NARIŠI ČLOVEŠKO TELO



1.KORAK

Z ravnilom narišemo navpično daljico, ki predstavlja sredino človeka. Nato jo razdelimo na 8 enakih delov (razdalja celotne daljice ni pomembna). Celotna daljica predstavlja celotno velikost človeka.

2.KORAK

V prvi del narišemo pokončno elipso, ki predstavlja glavo. Velikost glave zavzema eno osmino celotne daljice.

3.KORAK

Narišemo zgornji del trupa, ki v višino skupaj z vratom zavzema dve osmini celotne daljice. Širina trupa je pa enaka širini treh glav. Spodnja črta trupa je malenkost krajša od zgornje.

4.KORAK

Takoj pod trupom narišemo medenico, ki meri v višino eno osmino celotne daljice. Spodnji del medenice je malenkost širši od zgornjega.

5.KORAK

Po medenici so na vrsti stegna. Stegna zavzemajo v višino dve osmini celotne daljice. Navpične črte, ki predstavljajo stegna, naj bodo malenkost ukrivljena in spodnji del, kjer so kolena, naj bo širina obeh kolen skupaj malenkost krajša od zgornje širine stegen. Za kolena narišemo dve elipsi.

6.KORAK

Spodnji del nog (od kolena do gležnja) zavzema dve osmini celotne velikosti. Črti sta lahko ravne ali pa minimalno poševne. V spodjem delu narišemo še dve elipsi, ki predstavljata gležnje.

7.KORAK

Od gležnjev navzdol narišemo še stopala, ki so trikotne oblike in so v poševni poziciji.

8.KORAK

Za vsako ramo narišemo krog. Nato narišemo na vsako stran zgornji del roke (tukaj je postopek samo za eno roko, ker je za drugo roko popolnoma enak postopek), ki ima širino enako premeru kroga, ki predstavlja ramo. Višina roke zavzame dve osmini višine celotnega telesa. Za komolec prav tako narišemo krog.

9.KORAK

Od komolca navzdol narišemo spodnji del roke, ki pa je pri zapestjo malenkost ožje kot pri komolcu. Za zapestje prav tako narišemo krog. Spodnji del roke zavzame eno osmino celotnega telesa.

10.KORAK

Od zapestja navzdol narišemo samo še dlan, ki je za osnovo oblike trikotnika. Dolžina dlani je malenkost manjša kot en del telesa.