Наші традиції

Клуб КВН "Браво"

1978 рік.

Директором Ічнянської школи № 4 було призначено Костенка Миколу Яковича. Людина передових поглядів, енергійний, він радо підтримував усі починання.

У цей же час до школи прийшли молоді вчителі Семенах Надія Дмитрівна (1979 рік) та Майдан Надія Олексіївна (1980). З їх легкої руки тоді і з’явилася у школі № 4 ця чудова гра – КВН.

Саме тоді вперше виникла  можливість зустрітися у творчому двобої молодим, кмітливим, завзятим командам.

Правда, з подачі відомого тоді всім телеведучого Олександра Маслякова вона мала дещо іншу назву – «Ну-мо , хлопці!» або ж «Ну-мо, дівчата!». Та все ж суть гри, азарт, бажання перемогти були ті ж .

1980 рік.

Перша, так би мовити, пробна гра відбулася саме взимку.

Запам’яталася назва однієї з команд – «Бременські музиканти». Початок виявився вдалим. Та, чомусь, далі настала перерва.

І справжнім днем народження КВНу (КЛУБУ ВЕСЕЛИХ І НАЙКМІТЛИВІШИХ) в нашій школі ми вважаємо

19 лютого 1983 року.

У цей день грали дві команди – «Факел» (8клас) та «Фантасти» (7 клас). Гра мала назву «Ну-мо, хлопці!», а присвячена була Дню Радянської армії.

Капітаном команди «Факел» був Шульга Юрій, а команди «Фантасти» - Колесніченко Анатолій. Привітання, пісні, конкурси – усе, як годиться. І, звичайно ж, переможець.

«Наш соперник, он такой

Он такой хвастливый, ой!

О, жюри, мое, жюри!

Ты по правде нас суди!» - співали учасники команд.

6 березня цього ж року відбулася наступна гра  - «Ну-мо, дівчата!». Грали команди «Альтаір» (8 клас, капітан Рощенко Олександра) та «Циганочка» (7 клас, капітан Панченко Ірина).

Так і з’явилася традиція проводити в лютому – березні  КВН-івські ігри в нашій школі.

«Если даже проиграем –

Мы надежды не теряем.

Ведь для нас ваш смех награда.

Проиграть кому-то надо».

Після ігор1983 року змагання команд стали традиційними і все більше схожими   на сучасні КВН-івські. Хоча і з спортивним нахилом. Це й не дивно, адже їх незмінним організатором була вчитель фізкультури – Семенах Надія Дмитрівна.

Такі змагання чекали, до них ретельно готувалися. І не тільки учасники, а й уболівальники.

Відбуваються зміни, і в програмі конкурсів, крім спортивних, частіше з’являються музичні, танцювальні та конкурси, які потребують від учасників почуття гумору, ерудиції, винахідливості.

Так із року в рік у цю прекрасну  зимову пору школа на деякий час забуває про навчання і поринає у вир гри.

Змінюється життя, змінюється школа. Колишні учні повертаються в рідні стіни учителями і несуть із собою молодість, азарт і радість життя. Змінюється і гра КВН.

А нова пропозиція – змагання між учительською і учнівською командами – й досі радує.

1989 рік.

  Учительська команда «Сила» виправдала свою назву довгоочікуваною  перемогою, яка далася ох як нелегко.

Здається, фантазії Семенах Надії Дмитрівни немає меж. І ось нова пропозиція – зустріч КВН-івських команд колишніх випускників школи та випускників 1991 року. Найважче було зібрати та підготувати команду учнів, які вже давно закінчили школу. Але ідея всім сподобалась.

А восени 1995 року команда старшокласників на сцені районного БК. Цього разу її готує Майдан Надія Олексіївна. А суперники – команда членів гуртків ЦССМ. Глядачі побачили цікаву програму, бездоганне виконання завдань конкурсів. І знову перемога наша.

Команда «Зірки естради» - переможець новорічної гри, яка відбулася 30 грудня 1995  року. Програма цієї команди – це справжній музично-літературний твір, а її гравці – майстерні актори.

Готувала команду Колесніченко Олександра Володимирівна.

У січні 1996 року учительська команда завітала в гості до місцевої школи №3 зі своєю програмою «Козаки». Успіх був величезний. Усіх вразила і чудова програма, і неперевершений артистизм членів команди. А говорили про все: і про Новий рік, і про шкільні проблеми, і про тяжке сьогодення.

Цими чудовими артистами були:

Семенах Надія Дмитрівна

Гаєвська Любов Анатоліївна

Троян Людмила Володимирівна

Колесніченко Олександра Володимирівна

Шелудько Валентина Іванівна

Свердлик Тетяна Олександрівна

Джаваншир Валентина Іванівна.

 15 листопада 1997 року – ще одна важлива дата в історії шкільної команди КВН. Ми почали грати на рівні району. Готувалися довго й старанно. Хвилювалися дуже.  У команді учнів і вчителів – 50 на 50. А сценарій виступу народився за одну ніч.

Тема виступу: «Нам песня строить и жить помогает». І ми намагалися розкрити її якнайкраще.

«Что такое песня?  Это звуки,

Их подслушал композитор всюду,

А потом значками записал на нотном стане,

Что  понятно даже и верблюду».

 У цей час у команди «Браво» з’явився Гімн, слова якого написала учитель англійської мови Валентина Джаваншир.

До фінальної гри команда «Браво» підійшла в гарній формі і доброму гуморі. Звичайно, сподівалися на перемогу. Для членів команди пошили костюми і виглядали вони як справжні професіонали. Та й виступ був супер!

Тож і стали чемпіонами!

 30 грудня 1997 року в стінах школи проходив Новорічний бал. Ялинка, прикраси, карнавальні костюми – усе, як завжди. І обов’язково – зустріч КВН-івських команд учителів школи та одинадцятикласників.

А вже в наступному 1998 році школа святкувала ювілей – 15 років клубу веселих і найкмітливіших. Готувалися старанно – прикрашали зал, готували привітання, оформляли виставку – історію КВН-у школи.

Звичайно ж, не обійшлося  і без гостей. Тих, хто грав у команді школи 15 років тому. Бачити гостей було приємно. Та і позмагатися теж.

Гру між КВН-івцями 1983 року  та випускниками проводила, як і 15 років тому, Майдан Надія Олексіївна. У залі було багато гостей, а це означало, що свято вдалося.

 

Швидко плине час, міняються команди й капітани,  а ігри святкової зимової пори вже традиційно збирають  у тісному колі шанувальників гри КВН.

Щороку перед новорічними святами школа оживає, команди вчителів, випускників готуються вразити уболівальників повними пригорщами сміху, жартів, дотепів. А  вдячні глядачі у відповідь дарують щирі оплески.

Високоповажне журі з усіх сил намагається судити строго, але справедливо.

У лютому 2008 року Клубу веселих і найкмітливіших нашої школи виповнилося 25 років.

На святкування ювілею було запрошено перших капітанів гри Колесніченка Анатолія, Шульгу Юрія, Рощенко Олександру; гравців команд 1983 року: Чаленко Ольгу, Самойленко Світлану, Рєзнік Аллу, Марченко Аллу, Наталенка Сергія, Мошенця  Володимира; переможців районної гри у КВН, членів команди: Політуна Олексія, Русалима Ігоря, Білащенко Аллу.

У цей вечір змагалися у дотепності 4 капітани:

Капітан першої команди 1983 року – Шульга Юрій;

Капітан першої учительсько-учнівської команди – Колесніченко Анатолій;

Тодішній капітан учительської команди – Присяжнюк Зоя;

Капітан тодішньої учнівської команди – Довбня Максим.

 

Протягом кількох років шкільну команду очолювала директор школи Присяжнюк Зоя. Її дотепних перевтілень чекали кожного разу з цікавістю. А гострота розуму кожного разу приносила перемогу команді.

 

2013 рік

Під ялинкою, традиційно, зібралися прихильники найчудовішої гри – у Клубі веселих і найкмітливіших. З нагоди 30-річчя існування цього Клубу у школі № 4 грали лише учнівські команди. Зустрічалися команди 9, 10 та 11-их класів. Але вперше  за всю історію шкільної гри команд три.

У залі присутня і четверта команда, від професійності і компетентності якої залежить результат ювілейної зустрічі. Це суддівська команда. Її представляли заступник голови районної ради, колишній директор школи та капітан шкільної КВН-івської команди Присяжнюк Зоя; організатор шкільних КВН-івських ігор, учитель школи Майдан Надія; випускники школи, члени шкільної КВН-івської команди Сухоцький Валерій та Яценко Анна.

Перемогу в ювілейній грі здобула команда 11-их класів. Готували команду класні керівники Семенах Надія та Хоменко Ольга. До речі, які є членами шкільної команди «Браво», неодноразово брали участь у КВН-івських баталіях, а Надія Семенах є творчим натхненником цієї гри у школі від початку існування в ній Клубу веселих і найкмітливіших.

Всі команди, за давньою шкільною традицією, одержали солодкі призи – торти.

 

Гра живе в школі, Клуб існує. Кожного року відбуваються ігри між командами учнів, учителів, випускників закладу. Інколи змінюється формат проведення. Суддівська команда – це завжди запрошені гості, колишні члени шкільних команд. А незмінною ведучою новорічних ігор, автором сценаріїв виступів команди «Браво», капітаном однієї з перших шкільних команд, членом шкільної команди «Браво», яка й до сьогодні – непереможний чемпіон району, є сьогоднішній директор закладу Колесніченко Олександра.

 


КВН.ppt