Слухаємо музику

Відео має пізнавальний характер - ілюструє розповідь про танець "Менует" та  композиторів, що вдавалися до створення менуетів (Люллі, Гендель, Бах, Гайдн, Моцарт, Чайковський, Равель, Дебюссі та інші) 

Листячку зеленому вже недовго буть, -

Поміж диво-кленами журавлі пливуть.

Горобина гронами стиглими звиса,

Над гілками сонними мріють небеса.


Вітер листям бавиться - човники пуска.

Осінь наближається з пензликом в руках.

Листячку зеленому вже недовго буть, -

Поміж диво-кленами журавлі пливуть.

Гітанджалі – «Мелодії Гімалаїв». 

М.Реріх «Гімалаї. Рожеві гори»

П.І.Чайковський – «Грудень». 

І.Грабар «Лютнева лазур»

Аннетта Фокс  (Annette Focks) 

«Перша зустріч».

Василь Полєнов «У парку»

«ЛЕБІДЬ» – мініатюра для віолончелі та фортепіано із сюїти «Карнавал тварин» є не тільки візитною карткою композитора Каміля Сен-Санса, а й визнана блискучим шедевром ліричної музики, вона відображає світлий символ любові і вірності – гордого та величного птаха.  

Цей благородний птах з своєю піднесено-загадковою сутністю і гармонійним зв'язком з природою завжди змушував людей ставитися до себе з особливою тремтливістю. Лебедина відданість і вірність надихали художників, поетів, письменників і, безсумнівно, композиторів на створення прекрасних творів. Саме такий життєстверджуючий образ і хотів створити Сен-Санс – образ благородного, люблячого і відданого птаха. Тому він дуже здивувався протилежній інтерпретації свого твору, коли побачив мініатюрний балет «Вмираючий лебідь» у виконанні знаменитої балерини Анни Павлової, який поставив хореограф Михайло Фокін. 

Тож, давайте спробуємо відсторонитися від, звичного нам, геніального, але сумного фокінського лебедя і уявити, яким же хотів зобразити його автор. Напрямок для польоту фантазії у кожного свій.