oma tulemustest tagasisidet andsid.

12.klassis tegi klassijuhataja ka Kahooti viktoriini digiprügist. Kõige teadlikumad olid Oskar, Kareen ja Helena.

1. PÄEV Äpihunniku ängist vabaks: puhas seade = turvaline seade. Vaata kriitiliselt üle oma allalaetud rakendused ning uuenda turvameetmeid. 

2. PÄEV Pilved kergemaks – kas mäletad, kellega ja mida oled jaganud? Vaata läbi pilveteenused, mida kasutad - eemalda failid, mida pole vaja enam seal hoida. 

3. PÄEV E-postkast puhtaks: loobu, sorteeri, kustuta. Ava e-postkast ja kaardista, kellelt uudiskirju, reklaampakkumisi ja listikirju saad. Paljusid neist loed? Loobu sellest, mida sa ei ava. 

4. PÄEV Anna katkisele ja kasutule digiseadmele uus elu. Vaata, kas sul või su perel on koju seisma jäänud mõni katkine digiseade. Vii need kogumispunkti, et väärtuslikud materjalid taas ringlusesse anda. 

5. PÄEV Failid korda 1-2-3: fotod, videod, dokumendid. Mõtle läbi, kus asuvad su failid ja kus on peidus kõige suurem sorteerimata digisodi hunnik? Alusta allalaadimiste kaustast ja töölauast. 

6. PÄEV JA 7. PÄEV Digipaus on prügipaus – harjuta end vähem digitarbima. Tee koristusnädalast kokkuvõte – mida enda digikäitumise kohta õppisid ja millise koristusharjumuse kaasa võtad? Tee preemiaks üks nutivaba päev.