інші форми підвищення кваліфікації

Освітня платформа та тренажер "МКФ для інклюзивної освіти"

Проєкт має на меті представити стислий та ефективний формат з акцентом на застосування Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я ( МКФ) для ефективної організації інклюзивного освітнього середовища, що ґрунтується на правах людини. У межах Проєкту розроблено програмний продукт (онлайн-платформа), яка через теоретичний і практичний аспекти знайомить вчителів, фахівців ІРЦ, батьків та всіх охочих із МКФ.

Детальніше ознайомитися з освітньою платформою можна за покликанням https://icfinedu.org/ua.

На платформі педагогічні працівники початкової школи зможуть безкоштовно пройти курси підвищення кваліфікації з організації інклюзивного освітнього середовища.

Детальніше ознайомитися з програмою підвищення кваліфікації можна за покликанням.

Обсяг Програми: 30 год. (1 кредит ЄКТС).

Форма підвищення кваліфікації: дистанційна.

Особливості реалізації Програми:

Теоретична складова підвищення кваліфікації реалізується через самостійне опрацювання текстів та відеоматеріалів на онлайн-ресурсі, що відібрані до відповідних тем.

Практична складова підвищення кваліфікації реалізується через ознайомлення з МКФ на онлайн-платформі та виконання практичних завдань в онлайн-тренажері на основі практичних кейсів.

Оцінювання результатів навчання здійснюється за результатами виконання практичних занять. Система та критерії оцінювання результатів навчання визначені суб’єктом підвищення кваліфікації та закладені в програмному забезпеченні онлайн-тренажера.

За результатами успішного проходження підвищення кваліфікації (за наявності 50 % і більше правильно виконаних практичних завдань) видається сертифікат про підвищення кваліфікації від Українського інституту розвитку освіти.

Інструкція з реєстрації на платформі https://icfinedu.org/ua/how-to-register

Інструкція «Як навчатися» https://icfinedu.org/ua/how-to-study

Конференції

  • Всеукраїнїська інтернет-конференція на платформі дистанційного навчання "На урок" "Інклюзивна освіта: досвід упровадження в сучасних умовах". Участь, перегляд запису конференції та окремі матеріали спікерів безкоштовні. Можливість отимання сертифікату та повний пакет матеріалів до конференції платні. Мета конференції - разом проаналізувати розвиток інклюзивної освіти в України, обговорити досвід педагогів-практиків, адміністраторів, які працюють в системі інклюзивної освіти та батьків дітей із особливими освітніми потребами. Програму можна переглянути та завантажити тут. Захід відбувався 9 та 10 червня 2021 року. Запис трансляції від 9 червня та матеріали до виступів . Запис трансляції від 10 червня та матеріали до виступів.

  • Всеукраїнська науково-практична конференція на платформі дистанційного навчання "Всеосвіта" "Освітній практиткум: безбар'єрне освітнє середовище для дітей з ООП". Перегляд запису конференції безкоштовний. Можливість отимання сертифікату та матеріалів конференції платні. Захід буде корисним для менеджерів освіти будь-якого рівня (заступників керівників, керівниківзакладів освіти), учителів-предметників, вихователів, соціальних педагогів, асистентів учителя, корекційних педагогів, психологів, батьків та усіх, кому не байдужий розвиток інклюзивної освіти в Україні. Програму можна завантажити зі сторінки заходу.

  • Всеукраїнська науково-практична конференція на платформі ГО "Квант-Раціо" "Рівні серед рівних: інноваційні підходи до навчання дітей з ООП". Захід відбувся 17 грудня 2021 року. Мета конференції: обговорення актуальних проблем і шляхів організації інклюзивного навчання в умовах оновленого нормативно-правового поля, зокрема визначення типологій освітніх труднощів та рівнів підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами. Запис вебінару за окремими спікерами. Презентації спікерів.

  • Науково-практична онлайн-конференція на платформі "Всеосвіта" "Інклюзивне навчання: рівний доступ до якісної освіти". Захід відбувся 27.01.2022 об 11 годині. Мета конференції: ознайомити з нормативними документами, які регулюють інклюзивну освіту; наголосити на особливостях роботи дітей з особливими освітніми потребами, зокрема визначати освітні потреби; взаємодіяти з батьками та дітьми із різними освітніми потребами, а саме: з порушеннями слуху; з порушеннями мовлення; з порушеннями зору; з труднощами у навчанні; з раннім дитячим аутизмом; з гіперактивністю та порушеннями уваги; з порушеннями опорно-рухового апарату та з синдромом Дауна; прияти формуванню толерантного ставлення однокласників та учнів інших класів до дітей з ООП та підвищувати загальну культуру спілкування. сприяти реалізації права на якісну освіту дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку та навчаються в інклюзивних класах; створити належні умови, щоб дитина відчувала себе рівною серед рівних; поділитися напрацьованим досвідом роботи з дітьми з ООП.

  • Всеукраїнїська інтернет-конференція на платформі дистанційного навчання "На урок" "Інклюзивна освіта: підходи та практики". Участь, та перегляд запису конференції безкоштовні. Можливість отимання сертифікату та пакет матеріалів до конференції платні. Мета конференції - розглянути стан розвитку інклюзивної освіти в України, обговорити досвід педагогів-практиків, які працюють в системі інклюзивної освіти та батьків дітей із особливими освітніми потребами. Програму можна переглянути та завантажити тут. Дати проведення заходу - 16 та 17 червня 2022 року.

Семінари

  • Всеукраїнїський науково-практичний онлайн-семінар на платформі дистанційного навчання "Всеосвіта" "Інклюзивна освіта для дітей з ООП". Перегляд запису онлайн-семінару безкоштовний. Можливість отимання сертифікату та матеріалів платні. Захід буде корисним для менеджерів освіти будь-якого рівня (заступників керівників, керівниківзакладів освіти), учителів-предметників, вихователів, соціальних педагогів, асистентів учителя, корекційних педагогів, психологів, батьків та усіх, кому не байдужий розвиток інклюзивної освіти в Україні. Із програмою можна ознайомитися на сторінці заходу.

Майстер-класи

Форуми

Онлайн-форум "Інклюзивне навчання: досвід ефективних змін" від всеукраїнського фонду "Крок за кроком". Доповіді за темами:

Круглі столи:

  • Круглий стіл "Практика асистента педагога. Міжнародний і український контекст: основні результати дослідження" від всеукраїнського фонду "Крок за кроком". Відбувся 12 листопада 2020 року для представлення та обговорення результатів дослідження проведеного у межах проекту «Інституалізація «універсального» асистента вчителя в Україні: дослідження умов для реалізації» реалізованого Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Відкритого Суспільства (Лондон). Під час круглого столу були представлені основні результати дослідження: міжнародний і український досвід підготовки асистентів педагогів, бачення професійного профілю асистента педагога, ресурси, практичний досвід педагогів та батьків. В обговорення взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, науковці, експерти проекту, громадські діячі, педагоги та батькі дітей з особливими освітніми потребами.

  • Національний круглий стіл "Сучасні підходи допомоги дітям з РДУГ закордоном та в Україні: можливості та виклики" від центру здоров'я та розвитку "Коло сім'ї". Відбувся 6 жовтня 2021 року. В обговорення взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти і науки, дитячі психіатри, клінічні психологи, педагоги, батьки.

Онлайн-брифінги:

  • Освітня година "Чотири дієві освітні принципи" від тренінгового центру СУТО . Відбудеться 24 червня 2021 року. Участь та сертифікат (без номера) безкоштовні. Для обговорення представлені такі питання:

    • Питання інклюзії

    • Активізація розумової діяльності за допомогою мнемотехніки

    • Комунікація в освіті: базова складова обміну інформацією

    • Колективний інтелект: використання техніки майстер-майнд