Всесвітній день таблиці множення

Всесвітній день таблиці множення

Щорічно восени святкують Міжнародний день таблиці множення (World Multiplication Table Day). Відзначати це математичне свято почали з 2010 року, щороку дата змінюється, визначається організатором.

У 2023 році Всесвітній день таблиці множення заплановано відзначати 17 листопада.

Всесвітній день таблиці множення – важлива освітня подія, що відзначається в усьому світі і має на меті зробити вивчення таблиці множення цікавим і приємним. До відзгначення цієї події долучаються школи з усього світу, а учні повторюють таблицю множення в інноваційний та цікавий спосіб.

Основна мета цієї події – популяризувати цікаві форми вивчення математики та заохотити учнів пригадати таблицю множення у ігровий та незвичний спосіб.

ПЕРША ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ

Найбільш давня таблиця використовувалася для шестидесяткового числення та допомагала давнім вавилонянам ще 4 тисячі років тому. Перша ж таблиця множення, схожа на нинішню, була винайдена в Китаї більше ніж за 300 років до н.е. Її виготовляли з бамбукових дощечок та використовували для розрахунку десяткових чисел. Пізніше винахід присвоїли математику Піфагору, після чого таблиця отримала його ім’я, яке використовують дотепер.

ФУНДАМЕНТ НА ЯКОМУ ТРИМАЄТЬСЯ УСЯ МАТЕМАТИКА

Таблиця множення – це фундамент, на якому тримаються усі математичні дії. Саме тому дуже важливо вчасно її вивчити та користуватися на практиці. Наприклад, за стандартами британської освіти, діти мають засвоїти таблицю до 11 років. В Україні її вивчення також припадає на початкові класи. Для запам’ятовування відводиться кілька місяців.