Онлайн-ресурси для вивчення української мови
Вітаємо Вас на сторінці, яка призначена для всіх, хто бажає вивчати та вдосконалювати володіння українською мовою! Тут ви знайдете розмаїття онлайн-ресурсів, спрямованих на підвищення вашого рівня мовлення та розуміння української мови.
Онлайн-ресурси для вивчення української мови
Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України Матеріали на платформі підійдуть носіям мови і тим, хто зовсім її не знає, але хоче вивчити. Посилання тут
“Український інститут розвитку освіти" Курси української мови, розміщені у вільному доступі на освітній платформі Юнісеф для дошкільнят, молодших школярів та старшокласників. Посилання тут
Мовна майстерня "Слово на нОво". Телефон: (032) 239-43-55, lesya.duda@lnu.edu.ua. Посиланння тут. Детально - тут
Курс «Українська за 27 уроків» з відео, тестами та завданнями. Курс доступний на Prometheus.
Мінікурс з української мови на SWEET.TV. Пізнавальні відео від філолога (участь безкоштовна). Посилання тут
Безкоштовні курси української мови - YouTube. Підвищення загального рівня володіння державною мовою громадянами України. Посилання тут
Тренажер з правопису української мови. Поєднує теоретичні положення й практичні завдання, сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. Матеріали містять різноманітну пізнавальну інформацію. Посилання тут
Платформа для вивчення мов Duolingo. Пропонує курс української мови з нуля. Посилання тут
Проєкт “Єдині” ГО “Навчай українською!”. Онлайн-навчання української мови. Посилання тут Кол-центр проєкту «Єдині»: +380509270544
Український розмовний клуб з Зоряною Гуцуляк. Віртуальний салон для спілкування та вдосконалення ділової української мови для професіоналів, для яких українська не є рідною. Ініціаторка розмовного клубу — Зоряна Гуцуляк, співзасновниця та керівниця проєктів Gutsulyak.Studio. Сесії безкоштовного клубу відбуваються щотижня у четвер у Zoom о 19:00 за київським часом. При потребі, учасники мають змогу працювати у малих групах по 2-3 людини. Кількість учасників не обмежена. Тривалість однієї сесії – 2 години. Рівень знання мови значення не має. Щоб долучитися до клубу, потрібно написати на електронну адресу: zoryana@gutsulyak.studio
Новий проєкт письменниці Марії Дружко «Мовонька для тих, хто хоче насолоджуватися найпопулярнішою у сучасному світі мовою». Кожної середи та п'ятниці о 19:00 на сторінці Фейсбуку
Онлайн курс “Українська мова” від освітнього проєкту “Education Era”. Посилання тут.
Онлайн-курс «МовиТИ». Посилання тут
Безкоштовна платформа "ЩИТ". (Платформа складається з двох напрямів: розмовні клуби та лекційні заняття). Засновниці курсу: журналістка Яніна Соколова та Катерина Зуденкова. Посилання тут Сторінка у соціальній мережі "Фейсбук"
Мобільний застосунок «Давай займемось текстом». Сторінка у мережі "Фейсбук" Завантажити безкоштовно на Андроїд та iOS.
Безплатні курси з вивчення української мови та літератури "НУМО - навчаємо української мови онлайн". (Курс представлений 31 заняттям (60-90 хв), поділений на 5 блоків за темами. Включає як мовні, так і літературні аспекти.). Детально про курс розповідають у соціальних мережах: Instagram , Facebook, YouTube
Мобільний застосунок "Вчимо і граємо". (додаток для початківців, який заохочує до спілкування). Гра, яка допомагає вивчити українську мову на базовому рівні. У застосунку можна візуалізувати слова, ознайомитися з транскрипцією, прослухати правильну вимову, пройти тест на правопис. Посилання тут.
Онлайн-ресурс "Неправильно-правильно". Довідник з українського слововживання Марії Волощак Посилання тут.
Онлайн-ресурс "Українська мова". Завдання користувача відгадати зашифроване слово та перейти на інший рівень. Посилання тут.
"Лайфхак українською". Проєкт телеканалу «Суспільне. Новини». 39 серій, які допоможуть позбутися суржика, правильно вживати слова з часткою «не», замінити нецензурну лексику українською лайкою тощо. Посилання тут.
Курс лекцій про мову від Ірини Фаріон. Посилання тут.
Youtube проєкт "Солов‘їне шоу". Автори запрошують відомих українців позмагатися в знанні української мови. Учасники відповідають на запитання, дізнаються багато нового про рідну мову, спілкуються з глядачами та вчителькою української. Посилання тут
Відеокурс "Антисуржик". Серія відео Максима Прудеуса про неправильне вживання слів на роботі, у подорожах, транспорті, розмові, у відомих прислів’ях. Посилання тут.
Відеолекції "Як прейти з російської на українську". Автор Максима Прудеус розповідає як легко та безболісно перейти на українську, а також про найчастіші випадки вживання суржику. Посилання тут.
Телеграм-канал "Українська мова просто". За допомогою каналу зможете розширити словниковий запас та позбавитися російських слів. Посилання тут.
Онлайн-ресурси "Яке пишеться?". Словник містить кілька мільйонів форм слів української мови та дозволяє перевірити написання слова в тому чи іншому відмінку. Посилання тут.
Курси української мови. Курси з української мови - це проєкт Гончаренко центр.Online, де розбирають основні питання української граматики, найпоширеніші лексичні помилки та правила правопису, про які не розповідають у школі. Посилання тут.
Телеграм-канал “Щоденний словник”. Щоденні публікації про наголоси, і про правильність написання слів. Посилання тут.
Мова-ДНК нації. Освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. Посилання тут.
Тестування рівня володіння українською мовою. Адаптивне тестування дозволяє визначити рівень дуже надійно, з використанням мінімальної кількості завдань, та в найкоротший час. Кількість спроб проходжень тесту не обмежена. Посилання тут.
Мультимедійний курс "Сучасна українська мова". Курс створений у мультимедійному форматі, який допоможе опанувати нові правила української мови (які вступили в силу у 2021 році), позбутися суржику та русизмів, подолати мовний бар’єр. Курс складається з 15 мультимедійних уроків, після закінчення яких можна отримати сертифікат. Посилання тут.
Телеграм-канал "Вивчаємо українську разом". Аудіо уроки української мови Посилання тут.
Телеграм-канал "Українська мова / Саморозвиток". Канал, який допомагає вивчити українську мову. Тут і про наголоси, і про правильність написання слів, і вирази української мови. Посилання тут.
Онлайн-курс "Бізнес говорить українською". Курс націлений на те, щоб допомогти засвоїти ключову лексику, вивчити складні елементи граматики та слововжитку, потренуватися комунікувати українською в бізнес-середовищі. Посилання тут.
Україномовні електронні бібліотеки
'Відкрита книга'. Безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури
«Дерево казок» - читати та слухати казки (аудіо) різних народів
Електронна бібліотека Української літератури "Україністика" Торонського університету
'Поетика'. Українська поезія, переклади, народні та популярні пісні
Українська література. Все для вивчення. Українські автори. Програмні твори